[STEEMIT] Kuratorstwo a sprawa Polska - moje 5 groszy

in #polish3 years ago (edited)

Powiązane Posty dotyczące dyskusji o kuratorach i Polskiej społeczności Steemit


Temat 1 - wartość postów i wpływ głosów

Na wstępie szybkie przedstawienie statystyk, żebyście wiedzieli o czym później mówię.

Mam dwa posty powyżej 5$:

Tytuł postaWartość w $Ilość upvote'ów
Windows Mining6,6712
Ubuntu Mining8,6421

I teraz komentarz #1 - Do zagranicznego kuratorstwa zgłoszony został post o Ubuntu natomiast głos od @donkeypong 'a dostał Windowsowy

Do czego dążę? Ano zobaczcie na cyferki najcenniejszych głosów:
Ubuntu :
Windows:

Mój wniosek?
Siła jest w nas! :)
Tyle.

Jeżeli zbierzemy się razem i będziemy śledzili oraz aktywnie uczestniczyli w upvote'owaniu, dyskusjach oraz poruszali ciekawe tematy, na które mogą zwrócić uwage inni, niekoniecznie polscy Steemianie to możemy sami siebie wybić ponad inne społeczności.

Fakt, że ilość głosów też nie jest bez znaczenia bo pomogła ona wybić post na tle całego portalu - zauważyłem go nawet gdzieś tam w "Trending" jak sobie scrollowałem.
Nie oszczędzajmy głosów!
Ale też nimi nie spamujmy. Siła vote'a ma znaczenie - pamiętajmy o tym.

Jest jeszcze szczegół taki, że jeśli @donkeypong dałby mi głos o większej niż 6% wadze to wyglądałoby to zupełnie inaczej...6% i 2,07$ to przy 100% dostałbym ~34$

Więc przepraszam @noisy ale i wielkie dzięki za zwrócenie uwagi na "post opowieść" :D !

Temat 2 - kuratorzy i ich głosy

@imperfect-one pisał o tym w jaki sposób "rozdawane" są głosy zagranicznych wielorybów. Powyższy przykład ukazuje jednak lekką rozbieżność, której ja nie potrafię wytłumaczyć...

Chodzi mi o to, że miało być "ślepe" dawanie głosów na posty zgłoszone. Tutaj nie dość, że nie dostałem głosu to został przekazany on na inny post. Ja zdaję sobie sprawę, że to też jest osoba, człowiek i mógł się on (post) po prostu nie spodobać stąd inna decyzja ale ponoć była pewna umowa - moim zdaniem powinniśmy tylko dopytać o warunki. Upewnić się. Bo teraz to jest loteria. Zapytać ich czy mają jakieś 'ale' w sposobie zgłaszania postów przez naszych lokalnych kuratorów.

Podsumowując

...moje nieskładne wypowiedzi.

  • Musimy się zebrać w sobie i zostawić czasem tego upvote'a i/lub komentarz pod postem innego Polskiego Steemianina bo w kupie siła. Widzicie, że post z waszymi głosami jest wart więcej i dotarł dalej niż post kliknięty przez kuratora.

Za co wam też dziękuję. :) Nic tak nie cieszy jak uznanie szerokiego grona społeczności i ich komentarze - dobre i złe!

  • Dajcie znać co sądzicie o dopytaniu o warunki umowy. Moim zdaniem serio powinniśmy zwrócić uwagę. Było wspomniane, że darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda ale nie może być też tak, że w ogóle nie wiemy jak to działa.

Ja wam dziękuję za uwagę oraz życzę spokojnej nocy.

~CN

Jeśli zapomniałem podlinkować jakiś post w tym temacie dajcie znać a wyedytuję.

Sources:

Polish Colors

Sort:  

Witam :) Obydwa posty, które podałeś jako przykłady zostały wytypowane przez kuratorów i obydwa zostały podbite przez "wielorybów" aczkolwiek nie przez tego samego więc nie rozumiem dlaczego piszesz, że głos, który należał się Tobie został przekazany komuś innemu... Masz 2,25 $ od @planter, więcej niż ja od @donkeypong (1,87 $) ;)
A że w kupie siła to się zgadzam :)

Ja zrobiłem ten sam błąd. Narzekałem do @lukmarcus, że mi nie podbili kurowanego posta, a potem się okazało, że podbili tylko, że jako @planter, a nie jako @donkeypong.

Patrząc bardziej generalnie, zamieszanie się zrobiło, bo wszyscy czekali na podbicia od @jrcornel i @donkeypong. Tymczasem oni podbijali jako/poprzez @planter @donkeypong @kevinwong i @analisa.

