Pręgierz #0

in polish •  6 months ago

justice-2060093_960_720.jpg

Wsparcie społeczności to nie tylko pisanie ciekawych postów, kuracja, promocja i organizacja konkursów. To także niewdzięczne czyszczenie Steem z postów niskiej jakości. Plagiatów, spamu, a nawet gróźb i wyzwisk. Brak odgórnej cenzury nie oznacza totalnej wolności, jest ona ograniczona spektrum zachowań nieakceptowalnych społecznie. Na Steem panuje więc cenzura sprawowana przez każdego użytkownika stosownie do jego mocy. Nie ma sztywnych reguł otrzymywania głosów ujemnych. Wszystko opiera się na ludziach i ich osądzie.

Pręgierz jest duchowym spadkobiercą idei Polish-cleaners ale działać będzie na innych zasadach. Powstał on pod patronatem @mmmmkkkk311 (delegacja czasowa do momentu wydania Wise 1000 sp) i jest zarządzany przez @kurator-polski czyli de facto @barbarossastudio ale możliwe, że do ekipy dołączą nowe osoby w przyszłości.

Celem projektu nie jest flagowanie użytkowników łamiących zasady, ale stworzenie miejsca gdzie będzie można zgłaszać (w formie komentarza) w swoim mniemaniu posty słabej jakości i otrzymywać wynagrodzenie za poświęconą pracę w postaci upvote. W założeniu zgłoszone posty zostaną poddane pod dyskusję innych użytkowników którzy mogą zgodnie z własnym sumieniem podjąć decyzję o fladze.

Pręgierz będzie więc pełnił funkcję informacyjną a nie represyjną. Zgłoszenia i flagi zawsze będą iść od społeczności polish. Aby jednak ułatwić pracę wprowadzamy kilka wskazówek dla zgłaszających i wymogi formalne jakie powinno posiadać zgłoszenie.

Zgłaszane powinny być:

 • Plagiaty (w tym kradzione grafiki i muzyka)
 • Spam (nachalne treści reklamowe i serie krótkich postów w niewielkim odstępie czasu, )
 • Przejawy hejtu (zwłaszcza wyzwiska, groźby, ujawnianie danych użytkowników)
 • Treści drastyczne, wulgarne i erotyczne bez tagu nsfw
 • Reklamy Scamów
 • Reward pool rape (zwłaszcza sefl upvote)

Oczywiście nie popadajmy w paranoję i nie flagujmy postów typu "No co tam?" "Chcecie nowy film?" Tak samo polecam powstrzymać się od flag jeśli autor popełnia plagiat po raz 1 czy drugi i jest nowy na platformie. Reward pool rape dotyczy natomiast dużych kont które używają swojego VP na podbijanie własnych postów i komentarzy w sposób ciągły nie wspierając praktycznie innych osób.

Ostatecznie to są tylko wskazówki i decyzja zawsze należy do Was. Natomiast wymogi formalne kształtują się następująco: aby zgłoszenie otrzymało upvote powinno zawierać:

 • Krótki opis sprawy
 • Link do postu
 • Oznaczenie autora postu

Edit: Po przemyśleniu sprawy, upvote otrzymają komentarze uznane za warte przyjrzenia się i ocenienia. Otrzymają je również komentarze w postach zwracające uwagę, jeśli nie należą do autora zgłoszenia i zostały napisane przez człowieka. Upvote komentarza nie oznacza, że zgłoszenie jest na 100% słuszne (Tego tak naprawdę nigdy nie wiadomo póki społeczność sama nie oceni)

Wymagania formalne również zostały złagodzone. Przykładowe zgłoszenie:

Zgłaszam plagiat, tekst przepisany z wikipedii
https://busy.org/@kurator-polski/dodatek-weekendowy-tygodnik-kuratorski-16
@kurator-polski

Dyskusja nad danym zgłoszeniem powinna odbywać się pod komentarzem będącym zgłoszeniem

Jednocześnie w celu zapobieganiu nadużyć powołuje się instytucję odwołania jako osobny post gdzie będzie można zgłosić niesłuszną flagę, czy to od społeczności polish czy od innych użytkowników.

