Tematy Tygodnia (#temaTYgodnia) #30: WYNIKI

in tematygodnia •  10 months ago

Polska społeczność oddała głosy i wytypowała zwycięzców! Macie przed sobą ogłoszenie wyników Tematów Tygodnia z głosowania #30.

Szybkie statystyki:

  • 20 autorów,
  • 20 postów,
  • 22 głosujących.

W tym odcinku mamy dwóch sponsorów - @wadera z 3 SBD i @b4ck z 0.5 SBD, dzięki czemu prawdopodobnie więcej niż jeden uczestnik otrzyma nagrodę. Kwota pod tym postem tylko dołoży do puli dla zwycięzców!

Prezentujemy wyniki poniżej:

3. miejsce (17 punktów)

@arabson1990 z tekstem

Wojciech Lis pseudonim „Mściciel” - lokalny bohater Ziemi Mieleckiej

Okres II wojny światowej i powstania antykomunistycznego w Polsce (1944-1953) był niezwykle obfity w bohaterskie jednostki i heroiczne czyny. Śmiało można powiedzieć, że ówczesne społeczeństwo było skłonne do wielkich poświęceń w imię walki o wolną, niepodległą Polskę. Czy dziś było by tak samo? Szczerze wątpię. Jednak dzisiejszy temat nie będzie rozważaniem nad tym jak społeczeństwo zachowałoby się w chwili próby. Dziś przedstawię wam bohatera z moich rodzinnych stron, gdzie się urodziłem i dorastałem chłonąc miłość do ojczyzny.

2. miejsce (19 punktów)

@piewca z tekstem

Wojtek Szczepaniak ps. "Lwowiak" - bohater z mojej ulicy.

Na Piewcy opowiadamy różne historie - regionalne legendy, czy też dzieje partyzantów. Dziś postanowiłem podzielić się krótkim, emocjonalnym wspomnieniem osoby, która mieszkała na mojej ulicy. Można powiedzieć, że pomimo upływu czasu i kruchości życia, przez które nie było dane nam się poznać, moje drogi krzyżują się z bohaterem opowieści.


@wadera z tekstem

Miesiąc bez etatu: syndrom chomika i zespół odstawienny. Czy było warto?

Pomału otrząsam się z szoku po odstawieniu etatu. Łapię rytm, układam dzienny harmonogram coraz sprawniej. Z jednej strony czuję się fantastycznie – jestem wyspana, nareszcie ogarniam całość swoich spraw bez wiecznego supełka w brzuchu – że nie zdążę, nie dam rady. Mam poczucie, że mój czas należy tylko do mnie i jest to źródło dodatkowej siły. Z drugiej strony krok ten wiele mnie kosztuje wewnętrznie – codzienne negocjacje z lękiem o byt i demontaż starych przekonań, które do niedawna pętały mi nogi jak niewidzialne łańcuchy.

1. miejsce (22 punkty)

@foggymeadow z tekstem

Realizm magiczny w moich ulubionych filmach

Każdy dorosły był kiedyś dzieckiem. A każde dziecko będzie kiedyś dorosłym. Tak już jest, było i będzie. Ale co z tymi dorosłymi, którzy chcą pozostać dziećmi wewnątrz, a dziećmi, które bardzo szybko chcą dorosnąć? O tych pierwszych napiszę dzisiaj. O tych drugich, już niedługo. O ile ważne jest, aby, jak to mówi moja babcia „nie dorastać za bardzo”, o tyle zachowanie tego pierwiastka spontaniczności, wrażliwości i radości jest zgoła trudniejsze.

Uczestnicy poza podium

Dziękujemy za udział wszystkim pozostałym użytkownikom, którym w tym tygodniu nie udało się wejść na podium: @bowess, @centauri-alfa, @fervi, @hallmann, @joanna96, @kolorowa.wedzma, @kusior, @mefio, @mespanta, @pkocjan, @pl-rekodzielo, @rolsonpatison, @sarmaticus, @thedragonnis i @veroniq, @wolontariusz.

Grafika z nagłówka zaprojektowana przez valeria_aksakova / Freepik.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Dziekuje serdecznie wszystkim głosującym ♥️

·

Gratulacje! Świetny tekst :)