Power Down- Odchodzę?

in polish •  10 months ago 

Witajcie drodzy steemianie! Dziś mam do przekazania tylko kilka swoich doświadczeń oraz informacje odnośnie swojej dalszej egzystencji na platformie STEEM.

Rozczarowanie


train-2593687_1920.jpg

Osiem miesięcy temu dołączając do tzw "WSPANIAŁEJ SPOŁECZNOŚCI" gdzie wszyscy nagradzają twoje treści adekwatnie do twojego wkładu jest po prostu kłamstwem i nie jest to opinia wyciągnięta na podstawie kolesiostwa. O nie, tutaj pojawiają się śmieszniejsze sytuacje których na co dzień bym nie spotkał, zdarzyło się wam może kiedyś by kurator dawał upvote na podstawie tego gdzie publikujecie swoje treści? Pech chciał że mnie to spotkało oraz dzięki dobroci pewnej osoby mogłem mieć wgląd na "SPECJALNY CHAT" kuratorów naszego polskiego comunity, szczerze nie brałbym tego aż tak poważnie gdyby nie fakt że takie sytuacje zdarzają się nagminnie w ich wykonaniu. Nie będę wspominać o teoriach spiskowych które są najfajniejszą częścią bo w sumie każdy z nas może robić tajemne obliczenia do stworzenia bomby atomowej. SOUNDS LEGIT! 😂
Piszę o tym bo moim zdaniem każdy powinien wiedzieć jak wygląda światopogląd co niektórych kuratorów, smutne ale prawdziwe.

Wsparcie


bonding-1985863_1920.jpg

Było kilka projektów o które warto było walczyć przeciwko "negatywom" co zaowocowało w śród kilku grup zaufaniem do mojej osoby. Najmądrzejszą jednak decyzją jaką mogłem zrobić to dołączenie do sp-group która trzyma się bezinteresownie razem, głównie dzięki tej grupie zawdzięczam swoje ostatnie sukcesy jakie mnie spotkały i tego nie przegada żaden polski negatyw. Trzymam za was kciuki i rośnijcie w sile!

KONIEC?

walking-349991_1920.jpg

Oficjalnie nie odchodzę tylko ograniczam swoją aktywność, przez najbliższe miesiące nie zobaczycie tutaj nowych treści, większość tokenów zostanie wypłacona a delegacje zostaną. Z skąd decyzja? Można powiedzieć że robię taktyczny "smoke" niczym antyterrorysta który ma pojawić się w najmniej oczekiwanym momencie. Na koniec chciałbym podziękować wszystkim członkom sp-group jak i kilku osobom (wy już wiecie o kogo chodzi! 😃) które wspierały moją twórczość i pomagały się rozwijać!

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  
  ·  10 months ago (edited)

Polecam tworzyć dla przyjemności / rozwoju / budowania marki / zasięgów i nie uzależniać swojej działalności od tego, od kogo dostajemy głosy / jak duże / do jakiej grupy należymy, a do jakiej nie, czy też do jakiej należy sąsiad, którego nie lubimy. A tokeny traktować jako dodatek. Wydaje mi się, że wielu osobom one pomieszały w głowie, bo na fali wysokiego kursu spodziewali się kokosów, a tu się okazuje, że jest inaczej. Niemniej dla blogerów jest to miejsce w którym najłatwiej zacząć / najłatwiej cokolwiek zarabiać. Odnoszę też wrażenie, że niektórzy traktują głos od innych jako coś co im się należy, a tak nie jest.

Można oczywiście uczynić ze Steema pracę, ale to już wyższa szkoła jazdy i zwykle poprzez samą twórczość blogerską / video to się nie uda :)

Masz rację, na głos trzeba zapracować dobrą treścią, nikomu nie przypada on z urzędu. Problem w tym, że tu oceniane są w pierwszej kolejności tagi a tekst daleko później.

Jeśli akceptujemy wszystkie korzyści płynące z decentralizacji blockchainu Steem, to musimy też akceptować niedogodności. To jakie treści będą doceniane to pewna średnia ważona po zachowaniach różnych użytkowników.

Problem w tym, że tu oceniane są w pierwszej kolejności tagi a tekst daleko później.

Ja bym powiedział raczej, że dobranie odpowiednich tagów pozwala dotrzeć do określonej grupy odbiorców, co ma bardzo duży wpływ na ostateczną sumę głosów. Jeśli dodam:

to tracę szansę na dodatkowe (często duże) głosy.

Jeśli dodaję post po niemiecku z tagiem #polish to narażam się na flagę, jeśli dodaję mem z tagiem #steemstem to narażam się na wpisanie na jakąś czarną listę / flagę.

