[Pomysł na weekend_015] Bałtowski Kompleks Turystyczny

in polish •  4 months ago 

dino_01.JPG Kliknij zdjęcia, aby powiększyć.

Ostatnio spędziłem fantastyczny dzień w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym. Jest to niezwykłe połączenie wesołego miasteczka, zoo, parku dinozaurów i wielu innych atrakcji. Dzieci w każdym wieku znajdą coś dla siebie a i dorośli na pewno mile spędzą czas na świeżym powietrzu.

bałtów.jpg Plan obiektu. Źródło: juraparkbaltow.pl.

Obiekt jest pięknie położony w dolinie rzeki wśród drzew. Większość atrakcji dostępna jest pod gołym niebem, dlatego ich lista i charakter zmienia się w zależności od pory roku. W zimie mamy do dyspozycji np. stok narciarski z wyciągiem oraz wioskę Świętego Mikołaja.

P1590625.JPG Droga prowadząca do parku.

P1590646.JPG Pazury dinozaura.

P1050147.JPG

P1590996.JPG Jeden z placów zabaw.

P1050146.JPG Skamieniałości w muzeum.

P1590613.JPG Przeprawa przez strumyk drewnianą tratwą.

P1590935.JPG Pająk w krainie magii i czarów.

Ja po raz pierwszy odwiedziłem park 7 lat temu na jesieni. Wówczas zaskoczyła mnie nowatorska formuła, skala, rozmach i jakość przygotowanych atrakcji. Do niedawna mało było w Polsce rodzinnych parków rozrywki, spotykanych „na zachodzie”. Obecnie park zajmuje ogromną powierzchnię ok. 100 ha.

dino_02.JPG Park z dinozaurami.

dino_03.JPG

dino_04.JPG

dino_05.JPG

dino_06.JPG

dino_07.JPG

dino_08.JPG

dino_09.JPG

Tym razem wybrałem się 1 maja. Choć już wiedziałem czego się spodziewać i element zaskoczenia już nie miał takiej mocy działania, to z wizyty byłem bardzo zadowolony, zwłaszcza, że dopisała pogoda. Oprócz znanych mi już atrakcji, pojawiły się też nowe m.in. otwarta w tym roku „Polska w miniaturze”, która zawiera ok. 50 miniatur polskich zamków i pałaców w skali 1:25.

P1590835.JPG

P1590839.JPG

P1590844.JPG

P1590849.JPG

P1590867.JPG

P1590881.JPG

P1590897.JPG

P1590902.JPG

Obawiałem się, że w majówkę, poza korkami na drodze będzie również ciasno w samym parku. Trasa z Warszawy była jednak szeroka i stosunkowo pusta, a na miejscu było tyle różnych atrakcji i miejsca, że czekaliśmy tylko w kolejce po jedzenie.

Według mnie jedną z najciekawszych atrakcji, odróżniających park od innych, jest safari - „Zwierzyniec Bałtowski górny”. Jest to wycieczka amerykańskim autobusem szkolnym z przewodnikiem po olbrzymich zagrodach z żywymi zwierzętami. Dla dzieciaków już sama przejażdżka pojazdem widzianym tylko na filmach, po nierównym terenie jest niecodzienną przygodą.

safari_00.JPG

safari_11.JPG

Poszczególne strefy oddzielone są siatką i bramami otwieranymi elektronicznie. Gdy pokonywałem tą trasę za pierwszym razem, czułem się jak w filmie „Park Jurajski”, gdzie bohaterowie jeździli po parku pełnym dinozaurów.

safari_01.JPG

safari_02.JPG

safari_03.JPG

safari_04.JPG

Zwierzęta mają dużą swobodę poruszania się, jednak park jest tak zaprojektowany, że nie ma problemu, aby zobaczyć je wszystkie podczas wycieczki. Większość zwierząt ma możliwość podejść bezpośrednio do autobusu, dzięki czemu z bliska można obejrzeć np. strusie czy Daniele.

safari_05.JPG

safari_06.JPG

safari_08.JPG

safari_09.JPG

safari_10.JPG

Polecam wybrać się do parku jak najwcześniej, aby skorzystać z jak największej ilości atrakcji. Myślę, że dla wielu dzień może okazać się za krótki :) Wcześniej należy sprawdzić godziny otwarcia, ponieważ nie są one stałe w ciągu roku. Kupując bilet przez internet można otrzymać małą zniżkę i zaoszczędzić czas w kolejce do kasy (tylko kasa przy głównym wejściu ma oddzielne okienko dla takich spryciarzy).

Aby być w pełni zadowolonym z wycieczki, sugeruję, aby wybrać się tam w ładną pogodę, ale nieupalną. Na terenie parku są liczne jadłodajnie, ale aby jak najmniej czasu tracić w kolejkach, a jak najwięcej się bawić, najlepiej wyposażyć się samodzielnie w drobne przekąski i wodę.

mapa.jpg Lokalizacja. Źródło: Mapy Google.


Dziękuję za obejrzenie.


Jeżeli podoba się Tobie ten post, to może spodobają Ci się również poprzednie z tej kategorii:

Centrum Pieniądza NBP w Warszawie

Zoo we Wrocławiu


Pamiętaj, że Twój głos ważny jest tylko przez 7 dni od utworzenia postu. Dlatego jeżeli uważasz, że treść tego lub poprzedniego postu była interesująca zagłosuj tutaj i obserwuj, aby nie przegapić kolejnych. Do zobaczenia.
Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Gratulacje! Twojej wysokiej jakości treść podróżnicza została wybrana przez @saunter, kuratora #pl-travelfeed, do otrzymania 100% upvote, resteem oraz podbicia całym trailem @travelfeed! Twój post jest naprawdę się wyjątkowy! Artykuł ma szansę na wyróżnienie w cotygodniowym podsumowaniu publikowanym na koncie @pl-travelfeed. Dziękujemy za to, że jesteś częścią społeczności TravelFeed!

komentarz.png

Dowiedz się więcej o TravelFeed klikając na baner powyżej i dołącz do naszej społeczności na Discord.

!tipuvote 1

This post is supported by $1.33 @tipU upvote funded by @lesiopm :)
@tipU voting service: get instant upvotes + profit sharing tokens | For investors.