Liczymy na wasze wsparcie i częste odwiedziny Pręgierza. Wierzymy, że są tutaj osoby które chcą flagować mimo krótko terminowej nieopłacalności procederu, ale nie mają czasu na przeczesywanie polish. Celem pręgierza nie jest represjonowanie użytkowników lecz pełnienie funkcji informacyjnej i wynagradzanie sprawiedliwych użytkowników.

Poradnik: Jak zarabiać nie pisząc wpisów blogowych i nie nagrywając filmów ani streamów - Polecam go zwłaszcza użytkownikom co do których wpisów zgłoszono plagiat. Nie warto, są inne drogi.

Jeśli macie jakieś sugestie którymi chcecie się podzielić piszcie śmiało! Możecie też rozpocząć zgłaszanie postów.

Centrum odwoławcze

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Reward pool rape dotyczy natomiast dużych kont które używają swojego VP na podbijanie własnych postów i komentarzy w sposób ciągły nie wspierając praktycznie innych osób.

Dobra więc gdyby nie zaśmiecanie tagu #polish nikt by nie zauważył pewnie. Konto mocne bo blisko 5000 SP.

https://steemd.com/@grzesiekb

I jego dwa konta @izithombe oraz @genrbe

Ciągłe głosowanie na swoje posty 6-10 dziennie.

·

Rzeczywiście wygląda jak pool rape do tego ładnie zamaskowany poprzez zdjęcia na które głosują 2-3 osoby w tym właściciel konta grzesiekb głosami po kilkadziesiąt centów.

·

Głosuje na posty i osoby, które uważam za Ciekawe i dalej będę tak robił. A Pan to chyba powinien w jakimś TV pracować. Proszę Panie Astromaniak przedstawić się z Imienia i Nazwiska, bo wygląda jak by to Pan Miał kilka kont. Już jedną osobę wystraszyliście od używania tagu #polish :)

·
·

i tak 10x dziennie, codziennie

·
·

Tak mam dwa oficjalne konta. Ale na swoje oddaję maksymalnie 1 głos dziennie... Reszta codziennie trafia do użytkowników #polish

·
·

Na konta których jesteś rodzicem tak? Przeznaczając na nie praktycznie całe vp i flagując głosy sprzeciwu? Na posty które nie mają praktycznie innych głosujących i widowni, które wydawane są seriami? To się nazywa pool rape i nas nie zastraszysz. Jeśli chodzi Ci o tamtego użytkownika, to nawet się nie porównuj, mógł zostać uznany co najwyżej za spamera, popełniając o wiele mniej szkodliwe wykroczenie niż Ty dokonując pool rape poprzez głosowanie na własne treści w sposób masowy.

·
·
·

Jakie posty i z jaką częstotliwością, bo to chyba nie mnie dotyczy? Kogo ja tu straszę? Oceniam posty. Grupą jest pan barbarossastudio to pewnie też wiele kont :).

·
·
·
·

Nie ma niczego złego w posiadaniu wielu kont oraz głosowaniu jednym na drugie. O ile to nie jest masowe. A to co jest poniżej mówi samo za siebie.

·
·
·
·
·

Nie mam czasu na odpisywanie tego samego jeśli uważam, że coś jest ciekawe a jesteśmy przy komputerze w tym samym czasie to dlaczego mam nie podpić tego postu? Taka podejżliwość to ciekawa sprawa i to jeszcze wśrod swoich ziomków gdzie Steemit nie jest tylko Polskim podwórkiem. Ale widze że Państwo powinniście mieć jakiś własny blokchain.

·
·
·
·
·
·

Blockchain jest transparentny i nie potrzeba żadnej podejrzliwości, bo wszystko widać jak na dłoni. I naprawdę flagi zamiast argumentów? Tym swoim ziomkom zależy na trzymaniu się pewnych zasad, żeby się wszystkim dobrze żyło. Bo takie kombinowanie to okradanie WSPÓLNEJ puli.

·
·
·
·

i tak 10x dziennie, codziennie

·
·
·
·

i tak 10x dziennie, codziennie

·
·
·
·
·

Nie mam czasu na odpisywanie tego samego jeśli uważam, że coś jest ciekawe a jesteśmy przy komputerze w tym samym czasie to dlaczego mam nie podpić tego postu? Taka podejżliwość to ciekawa sprawa i to jeszcze wśrod swoich ziomków gdzie Steemit nie jest tylko Polskim podwórkiem. Ale widze że Państwo powinniście mieć jakiś własny blokchain.

