Poznaliśmy Ekspertów! Czas zacząć głosowanie. Dodatkowy mini konkurs na najlepszego lobbystę :)

in polish •  11 months ago

Przed nami ostatni etap konkursu PoznajEksperta. Głosowanie!

Do konkursu zgłoszono 50 wpisów. W końcowym głosowaniu eksperci będą jednak wybierać tylko z 49 wpisów.

Jeden wpis nie kwalifikuje się do finału bowiem został napisany na mój temat, a jak sam mówiłem podczas ogłaszania konkursu, sam z konkursu się wykluczam, bowiem bez sensu jest to bym sam fundował sobie nagrodę. Niemniej jednak za wpis na mój temat dziękuję :)

Osoby uprawnione do głosowania

Polska społeczność w 49 wpisach nominowała łącznie 44 ekspertów (niektóre osoby zostały wskazane za eksperta więcej niż raz).

Oto lista owych ekspertów:

@andzi76, @anna.urbanska, @assayer, @astromaniak, @barbarossastudio, @bithubpl, @bowess, @dutmistrz, @fervi, @filip-pietrek, @foggymeadow, @foodini, @gotsummerpl, @grafzero, @grecki-bazar-ewy, @grzechotnik, @gtg, @hallmann, @jacekw, @jakipatryk, @julialu.handmade, @kamilkowalski, @katayah, @kolorowa.wedzma, @krasnalek, @kubak, @kusior, @lesiopm, @lukmarcus, @michalx2008x, @nero12, @nicniezgrublem, @philk, @pkocjan, @rafalski, @romualdd, @santarius, @saunter, @thomaslucania, @voitaksoutache, @wojciechsiryk, @wolontariusz, @zdrowie, @zielonepogotowie

Jeżeli znajdujesz się na tej liście, to znaczy, że jesteś uprawniony do tego, by wziąć udział ostatecznym głosowaniu

Uprasza się społeczność, by pomogła w poinformowaniu ekspertów, że są uprawnieni do oddania głosu. Najlepiej, jeżeli kogoś nominowałeś, upewnij się, że ta osoba o tym wie, oraz że jest świadoma, że teraz może zagłosować na innych.

Zasady głosowania

Ustalono zasady finalnego głosowania.

 1. W ostatecznym głosowaniu biorą udział eksperci nominowani w pierwszej części konkursu
 2. Każda osoba z Jury może zagłosować na 10 różnych wpisów konkursowych
 3. Nie można zagłosować na wpis o sobie ani na wpis własnego autorstwa
 4. Można głosować na kilka wpisów tego samego autora
 5. Nie można wybrać kilku wpisów na temat danego eksperta
 6. W przypadku remisu, nagrody z remisowych miejsc są dodawane i dzielone po równo
 7. Głosowanie kończy się 20-06-2018 15:55:24 (UTC +2)

[EDIT]: jak zauważył @lukmarcus, takie zasady głosowania, zachecały by do tego, że skoro nie wolno głosować na siebie, to bardziej się opłaca nie głosować na innych. W związku z tym, dodajemy dodatkowy punkt, który mówi, że ekspert nie może zdobyć nagrody, jeżeli sam nie zagłosuje na innych. W związku z tym jeżeli ekspert nie zagłosuje:

 • a wpis jego autorstwa zajmie premiowane miejsce, to to cała nagroda za miejsce (100% a nie 25%) idzie do eksperta.
 • a jeżeli wpis o ekspercie zajmie premiowane miejsce, to 100% idzie do autora, a ekspert dostaje 0% a nie 25%.

Jak głosujemy?

Całe głosowanie jest jawne. By zagłosować należy napisać komentarz do tego wpisu (z konta, które zostało nominowane jako ekspert), oraz wskazać 10 wybranych przez siebie wpisów (np. poprzez wklejenie linku do wybranych wpisów). Kolejność wpisów nie ma znaczenia.

Wpisy na które można głosować

Uwaga

Cisza wyborcza... nie obowiązuje :) Osoby, które nie są uprawnione do głosowania, nadal mogą lobbować za ich zdaniem najlepszymi wpisami i najlepszymi ekspertami! :)

Dodatkowa nagroda dla najlepszego lobbysty

By całości jeszcze dodać troszkę pikanterii, postanowiłem dołożyć do puli dodatkowych 5 STEEM. Najlepszego lobbyste pozwolę sobie wybrać indywidualnie już po zakończeniu głosowania, na podstawie argumentów jakimi ta osoba będzie się posługiwała. Lobbować można wszędzie, aczkolwiek ja najbardziej będę zwracał na komentarze zostawione pod tym wpisem :)

https://pl.wikipedia.org/wiki/Lobbing

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  
Loading...
Loading...

