Moje Złote Myśli

in #pele-mele2 years ago

Moje odpowiedzi w konkursie organizowanym przez @rozku.
UWAGA! Może być nudno.

1.Jak to się zaczęło?
To wszystko przez mojego męża! To właśnie @baro89 jako pierwszy zagościł na Steemie. Był z dnia na dzień coraz bardziej aktywny, pisał coraz lepsze teksty, dodawał także zdjęcia czy krótkie notki. Czasami coś mi wspominał o jakimś tam Steemie, o jakiś kryptowalutach, ale nigdy nic konkretnego. Któregoś wieczora przeczytał mi swoje teksty i byłam w szoku.
"Mi też załóż tam konto!".

2.Twoje małe, drobne przyjemności.

Poranna kawa w ciszy i w spokoju. Jeżeli z jakiś powodów nie mogę wypić zaraz po przebudzeniu swojej ulubionej kawy… To wiem, że dzień będzie beznadziejny.

IMG_20190616_235648.jpg

3.Kurs życia.

Bardzo ciekawe pytanie! :)

Moim hobby jest robienie tortów. Mam kilkadziesiąt sprawdzonych przepisów na kremy, biszkopty, polewy, masy owocowe.. Ciężko jest to wszystko zapamiętać, uwzględniając przy tym dokładne proporcje poszczególnych produktów. Chciałabym po prostu stworzyć książkę ze wszystkimi przepisami.. A pewnego ranka obudzić się, znając je wszystkie na pamięć. Tak, abym już nigdy nie musiała posiłkować się dziesiątkami kartek czy zakładek w przeglądarce internetowej.

4.Fragment utworu muzycznego, dla którego warto żyć.

Kortez - Z imbirem

Za każdym razem przyprawia o dreszcze..

5.Z czego jesteś dumny?

Może to zabrzmieć dość banalnie dla wielu osób, ale jestem niesamowicie dumna z mojej córki, mojego męża i z siebie.
Ostatnie pół roku było dla nas bardzo ciężkie. Alergia naszej córki i jej bunt dwulatka, problemy w pracy, problemy rodzinne. Mieliśmy niesamowicie ciężki okres w życiu, wszystko zaczęło się sypać. Jestem strasznie mocno dumna z nas wszystkich, że to przetrwaliśmy, razem.

6.No dobra, życie to nie bajka.
Co robisz gdy coś Cie na maxa wkurzy, zezłości, zirytuje?

Muzyka na maksa! Zawsze działa, na wszystkie smutki i złości. Zestaw ulubionych piosenek, przeważnie ci sami wykonawcy - Kortez, Agneiszka Chylińska, czasami także blendy.

7.Za jakie - na pozór banalne i niewinne pytanie, mógłbyś czasem zabić?

Nie pytanie, a "rada".
"mów ciszej", "przestań tak krzyczeć". Nienawidzę tego 😐 Zawsze jak zaczynam opowiadać coś bardzo dla mnie emocjonującego, zaczynam mówić coraz głośniej i głośniej… Kiedy już jestem w kulminacyjnym momencie mojej historii nagle ktoś mi przerywa mówiąc "mów ciszej".

Zaczynam się do tego przyzwyczajać 😁

8.Najciekawsza animacja, jaką ostatnio odkryłeś.

Moja córka ostatnio zabłądziła na YT….

9.Ulubiony blog, strona w Internetach.

Jest na Facebooku grupa poświęcona "torciarom", czyli po prostu Paniom, które wykonują torty. Kopalnia wiedzy! Dzielimy się tam także śmiesznymi życzeniami klientów, z których powstały już branżowe kawały.

10.Motto życia.

Igły się nie boję :) Nowego tatuażu nie robiłam już od 4(?) lat i tęsknię za tym uczuciem. A w planie mam już trzy kolejne.

To jeden z moich pierwszych:

IMG_20190616_235438.jpg

Przypomina mi o tym, że w życiu najważniejsi są nasi bliscy i to ich powinno się ZAWSZE stawiać na pierwszym miejscu. Tak proste, a czasami tak trudne.

11.Wymarzony hipek.

Żaden z egzotycznych. Nie mam wystarczającej wiedzy, aby zapewnić szczęśliwe życie, np. małpce kapucynce. Za to mam swojego ukochanego kundelka, któremu najchętniej podarowałabym nieśmiertelność.. Gdybym mogła :)

12.Jeden z najbardziej optymistycznych widoków, to:.....

