#pl-travelfeed - nowy tag podróżniczy i wprowadzenie do TravelFeed

in #pl-travelfeed6 years ago (edited)

Hej, ho, Polscy Steemianie, z tej strony @saunter! Dobra wiadomość dla wszystkich podróżników, włóczęgów, spacerowiczów i turystów! Mam przyjemność ogłosić, że od dnia dzisiejszego polskojęzyczne treści podróżnicze wysokiej jakości zyskują oficjalne wsparcie społeczności @travelfeed. Nowo powstałe konto @pl-travelfeed będzie od teraz selekcjonowało i kurowało najlepsze treści podróżnicze opublikowane pod tagiem #pl-travelfeed


image.png
grafika: @jpphotography & @sndbox

Czym jest TravelFeed?


TravelFeed to społeczność zorganizowana wokół tagu #travelfeed, tworzona przez podróżników, dla podróżników. Jeżeli na Steemie piszesz o podróżach lub lubisz o nich czytać, społeczność TravelFeed jest dla stworzona właśnie Ciebie! Celem TravelFeed jest wspieranie twórców wkładających wysiłek w jakość swoich relacji, promowanie wysokiej jakości treści, a także integrowanie ze sobą wędrujących członków Steem.

Problem z tagiem #travel


Projekt ten jest obecnie prowadzony przez @jpphotography @for91days @guchtere i @mrprofessor - namiętnych podróżników, którzy poznali się na Steemie. Każdy z nich, żywo zainteresowany podróżami, zawiódł się na jakości postów, które można znaleźć pod tagiem #travel. Podobnie jak na wielu innych popularnych tagach, najbardziej wynagradzane treści rzadko kiedy idą pod tym tagiem w parze z jakością. Postanowili oni więc wziąć sprawy w swoje ręce i stworzyć zupełnie nową przestrzeń dla podróżników na Steemie.

W naszej polskiej społeczności system tagów sprawdza się całkiem nieźle. Praktycznie nikt nie używa dziś tagu #podroze, a spora część postów z #pl-podroze jest naprawdę wysokiej jakości - z czego najlepsze trafiają do @kurator-polski, a następnie na blogczejn.pl/podroze, a także są wspierane za pomocą Wise. Warto jednak otworzyć się również na międzynarodową społeczność oraz kuratorstwo treści podróżniczych - do czego niniejszym staram się przyczynić.

pl-TravelFeed


Jeśli jesteś piszesz o podróżach, jesteś cyfrowym nomadą lub po prostu pasjonują cię wędrówki mniejsze czy większe - jesteśmy tu po to, aby Ci pomóc: użyj tagu #pl-travelfeed w swoich postach, dzięki czemu będziesz mieć szansę na kuracje ze społeczności TravelFeed.

Zasady tagu #pl-travelfeed


Jeżeli chcesz używać tagu #pl-travelfeed, post powinien spełniać następujące wymagania:

 • być związany z podróżami;
 • musi to być treść autorska;
 • w języku polskim;
 • zawierać co najmniej 250 słów;
 • źródła do wszelkich treści, które nie należą do autora, muszą być podane.

Formatowanie, użyte media oraz styl treści zależy już wyłącznie od Ciebie. Możesz używać #pl-travelfeed dla swoich filmów DTube czy YouTube, o ile Twój post spełnia powyższe kryteria (250 słów!).

Działanie kuratorstwa


Konto @pl-travelfeed będzie resteemowało i upvote'owało jeden najlepszy post spod tagu #pl-travelfeed dziennie. Posty te będą otrzymywały 100% upvote od @travelfeed (obecnie około 18,000 SP) oraz od wszystkich uczestników trailu.

Ponadto, co tydzień będziemy publikować post prezentujący trzy najlepsze wpisy spod tagu #pl-travelfeed. Nagrody z tych postów będą rozdzielane w następujący sposób:

 • Połowa płynnych środków zostaje przekazana zwycięskiemu postowi z tego tygodnia (przy lepszych kursach lub dużej delegacji będzie ona rozdzielana pomiędzy wszystkie trzy wyróżnione posty).
 • Reszta będzie przeznaczona na power up konta @pl-travelfeed.

Dotychczasowa kuracja na tagu #pl-podroze nie zmienia się, jednak by uzyskać również wsparcie @travelfeed konieczne jest dodanie tagu #pl-travelfeed!

Plany na przyszłość


Społeczność TravelFeed powstała na początku tego roku i od tamtego czasu nieustannie się rozwija. Planowane jest m.in. wyemitowanie SMT TravelFeed, korzystanie z Community, kiedy zostaną wprowadzone, czy stworzenie własnej platformy, która przyciągnie podróżujących blogerów spoza Steemu do naszej sieci. Niedługo objęci kuracją będą także twórcy vlogów i filmów. Cały czas poszukujemy nowych sposobów i środków na wspieranie członków TravelFeed.

Dołącz do nas!


 1. Obserwuj @pl-travelfeed
 2. Dołącz do trailu na Steemauto lub deleguj Steem Power: Sprawdź tutorial!
 3. Używaj tagu #travelfeed w swoich postach!

Nie możemy się doczekać Waszych podróżniczych historii, przewodników czy dzienników!

Zachęcamy również, do tworzenia postów w języku angielskim!

Wszelkie przypadki plagiatów lub wielokrotnego nadużywania tagu będą zgłaszane do @steemcleaners. Jeśli odkryjesz plagiat lub nadużycie, zgłoś to na naszym serwerze Discord (patrz link poniżej).

