Czy zastanawialiście się już gdzie zrobić zakupy w Niedzielę ?

in polish •  last year  (edited)

Okazuje się ze markety już przygotowują plan działania na zakazy handlu w niedziele. #Lidl i #Biedronka znalazły rozwiązanie.

Pewnie każdy z waz zastanawia się jak to będzie otóż - praktycznie wszystkie sieci supermarketów przygotowały zmiany w przepisach, które odnoszą się do wolnych niedziel. Zarządy sklepów chcą uniknąć strat i decydują się między innymi na wydłużanie godzin pracy i wprowadzają super promocje.
Biedronka_nowe_logo.jpg

W #Lidlu w soboty kupimy taniej. Pierwsza taka akcja już sie odbyła. Wiele wskazuje na to, że był to dobry krok w celu nadrobienia strat z niedziel.

NDcyMzUxJy1MNmJMYUw2d1BMYh57Dz4tDh5jCjlXdnxQSH9LYUl5aU5Me01gS3dzVEtiFjwcImoJCSo=.jpeg

#Biedronka z kolei chce zachęcić klientów dłuższymi godzinami funkcjonowania, w wybrane dni sklepy będą otwarte godzinę dłużej. Ma zniknąć też problem z kolejkami przy kasach. „Jak zapowiada w spocie reklamowym, w newralgiczne dni – piątki i soboty – do obsługi klientów ruszy armia 5 tys. pracowników. W ostatnich tygodniach prowadzona była specjalna rekrutacja”

Na zmiany zareagowały także galerie handlowe w całym kraju. Wiele z nich wydłuża godziny funkcjonowania.

żródło - wp.pl

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

[BOT] Witamy gibek na #polish, tagu używanym przez Polaków do publikacji polskich treści w ekosystemie Steem (np. Steemit czy Busy). W ekosystemie Steem wspiera się oraz nagradza się nową i autorską twórczość.

 • Plagiaty oraz kopiowanie cudzej twórczości są niemile widziane przez społeczność i mogą doprowadzić do ukrywania wszystkich publikowanych postów danego użytkownika.
 • Wszelkie szczegóły związane bezpośrednio z twoim kontem i twoimi postami znajdują się na steemd.com.
 • Posty zawierające takie rzeczy jak nagość, pornografia, wulgaryzmy czy przemoc powinny zawierać dodatkowo tag #nsfw (Not Suitable/Safe For Work).
 • Wiele ciekawych i bardziej szczegółowych informacji można przeczytać w FAQ dla zupełnie początkujących użytkowników Steemit.
 • Parę dobrych praktych na temat zachowania na steem przeczytasz tutaj.
 • Posiadamy polski serwer Discord.
 • Istnieje polski kanał na oficjalnym czacie, który wymaga osobnej rejestracji.
 • Jeżeli chcesz ładnie formatować swoje posty, to spójrz na poradnik stworzony przez społeczność Markdown.
 • Przegląd wydarzeń i informacje o polskich, steemowych tagach, możesz znaleźć na @kurator-polski.
 • Lista wszystkich tagów wykorzystywanych przez polskich użytkowników znajduje się tutaj
 • Tutaj uzyskasz parę informacji nt. wspierania danych tagów tematycznych przez kuratorów.

W mojej ostatniej pracy godziny nie były zbyt fajne dla pracownika, za to bardzo przyjemne dla usługobiorców. Ponieważ były też pracujące soboty, siłą rzeczy często na zakupy wybierałam się właśnie w niedziele.

Jest akcja, musi być reakcja. Ciekawią mnie również rozwiązania, które zastosują mniejsze sklepy. Czy będą one podobne do tych z dużych sieci, czy pojawią się jakieś próby "obejścia" - w spożywczaku nagle pojawią się pamiątki albo dewocjonalia.

W niedzielę raczej i tak nie robię zakupów chociaż nie lubię takich zakazów, zobaczymy jak to wyjdzie w praniu, pewnie ludzie się po prostu przyzwyczają.