Hello 🍭

in introduceyourself •  2 years ago  (edited)

Nazywam się Aga. Obecnie jestem studentką pierwszego roku malarstwa na ASP w Krakowie.
Steemit przedstawili mi @kaysh oraz @hallmann

2381F784-0DAF-41EC-9210-0FB75A42CC85.jpeg

Bardzo zaciekawiła mnie ta platforma, bowiem od dłuższego czasu zbierałam się, aby zacząć bloga na temat sztuki i dziedzin z nią związanych.
Studiowanie malarstwa obecnie pochłania większość mojego czasu, lecz zajmuje się także fotografią od dobrych kilku lat. Uwielbiam fotografować ludzi, czy to portrety, czy tez scenerie.

AE0E3758-37EE-45C3-9814-6C321CD185D0.jpeg
(Zdjęcie zrobiłam Sony, używając do tego minimalnej obróbki w Photoshopie, w 2012)

4ABB8E8E-9EC3-4DE0-9106-78E9CDDA8968.jpeg
( a tutaj widnieje Pan @hallmann)

Niezmiennie interesuje mnie również historia sztuki, z która to zetknęłam się od dziecięcia, bowiem większość mojej rodziny to artyści lub żołnierze. O moje obeznanie z tym niesamowitym światem dbała szczególnie babcia, z którą to wyjeżdżałam w różne zakątki Polski, aby poznawać muzealne zbiory i nasze dziedzictwo, oswoić się z teatrem i filharmonią. Ta miłość rośnie we mnie aż do dzisiaj, gdzie teraz już bardziej świadomie mogę wybierać co jest dla mnie pięknym. Przed podjęciem studiów pracowałam również w dziale konserwacji w rzeszowskim muzeum. Zwiedziłam wiele światowych muzeów, poznając prace najlepszych artystów naszej cywilizacji. Głównie inspiruje mnie sztuka lat 20. I 30. - Art Deco. Które pokochałam za formę, kolor i niezwykłą dekoracyjność. Z polskich artystów - Stryjeńska, Witkacy, Lempicka i Sichulski.

785E31F0-023F-4F3C-AFD9-3FC91E0A021F.jpeg
(Jesienna Melancholia, K. Sichulski 1917r.)

DAE076B3-F9E0-4633-8DAA-7C764DD0B3C3.jpeg
(MNK, kamienica Szołayskich)

Wraz z narzeczonym prowadzę również „Królestwo Bez Kresu”, które jest jedyną w swoim rodzaju „Herberciarnią” - nieformalnym centrum kultury, w którym możesz napić się wyśmienitej herbaty, rozwiązać łamigłówki ukryte w wierszach Z. Herberta w naszym pokoju zagadek. Całe miejsce przepełnione jest duchem jego poezji. Niedawno również rozpoczęliśmy produkcję własnej czekolady. Gdyby ktoś kiedyś zbłądził w Rzeszowie, zapraszamy. Powiedz „przyjacielu” i wejdź.
W Królestwie również mieści się moja pracownia.
4E4B5038-CDE3-42BA-8B3D-9EFA7FD2C7E3.jpeg

W kolejnych postach chciałabym również podzielić się z Wami swoimi pracami, spojrzeniem na różne zagadnienia ze świata sztuki, podróżami i muzeami.

Serdecznie zapraszam do śledzenia.

Aga
👩🏼‍🎨🌚🎞🥀🧝🏻‍♀️

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Hej ! :)

Witaj na Steemit

Cześć! :) Do zobaczenia w Krakowie!

Cześć Aga.

Welcome to Steemit

Hej, pierwsze zdjęcie analog?

Canon 60d

нєℓℓσ αи∂ ωєℓςσмє тσ ѕтєємιт ςσммυиιту

Cześć Aga!

A czekolada made by Królestwo bez Kresu to najlepsza czekolada pod słońcem.
Eko, bio i takie tam.

Hej ♥️
Dziękuje bardzo ♥️
Tylko EKO life!

Welcome here :))

Cześć, cudowny post! Obserwuję i czekam na więcej artykułów/prac/spojrzeń na różne zagadnienia świata sztuki/etc. Planuję iść na ASP, na intermedia co prawda, ale to ciągle ASP, prawda? Możesz coś opowiedzieć o tym, jak jest na Akademii w Krakowie?