·
·
·
·
·
·

Ty powinienes miec wlasny blokczejn, tylko pytanie kogo byś wtedy ruchał na hajs?

·
·
·
·
·
·

O a teraz lecą upvote na komentarze pod postami żebyś nie wyszedł na takiego złego?

·
·
·
·

Tak, nazywam się Milijon. http://www.steemreports.com/top-voters/@izithombe nie udawaj, że to konto nie należy do Ciebie, resztę linków i sposób w jaki głosujesz ujawnił astromaniak, mozesz sobie flagować mnie do woli. Prawdy i tak nie ukryjesz a moje komentarze mają wyłączoną monetyzację. Plus taki, że stracisz VP którego nie wydasz już na nagradzanie swoich postów.

·
·
·
·
·

No proszę nie wiedziałem, że mi odejmuję a ta dyskusja nie ma sensu.

·
·

Szkoda że zamiast przemyśleć swoje zachowanie na platformie zareagowałeś flagami. Polecam inwestycje w bota, wprawdzie to nie jest 100% zwrotu z VP jak masz teraz ale 60% to też bardzo duzo. Będę flagował wszystkie Twoje posty.

·
·
·

Widze właśnie, że się rozpętała mała polska wojenka :) Zblokowaliście komuś konto prze ze mnie masakra :(
Flagowałem treści, które są nie prawdziwe.
W przeciwieństwie do innych.

fajny_post_zablokowany_przez_.png

·
·
·
·

Szanuję każdego kto zainwestował w STEEM, więc Ty też nie jesteś moim wrogiem. Jeszcze raz proponuję Ci byś przemyślał inwestycję w bota, będziesz zarabiał trochę mniej ale nic nie musisz robić i zaoszczędzisz kupę czasu. Po co mamy się flagować? To strata środków. Co do scrinów to nie sądzę by Rafalski je zfejkował, zresztą tu jest jeszcze jeden dowód http://www.steemreports.com/top-voters/@izithombe

·
·
·
·
·

To żaden dowód, Pewnie nie będę wspierał @izithombe, będę musiał pokazać platformę busu i wytłumaczyć, że naszczęście nie wszędzie te posty znikają i życze wszystkim miłej nocy i dobrych snów. PS. Flagowanie dobrych postów to masakra a nie prawdziwych to odpowienie użycie.

Chciałbym zgłosić plagiat https://steemit.com/polish/@maravond/kuchnie-swiata-1-chleb
Użytkownikowi już wskazałem skąd zabrał tekst i zdjęcie, chyba się zgadza, bo zamiast odpowiedzieć dał mi flagę.
To pierwszy wpis, w którym chciał mieć coś do powiedzenia, więc nie flagowałem, ale warto obserwować.
@maravond
Tekst z https://www.mojewypieki.com/przepis/prosty-chleb-pszenny

Zdjęcie też cudze: http://jamiprzepisy.pl/chleb-pszenny/

·

W tym wpisie poza samym przepisem jest jeszcze krótka wzmianka historyczna o początkach chleba. Także splagiatowana.
Źródło: https://www.nawidelcu.pl/tradycje/chleb-nasz-powszedni/

·
·

O widzisz, leń mi się włączył i już nie szukałem :)

·

Oznacz go jeszcze i dodaj linki na dowód (tez komentarza), dodaj też informację o prawie do odwołania.

Zgłaszam plagiat. Po prośbie o podanie źródeł nic się nie wydarzyło - zero reakcji ze strony autora, - a bot, który wstawił linka do artykułu, z którego skopiowany (nawet nie przepisany, tylko skopiowany) został cały tekst tego posta, dostał downvote od autora.

https://steemit.com/polish/@squadroum/5-niesamowitych-ciekawostek-o-kosmosie

@squadroum skopiował całość tekstu z: http://podroze.gazeta.pl/podroze/56,114158,15642729,10_fascynujacych_rzeczy__ktorych_nie_wiesz_o_kosmosie.html

Użytkownik @tomeuq upvotuje wszystko co tylko jego. Od postów do komentarzy. Przejrzałam kilka postów wraz z komentarzami, więc śmiem twierdzić, że na pozostałych jest to samo. Dokładnie to samo robi komentując u innych (przynajmniej u mnie).
Dostał ode mnie też upvote, ale przed zauważeniem tego procederu i teraz się zastanawiam czy słusznie został nagrodzony.

