Czemu posty/komentarze tracą pieniądze.steemCreated with Sketch.

in #polish5 years ago

Witam

Zaobserwowałem bardzo dziwne zjawisko, przy okazji nawet je udokumentowałem ( nie wiedząc że mi się to przyda).

image

Po upływie 22h.

image

Jak widzicie po mimo że ilość vota się nie zmieniła ( chociaż w jednym z komentarzu nawet na +). To ilość jaką ten post zarobił zmieniła się na mniejszą. Na początku stwierdziłem że są to komentarze upvotowane przez boty i jest to taka zagrywka że po upływie 7dni nawet nie zarobie 0.01$. Stwierdziłem, trudno nie zainwestuję tej kasy z botów w SP bo mi zniknie ( ale w sumie będzie to okej, w stosunku do innych którym te boty nie z upvotowały). Smutny olałem to i poszedłem spać.

Dziś wchodzę i moje posty potraciły 0.01$ a były one upvotowane nie przez boty. To już mnię zdziwiło niestety tego już nie mam udokumentowanego bo nie myślałem że moja ilość $ na post może spaść.

Zastanawiałem się jaka jest tego przyczyna, na początku myślałem że może SP tych co votowali im spadł co by oznaczało że ich vota jest słabszy i mniej daje mi zarobić. Ale szybko stwierdziłem że nie miało by to sensu, bo przecież głos w danym momencie traci % siebie, i gdy wzrośnie lub zmaleje to daje go mniej/więcej dopiero kolejnemu postowi.

Narazie spadki te są minimalne bo 0.01$ - 0.04$ w moim przypadku. Co prawda w stosunku do ilu ten post zarabia to jest to około 10-25% spadku. Co przy poście który zarobiłby 1000$ skończyło by się na około 850$.

Zaciekawiło mnie to i jedyne co mi przychodzi do głowy że jest to zależne przez kopaczy. Bo przecież głos nie ma przydzielonej ilości ile zarobi jest zależny od tego ile wykopią kopacze. Albo ( pisząc tego posta naszła mnie myśl) jest to zależne z kursem steemit który teraz spada, co by skutkowało spadkiem zarobków.

Jeśli by mógł ktoś potwierdzić, zdementować moje przypuszczenia lub po prostu wytłumaczyć bym był niezmiernie wdzięczny. Życze miłego dnia i pozdrawiam.

</htquestion-mark-1019993_960_720.jpgml>

Sort:  

Wiesz ale tam masz wpisane potencjalny przychód. Co sugeruje że dopiero po 7 dniach będziesz wiedział na 100% Ile dostałeś. Nie mam pojęcia od czego to zależy ale na pewno jest wiele czynników wpływających na tą końcową wartość

Faktycznie, zapomniałem o tym że to proponowany, ale z chęcia dowiedziałbym się własnie jakie aspekty wpływaja na to. I dlaczego jeden komentarz ma większe spadki od drugiego.

To może być zależne od tego czy to jest 1 silny głos czy może kilka słabszych. wiele też na pewno Zależy od górników. Tak przynajmniej mi się wydaje

Czynników może być tyle ile nam przyjdzie do głowy, ciekawe które naprawdę na to wpływają i gdzie zdobyć taką informacje.

Kurs Steem / SBD

Mam to samo.Też mnie ciekawi z czego to wynika.Na chacie dostałem info że jest to związane z kursem steem który aktualnie spada : /

Jeden mój post spadł z 6.05 do 5.85 Ok. kurs także spadł to by się zgadzało, tylko że inne moje 2 posty miały po równo 0.08 po jakimś czasie jeden spadł do 0.07 drugi nie, powinny oba spaść jeśli to zależy od kursu.

No ciekawa sprawa.Mi post spadł z ok 12.5 do 10.15 ..

Czekamy może ktoś bardziej znający temat nam to wyjaśni

Jeden mógł mieć np 0.084 (zaokrąglone do 0.08) i spadł do 0.081 (zaokrąglone do 0.08), a drugi 0.077 (zaokrąglone do 0.08) i spadł do 0.074 (zaokrąglone do 0.07).

Ciekawe może masz i rację o tym nie pomyślałem

To ilość jaką ten post zarobił

post nie zarabia żadnych tokenów, przed upływem 7 dni. Dopiero po 7 dniach głosy są przeliczane na liczbę tokenów. W między czasie wiele rzeczy wpływa na wartość postu:

  • ile osób głosowało na twój post
  • ile osób głosowało na inne posty (jeżeli inne posty zdobywają głosy szybciej niż twój, to twój może tracić szacowaną wartość)
  • jaka jest obecna cena tokenów STEEM na giełdzie. Liczbę tokenów dostaniesz taką samą, ale szacowana cena wyświetla się mniejsza, bowiem bierze ona pod uwagę średnią cenę STEEM z ostatnich 3 dni.

Dzięki, wpływ mają tylko te 3 rzeczy. Czy po prostu wymieniłeś te najbardziej wpływowe.

Krótko i wyraźnie wytłumaczone. Dzięki

Proponowany przychód masz w dolarach, a po 7 dniach dostajesz SRD więc w zależności od kursu ta wartość będzie się zmieniać, jeżeli kurs by rósł to przy takiej samej ilości upvotów potencjalnych przychód w dolarach też by się zwiększał.

Dzięki, a czy wpływ kopaczy albo kursu steemit też ma na to wpływ? Bo gdyby to zależało tylko od kursu $ by nie było róznicy procentowej dlaczego jeden post stracił wiecej od drugiego mimo napisania w tym samym czasie

Dobre pytanie

Także to zauważyłem dobrze że o to zapytałeś, może w końcu się dowiemy, bo za diabła nie wiem o co chodzi.

przewalutowanie usd->sbd

Dzięki za odpowiedz

Coin Marketplace

STEEM 0.28
TRX 0.07
JST 0.042
BTC 30605.20
ETH 2086.77
USDT 1.00
SBD 2.62