Ben Kimim?

in steempress •  5 months ago

Selamlar.

Yeni sistem, yeni blog yine de ayni ben.


Aynı beni her defasında farklı anlatmak zor geliyor nedense. Kendimi tanımlamak zor da olsa, "an içinde hapsolan beni" anlatmak işimi kolaylaştırır sanıyorum. Hepimiz anın çocuğuyuz bir bakıma. Şu an klavyeye dokunan parmaklar mutlulukla dokunduğundan, kendimi mutlulukla formulize edip anlatacağım. Bunu nasil yapacaksam. Denemek istiyorum en azından.? Belki anlatabilirim ;)

"Kimim ben?" Uğruna felsefik tartışmalar açılan bu derin sorunun bir kaç tarif yöntemi olabilir. Bu tarifleri yaparken somuttan soyuta gideceğim. Mutluluk somutta başlar çünkü. Soyuta geçişte karmaşıklaşır, hazzı artar, lezzeti yoğunlaşır, yakalamak zorlaşır, hisleri koyulaşır mutluluğun. Ne alaka diyeceksiniz. An içinde mutlu olduğumdan bu soruyu mutluğun basamaklarından oluşturduğum yolla söylemek, anlatmak istedim. Hepsi buydu. :)

Ben Elif. Standart yaşam süren, üç kardeşe ablalık yapan, anne-babasına evlat olmaya çalışan Elif. Öz tanımım bu olsa gerek. Aile içerisinde kimliğimin ilk somut gerçekliği buydu. Yaşamımda, yaş aldıkça başka somutluklar elde ettim. Manevi taraflari ayrı bir cepte dursun. O işin haz ve motivasyon kısmı. Hepimiz özde bir aileyle başlarız. Buraya kadar çoğumuz aynıyız. Tabi aranızda leylekler getirdi beni diyen yoksa. :)


Kimliklerimizin ilk basamağında isimimizi bile elde etmemisken ailedeki vasfımız öne çıkar. En azından aile gibi bir bireyler topluluguna sahip şanslı kesimdensek... Sonraki adımda komşu olmayı, arkadaş olmayı elde ederiz. Benim surecim de böyleydi. Ilkokulda Tekirdağ'da orta okulda Fethiye'nin bir kasabasında, lisede Istanbul ile başlayıp Nazilli'de bitirdiğim egitimin zorunlu kısmı kimliğimin En çok da Elif olmamın temelini oluşturdu diyebilirim. Bu kadar yer gezmişken çokça insanla karşılaştım. Pek azı bende kaldı. O az olanlar kıymetliydi... Şimdi universiteyi bitirirken Diyarbakır'da, o az tayfa da iyice suyunu çekti desem yeridir. Ben bu azalmayı daha çok uzaya fırlatılan roketin Dünyadan hızla uzaklaşırken bir bir onu ileriye taşıyan kapsullerden kurtulması gibi görüyorum. Eninde sonunda görevleri karsılıklı olarak bitmiş arkadaşlıklar bir süre sonra tatli anılar olarak hafızalarda kalır. Bunu soylerken ben de birilerinin Kim olduğu konusunda hayattaki rolümü oynadiktan sonra, geride kalan roketler gibi bırakıldım. Olması gereken buydu. İcselleştirmek olayin soyut kısmına geçmek mutsuzluğu kovuyor bana göre. "Olması gereken buydu." dediğiniz anda kanaatiniz bu yöndeyse mutluluğun mutsuzluğu boğmaya başladığını idrak ediyorsunuz.

bu boş bir kadercilik değil esasinda. Dolu dolu yaşam süreci. Gerektiği zaman vazgecmek,gerektiği zaman da çabalamak beni ben yaptı diyebilirim. Ola ki Elif bu nasıl iş derseniz, ben de pek bilmiyorum böyle tanimlarım en fazla derim.

Bütün bu yollardan sonra benzerliklerimiz olduğunu bilin istedim. Özel yaşamlarımız, cebimizdeki para miktarı, yüz şekillerimiz, rollerimiz, fiziklerimiz, yaşam standartımız ne kadar farklı olsa da; hepimizin benliklerinde yalnızlığımız, kalabalığımız, yorgunluğumuz, sevinclerimizin esas temelleri benzerdir. Süreç sıralamaları değişir, deneyimler değişir belki ama hüzün hep hüzündür mutluluk hep mutluluk. Hepimiz az çok tecrube ederiz. Bu bağlamda somutluklarımız en başta beş duyuya tabiyken aynıyız. Soyutlaştıkça farklılaşırız. Konuyu dağıtma uzmanı olduğumu söylemişm miydim?

:D


demem o ki ben Elif. Senle, sizle benzer çok şey paylaştığıma inanan Elif. Farklılıkların düşüncelerde olduğuna inanan Elif. Diplomaların insanlığı ölçemediğine inanan Elif. Farklı olmak için benzerliklerin tatlılığını da göz ardı etmeyen Elif..

Şimdiden Memnun oldum. Diyarbakır'dan sevgiler. :)Posted from my blog with SteemPress : https://gmz35.timeets.com/2018/06/29/ben-kimim/

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

welcome 2 steemit community

·

Thank you! ☺☺

Welcome to Steem, @gmz35!

I am a bot coded by the SteemPlus team to help you make the best of your experience on the Steem Blockchain!
SteemPlus is a Chrome, Opera and Firefox extension that adds tons of features on Steemit.
It helps you see the real value of your account, who mentionned you, the value of the votes received, a filtered and sorted feed and much more! All of this in a fast and secure way.
To see why 2997 Steemians use SteemPlus, install our extension, read the documentation or the latest release : SteemPlus 2.17.7 : Witnesses on Busy.

I gave you an upvote on your post!

***please give me a follow *** and I will give you a follow in return and possible future votes!

Thank you in advance. ☺☺☺

@gmz35, I gave you an upvote on your post! Please give me a follow and I will give you a follow in return and possible future votes!

Thank you in advance!

·

Hoşbuldum. ☺☺

İyi günler, yazınız @kusadasi ve @try-market tarafından yürütülen Küratör Projesi için seçilmiştir. Cointurk etiketini kullanarak daha fazla destek alabilirsiniz.
Proje kapsamında daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
Cointurk Discord Kanalı
image.png

·

Teşekkür ederim, ilk postta böyle sıcak bir karşilama beklemiyordum. Mutlu oldum. ☺

·
·

Ben teşekkür ederim değer verdiğiniz için :) Eğer ki discord kullanmıyorsanız kullanmanızı tavsiye ederim, steemit'te tüm iletişim discord kanallarından sağlanıyor

Congratulations @gmz35! You have completed some achievement on Steemit and have been rewarded with new badge(s) :

You published your First Post
You got a First Vote
Award for the number of upvotes received

Click on the badge to view your Board of Honor.
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

To support your work, I also upvoted your post!

Do not miss the last post from @steemitboard!


Participate in the SteemitBoard World Cup Contest!
Collect World Cup badges and win free SBD
Support the Gold Sponsors of the contest: @good-karma and @lukestokes


Do you like SteemitBoard's project? Then Vote for its witness and get one more award!

Welcome to Steem! Partiko is a fast and beautiful mobile app for Steem and we upvote our users to help them grow! Please feel free to download the Android app here and the iOS app here.

To get more upvotes, please join our Discord server here: https://discord.gg/N7Et97G

Okul döneminde bir çok farklı ilde ikamet etmişsiniz. Baba mesleği ile alakalı mıydı acaba ?