chciałbym tu zwrócić uwagę jurorów, że w nasza społeczność nie obfituje w prawników za bardzo, szczególnie aktywnych społecznie. Również nie widuje tu zbyt wielu ornitologicznych fotografów. Prawo jest nudne i nieprzyjemne i Krasnalek zajmuje się nim abyśmy nie musieli!!.
Okażcie mu wsparcie swym głosem, a nie pożałujecie - chłop ma chęć, potencjał, inwencje i pole ekspertyzy, które może się straszliwie przydać. Pamiętajcie - Polska ostrzy sobie zęby na nas wszystkich!
Dodatkowo każdy głosujący na krasnalka nie otrzyma ode mnie cyfrowego egzemplarzu karty darmowego wyjścia z więzienia z unikatową dedykacją.
Ale spokojnie.
@krasnalek zapamięta tych, którzy sa mu życzliwi

·

Dodatkowo każdy głosujący na krasnalka otrzyma ode mnie cyfrowy egzemplarz karty darmowego wyjścia z więzienia z unikatową dedykacją.

takiej z monopolly, ale udawaną? Bo teraz nie wiem, czy naprawdę próbujesz ludzi przekupić, czy tylko żartujesz :)

// oprócz tego, argumentacja całkiem ciekawa.

·
·

Nawet lepszej niz z monopoly i nie był to żart. Niestety przeczytałem definicję lobbingu wykorzystaną w konkursie i zrozumiałem pytanie o przekupstwo. Nie możemy sobie teraz pozwolić na taki zarzut, gdyż zwycięstwo krasnalka leży w interesie wszystkich steemian Rzeczypospolitej.
Nie, nikogo nie będę korumpował, ale chciałbym też podkreślić, że @krasnalek po objęciu urzędu sie o Wasze karty upomni. Wybierajcie mądrze, wybierajcie krasnalka

·

Wilku dziękuję Ci bardzo za oddanie i koleżeństwo. Wiem, że w sytuacji zagrożenia Ty byś nie podkulił ogona, mieć takiego internetowego kumpla to skarb i zaszczyt. Jednocześnie nie wiem co powiedziec, pewnie jestem bardzo wdzięczny, Za godzinę, dwie oddam swój głos !

·
·

przeczytaj regulamin, nie możesz głosować na swoj kandydature. Tym razem mi nie pomożesz, ale nasza racja powinna obronić się sama. Wszak głosują ludzie rozsądni, a jeśli tak, to na krasnalka

·
·
·

Nie wiem, czy inni wytrzymają Twoją dzisiejszą intensywną aktywność lobbistyczną Wilku, ale ja właśnie zostałem złamany :))))) Oddam jeden z moich głosów na @krasnalek, nie żebym był jakimś tam wielbicielem tematów prawniczych, ale żeby się nie udusić ze śmiechu...

Pozdrawiam!

P.S.

@noisy2 pls daj mu te lobb-nagrodę, nobody else is even close! (może się wtedy trochę uspokoi?)

·
·
·
·

Roztropny wybór.
Poza tym, dziekuję za troskę i zachęcam wszystkich członków społeczności do płacenia mi za milczenie. Nie tylko noisy jest odpowiedzialny za mój spojkój, lecz wszyscy Polacy. Szczególnie w ciężkich chwilach mudnialu

·
·
·
·
·

Racja. Masz tu upvote za 5 steemocentów ode mnie.

·

Prosiłbym o wskazanie wpisów, a nie osób:

Selection_639.png

Jak ktoś wskazuje osoby, łatwo może się pomylić, czy wskazuje autora czy eksperta, dlatego należy wskazać wpisy.


[EDIT]: teraz widzę, że pod każdą nazwą użytkownika wskazałeś faktycznie post. Jest to ok, aczkolwiek taki zapis lekko dezorientuje.

·
·

po kliknięciu w nick eksperta Cię przekieruje do posta, który wybrałem.

·
·

no ale dobra wyedytuje to

·

Dziękuję za oddanie głosów, jednak będzie potrzebna poprawka. Zasady głosowania bowiem mówią:

5 . Nie można wybrać kilku wpisów na temat danego eksperta

A zostały wskazane dwa wpisy o @grecki-bazar-ewy:

W związku z tym prosiłbym o poprawkę. Np. wybranie tylko jednego z tych dwóch wpisów, oraz wskazanie jeszcze jednego, skoro jedno miejsce się zwolni.

