Про медицину

in Ukraine on Steem4 months ago

Мій батько, якому вже за 70, веде активний спосіб життя. Насправді більшість сорокарічних чоловіків не здатні, здебільшого через лінощі, робити того, що робить мій батько. Він щодня вдосвіта їде велосипедом на дачу і ввечері повертається. Дорога займає цілу годину, частину цієї дороги потрібно йти пішки, оскільки місцевість горбиста. Більшість людей, здолавши такий шлях на велосипеді, вже не здатні працювати, а лише відлежуватися. Мій батько ще працює на городі і потім долає таку саму дорогу назад. І так щодня.

Насправді в цьому немає гострої потреби, але він не може просто сидіти вдома, це надто нудно.

Минулої п’ятниці сталася прикрість. Мій батько багато чого навантажує на велосипед, коли повертається додому. Цього разу це був врожай малини, позичок і чорної смородини. Частину шляху він ішов пішки, тягнучи велосипед поряд, а потім, як зазвичай, хотів на нього сісти. В цей момент він перечепився за щось і велосипед почав падати. Батькові стало шкода, що ягоди помнуться, і він всіляко намагався втримати велосипед, хоча це було дуже незручно. В результаті він сильно вдарився коліном.

IMG_1956.JPG

Після цього він ще благополучно доїхав додому і лише коли довелося підійматися сходами він зрозумів, що з коліном не все гаразд. Як виявилося згодом, з ним добряче було не все гаразд - воно сильно розпухло і посиніло.

Батька довелося вести в поліклініку. Там йому призначили рентгенологічне обстеження. Так як це був екстренний випадок, його зробили поза чергою. Рентген показав перелом якоїсь невеликої кістки. Однак у лікаря були сумніви і він відправив його на комп’ютерну томографію. Знову ж таки, оскільки це був невідкладний випадок, томографію йому зробили поза чергою. До речі вона не підтвердила перелом.

І ось тільки тепер я підійшов до теми допису. У черзі на томографію батькові довелося провести півтори години. За цей час він бачив різні ситуації і одна з них є доволі показовою.

З метою записатися на комп’ютерну томографію, в поліклініку прийшла одна жінка пенсійного віку. Як відомо, держава надає можливість безкоштовного обстеження, однак оплачує лише певну кількість обстежень на день, через що утворюється значна черга. Лікар дав жінці вибір - або він записує на безкоштовне обстеження на квітень 2025 року (!), або можна набагато швидше, але платно. Звісно жінка поцікавилася скільки коштує платне обстеження. Його вартість складає 1500 грн, на що жінка відповіла, що її місячна пенсія складає 3000 грн.

В результаті жінка записалася на безкоштовну комп’ютерну топографію на квітень 2025 року. Коли вона йшла геть, в її очах були сльози, їй було образливо. На прощання вона сказала, що в неї зараз воює троє синів, а держава не може їй зробити обстеження.

Ця ситуація демонструє наявність багатьох системних проблем. Найлегше зараз приділити кілька абзаців наріканням, але безкоштовна медицина це утопія. Який же вихід знайти?

По-перше, що таке пенсія в 3000 грн? Це посміховисько, це всього 74 долара! Я впевнений, що ця жінка, пропрацювавши ціле життя, заробила собі на більш достойне пенсійне забезпечення. В нас було вже багато пенсійних реформ, але жодна так і не вдосконалила цю величезну систему.

Те, що держава надає можливість провести, зокрема, комп’ютерну томографію безкоштовно, це вже велике досягнення. І черга не була б такою великою, якби в ній не було так багато людей працездатного віку. Якби ці люди могли собі дозволити оплатити послугу, то в черзі залишилися б лише малозабезпечені категорії громадян. Проте рівень заробітної плати в невеликих периферійних містах є малим і люди економлять на всьому, в тому числі і на здоров’ї.

Виходом могла б стати страхова медицина. Я мав досвід страхової медицини. Кілька років тому компанія в якій я працюю, вирішила придбати всім своїм працівникам медичну страхівку. Частину коштів оплатила компанія, частину самі працівники.

Перші два роки ця страхівка була чудовою послугою. На практиці було так, коли я захворів, лікар виписував ліки, я йшов у аптеку, показував страховий поліс і отримував свої ліки безкоштовно. Всі були у захваті.

З часом страхова компанія очевидно вирішила, що це їй не дуже вигідно. Вартість поліса зросла, а можливість отримати ліки була сильно ускладнена. Тепер після того як лікар прописував ліки, хворому потрібно було купувати ліки за свій рахунок, а потім з усіма документами і чеком йти в страхову компанію, де вас переконували, що ви могли обійтися без цих ліків або ж замінити їх дешевшими. В результаті страхова компанія відшкодовувала лише незначну вартість придбаних ліків.

