Witamy w Steemit! - przewodnik dla autorów

in #polish3 years ago (edited)

1.png

Pozdrawiam, autorzy, witajcie w Steemit


Ten wpis jest napisany dla Ciebie - dla wszystkich internautów, blogerów, propagatorów linków, artystów, nauczycieli a także po prostu dla każdego, kogo ciekawią kryptowaluty.

2.jpg

Steemit to nowy serwis społecznościowy


Steemit.com wygląda i działa podobnie jak strona Reddit.com. Na pierwszej stronie mamy „najpopularniejsze tematy”, na której można zobaczyć szeroką gamę popularnych codziennych treści... są indywidualne profile, posty, obserwujący itd. Ale jest jedna duża różnica, która umożliwia Steemit znalezienie się wyżej niż jakikolwiek inny serwis społecznościowy. Na Steemit jesteś nagradzany za udostępniane treści… To chcemy bardzo mocno podkreślić… Lajki (zwane „upvotes“) = przynoszą rzeczywiste zarobki. Każdego dnia jesteś nagradzany za tworzenie treści, odkrywanie, kuratorowanie i komentowanie.

Media społecznościowe mogą być wciągającą grą z nagrodami!


Zaangażowanie jest nagradzane. Jeśli podoba Ci się post, który ktoś udostępnił, po prostu kliknij przycisk „upvote“ ^, aby wyrazić aprobatę. Działa on podobnie jak „like” na facebooku, z tą różnicą, że kliknięcie oznacza nagrodzenie kogoś kryptowalutami.

Głosowanie na innych nie odbiera Ci żadnej waluty. To darmowa i zabawna gra w stylu serwisów społecznościowych.

3.gif

4.jpg

Steemit.com jest zasilany tą samą technologią co Bitcoin. Używa się tutaj waluty lokalnej zwanej „STEEM“, to (podobnie jak Bitcoin) pieniądz cyfrowy.

Zarówno Bitcoin jak i STEEM są organizowane za pośrednictwem technologii udostępniania danych o nazwie „blockchain“. Być może słyszałeś to słowo używane wcześniej w wiadomościach dotyczących dużych firm, takich jak Microsoft, Blackrock lub IBM. Dla tych facetów blockchain jest ekscytujący, ponieważ pozwala na bardzo szybkie, bezpieczne i nawet inteligentne udostępnianie danych. Przenoszenie informacji od A do B przez blockchain może trwać zaledwie kilka sekund, w przeciwieństwie do godzin lub nawet dni. Na przykład; zastanów się, ile czasu zajmuje wpłata czeku na twoje konto bankowe... dajesz kasie bankowej czek, a następnie oczekujesz 3-5 dni roboczych na pojawienie się tych pieniędzy. Kiedy przenosisz walutę przez blockchain STEEM, transakcja trwa zaledwie kilka sekund.

Tak więc technologia blockchain nie tylko rewolucjonizuje świat mediów społecznościowych, ale może także na nowo zdefiniować sposób, w jaki dane są udostępniane, zabezpieczane i dystrybuowane na całym świecie. Być może stoimy na skraju zupełnie nowej globalnej sieci, zbudowanej odpowiednio i bardziej wydajnej na miarę XXI wieku.

5.jpg

Blockchain STEEM generuje nową „pulę“ waluty każdego dnia. Kiedy publikujesz treści na Steemit, otrzymujesz upvotes. Głosy kierują procent tej puli nagród na twoje konto. Cały proces jest bardzo podobny do sposobu działania Bitcoin, gdzie użytkownicy (miners) otrzymują Bitcoin jako nagrodę za swoją pracę (przetwarzanie transakcji). W STEEM, zamiast nagradzania użytkowników (miners), blockchain nagradza blogerów!

Jak @sndbox pisze ten post, 1 token STEEM jest warty około 1,00 dolara. Więc 4 STEEM = 4,00 USD. Na przykład: gdy zobaczysz wpis warty 10,00 $ ma wartość 10 STEEM. (Jak jest to z nagrodami za posty wyjaśnimy w kolejnej części przewodniku.)

Jaką wartość mają tokeny Steem?


Podobnie jak Bitcoin, możesz wymienić STEEM w kantorze cyfrowym. (Podobnie jak można kupić lub zainwestować w euro, juana, rupię lub USD.) Istnieją setki tokenów dostępnych do kupienia i handlu. Wartość w dolarach jest poparta przez popyt tokena i częstotliwość zamian za inne aktywa.

