SESLİ KİTAP: GENÇLER İÇİN FOTOĞRAFLARLA NUTUK ( Türkçe part 1)

in dngo-io •  9 months ago


Listen on DNGO Beta

Herkese merhaba arkadaşlar,

Dngo-io projesi kapsamında oluşturulan sesli kitap projesine Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün eşsiz mirası olan Nutuk adlı eserinin sunuş kısmını seslendirerek katkıda bulunmak istedim. Seslendirdiğim kısmı yukarıdaki linke tıklayarak dinleyebilirsiniz.

Kurtuluş savaşımızın 1919 ve 1927 yıllarını anlatan Nutuk, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Türk milletine bıraktığı eşsiz bir mirasıdır.
Her gencin, her Türk vatandaşının bugünkü özgürlüğümüzü nasıl kazandığımızı anlaması için Nutuk'u mutlaka okunması gerekir.

Atatürk'ün Kurtuluş savaşını başlattığı günlerden başlayarak, Türk tarihinde bir dönüm noktası olan İstiklâl Savaşı'nı, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunu ve inkılâpların yapılışını anlatan Nutuk, millî tarihimizin Atatürk tarafından yazılan, belgelerle anlatıldığı bir başucu kitabıdır.

Bildiğiniz gibi ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyetimizi siz gençlere emanet etmiştir. Laik Cumhuriyetimizin hangi koşullar altında, hangi engelleri aşarak kurulduğunu öğrenirsek, ancak o zaman daha bilinçli bir şekilde bilgiyle Atatürk'ün bize bıraktığı bu kutsal emanetine sahip çıkabiliriz.

Sesli kitabin dili Türkçedir.

Umarım beğenirsiniz.

Bu ve benzeri bircok sesli kitaba ücretsiz olarak erismek icin @dngo-io'yu ziyaret edin.

DNGO BOOKS PROJESİ NEDİR?:

Dngo Books projesi sivil toplum oluşumları için faydalı, telif hakkı olmayan - kamu malı sayılan- kitapların seslendirilmesiyle herkes tarafından erişilebilir, çok dilli bir sesli kütüphane oluşturulması amacıyla oluşturulmuştur.

Hem görme engellilere hem de sesli kitap severlere kaliteli ve devamlılık içeren içerikler üretmeyi sağlamaya çalışarak, steem üzerinde içerik yaratanlar için de sürece katılımın zor olmayacağı bir alan yaratarak herkesin bu projeye katkıda bulunması sağlanmaya çalışılmaktadır.

Daha fazla bilgi için aşağıdaki discort linkini tıklamanız yeterli:)

https://discord.gg/F8HbXXt

Herkesi bu güzel projeye katkı bulunmaya davet ediyorum

Dinlediğiniz ve okuduğunuz için teşekkür ederim.

Kendimi geliştirmek adına hertürlü yoruma açığım.
Kalın sağlıcakla...


This contribution is created for DNGO Beta project.
Join Us! | About The Project | Road Map
Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Tane tane, vurgular yerinde. Ellerinize sağlık :)

·

Çok teşekkür ederim, yorumlar benim için çok değerli ve önemli herzaman daha iyisini yapabiliriz.

Ses tonunuz, vurgulamalarınız çok yerinde ve kulağa cok hoş geliyor. Seslendirmeye başlamak için Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün bu ölümsüz eserini seçmeniz taktire şayan bir davranış.Bunu belirtmeden geçemeyeceğim. Sesinize sağlık

·

Güzel ve içten yorumun için çok teşekkür ederim güzel arkadaşım benim.Vurgulamaya ve tane tane okumaya çok özen gösterdim. Eksiklerim kusurlarım oldu, ama bu ilk olduğu içün bir sonraki daha güzel olacak inşallah 😍

ses tonunu ve konuşma tarzını beğendim👌
ama dinleyemedim, ismini söylediğin ilk saniyelerden sonra hiçbir ses gelmedi tek bende mi oldu acaba?

·

Teknik olarak biraz sorunlar oldu. 😃 başa alıp ortalara getirirsen bu şekilde dinleyebilirsin😃 teşekkür ederim yorumun için

Thank you for the contribution. It has been approved.


You can contact us on Discord, join us!


[DNGO.IO MODERATOR]


·

Ben çok teşekkür ederim sizlere, böyle bir projeye katkıda bulunmak benim için onurdur. Bu projeden faydalanacak kardeşlerimi düşündükçe daha da mutlu oluyorum. Projeye katkısı olan herkesi tebrik ederim. Ses tonum biraz daha tok olsaydı Nutuk'u okumaya daha da yakışırdı diye düşünüyorum, ama bu konuda çalışmalar yapılacağını yorumlarınızdan okumuştum. Atatürk'ün Nutuk kitabını seçmemin sebebi her Türk vatandaşının Nutuk u hayatında bir kez de olsa okumasını düşündüğüm için...
Umarım bu kitabı benimle birlikte sizler de okuyarak projenin amacına ulaşmasına katkıda bulunursunuz,
Projenin asıl amacı olan görme engelli vatandaşlarımıza sesli kitap eserlerini seslendirerek sizlerin de katkıda bulunacağına inanıyorum.:)

·
·

Upvote yah.. ;D

·
·
·

Thanks

Ben de çok fazla takılmalar oldu, baştan sona kadar sağlıklı bir dinleme yapamadım. Sesiniz yaşınızı hiç belli etmiyor bu arada 😇

Umarım güzel bir proje şeklinde büyümeye devam edebilir DNGO Books.