На практиці, спілкування зі страховими агентами було настільки мерзенним, що я навіть не звертався до них і купував ліки самостійно. На цьому мій досвід із страховою медициною завершився і я більше ніколи не купував медичну страхівку.

І все ж, попри всі проблеми, я вважаю, що ми ще маємо доступ до цілком достойного медичного забезпечення, особливо якщо це стосується невідкладних станів. Проте систему потрібно вдосконалювати, особливо для забезпечення належної медицини для людей похилого віку.

Sort:  
 4 months ago 

О це стаття в тему. Навіть не знаю. Напевно, зроблю виключення з правил і замість того щоб писати довгий пост напишу довгий коментар 😅

Система охорони здоров'я в Україні - жахлива. І далі буде ще гірше (факт!)

Нажаль, з середини, складається враження, що існуючу систему охорони здоров'я хочуть добити... Не знаю, може це моя параноя, та судячи з умов та законодавства в цій сфері - виглядає дуже схоже.

Що буде далі - "плати або помри" ... Звучить страшно, та це реальність. В більшості лікарень у медл персоналу саме такий підхід до пацієнтів і мені від цього пиздець як не приємно... Я розумію колег, Працювати понад норму (майже вдічі по робочим годинам і отримувати 16000, 8-10000, 6-8000 грн лікар/мс/санітарка відповідно - тут будь-яка особистість зламається.

Стосовно страхової медицини - точно не вихід, і Ви це прекрасно описали.

Що б я зробив - продумав систему єдиного, державного мединого страхування, та не в пожежному варіанті (на вчора) а з розумом та залученням провідних "практичних" спеціалістів.

Що можна зробити зараз:

  1. Якщо дозволяє фінансова можливість (а якшо ні о шукати її) - звертатись до перевірених лікарів, більшість з яких вже втекли в приватні структури. Та не всі.

  2. Дуже важливо мати "адекватного сімейного" лікаря, який би володів інформацією хто з вузьких спеціалістів топ в регіоні і не брався все робити сам. От на сімейному ні в якому разі не можна економити !!!

  3. Змінювати спосіб життя на здоровий. Спорт, харчування, відпочинок. І не економити на цьому. Лікуватись 1000% дорожче в рази...

Якось так. Здоров'я батьку, підтримуйте й надалі його бажання щось робити своїми руками - це його життя. Поки він працює, поки й живе...

 4 months ago 

існуючу систему охорони здоров'я хочуть добити...

Вам у цьому питанні точно видніше. Як сторонній спостерігач, який час від часу відвідує лікувальні заклади, можу сказати, що конкретно в нас можна помітити такі зміни, ніж, приміром, 15 років тому назад:

  • раніше був брак персоналу через малі зарплати, зараз в поліклініках і лікарнях працює багато молоді;
  • зараз є більше обладнання ніж колись;
  • і в дорослій, і в дитячій поліклініках зробили гарні ремонти, бо раніше це був просто жах.

Тому я думав, що ситуація не така вже й погана. Але, мені щастило, що я серйозно не хворів, а також у мене хороший сімейний лікар і хороший педіатр, принаймні я їх вважаю хорошими. Тож я просто не стикався з усією серйозністю ситуації.

"плати або помри"

Мені здається, що якщо мова йде про серйозні захворювання, то цей принцип вже діє.

систему єдиного, державного медичного страхування

Як на мене це чудова думка! Справді, я вважаю, що це потенційно може бути виходом із ситуації.

підтримуйте й надалі його бажання щось робити своїми руками

О, він вже рветься на город і дуже переживає, що випав зі свого звичного ритму на два тижні. Але я думаю, що це буде не на два тижні, а довше.

 4 months ago 

Якщо батько скаав на 2 тижні, ви будете здивовані та вже через 2 тижні він буде щось робити на городі. В мене подібний впертюх і це класно. В рази краще, ніж ті випадки коли через кажну дрібницю біжуть міряти тиск...

 4 months ago 

Не зовсім, бо як все ж показує практика, ті хто постійно міряє тиск чи біжить до лікаря, мають значно більше шансів виявити якусь серйозну хворобу на ранній стадії і відповідно прожити довше. Не бачу нічого позитивного в тому, щоб померти на городі. Бачив вже таке, сусід помер, ззовні здоровий мужик, не старший за мого батька (а це було років десять тому а може більше).

