Jak się ma tag #pl-filmy? [wrzesień]

in polish •  9 months ago 

Przed Wami kolejne podsumowanie tagu #pl-filmy!

office-3295556_1280.jpg

Zaczęła się szkoła, ale to niestety nie wpłynęło pozytywnie na zwiększenie aktywności użytkowników na Steem. Koniec wakacji nie przyniósł też wzrostu ceny SBD i STEEM. Nie jest dobrze, ale przynajmniej stabilnie ;-)

Co robiłem i robię obecnie?

Publikuję na Steem co prawda niewiele, ale czytam ciągle sporo. Na bieżąco przeglądam tag #pl-filmy i #pl-seriale, głosuję na nie i komentuję.

Przeglądam także inne tagi w poszukiwaniu filmowych tekstów, a także staram się zachęcać nowych użytkowników do pisania o filmach.

binoculars-1209011_1280.jpg

We wrześniu prawie każdy piszący w tagu #pl-filmy mógł na własnym portfelu odczuć skutki działania projektu Perpetuum Mobile, stworzonym przez użytkownika @mmmmkkkk31. Jak to dokładniej działa znajdziecie tutaj i tutaj.

Warto także zapoznać się z ostatnią aktualizacją projektu, zgodnie z którą kuratorzy (w tym ja) nie będą otrzymywać za raporty Perpetuum Mobile głosu z konta głównego MK. Motywacji do wspierania dobrych treści mi jednak nie zabraknie :) Cieszy mnie, że dzięki kilku kliknięciom myszą mogę sprawić, że Wasze posty zostaną podbite mocniejszym głosem. Bo dzięki temu cały tag może się rozwijać!

Dodatkowo wybrani eksperci mogą głosować na artykuły polskiej społeczności głosem @noisy za pomocą projektu Wise. Więcej o tym rewolucyjnym systemie możecie się dowiedzieć z tego źródła.

Dzięki powyższym projektom autorzy wartościowych tekstów mogą poczuć się bardziej docenieni. A chyba każdy z nas wie, że to sporo znaczy.

Dodatkowo od początku czerwca jestem współpracownikiem Tygodnika Kuratorskiego publikowanego przez @kurator-polski. Co tydzień wybieram po dwa teksty z tagu #pl-filmy, które trafiają do coniedzielnego zestawienia najciekawszych postów tygodnia.

We wrześniu odbyła się 4 edycja konkursu #pl-filmy!. Wyniki i podsumowanie tej zabawy ukażą się już niebawem :)

Co zamierzam robić?

Zamierzam oczywiście kontynuować czytanie, komentowanie i podbijanie Waszych filmowych postów. Współpraca z @kurator-polski ciągle trwa, więc każdy ma szansę trafić do Tygodnika Kuratorskiego.

Staram się wracać też do publikowania większej ilości własnych tekstów.

Prawdopodobnie jutro wezmę się za tworzenie posta z wynikami konkursu, a także zacznę intensywne myślenie nad kolejną edycją :) Liczę, że uda się mi ją zrealizować w tym miesiącu.

document-3268750_1280.jpg

Każdy upływający miesiąc zamierzam podsumować raportem podobnym do tego. Chcę, żeby wszyscy mieli jakieś pojęcie jak ukochany tak #pl-filmy się miewa :)

Trochę statystyki

Z poprzedniego podsumowania wynikało, że z tag #pl-filmy uzyskał pewną stabilizację. Miałem nadzieję, że we wrześniu nadejdzie długo oczekiwane wybicie, jeśli chodzi o ilość publikowanych postów, lecz niestety tak się nie stało. Liczyłem, że konkurs poprawi sytuację, ale niestety problemy z Hard Forkiem 20 na sieci Steem pokrzyżowały moje plany :(

Korzystając z uprzejmości @jacekw, pozwolę sobie wrzucić w tym miejscu wykresy stworzone przez niego. Dostępne są w jego miesięcznych zestawieniach: maj i czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień. Pokazują one jacy użytkownicy byli najlepiej wynagradzani (w STEEM) za swoje teksty oznaczone tagiem #pl-filmy w ostatnich miesiącach.

Maj

Suma nagród: 122.197, liczba autorów: 30
statystyka pl-filmy maj.png

Czerwiec

Suma nagród: 87.509, liczba autorów: 35
filmy czerwiec.png

Lipiec

Suma nagród: 148,469, liczba autorów: 39
lipiec.png

Sierpień

Suma nagród: 196,224, liczba autorów: 33
sierpień pl-filmy.png

Wrzesień

Suma nagród: 150,791, liczba autorów: 32

autorzy.png

I tu już widać pogorszenie sytuacji względem poprzedniego miesiąca... Liczba autorów co prawda podobna do sierpniowej, lecz mniejsza suma nagród.


Na stronie https://steemweb.pl/tags, której autorem jest @rafalski zbierane są bardzo przydatne i interesujące dane na temat polskich tagów, użytkowników etc. Pozwoliłem sobie zaczerpnąć z niej trochę liczb dotyczących tagu #pl-filmy i przedstawić je w odpowiedniej formie. Podobno liczby nie kłamią, więc zobaczmy co one nam powiedzą o kondycji polskiego około filmowego tagu.