İnsanları yönlendirmek adına güzel bir adım atmışsınız bu başlangıcı yaparak. Teşekkür ederim.

·

Teşekkür ederim yorumunuz için, hayatımda ilk defa sosyal platform kullanıyorum,bu yüzden bazen teknik konularda sıkıntı yaşoyorum, ama kendimi geliştiriyorum, bir dahaki yayın süreci kesintisiz olacak inşallah.

·
·

Sizinle alakalı değildi kesinti, sanırım platformda bir sıkıntı var. Mesela 28. saniyeye geldi dondu kaldı, tekrar başlattım bu sefer 3:41 de dondu kaldı. Sizinle alakalı değildi yani, sizinle alakalı olsa zaten ben bunları o şekilde dile getirmem, yanlış anlaşıldım, üzgünüm 😊

·
·
·

Hayır yorumunuz gayet güzeldi, benim için yorumlarınız çok önemli ve değerli, 😃 yorumunuz iyi yönde , daha iyiyi yapabilmemiz için tabiiki fikirlerimizi sunacağız ki kendimizi geliştirebilelim. Kayıt sürecinde duraklamaların olmasının nedeni ara ara durdurarak kayıt yapmış olmamdan kaynaklı, iyiki bu durumu farkedip söylediniz, yoksa bir dahaki kayıtlarda da aynı durum söz konusu olacaktı. Çok teşekkür ediyorum bilgilendirdiğiniz için😄 birdahaki sunumlarımda bu konuya dikkat edeceğim için daha güzel olacak 😃😃😃

·
·
·
·

Ama bence hala sistemle alakalı, zaman ilerlemedi çünkü. Sizin dediğiniz gibi olsa zaman ilerler ama ses gelmezdi.

Neyse olsun, teşekkür ederim görüşünüz için 😊

Takılmasa çok daha keyif verici olabilirdi. Emeğinize sağlık.

·

Kayıt aşamasını ara ara duraklatarak yaptım, demekki o duraklamalardan dolayı kesik kesik oldu, bir dahaki sefer duraklatmadan kesintisiz yayın olacak:)yorum içğn teşekkür ederim

Çok güzel bir ses tonunuz var. Gayet başarılı.
Tebrik Ederim @baycan

·

Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Ses tonumdan tam emin olamadım ama vurgulu okumak için defalarca prova okuyuşu gerçekleştirdim, çünkü çok önemli bir esere ses verdim, eşim bu konuda çok yardımcı oldu sağolsun destekledi, moral verdi, ona da buradan destekleri için teşekkür ediyorum :)

Congratulations @baycan! You have completed some achievement on Steemit and have been rewarded with new badge(s) :

Award for the number of comments received

Click on any badge to view your own Board of Honor on SteemitBoard.

To support your work, I also upvoted your post!
For more information about SteemitBoard, click here

If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Upvote this notification to help all Steemit users. Learn why here!

Do not miss the last announcement from @steemitboard!

Merhaba! Ses kalitesi oldukça iyi bir şekilde dinleyebildim. Emeğiniz ve katkınız için çok teşekkürler.

·

Yorumunuz için teşekkür ederim. Beğenmenize sevindim. Kesintisiz dinleyebildiniz mi? Kayıt yaparken duraklatarak yaptığım için acaba sorun var mı diye sormak istedim.

·
·

Firefox tarayicida herhangi bir takilma olmadan rahatlikla dinleyebildim.

Herkese merhaba,

@baycan değerli katkınız ve emeğiniz için çok teşekkürler, güzel bir kayıt olmuş.

Dinlenirken takılma problemi şu anda sadece Chrome tarayıcısında ve bu kayıtta bulunuyor. Sorunun kaynağı ve çözümüyle ilgili araştırma yapıyoruz. Bu süreçte Firefox, Safari ve Edge tarayıcıları ile sorunsuzca dinlenebiliyor. Geri bildirimleriniz için çok teşekkür ederiz. Bu tarz geri bildirimleriniz için Discord geri-bildirim kanalımızı da kullanabilirsiniz.

·

Çok teşekkür ederim ☺️

çok güzel olmuş arkadaşım. harika bir proje:)

·

En kısa zamanda bu projede görmek istiyorum seni, güzel katkılarını bekliyorum 😍

Hello baycan,

Your post has been selected by my automated curation algorithm and got an upvote.

Keep up the good work.

·

Very thanks for the nice comment :)