Niestety życie nie jest sprawiedliwe, ani to realne ani w internecie. Fakt faktem, że większość głosów, które i ja słyszałam na temat Steemit stanowczo mówiły, że miejsce to jest wyjątkowe właśnie ze względu na to, że oceny twoich postów zależą od tego jakiej jakości są te treści i jednak rzadko się to sprawdza w praktyce. Często trafiam na wysoko oceniane treści, które nie mają wartości, często również trafiam do osób, które mimo, że widać, że włożyły dużo pracy i starań w swój tekst dostają grosze... Pod tym względem można się na Steemit zawieść, takie sytuacje są demotywujące i wcale nie dziwi fakt, że ludzie opuszczają Steemit.
Ja od początku nie nastawiałam się na realne zyski, a tokeny traktowałam jako dodatkową motywacje i chyba dzięki temu nadal tutaj jestem. Póki sprawia mi przyjemność pisanie to pisze, robię przerwy, może kiedyś odejdę, ale wiem, że nie zmarnowałam swojego czasu tutaj a wręcz przeciwnie poznałam fajnych ludzi, dowiedziałam się ciekawych rzeczy, o których pewnie bym się nigdy nie dowiedziała jak by nie steemit.
Życzę powodzenia w innych działaniach:)

"zdarzyło się wam może kiedyś by kurator dawał upvote na podstawie tego gdzie publikujecie swoje treści? "

Mnie zdarzyła się podobna sytuacja po rezygnacji z projektów wieloosobowych i wystartowaniu z własnym małym projektem straciłem wsparcie kuratorskie jednogo z opiekunów tagów, którego rozwój wspierałem swoimi tekstami i upvotami. Ponieważ nie piszę tu dla kasy to ten fakt nie miał wpływu na moje dalsze plany na Steemit. :)

Nie jesteś więc osamotniony będąc "ofiarą" prozy życia na Steemit. Takie życie :) Życzę powodzenia i mam nadzieję, że odpoczniesz i wrócisz, żeby pisać dla przyjemności i czerpać z tego spełnienie .

Pozdrawiam serdecznie. :)

W pełni Cię rozumiem. Kuratorzy powinni być bezstronni niestety steemitem zawładnęła polityka. Jesteś z kimś to automatycznie ktoś inny uważa, że jesteś przeciw niemu i na odwrót. Więcej czasu trzeba poświęcić na odpowiedni dobór tagów, żeby jak najmniejszej liczbie osób się narazić niż na napisanie czegoś sensownego. Od jakiegoś czasu nie patrzę na grosiki pod wpisami i jestem szczęśliwszy :)

Widzę, że nasi kochani Steemianie już zdążyli Ci podziękować za twoją pracę i załatwić Ci utratę kuratorki.

A ponoć Steem miał być elitą polskiego internetu...

Congratulations @maxofp2p! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You made more than 1500 upvotes. Your next target is to reach 1750 upvotes.

Click here to view your Board
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Do not miss the last post from @steemitboard:

Carnival Challenge - Collect badge and win 5 STEEM

You can upvote this notification to help all Steem users. Learn how here!

Czym jest "specjalny chat" polskich kuratorów?

Udawaj, że nie wiesz...

Ja nadal wierzę w tą platforme. A czas pokaże co i jak ale i tak jeszcze się zainwestuje w inne rzeczy :) . Z fartem mordo

  ·  10 months ago (edited)

powodzenia, chetnie był się kiedyś spotkal z taką osobowoscia i porozmawiał

Pozdrwiam polskich kuratorów. Licze na wasze wsparcie w postaci komentarzy pod moimi postami i video. Dobre słowo działa cuda :-) Nie nakręcam się.. tzn. Nakręcam..? Filmuje :-) Pozdro sportowe świry!

Posted using Partiko Android

To kiepsko. Co będzie z vimm, jesteś tam naszym przedstawicielem ( że tak to ujmę). Kolesiostwo, klepanie się po tyłkach i lewe głosowania - każdy kto poobserwuje społeczność zauważy to prędzej czy później. Ale to mało ważne społeczność ich rozliczy. Szkoda, że tak się stało, mam nadzieję że wrócisz bez względu na wszystko

Posted using Partiko Android

@voxmortis nie odchodzę tylko ograniczam aktywność czyli na vimm dalej działam.

Widzisz Max ja uciekłem na jakiś czas. Poukładałem sobie pewne rzeczy w głowie, do wniosków jakich doszedłem nie będę tutaj pisał::) Zawsze możesz kupić 100 tys sp i mieć wywalone na wszystko hah. Liczę, że wrócisz jak nie to do zobaczenia na vimm.

Congratulations @maxofp2p! You received a personal award!

Happy Birthday! - You are on the Steem blockchain for 1 year!

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking

Do not miss the last post from @steemitboard:

Are you a DrugWars early adopter? Benvenuto in famiglia!

You can upvote this notification to help all Steem users. Learn how here!

  ·  10 months ago (edited)

Pssst, kuratorów jest tylko dwóch.

Szkoda, że próbujesz kłamstwami coś osiągnąć, tyle prosiłem by cię przyjęli do vimm. Natomiast cóż, trzeba kolejnych kuratorów tam mieć w takim razie, bo nie jesteś bezstronny.

Pssst....

poster.jpg

źródło

Psst, kuratorów tagów jest więcej niż dwóch :)

I wszystkie chaty są otwarte. (Jeden jest na Discord, drugi na Steem Chat)
Bardzo mi szkoda, że musisz kłamać. Tyle mam do powiedzenia.

@ferviacz Może jeszcze niech Ci w ramach wdzięczności postawi ołtarzyk xD Bezstronny to nie jesteś właśnie ty panie cyberbully. Idź się bawić w manię prześladowczą gdzie indziej.

  ·  10 months ago Reveal Comment