Jednak STEEM nie jest tylko prostą walutą jak Bitcoin. Steem jest powiązany z platformą mediów społecznościowych. Treść i i zaangażowanie wpływa na jego wartość. Wartość STEEM jest powiązana bezpośrednio z wydarzeniami i treściami udostępnianymi na Steemit.com. Może się podnosić lub opaść w zależności od tego, jak zmienia się blockchain, jak dużo mówi się o nim w wiadomościach lub ile nowych projektów lub funkcji jest zasilanych przez STEEM. Jest to podobne do posiadania akcji. Jeśli jesteś akcjonariuszem Facebooka, wzrost wartości Twoich akcji zmienia się, gdy firma ogłasza nowy znaczny wzrost liczby użytkowników platformy lub gdy dodadzą nowe funkcje. Ostatecznie wartość wiąże się z zaangażowaniem i częstotliwością materiałów tworzonych na platformie.

6.jpg

Treść ma swoją wartość!


Codziennie publikujesz tak wiele rzeczy w Internecie, dlaczego nie zarabiasz za tę ciężką pracę i spędzony czas? Firmy z serwisów społecznościowych zarabiają dużo pieniędzy na twoich wysiłkach i co ci dają? Czynnik wartości rynkowej w przypadku Steemit sprawia, że jest to zupełnie nowego typu, a zarazem całkowicie naturalne, środowisko online. Fakt, że możesz tutaj zarobić lub stracić, stwarza serwis społecznościowy, dostarczający zupełnie nowych wrażeń. Społeczność docenia wysokiej jakości treści, a posty ze spamem są piętnowane. Steemianie są dumni ze swojej społeczności i wsparcia dobrych autorów i twórców treści!

7.jpg

Społeczność jest kluczowa


Kiedy platforma miała zaledwie kilka miesięcy, pojawił się powitalny baner, który Steemit opisał jako „pierwsze miasteczko internetowe“.To na zawsze utknęło nam w pamięci. Dlaczego? Użytkownicy tutaj (określani jako „Steemianie“) naprawdę traktują Steemit jak małe miasteczko. Przekonasz się, że jesteśmy niezwykle pomocni i konstruktywni. Nie ma motywacji do nieprzyzwoitych komentarzy, więc mamy ich bardzo niewiele. Steemianie chcą, aby ta platforma społecznościowa odniosła sukces! To zupełnie nowy eksperyment, zupełnie nowa ekonomia i nowy sposób na zaangażowanie i wzmacnianie się wzajemnie!

Możesz łączyć się z ludźmi, nie tylko z przyjaciółmi ze szkoły, z sąsiadami lub kolegami z pracy. Steemit pomaga znaleźć osoby o podobnych zainteresowaniach i pomysłach i zachęca do zaangażowania się z nimi. Komentarze otrzymują nagrody, więc ludzie naprawdę poświęcają czas na komponowanie przemyślanych odpowiedzi i opinii. Nie zobaczysz tego dodatkowego wysiłku nigdzie indziej w sieci. Steemit może być pierwszą prawdziwą platformą mediów społecznościowych.

To jest główny powód, dla którego dziś do Ciebie piszemy. Chcemy abyś był tego częścią. Potrzebujemy Twojej własnej wyjątkowej perspektywy świata, Twojego talentu, pasji i zaangażowania w budowanie silniejszej przyszłości dla Steemit.

8.jpg

Witamy w Steemit!

Zbudujmy coś razem. Mamy nadzieję, że staniesz się członkiem tej społeczności! Dołączenie jest całkowicie darmowe, w rzeczywistości, Steemit da ci nawet kilka tokenów, na początek. Czekamy na wiadomość od Ciebie. Witamy!

Zarejestruj się . Strona powitalna . FAQ

1. Zarejestruj się. A potem przywitaj się postem introduceyourself.

Utwórz post i powiedz nam coś o sobie.

2.Odkrywaj! Popatrz i znajdź treści, które Ci się podobają.

Obserwuj kilka osób. Przeczytaj garść postów. Skomentuj i zaangażuj się!

3. Połącz! Sięgnij i rozpocznij rozmowę.

Zobacz, dokąd cię to zaprowadzi ...

10.gif

4. #Polish

Jeśli publikujesz po polsku, nie zapomnij dodać tagu #polish.