Przykład 1: post + komentarze (wszystkie jego autorstwa):
https://steemit.com/polish/@tomeuq/shoterzy-moja-subiektywna-opinia

Przykład 2: komentarz:
https://steemit.com/polish/@rolsonpatison/gameeit-pierwszy-steemitowy-magazyn-gamingowo-technologiczny-nr-2#@tomeuq/re-rolsonpatison-gameeit-pierwszy-steemitowy-magazyn-gamingowo-technologiczny-nr-2-20180602t212735180z

Przykład 3: komentarz:
https://steemit.com/polish/@akaczynsky/wynalazki-ogniwo-elektryczne#@tomeuq/re-akaczynsky-wynalazki-ogniwo-elektryczne-20180531t130523073z

Przykład 4: komentarz:
https://steemit.com/polish/@dyzia/zastanawiam-sie-co-dalej#@tomeuq/re-dyzia-zastanawiam-sie-co-dalej-20180604t201251739z

Dużo jego twórczości nie ma, ale patrząc na to, że wyciągnęłam tylko kilka przykładów z tego, co resteemował i sam napisał to dalej może być tylko gorzej.

·

Trochę na siebie głosuje, ale w zasadzie to nowe konto o znikomej mocy. Czy robi szkodę? Moim zdaniem nie. Raczej poszedłbym w kierunku upomnienia go, bo może po prostu nie wie jakie reguły tutaj obowiązują, a nie flagowania.

·
·

Zatem w jakiej formie upominać, żeby było dobrze? Widziałam ostatnio odpowiedź na jedno pouczenie "mam to w dupie" :D Ale zupełnie serio. Jak to zrobić, aby po pierwsze nie było uznane za czepialstwo bez powodu, a po drugie tak, żeby każdy zrozumiał o co w ogóle chodzi i przyniosło pożądany skutek? Mocno się obawiam, że w przypadku napisania elaboratów niewiele to da, ale chciałabym poznać opinię bardziej doświadczonych użytkowników.

·
·

Ja bym po prostu napisał w takim przypadku, że głosowanie na każdy swój wpis i komentarz jest źle widziane, niektórzy użytkownicy mają nawet komentarze z odmową przyjęcia nagrody. Nie masz duże mocy więc głosowanie na siebie nic Ci nie da, ale zniechęcisz innych użytkowników do dawania Ci upvote. W ostateczności możesz sprowadzić na siebie flagi lub zostać wyciszonym przez innych.

·
·
·

W takim razie nie opłaca się po prostu reagować. I tyle.

Kilka przynajmniej częściowych plagiatów z tagu #pl-historia:

·

Proszę o dopełnienie wymogów formalnych zgłoszenia: oznaczenie autora, dowód, numer plagiatu, pouczenie.

·
·

Przydałby się przykład, nie do końca rozumiem stwierdzenie "pouczenie" z tego komentarza, oraz "Informacja o prawie do skorzystaniu z Odwołania" z regulaminu

·
·
·

Ok postaram się jutro napisać przykładowe zgłoszenie.

·

Już wyłapane przez cheetah ale dzięki

Pomysł dobry, ale jeżeli to ma się wszystko dziać jako komentarze do dwóch postów to jak chcecie zachować jakąkolwiek przejrzystość zgłoszeń?

·

Komentarze w blockchain nie są przejrzyste?

Upvote zawsze to jakaś motywacja do zgłaszania.

A może by przejść na chat?
Stworzyć specjalny kanał do tego typu zgłoszeń i wszystko byłoby w jednym miejscu, bo post po jakimś czasie zaginie, będzie trzeba pisać nowe i to wszystko według mnie będzie mało przejrzyste, a chyba najważniejszy jest jasny przekaz i czas.

·

Post umożliwia wynagrodzenie osób które zgłaszają, daje prawo do obrony i jest jednak bardziej przejrzysty niż chat z którego jednak nie każdy korzysta.

