Kraje blokują social media!

in polish •  11 months ago

block-facebook.png

Wstęp:

W tym artykule chcę przedstawić kilka krajów, które blokują niektóre portale społecznościowe. Zapraszam do przeczytania.

Egipt:

Egipt zablokował dostęp do YouTube. Powodem jest jeden materiał z 2012 roku. Był związany z anty-islamską propagandą. Egipt poczuł się tym filmem urażony, chociaż minęło już 6 lat i całe filtrowanie treści jest o wiele lepsze. Właściwie to nie ma żadnych konkretnych powodów, dla których YouTube został zablokowany na miesiąc.

Gwinea:

Gwinea zablokuje na miesiąc Facebook. Założenie polega na zamknięciu platformy na miesiąc, które pozwoli jego analitykom na prowadzenie badań i analiz dotyczących wpływu fake newsów na użytkowników. Czas blokowania Facebook ma posłużyć także jako czas do weryfikacji fałszywych kont.

Polska:

To was może zadziwić, ale jak donosi portal money.pl, nad polskim Facebookiem zawisły czarne chmury. W naszym kraju może on zostać zablokowany przez oferowane tam gry hazardowe. Znowelizowana przed kilkoma miesiącami ustawa hazardowa może stać się podstawą do pozbawienia Polaków dostępu do serwisu, z którego aktywnie korzysta aż 20 milionów osób. Zgodnie z ustawą hazardową powstał rejestr stron, na których oferowany są gry hazardowe. Znajdują się tam takie witryny, które umożliwiają hazard bez wymaganych koncesji lub zgłoszenia. Gdy jakaś strona trafi do tego rejestru jest ona automatycznie blokowana.

Jak sami widzicie władze niektórych krajów coraz bardziej interesują się portalami społecznościowymi i starają się, aby ograniczać ich wpływ na społeczeństwo.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

sporo młodych osób jest uzależnionych od fb , w sumie ja też tak troche jestem .

[BOT] Witamy bignibba na #polish, tagu używanym przez Polaków do publikacji polskich treści w ekosystemie Steem (np. Steemit czy Busy). W ekosystemie Steem wspiera się oraz nagradza się nową i autorską twórczość.

 • Plagiaty oraz kopiowanie cudzej twórczości są niemile widziane przez społeczność i mogą doprowadzić do ukrywania wszystkich publikowanych postów danego użytkownika.
 • Wszelkie szczegóły związane bezpośrednio z twoim kontem i twoimi postami znajdują się na steemd.com.
 • Posty zawierające takie rzeczy jak nagość, pornografia, wulgaryzmy czy przemoc powinny zawierać dodatkowo tag #nsfw (Not Suitable/Safe For Work).
 • Wiele ciekawych i bardziej szczegółowych informacji można przeczytać w FAQ dla zupełnie początkujących użytkowników Steemit.
 • Parę dobrych praktych na temat zachowania na steem przeczytasz tutaj.
 • Posiadamy polski serwer Discord.
 • Istnieje polski kanał na oficjalnym czacie, który wymaga osobnej rejestracji.
 • Jeżeli chcesz ładnie formatować swoje posty, to spójrz na poradnik stworzony przez społeczność Markdown.
 • Przegląd wydarzeń i informacje o polskich, steemowych tagach, możesz znaleźć na @kurator-polski.
 • Lista wszystkich tagów wykorzystywanych przez polskich użytkowników znajduje się tutaj
 • Tutaj uzyskasz parę informacji nt. wspierania danych tagów tematycznych przez kuratorów.
  Jeżeli uważasz, że glos bota jest niesluszny, napisz to pod tym komentarzem.

Hi Passing by and Upvoted you :) !
:
“Charles Darvin is wrong : Only the closest to the government will survive!” ====> Ljupka Cvetanova

a Rosja? Chiny? i pewnie wiele innych

·

akurat z Rosją sprawa nie jest taka łatwa. Oni tylko częściowo blokują serwis.

Wow Egipt mnie nie zdziwił wogole, ale Polska? Naprawdę zaraz będziemy zaściankiem świata. Na szczęście jest Steemit. Trzeba jeszcze tylko wzmocnić wpływ polskich blogerów. Gdyż jak widzę inne zagraniczne grupy, tam jest więcej grup,które się wspierają, pomagają, itp. Krótki, acz bardzo przydatny post. Pozdrawiam.