Ile i jaką sól używać?

in #polish2 years ago (edited)

Ile i jaką sól używać?

Dobra sól według mnie, to taka, która zawiera „różne minerały ziemi”, których potrzebuje Twoje ciało. Sole stale wydalasz z moczem, przez skórę itd. Dlatego musisz je uzupełniać. Tylko nie przesadzaj. Uważaj na tanią sól, która jest wyizolowanym chlorkiem sodu (NaCl). Słyszałem, że taka oczyszczona sól nie jest dla nas dobra.

Do tego, podobno zawiera w sobie toksyczne polepszacze. Z informacji, które mam, wynika, że dla nas lepiej przyswajalna jest sól, która poza sodem, zawiera jeszcze inne minerały. Występujące w naturze. Ważna jest jakość soli, którą kupujesz. Różne sole mogą być zanieczyszczone. Nam chodzi o dobrą jakość soli.

Według mnie najlepsza jest nasza polska sól różowa kłodawska niejodowana! Sam jej używam. Sól nawet lepiej, jeśli jest niejodowana. Słyszałem że do soli dodaje się jod w mało przyswajalnej postaci, a to nie jest wcale dla Ciebie takie korzystne. Nie mam przekonania do soli himalajskiej i morskiej. Nie zawracaj sobie tym głowy, naszą kłodawską różową niejodowaną masz bliżej i już. Kilogram takiej soli kłodawskiej kosztuje 4 zł. Dobrą solą posypuj jedzenie, tak poprawisz swoje trawienie.

Wzmocnisz wydzielanie kwasu solnego w żołądku. Solą doprawiaj dopiero, wtedy gdy masz jedzonko na talerzu. Podczas temperatury wiele jej wspaniałych właściwości ginie. Gdy dodajesz sól w trakcie smażenia, czy gotowania, czy pieczenia, to z umiarem. Zostaw trochę miejsca na świeżą sól, którą posypiesz swoje jedzonko.

Soli dodawaj tyle, aby Ci smakowało. Wiadomo, że sól, ale i wszystko można przedawkować. Mimo to, myślę, że jeśli będziesz jadł dobrej jakości sól, jednocześnie nie spożywając przetworzonej żywności, zawierającej w sobie duże ilości soli i to jeszcze tej kiepskiej, to raczej nie musisz się niczego obawiać. Ludzie żyją, mimo że jedzą tonami tą szkodliwą oczyszczoną sól z produktami przetworzonymi, w których znajduje się w takich ilościach, że chyba musielibyśmy tę sól jeść łyżkami, żeby ich dogonić. Tak myślę... Kluczem do mądrego korzystania ze soli kłodawskiej jest ograniczenie spożywania produktów przetworzonych, które zawierają spore ilości soli same w sobie.

Dużo się słyszy o szkodliwości soli.
Co jest bardziej niebezpieczne? Niezdrowe myśli, czy sól? Może niepotrzebnie obrzuca się błotem mineralny skarb ziemi? Może trzeba poszukać głębiej?
Dużo się mówi o szkodliwości soli, mówi, że nie powinny jej zażywać osoby z tym, czy z tamtym. Mówi się o tym, że powoduje, to czy tamto. No dobra, ale skąd wiesz, czy szkodzi im sól, czy złe przyzwyczajenia? Co, jeśli wspomniane osoby odżywiają się przetworzonym jedzeniem, spożywają dużo sztucznych słodzików, piją mało wody i jeszcze takiej o znikomej jakości? Do tego dochodzi jeszcze brak wiedzy i syndrom mieszania wszystkiego, jakby żołądek był betoniarką. Winę i tak ponosi sól. Na koniec to wszystko zagryzają lekami i stresem, ale i tak winna jest sól.

Zanim postawisz sól przed sądem. To najpierw wyeliminuj u siebie lub u kogoś, wszystkie niezdrowe przyzwyczajenia, które zauważysz i wprowadź do diety aktywność fizyczną. To znaczy popraw działanie organizmu w całości, a dopiero na końcu badaj, czy winna była sól, czy coś innego. Trafiają się przypadki osób, które rzeczywiście nie powinny spożywać soli nawet tej dobrej. Jednak to nie dotyczy większości.