Dołącz do Steemit Travellers na Discord!

Serwer Steemit Travellers na Discord posiada obecnie niemal 700 członków i jest miejscem gdzie można spotkać i poczatować z podróżnikami z całego świata. To właśnie tam narodził się pomysł na TravelFeed. Z chęcią odpowiemy Wam na wszelkie nurtujące was pytania dotyczące TravelFeed.


I kto wie, może ktoś za pareset lat znajdzie w odmętach blockchainu Steem nasze podróżnicze opowieści i będzie mógł zaśpiewać tak...

Transparent-Discord-Travel.png

Sort:  

Hello @pl-travelfeed,
Currently I’m supporting for the Planktons by our small upvote. You may like it, check my support here.
Wish you luck & success with Steemit!

Bążur @pl-travelfeed!


Witamy na #polish, czyli polskim tagu Steem! Moim zadaniem jest wprowadzenie Cię w tajniki sieci.

  - Użytkownicy sieci nie lubią plagiatów, oszustw, promowania piramid finansowych i obrażania innych. Warto mieć to na uwadze publikując wpis.
  - Jeśli wpis zawiera duże dawki wulgaryzmów, pornografii i treści dla dorosłych, rozważ użycie tagu nsfw.
  - Uważaj na oszustwa! Różne osoby mogą próbować wyciągnąć od Ciebie tokeny lub delegacje (prośby, klikanie w linki, próby przejęcia Twojego hasła do konta). W razie wątpliwości wejdź na Steem Chat i zapytaj o zaistniałą sytuację.
  - Steem Chat to otwarty chat, na którym swój kanał ma również polska społeczność. Kliknij w ten link aby go uruchomić. Chat nie jest zintegrowany ze Steem - zakładasz tam zwykłe konto, podobnie jak w wielu usługach sieciowych. Wygodnie jest jednak użyć takiego samego nicka jak na Steem.
  - Zachęcamy Cię do odwiedzenia FAQ na steemweb.pl, gdzie możesz dowiedzieć się mnóstwa rzeczy związanych ze Steemem. Jest to wybór najlepszych poradników stworzonych przez doświadczonych użytkowników platformy.
  - Nie wiesz jakich tagów użyć do wpisu? Zajrzyj na listę tagów lub wybierz coś z drzewa tagów.. Odpowiednie tagi zwiększą zasięg twoich postów i nagrody z nich!
  - Zapisz hasło w bezpiecznych miejscach! Jeśli je utracisz, to nigdy już nie odzyskasz konta!

Baw się dobrze!

To teraz tagowac podwójnie? Pl-podroze i pl-travelfeed?

Najlepiej tak. Jeżeli masz wybierać to zalecam pl-travelfeed

Posted using Partiko Android

Nie no, zmieszczą się oba :)

Super pomysł!
Oby tag rozwijał się prężnie :)

Zachęcamy do przyczynienia się do tego :)

Ooo! Fajnie :) Zapowiada się ciekawie :)


Welcome to Steemit @pl-travelfeed!

I wish you much success and hope you find Steemit to be as rewarding and informative as I have.

Here are some links you might find useful.
Your stats on SteemNow
Your stats on SteemWorld
Your stats on SteemD
How does Steemit actually work?

Oh yea, I have upvoted you and followed you. Many blessings!

Welcome to Steem pl-travelfeed! Partiko is officially the fastest and most popular mobile app for Steem. Unlike other Steem apps, we take 0% cut of your earnings! You can also be rewarded with Partiko Points while using Partiko and exchange Partiko Points for upvotes!

Partiko for Android can be downloaded here on Google Play and the iOS version is available here on the App Store.

If you have more questions, feel free to join our Discord channel and ask @crypto.talk, we're always here to help!

Thank you so much for your interest!

Dzięki za inicjatywę - zacznę dorzucać hasztag do postów :) Wiem że grono polskich podróżników jest jednym z najlepiej zorganizowanych - cieszę się że to pomoże scalić nas w jednym miejscu.

Czy ktoś mi wytłumaczy po co te nowe tagi? To juz nie można wspierać na starych tagach? Teraz każdy założy sobie konto do kuratorki i swój tag. :) to tylko rozdrobnienie społeczeństwa. Jak ma być silne to musi byc zjednoczone pod kilkoma silnymi tagami.

Ponieważ TravelFeed posiada swój tag #travelfeed a językowe tworzy według wzoru #xx-travelfeed (obecnie jest tylko #pl-travelfeed i #de-travelfeed). Tag ten ma zachęcać jednocześnie do dołączenia i udziału w społeczności, dlatego nie możemy po prostu "wcielić" #pl-podroze do TravelFeed. Zresztą na #pl-podroze treści nie muszą mieć żadnych szczególnych wymagań, a TravelFeed wymaga jednak odpowiedniej długości tekstu.

Czy ktoś mi wytłumaczy po co te nowe tagi?

Przeczytaj post.

To juz nie można wspierać na starych tagach?

Przeczytaj post.

Teraz każdy założy sobie konto do kuratorki i swój tag. :) to tylko rozdrobnienie społeczeństwa.
Jak ma być silne to musi byc zjednoczone pod kilkoma silnymi tagami.

Racja. Wszystko wrzucajmy w #polish ! + Przeczytaj post.

Coin Marketplace

STEEM 0.23
TRX 0.12
JST 0.029
BTC 66541.28
ETH 3559.45
USDT 1.00
SBD 3.05