📺 🎬 W Świecie Magii i Nadprzyrodzonych Mocy - Nowy serial "Księga Czarownic" 🎬 📺

in pl-filmy •  10 months ago 

Źródło: spoilertv.com

Po ostatnim znalezisku jakim była "Pułapka" na TVN postanowiłem iść za ciosem i dokładniej przyjrzeć się serialowym produkcjom innych stacji telewizyjnych. Po kilku dniach poszukiwań i przekopywania się przez całą masę miernych i przeciętnych produkcji w końcu ujrzałem małe światełko w tunelu. Z początku tylko małe lecz po obejrzeniu kilku pierwszych odcinków muszę przyznać, że dzisiejsze znalezisko potrafi wciągnąć i z całą pewnością można polecić go na długie jesiennie wieczory. Myślę, że dzisiejszy wpis zainteresuje wszystkich fanów czarownic, demonów, wampirzych mocy i miłosnych wątków rodem ze "Zmierzchu". Zapraszam na krótkie streszczenie nowego brytyjskiego serialu "Księga Czarownic"

✅ "Księga Czarownic" - Wprowadzenie

Źródło: mtv.co.uk

"Na początku była pustka i pożądanie, krew i strach. Na początku była... Księga Czarownic"


Tą krótką sentencję, która brzmi dość tajemniczo i mocno podsyci naszą ciekawość przeczytamy już na starcie rozpoczynając przygodę z serialem ... Choć bardzo wątpliwe że cokolwiek może zacząć się od jakiejś księgi to warto w tym miejscu porzucić żelazną logikę, puścić wodze fantazji i pamiętać, że mamy do czynienia z gatunkiem fantasy i światem czarów ;) Zdradzę również, że powyższa sentencja idealnie pasuje do fabuły serialu i jest doskonałym nawiązaniem do jednego z ważniejszych elementów całej serialowej historii gdyż wszystko kręci się właśnie wokół tajemniczej księgi nasyconej magią.

"Księga Czarownic" opowiada historię Diany Bishop, błyskotliwej i ambitnej wykładowczyni historii na Oxfordzie. Bohaterka zmaga się również ze swoja magiczną tożsamością i faktem, że wywodzi się z rodu czarownic co najchętniej chciałaby wymazać ze swojego życiorysu. Na pierwszy rzut oka i tak skomplikowane życie dziewczyny wywraca się do góry nogami jeszcze bardziej gdy podczas zwykłej wizyty w bibliotece w Jej ręce trafia tajemniczy magiczny manuskrypt. Diana nie zdaje sobie jeszcze sprawy, że zetkniecie z nim ściągnie na nią niebezpieczeństwo i zachwieje światem wszystkich istot nadprzyrodzonych - czarownic, demonów i wampirów. To właśnie w tym momencie na drodze Diany staje tajemnicza postać, wampir Matthew Clairmont, który również skrywa mroczne sekrety. Zmuszona do działania Diana odwraca się od rodu czarownic i wchodzi w sojusz z wampirem łamiąc warunki pokoju panującego w magicznym świecie. Rozpoczyna się walka o zdobycie tajemniczej księgi.Zaciekawieni? To tylko jeden z wątków jakie zobaczymy oglądając "Księgę Czarownic" a trzeba przyznać, że jest ich znacznie więcej: wielka i zarazem zakazana miłość czarownicy i wampira, spiski mające na celu pojmanie Diany i odzyskanie księgi czy chociażby bardzo ciekawie ujęty wątek tajnej rady dbającej o utrzymanie pokoju i przestrzeganie praw w świecie istot nadprzyrodzonych.


