The Diary Game : 11.05.2024 : Книги, збір на квадроцикл, брат

in Ukraine on Steem2 months ago

Захотілося написати звичайний щоденниковий пост – трохи порефлексувати чи подивитися на себе збоку.

Щойно закінчила читати "Під скляним ковпаком" Сильвії Плат. Не вразило. Ну не люблю я книжки, написані не в наш час. Вони для мене надто сексистські, стереотипні, про надто вже неприйнятну людську поведінку і безглузді традиції. Головних героїв у такому чтиві вічно хочеться привести до тями ляпасом: чувіха, мовляв, яке заміж, тобі скільки років? вали вчися! Є вийнятки, звісно, але... Книги про давні часи, написані відносно зараз, так не дратують, бо сучасні автори вже фільтрують базар, і головна героїня в них не буде побиватися 2 сторінки через кілька набраних кіло (привіт, бодишеймінг) і зневажливо ставитися до інших рас ('n' word).

І хоча в мене дуже мало вільного часу на читання (через перекладацьку роботу після основної роботи), на днях я дочитала ще й електронну книгу, яку мучила з грудня (!) Це "Озеро" словенського автора Тадея Ґолоба. В поїзді дочитала, якщо вже бути точною. Нормальний детектив. Не ахті, але і не лайно. 7/10, якщо з натяжкою. І автора звать Тадей, як мого покійного діда.

Тепер я отримала право (від самої себе) почати дві нові прозові книжки (поезію я і так читаю одразу з 10-ти збірок): одну паперову і одну електронну. Електронною стала "Танці з кістками" Андрія Сем'янківа (вже прочитала 1/12 частину: може бути, але не овва). А паперововою стала оця:
20240511_205237.jpg

Я її сьогодні взяла почитати в подруги. Кажу: "Дай почитати "Комо" Андрія Любки". А вона: "Так це ж ніби іншого автора". "Ну так, — кажу, — формально, то якогось серба, але ж там перекладач Любка, то, вважаймо, він також співавтор".

Справа в тому, що я обожнюю книжки Любки, і маю майже всі (авторські). І маю надію, що перекладні з-під його пера не гірші (теж кілька штук маю, але не всі ще читала).

Щодо того, що перекладач стає співавтором — я справді так вважаю. Адже від його майстерності залежить, чи книжка зайде вітчизняному читачу, чи ні. Ось, наприклад, я заховала отаку пасхалку в одну з книг Інід Блайтон, ггг👇
FB_IMG_1715467645427.jpgМій збір на квадроцикл добігає кінця. Так і не вдалося зібрати 40 тисяч гривень, на банці є зараз 20 308 грн. Тому я вивела 700 Steem і постараюся продати їх по хорошому курсу за кілька наступних днів, щоб додати до збору, скільки треба буде.

Не прямо всі 700 стімів і переведу одразу — радше почекаю, поки всі дівчата з команди поскидають свої збори на загальну банку, і тоді буде видно, скільки саме не вистачає. Тоді і докладу.

Якщо щось залишиться, переведу моєму двоюрідному брату на лікування. Він потребує ще багато... Зараз брат уже проходить лікування в Жмеринці. А до того був у лікарні в Вінниці. Це ще не реабілітація, це саме операційний період. От недавно пересадку шкіри зробили. На одне вухо досі не чує. Зір повернувся.

Висилав на дняв фотографії своєю правої руки😔👇 З нею, мабуть, поки найтяжче, бо гноїться.
IMG-0045921774ad960d655ed7c2585d2ef1-V.jpg

Наостанок покажу себе в нових окулярах. Вони симпатичні, але очам в них не дуже затишно: надто мала площа захисту, і ніби пів світу бачиш через окуляри, а пів світу — без них.

Бережіть себе і своїх котів!