Cieszę się, że o tym gadamy, bo wychodzi na jaw, że sporo nieporozumień chyba możemy sobie wyjaśnić sami, bez prośby o "wyjaśnienie zasad".

Trzeba zrobić sobie lokalnie zestawienie i porównywać. Opierałem się na informacjach z postów ale tyle nicków było, że zdarzyło się niedopatrzenie. :<

I zgodzę się :D Lepiej to najpierw załatwić u siebie żeby nie wyszło głupio.

Patrzę i patrzę i nie mogę znaleźć posta Windowsowego w zestawieniu na @steemit-polska
Jest jeszcze jakieś inne źródło informacji o zgłoszonych postach?

+nie mówię, że głos który należał się mi został przekazany komu innemu ponieważ:

  1. to są dwa moje posty
  2. nie jestem psem na vote'y, po prostu zauważyłem rozbieżność (nie zwróciłem uwagi na innych kuratorów, tu się zgodzę. przepraszam)

Nie chodziło mi o przeprosiny absolutnie tylko o wyjaśnienie bo i ja niewiele rozumiem ;) Przypadkowo wyczytałam w komentarzach które śledzę, że jest kilka "wielorybów" którzy podbijają nasze posty wybrane przez kuratorów i napisałam Ci że też dostałeś głos od jednego z nich.
A o co chodzi z postem Windowsowym to w ogóle nie mam pojęcia, sorki... I jakie Twoje dwa posty masz na myśli? Bo porównywałeś swój post z moim chyba... Ale się namieszało... ;)
Nic to, wspólnymi siłami na pewno wszystko sobie wyjaśnimy :)

te dwa posty :)

To, że nie został wymieniony w spisach @steemit-polska a dostał upvote od wieloryba.

Ok, dzięki :) Teraz zaskoczyłam ;) :)

Ostatnie głosy kuratorow jakie znalazlem sa na posty niewskazane przez naszych chlopakow oceniajacych :) Mozemy sobie spekulowac ale to osoby majace kontakt bezposredni z nimi maja jedynie szanse uzdrowic temat.

Czy uzdrowić to nie wiem - głosy dostajemy więc nie ma co uzdrawiać.
Tylko trochę zamieszania jest wokół tematu i nie ma 100% wiedzy co się tak na prawdę dzieje.

  1. Głosy są - ale od innych
  2. Posty są zgłaszane - ale po cichu

To nie sprzyja wyjaśnieniu sytuacji. Szczególnie podpunkt 2 :D

Może wkrada się korupcja i prywatne konszachty?! :O

Dzięki @ cryptonull za włączenie się. To ja napisałem o tym darowanym koniu, więc moje zdanie o wszelkim zwracaniu się z reklamacjami do sponsorów znasz. :) Po przeczytaniu komentarza @grecki-bazar-ewy tym bardziej bym się takich reklamacji obawiał...

Natomiast masz w zupełności rację, że my sami, na przykład przy okazji rozmów o kuracji zagranicznej, możemy wpaść na różne sposoby, jak sami sobie możemy pomóc. Poczytaj komentarze pod wszystkimi trzema postami, zobaczysz.

Moim zdaniem nie powinniśmy obwiniać kuratorstwo za procent, jaki nam upvotują a przecież ich moc też nie jest wieczna. To tak jak ja bym miał mocne konto i ktoś powiedział mi, że jestem sknera, bo dałem 2%. Powinno dzielić się tak, aby większość mogła mieć korzyści, a nie... bo mi się należy. Widziałem konta, które nie z chodzą po niżej 80% (Vojting Pawer) i mają limit upvote rozdzielony tak, żeby każdego dnia tą samą siłą uderzyć. A mają naprawdę mocne konta. Na przykład @grecki-bazar-ewy świetny przykład nie domaga się bo Masz więcej. @assayer

 Patrząc bardziej generalnie, zamieszanie się zrobiło, bo wszyscy czekali na podbicia od @jrcornel i@donkeypong. Tymczasem oni podbijali jako/poprzez @planter @donkeypong @kevinwong i@analisa
I tak myśli większość. Te konta są podzielone tak, żeby wszyscy mieli pożytek.

Ale ja nigdzie nikogo nie obwiniam. To tylko jako ciekawostka w różnicy wartości głosu między noisym a donkeyem.
Nie mam nigdzie żalu ani problemu z tym, że ktoś dał mniej %. Dla mnie liczy się fakt zwrócenia uwagi nie ilość $$$

Dokładnie, zwrócili uwagę a nas zmyliły nieznane nam nicki. Myślę, że ten problem już wspólnie rozwiązaliśmy. Zobaczymy co się wydarzy w kolejnym głosowaniu :)

Przepraszam za pomyłkę. Musieliście się magicznie zamienić miejscami w mojej głowie :)