✅ Obsada

Źródło: zpopk.pl

Obsada to także mocna strona całej tej produkcji. Już od pierwszych odcinków na naszych ekranach przywitamy dość znane nazwiska z takich serialowych produkcji jak "Gra o Tron" czy "The Crown". Na pierwszy plan z całą pewnością wysuwa się nominowany do nagrody EMMY Matthew Goode za sprawą dość dobrze napisanej postaci. Aktor wciela się tym razem w mroczną i dość mocno zapadającą w pamięć postać wampira Matthew Clairmonta. To właśnie w nim zakochuję się główna bohaterka Diana Bishop grana przez Teresę Palmer, którą wielokrotnie mieliśmy przyjemność gościć na naszych ekranach. Owen Teale znany dość dobrze z "Gry o Tron" wcielający się tu w rolę przywódcy klanu czarownic Petera Knoxa i zarazem jednego z"czarnych charakterów" również prezentuje się przyzwoicie. Lista postaci jak i nazwisk jest dość ciekawa ale wnioski wyciągniecie już sami po obejrzeniu kilku pierwszych odcinków.

✅ Podsumowanie

Źródło: digitalspy.com

"Księgę Czarownic" to współczesna i dobrze nakręcona opowieść o magii, miłości i świecie istot nadprzyrodzonych istniejącym tuż obok Nas. Produkcje zrealizowano na podstawie serii książek autorstwa Deborah Harkness, który w Polsce wydano pod tytułem "Księga Wszystkich Dusz". Omawiając ten serial obowiązkowo wypada wspomnieć o głębokim i dobrze wyeksponowanym wątku miłosnym co powinno dość mocno zainteresować naszą kochaną płeć piękną jak i wszystkich innych fanów romansów ;) Pomimo wszechobecnej magii, wampirów czy demonów nie ujrzymy niestety żadnych konkretnych i rozbudowanych efektów specjalnych z tym związanych bo wszystko co nadprzyrodzone zostało ukazane dość skromnie i bez fajerwerków. Na szczęście brak przyzwoitych efektów i gwałtownych zwrotów akcji w pełni rekompensują nam genialne zdjęcia i świetna muzyka, która dość dobrze podtrzymuje mroczny klimat każdego odcinka. Dodając do tego niezły scenariusz, dobrą obsadę i zapadające w pamięć postacie z całą pewnością można stwierdzić, że całość prezentuje się na prawdę solidnie. Jak powszechnie wiadomo trudno dogodzić każdemu bo każdy ma sobie coś z krytyka dlatego zawsze w internecie znajdzie się parę negatywnych wypowiedzi i ocen. Słabe strony na upartego można znaleźć w każdej produkcji dlatego zachęcam do obejrzenia i wyciągnięcia własnych wniosków.

Na koniec pozostaje już tylko jedno pytanie - Czy warto poświęcić swój czas na ten serial? Ja odpowiem krótko - Zdecydowanie TAK!!!


Wszystkich zainteresowanych obejrzeniem serialu informuję, że od 23 października "Księga Czarownic" zawitała na HBO jednak jeśli dobrze poszukamy serial możemy obejrzeć również w internecie :)
Jak zawsze na koniec dziękuję za wsparcie, głosy i komentarze :) Drogi czytelniku, jeśli spodobał Ci się mój dzisiejszy wpis to zostaw coś po sobie :)

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Świetna recenzja!

Sam nie wiem czy znajdę czas na obejrzenie i tego serialu, ale myślę, że moja narzeczona będzie nim bardzo zainteresowana.

Jeśli narzeczona lubiła "Zmierzch" to ten serial na pewno przypadnie jej do gustu. Chciało by się tylko zobaczyć więcej szczegółów tego magicznego świata ale myślę, że i ten wątek z czasem bardziej rozwiną. Nawet i bez tego całkiem fajnie się to ogląda :) Pierwszy sezon to bodajże 8 odcinków więc wiele czasu na to nie potrzeba :)

To chyba coś dla mnie, dziękuję :)

Congratulations @mrcn-86! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You made more than 200 upvotes. Your next target is to reach 300 upvotes.

Click here to view your Board of Honor
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Do not miss the last post from @steemitboard:

Be ready for the next contest!
Trick or Treat - Publish your scariest halloween story and win a new badge
SteemitBoard notifications improved

Support SteemitBoard's project! Vote for its witness and get one more award!

Congratulations @mrcn-86! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You received more than 50 as payout for your posts. Your next target is to reach a total payout of 100

Click here to view your Board of Honor
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Do not miss the last post from @steemitboard:

Be ready for the next contest!

Support SteemitBoard's project! Vote for its witness and get one more award!