Můj deník 23.11.-1.12.2019

in #actifit3 years ago (edited)

Programování tréninku

Je dost vopruz.

Zvlášť když nejste úplně specialista, začne to bejt poněkud komplikovanej úkol. Kdybych dělal třeba jen stojky, nebo jen běhal, bylo by to o něco snažší (tam jsou zase jiný komplikace), ale jak člověk trénuje sílu, vytrvalost i balanc (a další věci) zároveň, je to poněkud problematický. Každej ten komponent totiž vyžaduje trochu jinej přístup. Je to trochu jinak poskládaný a hledat v tom společný body a nějaký principy není úplně snadný.

Na druhou stranu si pořád myslim, že zkušenosti, který tím člověk získá jsou k nezaplacení. Navíc dneska v kvantu těch metod dokážu mnohem rychleji stanovovat, co fungovat spíš bude a co nebude. Dokonce jsem si na to stanovil vlastní systematickej přístup, jak věci hodnotit z hlediska jejich dlouhodobý udržitelnosti. Většina lidí si totiž skládá trénink podle ideálních dní. Teda dní, ve kterých je všechno super a vychází to. Takže vezmou trénink a zasadí ho do takovýho vlastního vakua. Jenže život je často nepředvídatelná věc a nedá se úplně dobře plánovat. Jak byl ten citát?

"Když si děláte plány, bůh se směje."

Takže já jsem to po čase začal dělat přesně opačně. Místo abych trénink plánoval podle "perfektních" dní, kdy všechno běží jako po másle, začal jsem ho plánovat podle těch "nejhorších" dní, kdy nejde vůbec nic tak, jak si člověk představuje. A pokud to nebude fungovat v těch "nejhorších" podmínkách (samozřejmě tady to berte s nadhledem, kompletní ochrnutí těla se do toho nepočítá), tak to rovnou zahazuju. Takže pokud třeba můj pracně vypiplanej trénink stojky nebude fungovat o Vánocích u babičky po dvou deci vína, ani s tím nezačínám...A to se týká i stravy. Jakmile si vybuduju dokonalej jídelníček a nejsem schopen ho dodržovat o všech myslitelnejch a nemyslitelnejch dnech, nemá pro mě smysl se tím zabejvat. Protože dřív nebo později se takový podmínky dostaví...

Tenhle přístup se mi celkem osvědčil. Tréninky skládám podle víc metod, který ale musí být sloučený, aby se podle nich dal posuzovat progres. Takže si ve všem hledám to svoje a pokouším se všechno zasazovat do vlastního kontextu. Bez toho to totiž nejde. A člověka to učí nacházet principy. Univerzální věci, který platí ne pro jednu věc, ale ideálně hned pro několik věcí naráz. Takovejch už jsem našel spoustu a moře jich ještě nevidim. Ale s trochou vůle, vytrvalosti a štěstí je třeba objevim.

Na všechno se sice přijít nedá. Na to je jeden život krátkej a objevovat se dá donekonečna, ale říká se, že důležitá je ta cesta, ne?

23.-30.11.2019

  • Proč o tom píšu má důvod. Já sem se totiž programováním tréninku teď nějakej čas zabejval. Sežralo to víc času, než bych si představoval a víc, než by mi bylo milé. Leč tak to je. Takže můj trénink teď vypadal asi tak, že jsem něco udělal, potom jsem se nad tim zamyslel, předělal to a nakonec často i zahodil. Je to trochu jako vyhodit 3/4 roku práce oknem ven, ale co se dá dělat. Ukážu vám aspoň takovou pomalou verzi ?ještěrčí chůze" víc zezhora. :)

1.12.2019

  • Teď už jsem se snad chytil, takže můžem pokračovat. 10 km běh s dýcháním v rytmu 4 kroky nádech, 4 kroky výdech (obé nosem). Tempo nic moc (cca 6 minut něco na kilák), ale v zimě se počítá každej kilák.
  • Druhá fáze byla práce na flexibilitě/mobilitě ve dřepu.
  • Třetí fáze stojky. Tentokrát s jiným výkopem, než na kterej jsem zvyklej, takže jsem trochu trpěl. Každopádně malej tip pro stojkaře. Stojka není jen elevace ramenního kloubu. Je tam třeba hodně stability. Naučte se proto schovat hrudník (protrakce). Je to vlastně hledání bodu někde mezi stabilitou a flexibilitou.19414
Daily Activity, Gym, Running, Walking
Height
185 cm
Weight
74 kg
Body Fat
%
Waist
cm
Thighs
cm
Chest
cm

Sort:  

!trdovoter
!BEER
!COFFEEA

Congratulations @jjprac, you successfuly trended the post shared by @bodie7!
@bodie7 will receive 0.74573663 TRDO & @jjprac will get 0.49715775 TRDO curation in 3 Days from Post Created Date!