·
·

Poprawione :)

Pewnie słabo kumam, ale chciałbym mieć sto procent pewności, co wziąć pod uwagę przy tym głosowaniu. Czy głosujemy na:

 • autorów postów, a zatem przydzielamy nagrody za najbardziej ciekawe i rzetelne przedstawienie ekspertów, a efektem głosowania będzie podział nagród dla autorów

czy głosujemy na:

 • ekspertów, czyli bierzemy pod uwagę, jak dobrze dany ekspert nadaje się do dysponowania głosami z WISE w swojej dziedzinie, a efektem głosowania będzie rozdzielenie głosów z WISE

Rozumiem, że chodzi o opcję pierwszą? A może jednak drugą? Jest to trochę niejasne, zwłaszcza, że prosisz aby lobbować za "najlepszymi wpisami i najlepszymi ekspertami!". Moim zdaniem to dwie różne rzeczy.

·

autorów postów, a zatem przydzielamy nagrody za najbardziej ciekawe i rzetelne przedstawienie ekspertów, a efektem głosowania będzie podział nagród dla autorów

generalnie tak, ale z poprawką co do końcówki.

Jak mówi oryginalny regulamin:

Selection_640.png

Innymi słowy, głosujemy na wpisy, pamiętając, żę nagrodę może dostać i autor i ekspert.


ekspertów, czyli bierzemy pod uwagę, jak dobrze dany ekspert nadaje się do dysponowania głosami z WISE w swojej dziedzinie

O ile sam konkurs był zrobiony m.in. na potrzeby projektu Wise, o tyle żadne delegacje nie są tutaj nagrodą. Każda osoba chcąca skorzystać z wiedzy eksperckiej danego eksperta, sama będzie mogła w późniejszym czasie zdelegować tej osobie tyle głosów i na takich zasadach, na jakiej pozwala jej zaufanie do tej osoby.

Dzięki temu konkursowi, gdy projekt Wise ruszy już pełną parą i każdy będzie mógł delegować innym swój głos... gdy ludzie będą zadawali pytanie..."ale komu ja mam zdelegować swój głos", to wtedy będzie można powiedzieć.. "tym osobom, które uważasz za ekspertów. Jeżeli znasz mało ekspertów na platformie, to możesz się zasugerować listą, wypracowaną przez społeczność" :)

·
·

Dzięki, teraz to jasne :)

Nie głosujcie na mnie, głosujcie na @saunter który jak nikt inny wprowadza w życie idee Satoshiego Nakamoto. Saunter - człowiek zasilany STEEMem.

·

xDD ja cię chyba zatrudnię na jakiegoś mojego PRowca xD

Moim zdaniem powinien wygrać @Santarius i to nie dlatego, że ja o nim napisałem. Wyobraźmy sobie sytuację że wchodzimy do szkoły. Widzimy grupki jakiś ludzi rozmawiających ze sobą, nikt na nas nie zwraca uwagi, ktoś podchodzi i podaje Ci rękę. Kto to taki? No właśnie.
Posłużę się cytatem @michalx2008x

@Santarius zawsze na pierwszej linki frontu z nowicjuszami :) Tak trzymaj!

Dlaczego @Santarius

 1. Pomoc nowym w aklimatyzacji na steemit
 2. Jako plankton robisz coś źle- brak bury tylko delikatne zwrócenie uwagi
 3. Nie umiesz dodać sobie Steem Power? Santarius Ci pomoże.(SCP)
 4. Chcesz wymienić kasę na giełdzie? SCP
 5. Chcesz wkupić się w łaskę kuratorstwa ? SCP
 6. Twój post jest niedowartościowany? SCP
 7. Wprowadziłeś innego nowego w błąd? Santarius wyprostuje ten błąd za Ciebie jak zauważy.
 8. Santarius jak dobry nauczyciel będę klarował Ci jakąś rzecz do skutku aż zrozumiesz,
 9. Nie znasz markdown? SCP

Do tego postawa Santariusa. Wszystko to co osiągnął na platformie osiągną swoją ciężką pracą. Brzydzą go boty, jak i wszelkie inne oszustwa typu pool rape.

Dlatego dedykuję mu tę latarnię, steemitowi rybacy dzięki niemu zawsze znajdą właściwą drogę180601.jpg

·

aha i jak obudzisz się w nocy z krzykiem @Santarius jest przy Tobie.

·

pięknie powiedziane krasnalku.
potwierdzam.

Hello dear it's hard to contact you on your 1st account that's why i decided to contact you here
Then this is a special and humble gift for you hope you accept it and like it.

https://steemit.com/@soufianechakrouf/a-portrait-for-noisy

"Poznaj Eksperta: @filip-pietrek" przekierowuje do tego posta, radzę poprawić @noisy :)

·

poprawione

test