9.jpgArtykuł został stworzony jako tłumaczenie angielskiego artykułu @sndbox, a także zdjęcia zostały przystosowane do polskiej społeczności.
Wielkie dzięki dla @imperfect-one i @assayer za korektę tekstu.
ST


Sort:  

Dla mnie osobiście , jako dla nowego użytkownika ten poradnik jest jasny i przejrzysty. Ale właśnie taki moim zdaniem powinien być! Rozjaśniłby mi o wiele bardziej umysł przed założeniem konta [ i obawami] , gdybym tylko natknął się na niego dzień wcześniej. Super, jak najbardziej moje poprarcie!

Dziękuję za uznanie.
Tych przewodników będę więcej, @sndbox ma ich wiele i mi się spodobały.
Postaram się opublikować je przynajmniej raz w tygodniu.

Loading...

Bardzo fajny tekst dla zaczynających zabawę. Na ten moment ogromnym argumentem za jest brak zaśmiecania serwisu reklamami.

Dziękuję! Cieszę się, że się podoba. Tylko przetłumaczyłem.
Bez reklam i autorzy wysokiej jakości - to jest Steemit.

Dobrze ze istnieje tu możliwość wymiernej w $$$ oceny, to moim zdaniem promuje osoby przedstawiające autorskie teksty.

Moim zdaniem głównym zamysłem Steemita jest oryginalność.

Super robota :) Miałem okazję rozmawiać z gośćmi z SndBoxa na SteemFest. Spoko chłopaki :)

Co do tego artykułu, to naprawdę dobry :)

Cóż, nie tylko dlatego, wciąż jeszcze jest tu brak mojego czasu. Steemfest przerwał moją komunikację z @voronoi. Zapomniał o mnie trochę. Ale to nie jest ważne.
Najważniejsze, że ten artykuł @sndbox teraz jest także w języku polskim.

Congratulations @petecko! You have completed some achievement on Steemit and have been rewarded with new badge(s) :

Award for the number of posts published

Click on any badge to view your own Board of Honor on SteemitBoard.
For more information about SteemitBoard, click here

If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

By upvoting this notification, you can help all Steemit users. Learn how here!

@minnowpond1 has voted on behalf of @minnowpond.
If you would like to recieve upvotes from minnowponds team on all your posts, simply FOLLOW @minnowpond.

      To receive an BiggerUpvote send 0.5 SBD to @minnowpond with your posts url as the memo
      To receive an BiggerUpvote and a reSteem send 1.25SBD to @minnowpond with your posts url as the memo
      To receive an upvote send 0.25 SBD to @minnowpond with your posts url as the memo
      To receive an reSteem send 0.75 SBD to @minnowpond with your posts url as the memo
      To receive an upvote and a reSteem send 1.00SBD to @minnowpond with your posts url as the memo

Świetne objaśnienie :) UpVote dla Ciebie pozdrawiam

Dziękuję, tyłko przetłumaczyłem.
Thanks to @sndbox!

až budeš příště psát podobný článek, zkus použít tag #promo-steem. takovéhle články tam vítají

Díky za radu!

Bardzo fajne wprowadzenie ;)

Dziękuję, @voronoi starał się wyjaśnić podstawowe pojęcia dla nowicjuszy tak bardzo, jak to możliwe.

Świetny tekst, bardzo przydatny. Mimo, że jestem już chwile na Steemit ciągle się uczę i muszę przyznać, że ten wpis mi wiele rozjaśnił.
Mam pytanie trochę z innej beczki czy istnieje aplikacja Steemit na telefon? Znalazłam coś takiego jak „steemit app” ale ma niewiele pobrań i niezbyt dobre oceny, nie ma komentarzy więc nie wydaje się wiarygodne.
Jeśli ktoś coś wie na ten temat proszę o wypowiedź :)

Ja po prostu wchodzę na steemit.com przez przeglądarkę na telefonie. Strona na mniejszym ekranie prezentuje się bardzo przyzwoicie - mnie tam nic więcej nie potrzeba.

Istnieje aplikacja eSteem stworzona przez @good-karma. Jest zarówno dla Androida, jak i dla iPhone. Ma własne błędy, ale działa. https://esteem.ws/

Dziękuję! Cieszę się, że się podoba. Tylko przetłumaczyłem.

Brawo Panowie, świetny wpis :)

Dziękuję! Cieszę się, że się podoba. Tylko przetłumaczyłem.

Thank you for Using #promo-steem tag, Promote steemit by inviting your friends and your family!

Dobry przewodnik na początek :)

Dziękuję, cieszę się, że Ci się podoba.

Super robota, naprawde super! Ja wiem jak ciezko jest cos takiego tak dobrze przetlumaczyc!

Coin Marketplace

STEEM 0.21
TRX 0.02
BTC 11246.38
ETH 391.81
SBD 1.03