Najpierw chciałbym pokazać jak w pierwszych dziewięciu miesiącach 2018 roku rozkładała się liczba postów w danym miesiącu. (Wykresy utworzono w arkuszu kalkulacyjnym Excel).

liczba postów.jpg

I kolejna nienajlepsza wiadomość. Łączna liczba postów we wrześniu w tagu #pl-filmy zleciała poniżej setki... Tak słabo nie było już dawno... Biorąc jednak pod uwagę, że łączna ilość postów na #polish we wrześniu spadła aż o 25% w porównaniu do sierpnia, wynik tagu #pl-filmy nie wydaje się taki zły.

Poniższy wykres przedstawia liczbę postów na dobę publikowanych pod tagiem #pl-filmy w ostatnich miesiącach.

posty na dobę.jpg

Dumny z tego wyniku być nie mogę. 3,3 posta na dobę to wynik wymagający poprawy...

Ze strony https://steemweb.pl/tags pobrałem również dane dotyczące ilości publikowanych postów ze wszystkich tagów z prefiksem pl- oraz dodałem bardzo popularne tagi #reakcja, #tematygodnia i #sp-group. Dla każdego miesiąca bieżącego roku stworzyłem ranking najbardziej popularnych tagów ze względu na ilość publikowanych pod nimi postów. Na wykresie poniżej zobrazowałem jak w tych rankingach plasował się tag #pl-filmy.

miejsce w rankingu.jpg

Tutaj przynajmniej bez zmian w stosunku do poprzedniego miesiąca. Trzymamy się mocno tej 14 lokaty. Nasz kochany tag #pl-filmy jest ciągle na wysokim miejscu. Nie wiem jak Wy, ale ja mam ambicję, by powalczyć o pierwszą dziesiątkę :D

Jakby ktoś był ciekaw jakie miejsca zajmują inne tagi, to poniżej przedstawiam tabelę z pierwszą pięćdziesiątką.

ranking.png

Sporo tagów pozaliczało dalsze spadki spadki. Śmiem za ten stan rzeczy obwinić (nie)sławny HF 20, który spowodował kilkudniowy paraliż sieci. I to się wyraźnie odbiło na liczbie artykułów użytkowników.


A co z konkursem? Tutaj na szczęście się nie przeliczyłem - 4 edycja przyniosła rekord pod względem liczby konkursowych postów!

konkurs.jpg

Myślę, że gdyby nie aktualizacja na sieci wynik byłby jeszcze lepszy!

Podsumowanie

Tag #pl-filmy niestety zaliczył spadki, jeśli chodzi o ilość publikowanych postów. Co podratował konkurs, to zniweczył HardFork... Nie jest jednak fatalnie. Nie można się więc załamywać. Piszmy po prostu kolejne posty, a będzie na pewno lepiej :)

Na końcu chciałbym podziękować wszystkim autorom publikującym i komentującym pod tagiem #pl-filmy. Liczę na to, że będzie nas coraz więcej i utworzymy sporą społeczność steemowych kinomaniaków :D

thank-you-362164_1280.jpg


Sekcję komentarzy pod tym postem zostawiam Wam. Będę wdzięczny za każdą sugestię czy pomysł mogący wpłynąć pozytywnie na tag #pl-filmy. Możecie mnie również ostro skrytykować ;-)

Będę również bardzo wdzięczny za każdy resteem. Niech cała społeczność się dowie, że tag #pl-filmy nie umarł i jeszcze pokaże pazur :D


Grafiki nie będące wykresami pochodzą z Pixabay.


Zapraszam na mojego bloga: http://zkusiorabani.pl/
oraz do polubienia strony na FB: https://www.facebook.com/zkusiorabani/

Jeśli tylko Ci się spodobało zostaw upvote i komentarz :) Będę niezmiernie wdzięczny :) Możesz także obserwować mój profil, by nie przegapić kolejnych postów!

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

I upvoted your post.

Keep steeming for a better tomorrow.
@Acknowledgement - God Bless

Posted using https://Steeming.com condenser site.

Bardzo rzetelnie podchodzisz do kuratorstwa jak i raportów, jestem pod wrażeniem, bo nie każdy tak dobrze podchodzi do tematu. Szacunek za to co robisz i rób tak dalej, bo jesteś na właściwym miejscu i widać, że się w to angażujesz całym sobą 😉

Wow, dzięki za Twoje słowa :) To mnie podbudowało, tym bardziej, że tworzenie tych raportów to raczej żmudna i niezbyt ciekawa praca. Ale przynajmniej widać jak rozwija się tag #p-filmy.

Szanuję to co robisz dla tego tagu, bardzo dobra robota i oby tak dalej 😉

Super tag! Bardzo lubię :)

Najlepszy tag :) Moim skromnym zdaniem :D

Muszę wrzucić jakiś post pod tag filmowy, Plan już mam. Pozdrawiam.

To czekam na realizację planu :)

Lubię takie zestawienia więc mam nadzieję, że będą kontynuowane. Jako, że nie jestem raczej kinomanem na razie skupiam się na obserwowaniu tagu i czytaniu postów, ale może w końcu skuszę się na jakiegoś posta. Póki co mam mało czasu żeby pisać cokolwiek, ale, ale....liczę, że niedługo się to zmieni.

Rozumiem doskonale problem związany z brakiem czasu. Ale liczę, że coś napiszesz kiedyś :)

Jak dobrze pójdzie od następnego tygodnia zaczynam znowu publikować