OCZYMA BUNTOWNIKA #1

in polish •  last year 

        Antysystemowiec, dla owieczek: dziwak, bezmózgowiec, dziwoląg, dla świadomych: po prostu człowiek. Dlaczego ludzie bronią systemu, który im nie sprzyja? Dlaczego ludzie myślą, że płacenie podatków jest dla ich dobra? Dlaczego ludzie, którzy ich okłamują, okradają są dla nich autorytetami? Ciężko wytłumaczyć emerytom, że system jest przeciwko nim,  skoro przez pół dnia siedzą przed telewizorem, nie myślą samodzielnie, tylko powtarzają to,  co powiedział im autorytet w telewizji. Najczęściej antystemowcami są młodzi ludzie, nie dlatego, że są młodzi,  ale dlatego, że jeszcze nie mają tak dużego kontaktu z system jak starsi. Lecz ich antystemowe poglądy kończą się kiedy wchodzą do tego systemu, gdy zaczynają pracę. Inni zaś nadal są antystemowcami, lecz poddali się i nie chcą z nim walczyć, najczęściej popadają w różnego rodzaju uzależnienia. 

       Wielu twierdzi, że coraz więcej ludzi jest świadomych tego, że system im szkodzi. Tak,  to zapewne prawda lecz dlatego, że coraz więcej osób jest na ziemi, a procent ludzi świadomych jest niestety praktycznie niezmienny.    Technologia idzie do przodu, wiele osób się z tego cieszy,  ale nie jest świadoma jakie może mieć to konsekwencję. Coraz częściej widać nawet dziadków spędzających czas ze swoimi wnukami,  to jest po prostu danie im telefonu. Tak wygląda w nowoczesnym świecie spędzacie czasu z rodziną. Mówi się, że dzieci są bardziej inteligentne niż kiedyś, mają 3 latka i potrafią obsługiwać telefon. Niestety to nie świadczy o inteligencji, po prostu nauczyli się obsługiwać telefon jak wielu innych rzeczy można się nauczyć. Tak naprawdę to im szkodzi, dziecko powinno się rozwijać tym bardziej w takim młodym wieku,  a niestety z telefonem w ręku robi to zdecydowanie wolniej.

       Tak to własnie dziś wygląda i niestety nie tylko u młodzieży, ale coraz częściej także u osób starszych.  


Uwagi:

Nie wiem czy cytat jest Einsteina ponieważ wiele cytatów w internecie jest przypisywana złym autorom.        

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Pierwszy akapit skojarzył mi się ze słowami Korwina, który podobnie odpowiadał na pytanie, dlaczego u ludzi młodych ma największe poparcie, a gdy wyborcy się starzeją, to przestają go popierać. I JKM właśnie wtedy mówił, że ci ludzie dali się wciągnąć w system, bo za długo byli na niego narażeni.

Społeczeństwo daje się ogłupiać, odwraca się uwagę ludzi od ważnych rzeczy. I tacy obywatele są bardziej podatni na różne wyborcze hasła, obietnice itp. Przerażające jest to, że teraz nawet dzieci nie mogą rozwijać się w normalny sposób, tylko od samego początku daje im się te telefony. Tam niestety wszystkiego dzieci nie znajdą...

Świetny post, dający do myślenia. A raczej do zapłakania nad obecnym stanem rzeczy...

Świadomych jest coraz więcej, mimo wszystko jednak za coś muszą żyć i idą do pracy, podporządkowują się systemowi, "bo coś do garnka trzeba włożyć", między innymi przez to nic sie nie zmienia...

[BOT] Witamy michalmehow na #polish, tagu używanym przez Polaków do publikacji polskich treści w ekosystemie Steem (np. Steemit czy Busy). W ekosystemie Steem wspiera się oraz nagradza się nową i autorską twórczość.

 • Plagiaty oraz kopiowanie cudzej twórczości są niemile widziane przez społeczność i mogą doprowadzić do ukrywania wszystkich publikowanych postów danego użytkownika.
 • Wszelkie szczegóły związane bezpośrednio z twoim kontem i twoimi postami znajdują się na steemd.com.
 • Posty zawierające takie rzeczy jak nagość, pornografia, wulgaryzmy czy przemoc powinny zawierać dodatkowo tag #nsfw (Not Suitable/Safe For Work).
 • Wiele ciekawych i bardziej szczegółowych informacji można przeczytać w FAQ dla zupełnie początkujących użytkowników Steemit.
 • Parę dobrych praktych na temat zachowania na steem przeczytasz tutaj.
 • Posiadamy polski serwer Discord.
 • Istnieje polski kanał na oficjalnym czacie, który wymaga osobnej rejestracji.
 • Jeżeli chcesz ładnie formatować swoje posty, to spójrz na poradnik stworzony przez społeczność Markdown.
 • Przegląd wydarzeń i informacje o polskich, steemowych tagach, możesz znaleźć na @kurator-polski.
 • Lista wszystkich tagów wykorzystywanych przez polskich użytkowników znajduje się tutaj
 • Tutaj uzyskasz parę informacji nt. wspierania danych tagów tematycznych przez kuratorów.

Congratulations @michalmehow! You have completed some achievement on Steemit and have been rewarded with new badge(s) :

You published your First Post

Click on any badge to view your own Board of Honor on SteemitBoard.

To support your work, I also upvoted your post!
For more information about SteemitBoard, click here

If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Upvote this notification to help all Steemit users. Learn why here!