Jasne, z miła chęcią :) niestety o wydziale intermediów w Krakowie wiem niewiele (na moich zajęciach jest jedynie model, który współpracuje z nimi, jeśli się pojawi, mogę go podpytać, proszę przypominaj mi się:)) budynek jest piękny, uczelnia interesująca. Ze swojego kierunku uwielbiam kilka zajęć i profesorów - Bajka i Bednarczyka, oraz dwie panie doktor - Makarską i Banek. Bardzo rozwinęłam się, choć to dwa miesiące, kilka tygodni mnie nie było, bo również podróżuje i dziele to z praca nad KBK. Ja ze swoje po strony powiem - warto spróbować samemu i na własnej skórze przekonać się :) bo naczytałam się internetowych opinii ma temat innych uczelni, oczywiście same zachwalające jednak niewiele miały wspólnego z prawda 😉

Uwielbiam Kraków, to chyba moje ulubione polskie miasto, i bardzo chciałabym studiować właśnie tam, ale słyszę same negatywne opinie o wydziale intermediów. Ja jestem z Trójmiasta i akurat gdańskie intermedia cieszą się w miarę dobrym zdaniem, więc pewnie tu zostanę. Gdybyś jednak miała chęci porozmawiać z tym modelem i potem mi powiedzieć, co on sądzi, byłabym bardzo wdzięczna :) (A malarstwo w Krakowie musi być wspaniałe, gdybym tylko odnajdywała się w malarstwie, w ogóle bym się nie zastanawiała gdzie studiować)

O, ja znam świetna artystkę malarkę po gdańskim ASP, Basia Hamilton. Z tego co orientuje się, intermedia są najmłodszym wydziałem, działają 10? lat, około. W Gdańsku w ogóle jest interesująca uczelnia :)
W tym roku Katowicom przyznano nagrodę na malarstwie, lecz znam kilka osób, które z Katowic przeniosły się do Krakowa 😉

Zainteresowałaś , i to bardzo:)) z przyjemnością będę śledził Twoją aktywność!

Dziękuje ♥️

Powodzenia :)

You're very welcome to Steemit. Have a great day and happy blogging!

Cześć! Rozważałem kiedyś ASP, jednak poszedłem inną drogą :)
Jak będę kiedyś w Rzeszowie to spróbuję was znaleźć!

Serdecznie zapraszam!

Congratulations @foggymeadow! You have completed some achievement on Steemit and have been rewarded with new badge(s) :

You got a First Reply
Award for the number of upvotes received

Click on any badge to view your own Board of Honor on SteemitBoard.
For more information about SteemitBoard, click here

If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

By upvoting this notification, you can help all Steemit users. Learn how here!

Cześć Aga :) Jestem Mariusz i miło mi Cię poznać!

Witaj! Wzajemnie 😊

Jeżeli chcesz blogować - to jest idealne miejsce!

Witamy na Steemit, życzymy udanego korzystania z tej platformy i tylko kilka takich informacji na początek, które warto wziąć pod uwagę:

  • jeżeli interesują cię dokładniejsze informacje o Steemicie to polecam śledzić @steemit-polska, gdzie pojawiają się tłumaczenie oficjalnych tekstów ze @steemitblog,
  • polski kanał chatu jest dostępny na https://steemit.chat/channel/polish i wymaga osobnej rejestracji,
  • co nieco o Markdown, w którym prosto tworzy się nowe posty,
  • tag polish używamy do postów z polską treścią, jeżeli chcesz pisać w innych językach to prosimy nie wpisywanie do tego polish (dla postów z przedstawieniem robimy wyjątki),
  • najważniejsze: na Steemit tworzymy nowe treści, nie kopiujemy z innych stron.

Cześć Agnieszka. Witaj na Steemit :)

Na pewno zajdę na herbatę, gdy uda mi się być w Rzeszowie ;)

Zapraszam!

Cześć, Aga! (czy może Agnieszko?)

My się znamy już troszkę (ale tylko troszeczkę!) z Instagrama, jak się zdaje i zalegamy sobie obiecane opinie na temat Karpowicza (pamiętam!), ale przywitam się tutaj raz jeszcze. Fotografia - taaak! Zwłaszcza, że sama kiedyś bardzo siedziałam w tym temacie. Teraz nieco mniej, ale powoli wracam, dlatego bardzo chętnie będę przeglądała posty fotograficzne. Może sama się zainspiruję. I oczywiście wpisy związane z historią sztuki, z Twoimi studiami oraz malowaniem również będą przeze mnie mile widziane, jak i wszelkie inne :)

PS "Herberciarnia" brzmi cudownie!

Witaj Klaudio!
Tak, Aga ♥️ Nie lubię swojego pełnego imienia (jeszcze). Bardzo fajnie, ze dołączyłaś, coś czuje ze będziemy często wymieniać się myślami. Serdecznie zapraszam Cię do Rzeszowa, na herbatę, na pewno na żywo również będziemy miały wiele ciekawych myśli do wymienienia ♥️

Też tak czuję! I, ojejku jejku, dziękuję bardzo za zaproszenie! Z pewnością kiedyś je wykorzystam i na herbatę z nieukrywaną radością wpadnę! :)

Hello and welcome :)
thanks for sharing.
have a good time here ;)
best regards @tommithomson

Witaj Aga na Steemit , zapraszam też do mnie @wrestlingworld , miłego dnia

Hi,friend. Welcome to Steemit. It's great to have you here. I wish you good luck as you blog in our community. @greatness96

Witaj, fajnie, że jesteś. Sztuki nigdy za dużo. Powodzenia!

Dziękuję ♥️