@zdrowie - poznajeksperta

in #poznajeksperta6 years ago (edited)

Weganizm, wegetarianizm, odżywianie prowadzące do zdrowia, zdrowy styl życia, naturalne sposoby na odzyskanie i utrzymanie zdrowia to tematy, o których coraz częściej się mówi. Coraz większa część społeczeństwa jest nimi zainteresowana. Zagadnienia te pojawiają się też na Steemit. I sądzę, że będą coraz częściej.

obraz.png

 

Właśnie dlatego gdybym miała poprosić o wspieranie, nagradzanie moimi głosami dobrych treści z tej tematyki to bez najmniejszego zastanowienia poprosiłabym o to Monikę czyli @zdrowie.

 

Dlaczego?

Bo się na tym zna

Nie mówimy tu o wiedzy powierzchownej. Monika w tym zakresie posiada wiedzę dogłębną, szczegółową, zdobywaną latami. W mojej ocenie jest to wiedza ugruntowana i ciągle rozwijana. Monika jest na bieżąco, ciągle uczy się i przyswaja nową wiedzę.

Bo to jej pasja

Dążenie do zdrowia poprzez odżywianie, zdrowy styl życia oraz utrzymanie zdrowia to jej konik. Pasjonuje się tym.

Bo to jej praca

W tej kwestii zawodowo pomaga też innym, którzy często będąc na zakręcie życia potrzebują pomocnej dłoni, znaków drogowych i wsparcia. Pomoc ludziom, inspirowanie do zdrowego odżywiania sprawia jej wiele radości. W poście pt. "Skąd się wzięło ZDROWIE na Steemit? Czyli moje "Introduceyourself"" napisała, że "... każda wiadomość, że ktoś zjadł zdrowo dzięki mojej inspiracji dodaje mi sił do pokonania trudności". Prowadzi autorskie praktyczne warsztaty kulinarne, oraz szkolenia i wykłady dotyczące tej tematyki.

Bo to jej życie

Jest żywym przykładem tego co promuje i proponuje. W 2012 r. zaczęła jeść zdrowo, oczyściła swój organizm i rozpoczęła aktywny, zdrowy styl życia. Dzięki temu pozbyła się licznych chorób, które towarzyszyły jej przez wiele lat. Swoja drogę ku zdrowiu opisuje w poście pt. "Moja droga do ZDROWIA 💚 (I jeden z moich najbardziej prywatnych postów🙈)". Jej motto to „Bądź zmianą, którą chcesz widzieć w świecie”.

obraz.png

Skąd to wiem?

Blog na Steemit @zdrowie

  • Odkąd publikuje w tagu polish (6 miesiecy) zamieściła ponad 90 postów dotyczących weganizmu, wegetarianizmu i wpływu odżywiania na zdrowie. Większość z nich jest propozycją przepisów na zdrowe potrawy. Znajdziemy tu receptury na smakowite dania roślinne, bezmleczne i bezglutenowe. Potrawy te z reguły nie zawierają cukru. Jednak co bardzo ważne, to nie tylko przepisy, każdy taki post to skarbnica wiedzy na temat używanych produktów i ich wpływu na nasze zdrowie.
    Autorka często proponuje zdrowe zamienniki przegryzek, łakoci, słodyczy i deserów. Każde danie jest niezwykle apetyczne. Każdy wpis opatrzony profesjonalną fotografią na której prezentuje etapy wykonania potrawy lub smakowicie i bajecznie wyglądający efekt końcowy. Przykładem może być ostatni przepis na Jagielnik na amarantusowym sodzie z musem truskawkowym i jagodami leśnymi. Znajdziemy też przepis na szarlotkę bez cukru, smażone banany, orzechowe praliny, pudding, zdrową nutelle. Z dań obiadowych - zapiekankę śródziemnomorską, różne kotlety, naleśniki, burito, pizza i zupy. Są także koktajle, frytki i chipsy.
    Ze swojego doświadczenia wiem, że wszystkie te propozycje są możliwe do zrobienia wyłącznie z produktów roślinnych, są też bardzo smaczne. I możliwe do zrobienia przez każdego. Wiele z nich jest banalnie prostych np. przepis na dwuskładnikowe cukierki bez cukru lub trzyskładnikowe ciastka bananowe :). Część wpisów Moniki dotyczy informacji o weganizmie lub wegetarianizmie, także detoksu. Jeden z ostatnich postów poświęcony był tematowi białka w diecie wegetarian. Na jej profilu znajdziemy tez posty o farmach w Australii gdzie produkuje się organiczną żywność.
    Napisanie ponad 90 postów o wysokiej jakości z tej tematyki wymaga głębokiej wiedzy i doświadczenia w tym o czym pisze.
  • Chętnie odpowiada na komentarze, zadawane pytania i sama komentuje posty dotyczące tej tematyki.
  • Jest inicjatorką i opiekunką tagu pl-wege, na którym w ciągu ostatnich 3 dni ukazało się 11 postów.
  • Jest uczestniczką konkursów kulinarnych.

