Zawód: SzpiegsteemCreated with Sketch.

in polish •  6 months ago  (edited)

Jako dziecko lato spędzałem na farmie wuja. Miał konia, którego co dzień zabierał w pole. Bardzo go kochał. Pewnego lata koń okulał, nie mógł nawet stać. Weterynarz radził go uśpić. Wiecie co wuj powiedział ?

-Nie, co takiego?
-Czemu miałbym pozwolić komuś zabić mojego konia.?

Nathan Muir

Dla agenta Nathana Muira to ostatni dzień pracy w CIA. Jednak jeden telefon od znajomego z Hongkongu i jedna wewnętrzna wiadomość agencji zmienia wszystko. Muir otwiera sejf w biurze i wyciąga z niego dwie teczki...

W jednej jest bilet lotniczy na Bahamy i prospekt luksusowej willi na osiedlu "Zielony Żółw" na Bahamach za jedyne 282.000 $.

W drugiej akta operacyjne Toma Bishopa, agenta zwerbowanego i prowadzonego przez Muira od wojny w Wietnamie do czasów Zimnej Wojny w Berlinie Wschodnim.

W CIA odbywa się narada w związku z problemem, którego głównym bohaterem jest Tom Bishop. Problem ten może mieć poważne skutki dla polityki międzynarodowej i handlowej USA. Muir jako agent prowadzący Bishopa zostaje zaproszony na naradę w tej sprawie. Jego przełożeni mówią mu tylko tyle o sprawie ile ich zdaniem powinien wiedzieć... Muir sam musi dojść co zamierzają zrobić jego przełożeni ze sprawą Bishopa. Rozpoczyna się misterna gra, którą z CIA poprowadzi korzystając ze zdobytego przez lata doświadczenia Nathan Muir.

Kiedy Noe zbudował arkę? Przed deszczem... przed deszczem.

(Nathan Muir)

Tak rozpoczyna się wyreżyserowany w 2001 roku przez Tonego Scotta film pt. " Spy Game" ( Zawód: Szpieg). W roli Nathana Muira świetny Robert Redford w roli Toma Bishopa doskonały Brad Pitt. Harry Gregson-Williams stworzył dynamiczną ścieżkę dźwiękową. Świetne zdjęcia Daniela Mindela doskonale oddają klimat lokacji w jakich trwa akcja filmu. Wietnam, Niemcy, Chiny... Scenariusz, który stworzyli David Arata i Michael Frost Beckner rozbija uwagę widza na dwóch głównych osiach wydarzeń - tych powiązanych z Nathanem Muirem i tych związanych z losami Toma Bishopa. Ich losy splatają się i rozchodzą w miarę jak rozwija się akcja tego szpiegowskiego dramatu. Fabuła przypomina sytuacje kiedy na jednej szachownicy kolejny ruch analizuje dwóch graczy. Jeden gracz będzie chciał w zamian za pozycje poświęcić pionka drugi gracz się na to nie zgadza.

Gra jaką z CIA poprowadzi Nathan Muir jest kwintesencją olbrzymiego doświadczenia zdobytego przez niego przez lata pracy dla CIA na całym świecie. Jak zakończy się ta partia szpiegowskich szachów? Sami możecie się przekonać.

W tle szpiegowskiej rozgrywki za sprawą Elizabeth Hadley świetnie zagranej przez Catherine McCormack pojawi się miłość, która jak wiemy rzadko idzie w parze z poprawnością polityczną. Panowie docenią ciekawie pokazane metody pracy operacyjnej agentów w terenie.

Ze swojej strony dodam, że naprawdę warto obejrzeć ten film. :)

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Jest już na mej liście do obejrzenia. Sama obsada już zachęca do seansu.

·

Robert Redford zagrał świetną rolę. Ja byłem pod dużym wrażeniem. Doskonały warsztat. Aktorstwo z górnej półki.

Congratulations @moonwind! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You made more than 300 upvotes. Your next target is to reach 400 upvotes.

Click here to view your Board of Honor
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Do not miss the last post from @steemitboard:

Meet the Steemians Contest - The results, the winners and the prizes
Meet the Steemians Contest - Special attendees revealed
Meet the Steemians Contest - Intermediate results

Support SteemitBoard's project! Vote for its witness and get one more award!