Jak działają wypłaty na Steemicie - ilustrowany przewodnik

in #polish3 years ago (edited)

1.jpg

Jak przebiega wypłata?


W poprzedniej części naszego poradnika wyjaśniliśmy, w jaki sposób działa upvote jako mechanizm rozprowadzania tokenów z codziennej puli wynagrodzeń. Nagrody te są przypisywane postom / komentarzom i składają się na twoją końcową „wypłatę“. W dzisiejszej części naszego poradnika będziemy wyjaśniać cały proces płatności: od początku do końca. Wytłumaczymy także, co oznaczają poszczególne kwoty.

2.gif

Wybór sposobu wypłaty


Za każdym razem, gdy klikniesz przycisk „Post“ podczas przygotowywania posta, będziesz miał możliwość wybrania jednego z trzech typów wypłaty: Ustawienie domyślne (50 % / 50 %), 100 % na zwiększenie siły głosu i Odrzucenie wypłaty. Co oznacza każdy z nich?

3.jpg

  • Domyślna opcja 50 % / 50 % (Default 50 % / 50 %) dzieli Twoją wypłatę pomiędzy STEEM Power i Steem Dollars (SBD). Podział opiera się na 3,5-dniowej średniej wartości obu walut w stosunku do dolara amerykańskiego. (1) STEEM Power zostanie przekazany na twoje konto, a SBD będą łatwo dostępne do wypłaty lub wymiany. (Dowiedz się więcej o różnicach między tymi dwoma kryptowalutami tutaj.)

4.jpg

  • 100 % na zwiększenie siły głosu (Power Up 100 %) zamienia całą twoją wypłatę w STEEM Power. Jest to opcja zalecana nowym użytkownikom w celu szybkiego budowania siły głosu, podczas gdy oni sami mogą skupić się na zapoznaniu się z technologią, platformą i społecznością. (Dowiedz się więcej o SP tutaj.)

5.jpg

  • Odmów przyjęcia wypłaty (Decline Payout) - wybierając tę opcję po prostu odmawia się przyjęcia jakiejkolwiek wypłaty za opublikowany wpis lub komentarz. Zauważycie, że niektóre z większych kont na Steemicie (tzw. wieloryby) odmawiają wypłat, aby nie wyczerpywać dziennej puli nagród. W wielu przypadkach chodzi o oficjalne obwieszczenia albo kwestie grzecznościowe.

Bez względu na wybraną opcję Twój wpis lub komentarz będzie rozliczony po upływie dokładnie 7. dni od chwili publikacji. W międzyczasie kliknięcie na kwotę w dolarach pokaże ci przybliżony czas pozostały do dnia wypłaty.

6.jpg

Podział wypłaconej kwoty


Gdy klikniesz na kwotę w dolarach już po rozliczeniu posta, zobaczysz podział całej kwoty między autora i kuratorów.

7.jpg

Jak wspomnieliśmy w Poradniku o Upvote, mała część wypłaty jest rozdzielana pomiędzy „kuratorów“, którzy zagłosowali na Twój post lub komentarz, a większość jest przelewana na twoje konto. Proporcja jest mniej więcej taka: 75% dla autora, 25% dla kuratora(-ów). Bardziej dokładne informacje na temat obliczania wypłat kuratorskich możesz znaleźć tutaj (w języku angielskim).

Akceptacja wypłaty


Po upływie 7 dni wypłata pojawi się w twojej zakładce „Portfel“ w sposób ukazany poniżej. Kliknięcie „Akceptuj wypłatę“ (Redeem Rewards) spowoduje przeniesienie kwoty na twoje konto. Nagrody za kuratorstwo są akceptowane w ten sam sposób.

8.jpg

Dziękujemy za przeczytanie! Mamy nadzieję, że ten poradnik okazał się pomocny.


4.gif


(1) W obecnej chwili według kursu rynkowego w stosunku do USD jest przeliczany tylko Steem Power, natomiast Steem Dollars są przeliczane do wypłaty po kursie 1 SBD = 1 USD. Kurs STEEM określają świadkowie (popatrz tutaj na obecny kurs), zdecydowali również policzyć kurs SBD w zależności od tego, jak został zaprojektowany ten token pomocniczy. (przyp. tłumacza)Artykuł powstał jako tłumaczenie tekstu angielskiego @sndbox. Grafiki zostały zaadaptowane dla polskiej społeczności.
Wielkie dzięki dla @assayer za korektę tekstu.
ST

Sort:  

Ostrzeżenie!

