Miejsca w Których Zapłacisz Bitcoinem - cz.1steemCreated with Sketch.

in polish •  last year

Pewnie wielu z was nie wie gdzie właściwie można zapłacić za usługę czy też produkt za pomocą Bitcoina, sam nie wiedziałem puki nie zacząłem szperać w sieci i powiem wam że nie spodziewałem się że jest tych miejsc tak wiele na tą chwilę a będzie jeszcze więcej :)

Postanowiłem zebrać te informacje w całość lecz niestety zebrany materiał przerósł optymalną dla mnie wielkość wpisu przez co zostanie on podzielony na części...

Zacznijmy od naszej kochanej ojczyzny...

1. Szpital Medicover

Firma obecna jest we wszystkich regionach Polski. Na koniec 2016 roku posiadała 31 centrów medycznych oraz 1800 placówek współpracujących i partnerskich. Do końca 2016 roku firma miała pod opieką 647 tys. pacjentów. Od 2009 roku firma posiada również własny wielospecjalistyczny Szpital Medicover na warszawskim Wilanowie.

preview_SZPITAL_MEDICVOER.jpg

Jako firma medyczna, Medicover w Polsce od ponad 20 lat zapewnia swoim pacjentom pełną opiekę medyczną, obejmującą usługi ambulatoryjne, diagnostykę laboratoryjną i obrazową, stomatologię aż po kompleksową opiekę szpitalną. Usługi dostępne w formie abonamentów i ubezpieczeń medycznych kierowane są zarówno do firm, jak i klientów indywidualnych.

2.Antykwariat Atticus na Krakowskim Przedmieściu

Antykwariat działa online od 1998 roku. W skład ich kolekcji wchodzi około 16 tysięcy różnego rodzaju materiałów. Działają oni od ponad 20 lat stale poszukując dzieł z przed wojny. Większość zgromadzonych materiałów jest skatalogowana online.

Antykwariat-Atticus-Warszawa-krakowskie-przedmiescie.jpg

3. Szkoła Tańca Bailar Casino w Poznaniu

Szkoła ta specjalizuje się w tańcu kubańskim. Cała fundacja posiada przedstawicielstwa i oddziały na całym świecie (Kuba, Australia, USA, Anglia, Niemcy, Argentyna, Meksyk, Peru, Rosja, Francja, Hiszpania, Polska) i stale się rozwija a jej założycielami są: Havany Angel Santos oraz Yoel Marrero – znany badacz i znawca kubańskich tańców socjalnych.

Płacąc za lekcje Bitcoinem możemy otrzymać zniżkę do 30% :D

d1.png

4. Bobby Burger

Marka stworzona w 2012 roku przez dwóch przyjaciół zainspirowanych kulturą miejską ze stanów. Zaczynali oni od jednego Food Tracka, na dzień dzisiejszy posiadają 7 lokali własnych oraz 26 franczyzowych w całej Polsce. Ich jedzenia próbowałem osobiście w Krakowie i bardzo mi smakowało, polecam.

z19624052V,Bobby-Burger-na-ulicy-Szewskiej.jpg

5. T-Mobile i Heyah

Tych marek raczej nie trzeba przedstawiać, za to pewnie nie wszyscy wiedzą że możemy za pomocą Bitcoina doładować sobie telefon w tych właśnie sieciach a pośrednikiem jest w tym przypadku InPay.

thb1.png

Od siebie dodam tylko tyle że osobiście nie płacił bym na ten moment za nic Bitcoinem ze względu na to że jest to nie opłacalne w perspektywie czasu ale nie zmienia to faktu że Bitcoin rośnie w siłę i zdobywa popularność czego dowody widać i są one realne ;)

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Ale co z tego gdy fee sieci wynosi 0.38mBtc? Kogo stać aby tyle dopłacać?

·

Na końcu napisałem że odradzam płatności BTC bo jest to nie opłacalne a artykuł jest bardziej ciekawostką niż praktyczną informacją ;)

·
·

Za to płatności innymi krypto są ok. Ale mało gdzie są akceptowane

Jak widać Bitcoin jest obecny w Polsce. A korzystają z niego tylko wtajemniczeni...

Kurcze, niby z jednej strony super, że bitcoinami da się płacić, ale z drugiej strony jest to tylko ciekawostka, bo opłaty są tak wysokie, że kompletnie nie jest to opłacalne. To powoduje, że tak naprawdę bitcoin nigdy nie stał się walutą, która można używać. Przykre to w sumie.

Od jakiegoś czasu rozważam wprowadzenie płatności BTC za usługi mojej firmy. Czy myślicie że w firmie budowlanej to dobry pomysł? Zastanawiam się też jak miało by wyglądać wycena przy mocno wahających się cenach kryptowalut? W moim fachu cenę ustala się przed rozpoczęciem prac które trwają od kilku do nawet kilkunastu tygodni. Jakieś sugestie?

·

Wybacz, że Ci nie pomogę, ale podłączę się, bo jest to zagadnienie, które mnie ciekawi i nurtuje. Jak wyceniane są płatności w BTC przy takich wahaniach?

·

W takim przypadku polecam skorzystać z pośrednika płatności np. InPay.

Na ostatni dzień prac gdy klient ma się rozliczyć podajesz cenę np. 8 000zł i tyle wpisujecie w formularz. Pośrednik przelicza wg kursu z ostatnich kilku minut i tyle klient przelewa pośrednikowi BTC lub LTC (niedługo będą mieć LTC - niskie opłaty).

Tobie na konto pośrednik przeleje już wspomniane 8 000zł na konto. Brak ryzyka kursowego.

Fajny ten rabat na BTC, bo z prowizją akurat nie będzie się stratnym :)

Interesting
I will follow you to see your future posts!

Congratulations @nice-life! You have received a personal award!

1 Year on Steemit
Click on the badge to view your Board of Honor.

Do not miss the last post from @steemitboard:

Be ready for the next contest!
Trick or Treat - Publish your scariest halloween story and win a new badge
SteemitBoard notifications improved

Support SteemitBoard's project! Vote for its witness and get one more award!