Szczęście innych osób :)
Nic mnie bardziej nie cieszy niż widok uśmiechniętych ludzi. Czasami wystarczy uśmiechnąć się do sąsiada w windzie, do kasjerki w Biedronce, do przechodnia… Dzień od razu staje się lepszy. Zdecydowanie za mało okazujemy sobie wzajemnie serdeczności.

13.Ulubione zestawienie 2 kolorów.

Szary i turkus. Kiedyś zrobię sobie sypialnie w tych kolorach :)

14.Sytuacja, która robi na Tobie ogromne wrażenie.

Żadna. Już wszystko w życiu widziałam ;)

15.Masz tu na stole kartę kredytową bez limitu.
Proszę obsłuż się i kup sobie wymarzony środek transportu.

witch-155291_1280.png

A tak bardziej przyziemnie….

BMW 1
Koniecznie w wersji bordowej! ♥

16.Jeśli pierogi to tylko...?

Ruskie! Koniecznie z kwaśną śmietaną, smażoną cebulą na wierzchu i duuuużą ilością pieprzu.

17.Niespełnione dotąd dziecięce marzenie to..

Własna cukiernia z pyszną kawą. Wiem, że kiedyś moje marzenie stanie się rzeczywistością!
Moja oaza. Miejsce, w którym mogłabym stworzyć niejeden piękny tort. Miejsce, w którym mogłabym uszczęśliwić wiele ludzi pyszną kawą i słodkością.

UWAGA! PONIŻEJ JUŻ OSTATNIE PYTANIE:

18.Twój najlepszy artykuł

Najbliższy memu sercu.

Powodem nie jest jego jakość, ani czas jaki na niego poświęciłam. Powodem jest chyba to, że bardzo zabolała mnie historia tego chłopca. Chociaż znam ją od kilku lat, to często o niej myślę i często czytam ten post. Za każdym razem jest mi przykro i czuję złość pomieszaną z bezsilnością..


I oto koniec moich "złotych myśli". Nie wiem czy ktoś dotrwał do końca czy nie, ale dziękuję serdecznie @rozku za świetną zabawę! Teraz czekam na Wasze odpowiedzi. Mam nadzieję, że będzie ich jeszcze więcej niż w pierwszej edycji konkursu.

Sort:  

Bardzo ciekawe odpowiedzi😀 Otwieraj cukiernie bo widze ogromny potencjał. W środku muzyka relaksująca i coś innego😉 Jednak dzieci to dzieci.. 😍 Siła w miłosci. Tylko co to jest ten hipek🤔 Nie chce luki zostawiać😀 Milego dzionasa🍹🍸🍧☕

Posted using Partiko Android

Hipek przytulasek zwierzaczek :)

Cukiernie napewno otworzę, ale to jeszcze kilka ładnych lat szkoleń i nauki przede mną :)

A teraz Ty się bierz za odpowiedzi!

ja dotrwałam! 😄
i nie tylko, że Nie widzę tu żadnych nudów, to jeszcze wiele uśmiechu i inspiracji tu wyczytuję.
bardzo pozytywny, ciepły i Rodzinny wpis! 💝
cieszę się, że wzięłaś udział!
(a stronkę dla Torciarzy podlinkujesz? :D)

PS:
co do ostatniego pytania, myślę, że jest jeszcze jeden Twój ważny tekst - który mnie osobiście bardzo poruszył, zapamiętałam go 💜.

Dziękuję bardzo :)

O którym konkretnie tekście piszesz?

Grupa dla torciar i nie tylko: https://www.facebook.com/groups/260688494436657/ :)

Posted using Partiko Android

BMW 1

Jeden z moich ulubionych ♥
Trzeba odpowiadać na wszystkie pytania? A no tak, teraz mi się przypomina że rzeczywiście w Złotych Myślach wypełniało się cały kwestionariusz. Ładnie.

Twój post został podbity głosem @sp-group-up oraz głosami osób podpiętych pod nasz "TRIAL" o łącznej mocy ~0.20$. Zasady otrzymywania głosu z triala @sp-group-up znajdują się tutaj, w zakładce PROJEKTY

@wadera

Chcesz nas bliżej poznać? Porozmawiać? A może chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy na nasz czat: https://discord.gg/rcvWrAD

Dziękuję @wadera :)

This post is supported by $1.43 @tipU upvote funded by @voxmortis :)
@tipU voting service: instant, profitable upvotes + profit sharing tokens | For investors.

Rozumiem, że przez te upały w Berlinie nie było torta :-), ale już wiem po co tam wrócę ;-). Jak coś słodkiego to ja zawsze pierwszy.