Garść wskazówek dla użytkowników Steemfounders

Steemfounders powstało, by umożliwiać zaistnienie w sieci nowym wartościowym twórcom - pozwolić im, zostać odkrytymi i docenionymi w społeczności, by ta mogła sfinansować założenie przez nich konta. By to jednak mogło mieć miejsce, ty - nowy użytkownik, musisz najpierw dać się nam poznać!

Na Steem każdy opublikowany post zarabia, a to ile zarobi zależy od ilości oraz mocy przyznanych przez społeczność głosów. Ilość głosów jednak, jakie każdy z użytkowników może oddać, niej jest jednak nieograniczona - mało tego - jest on stosunkowo niska, co sprawia, że użytkownicy dysponujący mocnym głosem, bądą wybierać raczej te treści, które ich zdaniem są najlepsze i najbardziej wartościowe. Właśnie dlatego, pisząc swój pierwszy post przy pomocy Steemfounders, nowy autor powinien postarać się wypaść zdecydowanie jak najlepiej potrafi!

Oto kilka podstawowych wskazówek, które mogą pomóc Ci, w uzyskaniu jak najwyższej nagrody za swoją pracę oraz które zwiększą twoją szansę, na ekspresowe pozyskanie konta:

 1. Daj nam się poznać! Nie jest to wymogiem, jednak świetnie, by twój pierwszy wpis zawierał informacje o tym, kim jesteś, co chciałbyś prezentować, czym się zajmujesz oraz jak trafiłeś na Steem oraz serwis Steemfounders. Jeśli posiadasz już jakieś doświadczenie w tworzeniu treści - również warto, byś się tym z nami podzielił. Jeśli jednak nie czujesz się dobrze z przedstawianiem swojej osoby lub uważasz, że po prostu lepiej wypadniesz pisząc artykuł - śmiało, Steemfounders nie narzuca żadnej formy.

 2. Rzuć okiem na to, co "klika" się na Steemit - jakie wpisy faktycznie są wynagradzane oraz jaki poziom reprezentują. Twój wpis nie musi pięknie wyglądać - tym zajmie się moderator odpowiedzialny za korektę twojego tekstu, przed opublikowaniem, jednak warto, by był on bogaty w treść. Najlepsze wpisy z danego tygodnia znajdziesz tutaj, bądź chociażby w najnowszym numerze "Tygodnika Kuratorskiego".
   

  Przykładowe wpisy "powitalne": [1] [2] [3] [4] [5]

  Przykładowe artykuły: [1] [2] [3] 3 [4] [5]

 3. Warto, by w twoim wpisie znalazła się przynajmniej jedna, a najlepiej parę grafik. Pamiętaj jednak, że twój post zostanie przez Ciebie zmonetyzowany, co oznacza, że wybrane przez Ciebie grafiki muszą spełniać odpowiednie warunki licencyjne. Nie możesz bezmyślnie korzystać z fotografii zastanej przykładowo, na czyimś blogu - nie jest ona twoją własnością, lepiej skorzystaj z bezpłatnych grafik udostępnianych przez serwis pixabay.com, bądź zrób zdjęcie, bądź obrazek samemu.

 4. Niech twój wpis nie będzie ścianą tekstu - moderator zadba o to, by ładnie się prezentował, ale nie utrudniaj też mu tego zadania - podziel swój wpis na akapity, stosuj nagłówki i zamieszczaj co jakiś czas grafiki. To jak prezentuje się twój wpis, może zaważyć o tym, jak wiele głosów od społeczności zyska.

 5. Bądź oryginalny! Niech udostępniona przez Ciebie treść będzie unikatowa i konkurencyjna. Staraj się pisać o tym, czym się interesujesz - czym bardziej nietypowe posiadasz zainteresowania, tym lepiej. Nie przepisuj wikipedii, pisz przyjemnym dla czytelnika językiem - twórz wartość i pokaż, że dobrze by było zapewnić Ci miejsce w Steem! W żadnym wypadku nie kopiuj swojego tekstu z innego miejsca w sieci, również jeśli tekst należy do Ciebie - każdy plagiat zostanie wykryty i niedopuszczony do publikacji! Jeśli publikujesz artykuł, warto byś podał linki do źródeł zarówno informacji jak i wykorzystanych przez Ciebie grafik.

 6. Bądźmy w kontakcie. Polska społeczność Steem korzysta z wielu komunikatorów tekstowych. Ze swoimi pytaniami warto, byś zajrzał na nasz chat oraz kanał Discord grupy Steemfounders. Możliwy jest tam kontakt ze mną oraz całą ekipą Steemfounders, gotową pomóc i odpowiedzieć na każde twoje pytanie dotyczące platformy. Również dobrze byś odwiedził nasz kanał Discord, by to moderatorzy mogli się z tobą skontaktować.

Powodzenia!

Sort:  

Świetna inicjatywa, zwłaszcza, że teraz czeka się na akceptacje konta nawet i dłużej niż 3 tygodnie. Jak będę wiedziała o kimś kto chce założyć sobie konto na Steemit to na pewno powiem tej osobie o steemfounders

"Na Steem każdy opublikowany post" - jeśli nikt nie zagłosuje to nie zarabia.