Strona internetowa

Monika prowadzi również swoją stronę poświęconą tej tematyce.

Moja własna weryfikacja

Od lat sama prowadzę taki styl życia, tematy te są mi bardzo bliskie, potrafię więc ocenić i zweryfikować jej wiedzę, którą pokazuje w postaci swoich postów i komentarzy.

obraz.png

Zaufanie

Mając świadomość jaką ma wiedzę z tego zakresu, jaką praktykę oraz to, że w tych zagadnieniach pracuje zawodowo daje mi przesłanki aby obdarzyć ją zaufaniem, że moje głosy nie będą zmarnowane, a faktycznie docenią treści dobre jakościowo w tej dziedzinie. Natomiast fakt, że Monika wciela w swoje życie to co promuje przekonuje mnie do pełnego dla niej zaufania.

Trzeba też przyznać, że w Polsce tematyka stylu życia opartego na roślinnym odżywianiu do tej pory jest bardzo wrażliwa. Taki styl życia dla większości jest niezrozumiały, dziwny, a w zderzeniu z naszymi tradycjami i światopoglądem wręcz nienormalny. Z tego właśnie powodu możliwość głosowania za mnie powierzyłabym osobie nie tylko takiej, która jest ekspertem w tym temacie, ale jednocześnie musiałaby być niezwykle taktowna, nienatarczywa i odznaczająca się wysoką kulturą osobistą. Musi też cechować się jasnością wyrażania myśli i otwartością na nową wiedzę w tej dziedzinie. I taką właśnie osobą jawi mi się Monika. Takie cechy dają też gwarancję, że do możliwości flagowania w moim imieniu podchodziłaby bardzo ostrożnie i roztropnie.

obraz.png

Uważam też, że na Steemit ekspert z tego obszaru jest bardzo potrzebny. Z doświadczenia wiem, że są to tematy gdzie łatwo o przekłamania i szum informacyjny. I jest to o tyle niebezpieczne, że może negatywnie przełożyć się na zdrowie. Mówiąc wprost zastosowanie się do nieodpowiednich treści może zaszkodzić. Dla naszego dobra i zdrowia potrzebna jest więc osoba, która będzie umiała poprawnie ocenić posty i nagrodzić najlepsze.

Post jest zgłoszeniem w konkursie Poznaj Eksperta, który ogłosił @noisy.

Zdjęcia pochodzą z pixabay.com

Pozdrawiam
@tapioka :)

Sort:  

A pod jaki tag byś ją najbardziej dopasowała? #pl-zdrowie? Czy bardziej #pl-wege?

Bardzo dobrze wpisuje się w oba

Czytając ten tekst czułam radość w sercu. Serdecznie dziękuje Ci za nominacje na eksperta w dziedzinie, która jest moją wielką pasją, moim życiem. @tapioka to dla mnie zaszczyt!
Chciałabym także zwrócić uwagę na wysoką jakość stylistyczną i merytoryczną Twoich artykułow. Do takiej jakości powinny zmierzać publikacje na polskim Steemit.

Właśnie dzisiaj myślałam sobie, czy ktoś napisze o @zdrowie w tym konkursie :)

Świetnie napisane, gratulacje dla Ciebie i @zdrowie.

Dziękuję serdecznie!

Dzięki :)

Pięknie przedstawiłaś @zdrowie!

Często czytam jej posty. Przepisy w nich podawane sa dla mnie inspiracja do tworzenia nowości kulinarnych.

Go here https://steemit.com/@a-a-a to get your post resteemed to over 72,000 followers.

Coin Marketplace

STEEM 0.30
TRX 0.11
JST 0.031
BTC 67928.09
ETH 3827.16
USDT 1.00
SBD 3.63