·

Pisałem już o tym w poście @mmmmkkkk311, ale nie ma komentarza @astromaniak.

·
·

@astromaniak w komentarzu pod tym postem napisał, aby głos pozostawić na zachętę. Także na dobrą wolę Panów nie ma co liczyć :(

·
·
·

Rozumiem, że ewentualne koszty sądowe na zachętę też @astromaniak zapłaci?

·
·
·
·

A tego to już nie wiem ;) trzeba zainteresowanych pytać.

·
·
·
·
·

To było takie lekkie pytanie do niego, dlatego oznaczyłem.

·
·
·
·
·
·

Spokojnie :) Głos anulowany. Przyznaję, sam nie wiedziałem wtedy, że to plagiat, bo @cheetah nie wyskoczył. Następnym razem lepiej sprawdzę post, który zgłoszę.

·
·
·

Żadnych panów :) Jestem zwykłym użytkownikiem jak każdy z Was i też chce dobrze dla tej platformy.

·
·
·
·

Fajnie, że sprawa się wyjaśniła.

·

Chciałbym Ci przypomnieć że na ten post głosowali tacy użytkownicy jak @noisy @fervi @nicniezgrublem i wielu innych. Wszystcy się dali nabrać ale dzięki Bogu i Partii, Ty i Rafalski zachowaliście rewolucyjną czujność. Ja ze swojej strony wycofałem głos

·
·

@cheetah nie wyskoczył. Dlatego wielu się nabrało, ja również. Sprawa zamknięta. Natępnym razem zwiększę swą czujność. Pozdrawiam

·
·

Ale czy ja coś napisałem w twoim kierunku? Stary, wyluzuj, bo jesteś strasznie spięty. Wszędzie widzisz jakieś spiski.

·
·

cieszę się, że wymienianie mojego nicka bez powodu sprawia Ci radość, trzeba mieć jakieś hobby w życiu

·
·

Dzięki, że informujesz. Ogólnie zamieniłem upvote na flagę, zgodnie z zasadą, że nie popieram łamania prawa polskiego.

·
·

Nie wiem jak to się stało, że był na tym mój głos, bo ja pisałem komentarz nawet pod postem... Zaćmienie jakieś miałem.

Kurde, niedługo nie będzie można nic upvotować i zamiast czytać i czerpać przyjemność / wiedzę, to trzeba będzie sprawdzać każdy tekst.

Widzę, że wprowadzacie w życie projekt zakalców.
Życzę Wam powodzenia, bo ciężka droga przed Wami. No i standardowo mam kilka pytań ;)

 1. Jak będziecie traktować zgłoszenia, których autor wykorzystuje pracę innych? (np. znalazłam plagiat i zareagowałam na niego, ale nie zgłosiłam go do pręgierza. I przyszedł Pan X i poprawnie zgłosił Wam taki znaleziony przez kogoś innego wpis) Czy w takiej sytuacji Pan X dostanie upvote za zgłoszenie?

 2. Skoro macie "regulamin" poprawnego zgłoszania postu, to dlaczego się go nie trzymacie?

·

Regulamin jest w fazie alpha, zapewne będzie jeszcze modyfikowany. Otrzymywać pieniądze będzie zgłaszający tutaj niezależnie czy Cheetah wykrył czy ktoś inny. Chcemy zebrać wszystkie zgłoszenia do jednego miejsca aby społeczność mogła potem w wygodny sposób ocenić je. To ułatwienie zwłaszcza dla osób które chcą czyścić platformę ale nie mają czasu na wyszukiwanie plagiatów.

·
·

Ooo... Takiej odpowiedzi mimo wszystko się nie spodziewałam. Nagradzać za pracę innych - :D genialne.

·
·
·

Możliwe, że regulamin jeszcze mocno się zmieni, biorę każdą krytykę pod uwagę.

·
·
·
·

Fajnie, czekam zatem na info ;)

·
·
·
·

Zmiany na plus :) powodzenia

Formatowanie tekstu!

·

To wina busy, na steemit wygląda dobrze

No i to są dobrzy ludzie! :D

Zgłaszam reward pool rape z użyciem bid bota głosującego - https://steemit.com/polish/@kurator-polski/pregierz-0

pozdrawiam

·

Podbiłeś swój komentarz na maxa? Chyba Ci linki się pomyliły kolego. Każdy komentarz też ma swój permalink, pamiętaj.