"Call TRDO, Your Comment Worth Something!"

To view or trade TRDO go to steem-engine.com
Join TRDO Discord Channel or Join TRDO Web Site

K té ještěří chůzi... Mám k dispozici vlastoručně natočené video asi metrového leguána, jak běhá po basketbalovém hřišti (v Mexiku nic neobvyklého :D), kdybys měl zájem tuto techniku ještě více vypilovat :)

Pls pošli! :D

Pokusím se to nahrát na DTube a dám ti vědět :)

Už se dá mimochodem nahrát na D.tube video, aniž bych ho musel postovat?

Obávám se, že ne... Já s něma měl v podstatě pořád nějaké problémy, proto jsem svou DTube sérii po několika měsících ukončil.

Congratulations @jjprac, 2.85% upvote has been shared with your successful call on the post that shared by @bodie7!


Support @trendotoken projects by delegating : 100SP , 200SP , 500SP , 1000SP , 2000SP

coffeea You need to own more COFFEEA (5 COFFEEA in your wallet allows you to send 1 TOKEN per day)Hey @bodie7, here is a little bit of BEER from @jjprac for you. Enjoy it!

Join Steem Power Up Day at the 1. of December and power up BEER

Congratulations @krakonos, you successfuly trended the post shared by @bodie7!
@bodie7 will receive 0.31690238 TRDO & @krakonos will get 0.21126825 TRDO curation in 3 Days from Post Created Date!

"Call TRDO, Your Comment Worth Something!"

To view or trade TRDO go to steem-engine.com
Join TRDO Discord Channel or Join TRDO Web Site

Měl bys tomu dát i anglickou nebo googlenglish verzi. Podle mne by jsi slavil daleko větší úspěch :-)
!BEER
!trdo

Congratulations @bucipuci, you successfuly trended the post shared by @bodie7!
@bodie7 will receive 0.15233063 TRDO & @bucipuci will get 0.10155375 TRDO curation in 3 Days from Post Created Date!

"Call TRDO, Your Comment Worth Something!"

To view or trade TRDO go to steem-engine.com
Join TRDO Discord Channel or Join TRDO Web Site

Přemejšlim o tom :)

!BEER

Do příštího dílu to snad stihneš dopřemýšlet :-)
!BEERHey @bodie7, here is a little bit of BEER from @bucipuci for you. Enjoy it!

Join Steem Power Up Day at the 1. of December and power up BEERHey @bucipuci, here is a little bit of BEER from @bodie7 for you. Enjoy it!

Join Steem Power Up Day at the 1. of December and power up BEERHey @bodie7, here is a little bit of BEER from @bucipuci for you. Enjoy it!

Join Steem Power Up Day at the 1. of December and power up BEER

Congrats on providing Proof of Activity via your Actifit report!

You have accordingly been rewarded 56.54 AFIT tokens for your effort in reaching 19414 activity, as well as your user rank and report quality!
You also received an 0.67% upvote via @actifit account.
The following boosts were applied to your post:

Rank Bag - L1
+ 10 % User Rank

Actifit rewards and upvotes are based on your:

  • User rank: which depends on your delegated SP, accumulated AFIT tokens, rewarded post count, recent rewarded activity and owned AFITX.
  • Post score: which depends on your activity count, post content, post upvotes, quality comments, moderator review and user rank.

To improve your user rank, delegate more, pile up more AFIT and AFITX tokens, and post more.
To improve your post score, get to the max activity count, work on improving your post content, improve your user rank, engage with the community to get more upvotes and quality comments.

Actifit is a Steem Witness. If you believe in our project, consider voting for us

rulersig2.jpg
Vote for Actifit as a Witness
Chat with us on discord | Visit our website
Download on playstore | Download on app store
FAQs | Text Tutorial | Video Tutorial

Congratulations @bodie7, your post successfully recieved 1.21496964 TRDO from below listed TRENDO callers:

@jjprac earned : 0.49715775 TRDO curation
@krakonos earned : 0.21126825 TRDO curation
@bucipuci earned : 0.10155375 TRDO curation


To view or trade TRDO go to steem-engine.com
Join TRDO Discord Channel or Join TRDO Web Site

Coin Marketplace

STEEM 0.19
TRX 0.06
JST 0.026
BTC 23229.96
ETH 1586.08
USDT 1.00
SBD 2.51