Gdy ktoś ma mocno zanieczyszczony organizm, to po soku z buraka, może zrobić mu się słabo, po kiszonej kapuście męczyć się z bólem brzucha i rozwolnieniem, a po dobrej soli może mu skakać ciśnienie. Czy to oznacza, że masz postawić przed sądem najwyższym te wszystkie naturalne produkty i ich nie spożywać? Może to raczej sygnał, żeby uporządkować organizm. Wiadomo, że to, co zdrowe będzie Cię oczyszczać. Oczyszczanie nie zawsze jest przyjemne. Dlatego takie reakcje. Nie wszystko, co wartościowe jest przyjemne, ale przynosi owoce w przyszłości.

Nie spodziewałbyś się, że...

Może ktoś chce dobrze, może wraz z gotowymi sklepowymi produktami, spożywać ogrom soli tej oczyszczonej, a następnie spożywać sporo soli kłodawskiej według zaleceń w tym artykule. Czy taka mieszanka wyjdzie mu na dobre? Raczej nie. Takie miksy mogą być szkodliwe.

Lepiej wyłącz telewizor, wycisz się i poszukaj od nowa. Wiele informacji w mediach może wywoływać w Tobie niepokój, strach w granicach rozsądku byłby ok, ale co jeżeli zaczynasz się bać naturalnych rzeczy, stworzonych przez przyrodę? Przy tym nie bojąc się łykania garściami chemicznych tabletek? Które mogą przyczyniać się do tego, że źle reagujesz na sól… Niestety zazwyczaj wina spada na sól. Ot to, niesprawiedliwość.

Solą powinno się mineralizować wodę, którą pijemy, tak by lepiej się przyswajała i nie wypłukiwała nas z naszych minerałów. Więcej na ten temat dowiesz się w tym artykule:

https://zdrowienaniebiesko.pl/jaka-wode-pic-fakty-i-mity/

Nie jestem lekarzem ani farmaceutą. Informacje, które tu przedstawiam, są tylko moją prywatną opinią. Przed skorzystaniem z informacji zawartych w tym artykule, zalecam konsultację ze swoim lekarzem rodzinnym, lekarzem pierwszego kontaktu lub inną jednostką służby zdrowia.

Sort:  

Bardzo dobry wpis. Jak już niektórzy wspominali, błędem jest nieużywanie własnej inteligencji podczas bezrefleksyjnego wchłaniania informacji. Nie można powiedzieć jednoznacznie, że np. czekolada jest szkodliwa albo nie. Dużo zależy od samego konsumującego i jego stanu. Od ilosci cukru w czekoladzie i procentowej zawartości kakao. Od zapotrzebowania organizmu na magnez itp. Dzisiaj czytamy, że jednak kawa jest zdrowa. Do wczoraj była niezdrowa. Większości ludzi wystarczy nagłówek z jakiegoś portalu i to im wystarczy bez potrzeby kłopotliwego uruchamiania szarej strefy.
I tak jest nie tylko ze solą.

Dziękuję :) Zgadzam się :)

Congratulations @zdrowienatak! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You published more than 50 posts. Your next target is to reach 60 posts.

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

To support your work, I also upvoted your post!

Do not miss the last post from @steemitboard:

SteemitBoard - Witness Update
Do not miss the coming Rocky Mountain Steem Meetup and get a new community badge!
Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!

Twój post został podbity głosem @sp-group-up oraz głosami osób podpiętych pod nasz "TRIAL" o łącznej mocy ~0.20$. Zasady otrzymywania głosu z triala @sp-group-up znajdują się tutaj, w zakładce PROJEKTY.

@wadera

Chcesz nas bliżej poznać? Porozmawiać? A może chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy na nasz czat: https://discord.gg/rcvWrAD

Dodawaj proszę tag #pl-kuchnia do swoich postów. Pozdrawiam serdecznie i czekam na Twoje kolejne wpisy :)

!tipuvote 0.4

Dziękuję. Również pozdrawiam! Dziękuję za obecność na moim kanale i wszystkie wpisy! Bardzo mi miło. Zadbam o ten tag, tam gdzie tylko dam radę go umieścić.

This post is supported by $0.23 @tipU upvote funded by @grecki-bazar-ewy :)
@tipU voting service: instant, profitable upvotes + profit sharing tokens | For investors.

Gdy ktoś ma mocno zanieczyszczony organizm, to po soku z buraka, może robić mu się słabo, po kiszonej kapuście męczyć się z bólem brzucha i rozwolnieniem, a po dobrej soli może mu skakać ciśnienie

Zbyt duża ilość soli powoduje nadciśnienie i dlatego trzeba na nią uważać. Dobra czy nie dobra, ma taki efekt, nie ważne od tego czy mamy zanieczyszczony organizm, cokolwiek to znaczy.