·
·

To zgłoś, jaki problem?

·
·
·

wolę oflagować, żebyś Ty miał co zgłosić do Centrum Odwoławczego dzięki czemu (mam nadzieję) zrozumiesz ideę tej inicjatywy

·
·
·
·

Ta inicjatywa nie miała nigdy sensu. Plagiatowanie Polish Cleaners (i zachęcanie do łamania prawa) ... nie skomentuję ;)

·
·
·
·
·

Rozmawiając z @barbarossastudio na czacie obaj wyraziliśmy opinię że fajnie by było gdyby do tej inicjatywy dołączył @lukmarcus i Ty. Niestety widzę że jako główny Spin Doctor PC jesteś jak zwykle na nie. To jest przykre.

·
·
·
·
·
·

Z prostego powodu - skoro ludzie uznali Polish Cleaners za nie do końca dobrą ideę to znaczy, że coś było nie tak. Trzeba przemodelować cały system (co myślę, że uda się zrobić) i opublikować.

Wynika więc, że nie ma sensu dążyć tą samą ścieżką, bo nic się nie zmieni

·
·
·
·
·
·
·

Oj! To brzmi jak zapowiedz powrotu PC. Społeczność #polish rozrasta się z dnia na dzień. Warto żebyś się pogodził z tym że czasy "czterech wspaniałych" którzy mówili co jest dobre dla naszej społeczności powoli odchodzą w zapomnienie. TYSIĄCE NAS ma takie samo prawo jak pozostałych czterech do własnych inicjatyw.

·

flaga za hipokryzję, poza tym to Ja podbiłem botem ten post

·
·

dzięki, mogę Ci się jedynie roześmiać w twarz :D dostałem flagę za hipokryzję od największego hipokryty na polskim steem :D :D

·
·
·

Twój każdy negatywny komentarz utwierdza Mnie w przekonaniu o słuszności moich działań i formy wsparcia #POLISH a kretom zawsze jest obojętne to pod czym ryją bo są ślepe

Fajnie, że tu trafiłam. Jestem tu zaledwie kilkanaście dni i uczę się steemit. Dzis wymieniłam steem i stemm dollars na steem power. Kolejny krok do przodu :). Wiem, wiem jest to bardzo mało :)

Wielu ludzi przeniosło się tutaj z powodu coraz silniejszej cenzury na platformach scentralizowanych. Czy aby ten model nie posłuży w przyszłości wprowadzeniu jeszcze większej cenzury i zamordyzmu? Czy platformy oparte na technologi blockchain lub sama technologia blockchain to nie czasem narzędzie służące do obalenia obecnych "beneficjentów internetu"? Czy ktoś w ogóle przygląda się pod jakim kątem rozwija się ta technologia? Na moje oko prawdziwe wojny propagandowe są dopiero przed nami, a to z czym się spotkaliśmy do tej pory będzie niczym w porównaniu z tym co nas czeka w przyszłości. Prawdziwe armie które dostaną narzędzie do różnorakiej walki w przestrzeni internetowej. Silniejszy będzie miał możliwość zduszenia nie wygodnej prawdy ale plus jest taki że nie będzie miał możliwości jej usunięcia - chyba ?

·

Na steem cenzura pochodzi od udziałowców. Poza tym nie jest to cenzura polegająca na usuwaniu, lecz na ograniczeniu widoczności (w danym interface) i na ograniczaniu zarobków. Możesz stworzyć własny interface gdzie zobaczysz najbardziej sflagowane posty, nie ma żadnego problemu. Pręgierz zaś jest miejscem demokratycznego decydowania o flagach. Kurator-polski nie rozdaje flag tylko podbija komentarze, raz w nagrodę, dwa aby wskazać zgłoszenia na które warto rzucić okiem i samemu zadecydować czy flaga jest należna.

pręgierz waćpanie to nie było w średniowieczu ćmulum bulum tylko ostre lanie i wystawianie na hańbę publiczną. Jak są patałachy które na to zasługują to pasikiem z kolcami po dupie panocku