 4 months ago 

Не зовсім, бо як все ж показує практика, ті хто постійно міряє тиск чи біжить до лікаря, мають значно більше шансів виявити якусь серйозну хворобу на ранній стадії і відповідно прожити довше.

Можливо, але те що в них їх в рази більше - 100%

Стосовно городу, Якщо людина померла, займаючись справою яку любить - то таку смерть ще треба заслужити

 4 months ago 

Ну, навряд чи у нас стільки людей любить колупатися в землі. Розповсюдженість цього серед старшого покоління це підтверджує, думаю це скоріше сила звички, страх не мати вдома якихось продуктів на випадок надзвичайних ситуацій чи щось схоже

 4 months ago 

Думаю, тут скоріше те, що мало хто розуміє що йоу подобається та чи інша справа поки не перестане її робити.

От і я не думав, що так люблюблогінг поки в мене був вимушений перерив біля 7 місяців в 2021-22 роках

Раніше я це терпіти не міг, зараз вже починаю отримувати певне задоволення від процесу, що буде далі хз...

 4 months ago 

Важко сказати, зараз занадто спектно, щоб думати про глобальні та філософські речі. Все ж думаю, що це якщо не кардинально, то доволі різні речі

 4 months ago 

Я б не сказав, що все так погано, система цілком нормальна, на мою думку, особливо система сімейних лікарів. Це краще, ніж було, на мою думку. Інша річ в бідності і неосвідченості населення (особливо серед старшого покоління).

 4 months ago 

Сімейна медицина - 100% краща, якщо у Вас ок сімейний лікар. Якщо ж ні - (а таких мінімум 1/3) - попадос...

Тут в залежності на що дивитись. Раніше можна було спокіно самому прийти в реєстратуру будь-якої обласної лікарні і в той же день потрапити до будь-якого лікаря що в той день працював.

Зараз, я знаю лікарів до яких записи на 2+ міяці в перед. Звісно ще краще ніж в тій же Польщі, де записи на 6+ місяців, та все ж.

Якщо ти зараз приходиш з направленням від сімейного, прочекавши ці 2+ місяці до цього лікаря на "безкоштовний" прийом, то в 80% об тебе витирають ноги

Та, якщо ок сімейний лікар і він телефонує, домовляється про прийом чи госпіталізацію, то тоді ок. Тому сімейного лікаря треба обдумано обирати.

What a coincidence! My next post will be about the healthcare system as well, as I have had direct contact with it in recent weeks. I understand people who, even when sick, refuse to go to the doctor.
What I understand from your post is that it all depends on the doctor. Your father is assigned as an emergency, and he takes advantage of these services (probably everywhere is like that, actually). But there are certainly many cases that are also of concern, but do not receive a quick and free examination.
From what I read about other countries, public health care is a disaster almost everywhere. People with money get good service, but those who pay their insurance and rely on it get next to nothing, have to wait months, and in fact it's not even clear if they'll get good, competent service at all. The only difference is perhaps the price the common man pays in different countries and also compared to their standard of living. Because in Western countries, regardless of the disaster, the average person does not pay huge sums for examinations, insane fees, and God forbid that he has to undergo surgery. It is the same when paying for medicines at the pharmacy. It recently emerged that the state health fund pays pharmacies fees even for processing prescriptions, while the average sick person pays for everything, except for a small number of medicines for pensioners, which from this year are free. But drug prices vary widely and are often more expensive than in other countries... etc., etc.
Your pensions will improve a bit after you officially enter the EU. But you will also need a long time, as we do, to make a little progress in the organization and functioning of the state.
I hope your father has a speedy recovery!

 4 months ago 

What a coincidence!

A really interesting coincidence 😁

I used to have illusions about the health care system in economically developed countries, but here on Steemit I have already read several times that there are also serious problems. These include months-long queues for one or another service, too long a wait for an ambulance to arrive, high prices, etc. And yes, you will always get better health care for the money. This is probably the case in all countries. For example, I often took my child to a private clinic. There are no queues, the doctor is not in a hurry and has enough time to devote to the child, there is the necessary equipment at hand and there is no need to look for anything. But all this costs a lot of money.

you will also need a long time, as we do, to make a little progress in the organization and functioning of the state

It strongly depends on the people who are elected to power. In addition, our country has a cancerous tumor in the east. Even if the war ends, the situation there will resemble a powder keg for a long time 😕.

I hope your father has a speedy recovery!

Thanks, I hope for the best. 🙂

 4 months ago 

Як це все знайомо! ((( Мені пощастило записатися на безкоштовну томографію три місяці тому, через дві неділі піду робити... І це тільки тому, що серйозні підстави - онкологічна операція...
А ось сімейний лікар написала здати гормони перед візитом до ендокринолога та не ті, 500 гривень коту під хвіст, знову треба платити стільки ж за інші гормони... Треш якийсь!

