Czwarty dzień na steemit, reakcje znajomych

in #polish3 years ago

Jestem tutaj od czterech dni i już zdączyłem się zachwycić tą platformą. Kwestia pieniędzy jest ważna, ale kluczowa jest jednak spoleczność. Kultura osobista ludzi tutaj piszących jest bardzo wysoka. Aż miło poczytać komentarze pod postami. Dodatkowo wszyscy są nadzwyczaj pomocni, nawet osoby które są tutaj już bardzo długo i dla których ja jestem super początkującym. Napisałem już pierwszy post i jest obecnie warty $4. Pomyślałem że podzielę się swoimi przemysleniami ze znajomymi i....

Nikt mi nie wierzy w ten portal...

Generalnie opowiadam wszystkim jakie zasady tu panują, oraz że za dodany wartościowy content zarabia się pieniądze.
Reakcje są takie, jakbym chciał ich namówić na kupno niepotrzebnego ubezpieczenia. Najczęściej wypytują mnie szczegółowo aby znaleźć haczyk, pytają ile muszą zapłacić itp. Generalnie czuje że nie traktują mnie poważnie.
Powoli studzi się mój zapał do przekonywania kolegów.
Nawet znajomi programiści którzy mięli wcześniej kontakt z kryptowalutą są sceptyczni.

Główny problem chyba jest taki, że stosunkowo trudno wytłumaczyć jak to działa, jeśli samemu tego się dokładnie nie rozumie. Oczywiście większość podstwawowych założeń znam, ale jak ktoś pyta mnie o szczegóły to często trudno mi na nie odpowiedzieć. Chyba poczekam jeszcze trochę i poznam lepiej ten portal.

Sort:  
Loading...

Mam podobnie :) Ciągle się dziwie jak można obojętnie przechodzić obok tak niezwykłego portalu... Tyle tutaj ciekawej treści, że każdy znajdzie coś dla siebie. Tak jak wspomniałeś, kultura wypowiedzi jest tutaj niezwykle wysoka. A już możliwość zarabiania nie tylko przez publikowanie postów, ale za zwykłe głosowanie czy komentowanie, to coś niesamowitego. Ja sam nawet byłem trochę zły na siebie, że nie zainteresowałem się Steemit od razu, gdy o nim usłyszałem, a dopiero kilka miesięcy później.
No ale cóż, siłą nikogo nie przekonamy :) Musimy być cierpliwi, wykonywać dobrą "robotę" publikując tutaj ciekawe treści i udostępniając je na innych platformach itp. Myślę, że w końcu wielu naszym znajomym oczy się otworzą :D

Mi kilka miesięcy zajęło przekonanie samego siebie, że to jednak może działać. Bo steemit znałem długo przed założeniem konta, ale jakoś tak zbyt optymistycznie to wyglądało :D I też żałuję, że nie sprawdziłem od razu.

Ja nie mam znajomych i nie mam problemu xD

No to rzeczywiście rozwiązuje problem, ale nie chce podążać Twoją drogą :)

Z moimi znajomymi jest dokladnie tak samo ;)

To jest prawda i mimo, że większa część użytkowników to "panowie" (tak mi się wydaje) to dają z siebie 200% pomocy tym początkującym! Kultura osobista to drugie, a może nawet i od tego powinnam była zacząć!
A big WOW!!!

A jeśli chodzi o znajomych to, zależy też z jaka grupą ludzi o tym rozmawiam, są osoby, które
Słuchają i są ciekawe, a także są i tacy, którzy patrzą na mnie z wyrazem twarzy: you talking to me!!??!!
Ale moje motto brzmi:
"Prawda zawsze przechodzi przez TRZY etapy:

  1. Wyśmianie
  2. Zaciekłe zwalczanie
  3. Zaakceptowanie w sposób ||to bylo przecież od dawna oczywiste|| "

Witaj na Steemit - pozdrawiam!

Mam podobnie. Tłumaczyłem znajomemu, że mógłby tutaj zacząć zarabiać pisząc ciekawe artykuły na temat historii II wojny światowej, którą się bardzo interesuje. Ale niestety nie, bo mówiąc ogólnie, jest sceptycznie nastawiony do kryptowalut i takie coś dla niego jest ryzykiem :D

Podeślij swojemu znajomemu z kolei ten artykuł:

takie coś dla niego jest ryzykiem :D

Steem to obecnie jedyna kryptowaluta (jakiej jestem świadom), której można stać się częścią ekosystemu... bez żadnego ryzyka właśnie :)

Moi znajomi reagują podobnie, trudno, ich strata...

Tak najlepiej niech platforma rozwija się swoim rytmem pomału. Prędzej czy później większość spojrzy na platformę większym zastanowieniem się jak się rozejdzie po sieci.

Co ciekawe widzę dużo plusów takiego wolniejszego wzrostu. Steemit ma szansę utrzymać swój unikalny charakter. Gdyby nagle pojawiło się zbyt dużo osób, te osoby mogły by nie mieć czasu na asymilację.

Tak zgadza się i nie chciałbym tu nagłego dużego przypływu, bo z doświadczenia wiem, że jest to prowizoryczny chwilowy ruch...

:D większość osób reaguje tak :)

Świat do tego jeszcze nie dorósł. I też nie oszukujmy się - ile razy słyszałeś już od kogoś, że w internecie można zarobić i jaka to była prawda?

I to jest to! Za dużo w sieci tematu o zarabianiu przez internet i to jest powód dlaczego ludzie sceptycznie patrzą na platformę-myśląc że może ktoś ich z kantować..Tematyką jak zarabiać w sieci zajmuję się od 10 lat i mógłbym udokumentować tyle o guru że zaczęła by się wojna w sieci...

Witaj, chyba większość tutaj ma taki sam problem ze znajomymi, sam wielokrotnie próbowałem i dalej próbuję (bez skutku) nie wierzą i tyle. Pokazuję im swoje i nie tylko wpisy, a oni co, że to jakaś ściema że tych pieniędzy nie wypłacę, żebym im udowodnił. Z chęcią bym udowodnił, tylko że ja nie mogę ruszyć swoich, wszystko inwestuje w Steem Power. I tak to już jest, kiedyś się przekonają jak już platforma będzie bardziej znana, moim zdaniem kwestia czasu. Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów.

Congratulations @piotr-galas! You have completed some achievement on Steemit and have been rewarded with new badge(s) :

Award for the number of upvotes received

Click on any badge to view your own Board of Honor on SteemitBoard.
For more information about SteemitBoard, click here

If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

By upvoting this notification, you can help all Steemit users. Learn how here!

Congratulations @piotr-galas! You have completed some achievement on Steemit and have been rewarded with new badge(s) :

You got your First payout

Click on any badge to view your own Board of Honor on SteemitBoard.
For more information about SteemitBoard, click here

If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

By upvoting this notification, you can help all Steemit users. Learn how here!