Ilekroć kurs rynkowy SBD jest wyższy niż 1$, nie należy korzystać metody 100 % na zwiększenie siły głosu (Power Up 100 %).
W takim przypadku zawsze wybieramy domyślną opcję 50 % / 50 % (Default 50 % / 50 %), ponieważ dostajemy o wiele więcej SP (niż gdy używamy Power UP).
Świadkowie do tej pory zawsze liczyli na kurs SBD równy do 1$. Jeśli więc zmienimy SBD na STEEM, otrzymamy znacznie więcej.

Cenne ostrzeżenie. Dzięki dla @barbarossastudio za zwrócenie na to uwagi.

Szkoda, że dopiero teraz przeczytałem :(

Musisz zacząć używać steemit chat, gdzie od dawna to było dyskutowane.

Niestety, na steemit jest dość wysoki próg wejścia. Tzn. Trzeba zapoznać się ze sporą ilością materiału, żeby ogarnąć wszystko :) z chatu już korzystam :)

kur.....ka jestem przez to w plecy ze 6 centów ;-)

super wyjaśnione :)

Dziękuję, tak, dlatego zacząłem tłumaczyć te przewodniki.

Bardzo rzeczowo, dzięki

Dziękujemy, właśnie dlatego podobają nam się teksty @sndbox'a.

I już jestem mądrzejszy 👨‍🎓

Cieszymy się, że możemy pomóc.

Wyjaśnione w 100% , a może w 50/50 :)
Jest ok
dzięki

Dziękujemy, próbujemy, pytań ani wypłat nie odmawjamy. ;)

Super robota! Fajnie że tłumaczysz takie artykuły na język polski bo dla początkującej osoby ciężkie to wszystko do ogarnięcia.

Dziękujemy. Cieszymy się, że możemy pomóc na początku. Nie pracuję nad tłumaczeniami sam.

Dziękuję, kolejny fajny i przystępnie napisany poradnik.

Dziękujemy, chociaż po prostu tłumaczymy. Cieszymy się, że możemy pomóc na początku.

Fajnie nowa społeczność się tworzy

Dziękujemy. Cieszymy się, że możemy pomóc na początku.

Wielkie dzięki za cenne info! :)

Dziękujemy. Cieszymy się, że możemy pomóc zwłaszcza na początku.

Dziękuje za poradnik! Właśnie stworzyłem swój pierwszy post i tak jak pisałeś w poradniku dałem na 100% i z tego co sprawdziłem kurs jest poniżej 1$, chyba, że się mylę to poproszę o podpowiedź :)
Dzięki!

SBD kosztuje teraz znacznie więcej niż 1 $ . Dlatego nie warto skorzystać z opcji 100 % na zwiększenie siły głosu (Power Up 100 %).
Chociaż jest to napisane w poradniku, ta opcja jest zalecana nowym użytkownikom, ale nie ma zastosowania w każdych warunkach.
Dlatego dodałem "Ostrzeżenie!" w komentarzu pod artykułem, ponieważ chcemy pozostawić nasze tłumaczenia w ich oryginalnej formie jak napisano ich przez @sndbox.

Bardzo dobrze wyjaśnione, dzięki Tobie wiem już wszystko. Dzięki!

Dziękujemy. Cieszymy się, że możemy pomóc zwłaszcza na początku.

Bardzo dobry i przejrzyście napisany post. Brawo!

Dziękujemy. Dlatego tłumaczenie jest dla nas przyjemnością. ;)

Mógłbyś dodać, w tekście informacje, że jednak branie 100 procent w tej chwili jest nieoplacalne z powodu bardzo wysokiego kursu sbd.

Jest to prawdą, że kiedykolwiek kurs SBD jest wyższy niż 1$ nie nadaje się do korzystania z metody 100 % na zwiększenie siły głosu (Power Up 100 %).
Dążymy jednak do najwierniejszego tłumaczenia oryginalnego tekstu, dlatego umieszczę tę informację w osobnym komentarzu.