Sort:  

So sorry to hear about the issue of your cousin, wishing him speedy recovery

 2 months ago 

thanks. he's really lucky not to lose a hand^^

 2 months ago 

От я ж одразу казала, що книгу прочитала, але щоб рекомендувала, то ні, бо смаки у всіх різні))

 2 months ago 

Ага, але раз вона вже в мене була, то привабила рожевими кольорами🌸 Тим паче, Плат – поетка, про яку я багато чула (через самогубство), тож цікаво було читнути прозу. Шкода, що тоді навіть не вміли депресію діагностувати...

 2 months ago 

Так, зрештою вона скінчила життя самогубством. Проклала тканиною щільно усі білі до кімнати дітей, потім до кухні, сунула голову у духовку та пустила газ. Чесно кажучи до її віршів я ще не дійшла, але цікавлюся. Треба тільки дочитати здоровенну цеглину віршів Жадана - і перейду до неї))

 2 months ago 

Я не читатиму її віршів якось ціленаправлено, то просто то тут, то там бачила в інтернеті.

А вірші Жадана взагалі тортури для мене))) Хіба дуже дозовано – по 2-3 тексти за раз.

Вчора весь вечір читала хайку Макса Лижова і збірку лаконічних віршів Сергія Рафальського — ото прямо відпочинок для душі)

 2 months ago 

Я дуже мало читаю поезії, все ж більше полюбляю прозу)) Тож в мене взагалі вся поезія дуже дозована)

 2 months ago 

Фото з рукою твого брата, як і свого, сьогодні вже показував деяким нитикам, які скаржаться на усякі другорядні речі (то що Булгакова заборонили, то ще щось подібне "мегаважливе" на часі). Кажу їм, що вони не про те переживають.

Дуже співчуваю, і бажаю одужання.

 2 months ago 

З тобою все ок?

Дякую, одужає, ми всі цього бажаємо ✨️

 2 months ago 

Хворію зараз на новий гібрид ковіду і почуваюся на всі сто (років), та обидві ноги і руки цілі. Мабуть, в наш час можна сказати, що я ще відносно ок, у порівнянні з багатьма. Дякую.

 2 months ago 

Ну не люблю я книжки, написані не в наш час.

Відчуваю, що через пару століть люди так само будуть вважати наше сьогоднішнє уявлення про світ, норми, традиції та інше за абсолютну дикість 😅 Все швидко змінюється, відносно)

Окуляри во 👍🙂

Бажаю твоєму брату якнайшвидшого відновлення... наскільки це можливо 🍀 Він Герой!

 2 months ago 

Навіть за пару десятків років вже може все змінитися, це так:) Розвиватися – це нормально, я не бачу причин якось міцно триматися за класиків, завжди за те, щоб живих писак більше цінувати і розкручувати)))

Дякую за побажання!

Great writing and very high quality. Thank you for sharing with all of us, may you always be happy😊

Thank you, friend!
I'm @steem.history, who is steem witness.
Thank you for witnessvoting for me.
image.png
please click it!
image.png
(Go to https://steemit.com/~witnesses and type fbslo at the bottom of the page)

The weight is reduced because of the lack of Voting Power. If you vote for me as a witness, you can get my little vote.

Upvoted! Thank you for supporting witness @jswit.

Oh so sorry to just hear about your right hand. That must really been a whole lot of pain that you are actually passing through. Wishing you speedy recovery

 2 months ago 

It's not mine, it's my brother's hand. He was injured by russian soldiers when protecting our land.

 2 months ago 

Мені також подобаються автори сучасні. Здоров'я вашому братові

 2 months ago 

Дякую, Даша.
Як ваш братик?

 2 months ago 

Тримаймося. Знову, мегареспектіще від мене, за все по троху!

 2 months ago 

Тримаймося! Нема за шо, але дякую! То тобі спасибі за донат! 500 стімів з назбираного ще не задоначено, а 200 вже, приєднала їх до квадроциклу💪

Coin Marketplace

STEEM 0.19
TRX 0.14
JST 0.029
BTC 64689.27
ETH 3135.60
USDT 1.00
SBD 2.56