 4 months ago 

А ось сімейний лікар написала здати гормони перед візитом до ендокринолога та не ті

Ну це просто обурливо, хай би сама і платила якщо вона не те виписує! Звідки людина на пенсії має взяти гроші на всі ті аналізи. А операція - це ж космічні витрати.

Бажаю вам щоб все пройшло якнайкраще. Хай Господь вас оберігає!

 4 months ago 

Та не можу я пред'являти претензії, бо вона добра знайома моєї доньки... Нехай це буде сама велика втрата в моєму житті! Слава Богу, що у мене є підтримка - Стіміт, бо я навіть не знаю, що б робила без нього і коли потрібні були гроші на лікування, і на оплату опалювального сезону!
А за побажання щира дякую, Олеже!

 4 months ago 

Ситуація дуже погана, на жаль. Адже до квітня 2025 року можна просто вмерти від раку, наприклад...
З іншого боку, старші люди звикли поводитися як жертви: "Ну раз мене не прийняли, я просто не лікуватимуся і помру всім вам на зло". Не розумію, як троє синів не можуть забезпечити свою стареньку матір!.. Жах куди не глянь... В шоці.


Вже підписала Даринці книжечку, куди відправити?)))

 4 months ago 

старші люди звикли поводитися як жертви

Є таке явище. Часто вони просто не хочуть відстоювати свої прави, бо так їх на вчили. А ще вони переконані, що якщо не покласти в кишеню лікарю, то нічого ти не отримаєш, ніяких послуг, але це насправді не так. Але і брак доступних послуг і лікарів теж поширене явище, наприклад коли з дочкою минулого року ходили до терапевта в дитячій лікарні, то вона там працювала там один день в тиждень, інші дні в приватному медичному центрі. Звісно, можна було за направленням від сімейного піти до іншого терапевта, але це трохи незручно. Але не критично. Хоча я більше тут акцент роблю на малих зарплатах лікарів у державних та комунальних лікарнях. Там і справді треба дуже довго чекати на безкоштовні медичні послуги. З іншої сторони є приватні центри, і більшість людей, які спроможні за це заплатити, оберуть їх, бо є не треба чекати і якість послуг часто вища. Хоча звісно не завжди, але завжди можна пошукати якусь інформацію, відгуки.

 4 months ago 

Вже підписала Даринці книжечку, куди відправити?)))

Написав вам у Телеграм.

як троє синів не можуть забезпечити свою стареньку матір!

Думаю можуть, але оскільки вони зараз на фронті їй потрібно звертатися за допомогою до невісток, а тут уже можуть бути різні історії.

 4 months ago 

Створила накладну, ввечері йтиму повз поштомат і полетить🙌

В мене свої особисті травми з цього приводу. Бабуся мовчала, нікому ні слова, що її щось болить. І коли аж встати не могла, призналася, що боліло. А там 4 стадія вже... Їй був 71 рік. Ще могла б жити і жити, якби не наплювательке ставлення до власного життя... Просто ж сказати треба було...

 4 months ago 

якби не наплювательке ставлення до власного життя...

Ох, на жаль так чомусь часто буває. Я не розумію, чи то люди не хочуть клопоту комусь завдавати, чи бояться лікарів, чи не вірять в медицину. Інколи старі люди кажуть, що лікарі і так нічим не допоможуть лише гроші заберуть. Так, наче в тебе тих життів 100. Ти рятуйся, а потім гроші рахуй!


Створила накладну, ввечері йтиму повз поштомат і полетить🙌

Дякую, сьогодні ви зробили когось у цьому світі щасливішим! 😄

 4 months ago 

Я сподіваюся, що Даринці зайде! Але якщо ні, під осінь вийде нова книжка, і ще ту обов'язково відправлю☺️

 4 months ago 

і ще ту обов'язково відправлю

Клас! Але вартість наступної я обов’язково оплачу! Ви ж не благодійний фонд якийсь...

 4 months ago 

Але ви теж не мусили з тією Вікіпедією гратися! Так що все справедливо:)

 4 months ago (edited)

Вихід один - прийняти закон, в якому кожні 4 роки (приблизна цифра), кожна людина має чесно оцінити рівень свого життя, за критерієм відмінно, добре чі погано.
І якщо середній показник погано то президента і уряд чекатиме публічна страта.

Жорстоко, є нюанси, але це єдиний спосіб, який змусив би владу розглянути своє відношення до долі українського народу, і зробити все можливе для того, щоб більшості жилося хоча б - нормально.

