You are viewing a single comment's thread from:

RE: 'Cointurk' Etiketiyle Ödüllü Proje 30

in #cointurk6 years ago (edited)

Yaptığınız güzel bir teşvik fakat Eleştirmek gibi olmasın ama Biz büyüklerimizden Sağ elin verdiğini Sol el duymasın diye öğütlendik.

Düzenleme

Sort:  

Kişilerin yüzleri vb çekilmesine gerek yoktur. Bu işi yaptığınızı kanıtlamak yeterli, bunu istememizin sebebi herkes aynı düşünmüyor. Örneğin 20. Projemiz köpeklere yardım etmek üzerineydi, ama böyle iyilik projelerimizde bile sahte fotoğraf, şhop yaparak fotoğrafı tanınmaz hale getirip proje katılmaya çalışmak gibi teşebbüslerde bulunuldu.Bu yüzden bu tarz bir kanıt istemek durumundayız.

Not: Tabiki de hepimiz bu şekilde öğrendik fakat, bu tarz art niyetli insanları ayırmak adına böyle bir şey yapıyoruz maalesef ki

Not 2: Projemizdeki amaç bu tarz şeylere teşvik edebilmek, bunu hepimiz karşılıksız yapıyoruz. Fakat bazen aklımızdan çıkıyor. Bizler sadece bu projemizde sizlere bu konuyu hatırlatmak istedik.

Steemit_Kusadas_Ekibi.png

Projedeki amacın güzelliğine, yaptığınız teşvikin ne kadar faydalı ve mutlu edici bir şey olduğuna hiç kimse bir şey diyemez, bu sayede gerçekten bir çok kişi fayda görebilir. Bu teşvik daha verimli olarak başka bir yöntemle nasıl yapılabilir onuda bilmiyorum. Projeyi desteklesemde fotoğraf çekip katılmak istemedim açıkçası.

Bence de teşvik etmek için çok iyi düşünülmüş. Böyle bir zaman da bu tarz projelerin yayınlanması gerekiyor. Bu Aaa bakın ben yardım ediyorum tarzında gösteriş yapmak demek değildir. Aksine insanları bu tarz şeylere yönlendirmek için çok güzel bir şey. Bir ara ben de yaptığım bir yardımı bu sitede paylaşmıştım. Bu sayede burada ki bir çok kişiyi teşvik edip kampanyayı daha da büyütüp buradan bir çok çocuğumuza ayakkabı ve kıyafet almıştık. Bence böyle projeler sayesinde bir çok insana yardım ulaşıyor. Yardım ettiğiniz kişilerin yüzlerini tabi ki sosyal hayatına saygı açısından saklamak gerekiyor. Bu konuda hassas davranıldığı sürece başarılı bir proje olabilir.

O da doğru. Fotoğraflar daha özenli çekilebilirse olabilir. Ben de projeyi eleştirmedim aslında. Amacı çok güzel. Fakat yayınlanacak olan projeleri hayal ettim ve potansiyel senaryo biraz canımı sıktı. Belki @kusadasi şartlara bir ekleme yapıp şova dönüşmemesi için önlem alabilir.

Bu konuyla alakalı hızlıdan bir toplantı yapılacak, sizleri bilgilendireceğiz.

Steemit_Kusadas_Ekibi.png

@mrtt teşekkürler

iki ay önce biz bu şekilde yapmıştık. https://steemit.com/tr/@miniklady/yardimlar-ulasti fotoğrafları yayınlarken oldukça hassas davranmıştık. Bence proje şöyle değişmeli. Bu tarz bir kampanyayı @kusadasi ekibi kendi sayfasında başlatarak yapmalı bizlerde desteklemeliyiz. İnanıyorum ki çok büyük bir kampanya olacaktır. İnstagram üzerinde bir çok yardım sayfası mevcut. Çocuklar için bir tanesini seçer oraya toplanan bağışları bağışlayabiliriz. Bayramda bir çok çocuk gülebilir. Ekip ne der bilemem tabi.

Bakın ben projenin güzelliğini ifade ettim zaten, Fakat fotoğraf veya işte şu gıdaları şu kıyafetleri aldık gibi söylemler ve bunların fotoğraflanması beni sadece projeye katılsamda bunu paylaşmamda isteksiz olmama sebep oldu. Bence proje Ramazan ayı nın önemi gibi bir şey olsaydı, Zaten bütün projeye katılıp makale yazanlar muhtaç durumda olanlara yardım edilmesi hakkında düşünclerini beyan edecek ve okuyanlar teşvik olmuş olacaktı.

Bende zaten yardım karşılığı upvote olacağı için katılmam. Ama bu tarz bir şeyi farklı yapmaları daha uygun olabilir. Çünkü bir çok kişi bir sürü senaryo çizecektir böyle insanlar da var maalesef.

Bende ayni fikirdeyim bu projeye katilamayacagim ki yardim alan kisinin de fotograf cekilmek isteyecegini sanmıyorum

Bu yardım yapmayan insanların söylediği söz. Geçiniz lütfen. Örnek teşkil edecekse yardımlar açıktan yapılabilir. Bunu gizli yada açık yapmak fark etmez.

Coin Marketplace

STEEM 0.27
TRX 0.12
JST 0.032
BTC 67058.56
ETH 3094.83
USDT 1.00
SBD 3.64