 4 months ago 

публічна страта

Та ну, це ж середньовіччя якесь 😆. Я щодня стільки тих смертей в новинах бачу, що ніякої страти не хочу.

Вихід - це нам бути активнішими, думати головою. Кожен з нас є складовою держави, ми вибираємо корупціонерів і некомпетентних людей. Варто самим брати ініціативу у свої руки, хоча б на місцевому рівні. Яскравий приклад - ОСББ. Колись багатоквартирні будинки навколо нас - це був суцільний треш. Зараз якщо подивитися на мій район, все значно краще. Люди самі розпоряджаються своїми коштами, утеплили будинки, відремонтували фасади, замінили старі трубопроводи.

image.png
CONGRATULATIONS!!
This post has been upvoted - Steem's Angels with @steemcurator09/ Curated by: @weisser-rabe

 4 months ago 

Та ну, це ж середньовіччя якесь 😆.

Те, що я перегнула палку, я навіть не буду заперечувати))))
Просто презедента, не публічно і гуманним шляхом було б достатньо 😅 😂

Це був варіант, того як гіпотетично можна було б щось змінити.
Просто для "поля ідей" )

Кожен з нас є складовою держави, ми вибираємо корупціонерів і некомпетентних людей.

Надіюсь, колись, в списку кандидатів будуть люди які дійсно прийшли для того, щоб щось змінити)))

Варто самим брати ініціативу у свої руки, хоча б на місцевому рівні. Яскравий приклад - ОСББ. Колись багатоквартирні будинки навколо нас - це був суцільний треш. Зараз якщо подивитися на мій район, все значно краще. Люди самі розпоряджаються своїми коштами, утеплили будинки, відремонтували фасади, замінили старі трубопроводи.

З цим згодня - починати завжди треба з себе.

 4 months ago 

Ото такими бл@дь реформами ріжуть по живому! То черга до якої можна тупо не дожити, то ціни на які грошей немає. Здоров'я батькові.

 4 months ago 

Дуже актуальна тема, купа коментарів, широке поле для дискусій, бо у мене свої думки. На жаль, треба запостити ще пост, бо вже пів першої тільки увімкнули світло, якщо не забуду, завтра зайду спеціально і залишу тут декілька коментарів.

 4 months ago 

Дуже шкода стало жіночку, і справді, що це за система така, щоб рік чекати..

 4 months ago 

Така реальність. Ми торік з донечкою теж хотіли на УЗД внутрішніх органів записатися за направленням від сімейного, тобто безкоштовно. То мені сказали подзвонити через кілька тижнів за певним номером і саме в цей день можна було записатися (і тільки в цей, не знаю можливо цей запис раз в місяць відкривали). Оскільки нам тоді не було терміново, то я вирішив спробувати. Але у визначений день так і не вдалося записатися, просто не зміг додзвонитися. Без проблем записав її на платне обстеження вже наступного дня.

 4 months ago 

Всі реформи МОЗ роблять медицину тільки гірше

 4 months ago 

Мабуть їхня мета не покращити систему, а дати комусь фінансовий результат 🙁

 4 months ago 

Це тільки особиста думка, але думаю це цілеспрямована робота на знищення цілих націй!!! ((

 4 months ago (edited)

Не згоден. Якщо не пробувати робити якісь зміни, то ми так і залишимося у минулому. Але це не можливо, не можна залишатися у своєму "болоті", коли увесь світ міняється. Та й не така ця система вже й погана, просто треба рівень доходів населення піднімати. Але зробити всі умови однаковими для всіх не вийде , завжди буде хтось "рівніший" за інших, ми уже це проходили колись.

 4 months ago 

Звісно в кожного правда своя.
проте якщо орієнтуватися тільки на "зміни для змін" без видимого бачення довгострокової перспективи стосовно необхідного результату та фактично переведення всього на в матеріальну площину матеріального збагачення ні до чого не призведе.
Раціональність змін повинна бути завжди! Проте їх логіка просто необхідна. Останні зміни, як Ви думаєте скільки лікарень та медичних пунктів закрили ? А пробували зайти у великому місті в пункт невідкладної допомоги? і такий перелік можна продовжувати .....
Тому зміни повинні бути ! але зміни орієнтовані на людей та їх здоров'я!!! А доречі де превентивна робота держави ??

Also voted the comments of tinochka2, diodao, soulsdetour, antorv, cranium, o1eh.

Coin Marketplace

STEEM 0.17
TRX 0.16
JST 0.028
BTC 76556.14
ETH 2925.60
USDT 1.00
SBD 2.61