Bing "Kod Örneği" Özelliği ile Yazılımcıların İlgisini Çekiyor

in #steempress3 years ago


Arama motoru denince aslında hepimizin aklına muhtemelen aynı marka geliyordur. Ancak Bing'in de bir arama motoru olarak es geçilmemesi gerekir diye düşünenlerdenim. Zaten hali hazırda küçümsenmeyecek derecede kullanıcı kitlesi olmasına rağmen hakkettiği değeri tam olarak görmediği düşüncesine sahip olanlardanım.

Bing, benim gibi düşünen insanlara güzellik olsun diye kitlesini arttırmak amacıyla çalışmalara devam ediyor. (Teşekkürler Bing) :) Bu çalışmaların sonucunda özellikle yazılımcılar ve yazılıma ilgisi olan kişilere karşı bir özellik ortaya çıktı. Bu özelliğe ise "Kod Örneği" ismini verdi.


Eğer bir yazılımcı veya yazılımcı adayı iseniz artık Bing kullanarak istediğiniz kod öbeğine direkt arama sayfası üzerinden erişim sağlayabileceksiniz. Tabi yukarıda da belirttiğim gibi Bing'in rakibi oldukça güçlü. Bing "Code Sample Answer" veya "Kod Örneği" ismi verilen özelliği sayesinde en azından yazılım ile ilgilenen kişiler için bir tercih sebebi olabilecek.

Bu yeni özelliği kullanabilmek aslında oldukça basit. Sadece "PHP Hello World" veya "HTML Redirect Code" tarzında aramalar yapmak. Bu sayede sayfalar arasında gezinerek kod örnekleri aramaktan kurtuluyor ve basit bir şekilde arama sayfası üzerinden sonuca ulaşabiliyorsunuz. Aramalarda Türkçe'de destekleniyor ancak İngilizce olarak arama yapmanız her zaman daha doğru sonuçlar verecektir.

Açık söylemek gerekirse bence basit ve işlevsel bir özellik ile Bing benim gözüme bir kez daha girmeyi başardı. Şahsım adına sırf bu özelliği kullanmak için dahi olsa Bing'e şans vereceğimi söylemeliyim. Sizin bu özellik hakkındaki yorumlarınız nelerdir? Ayrıca bu özellik için Bing'i tercih eder misiniz?


Posted from my blog with SteemPress : http://blogiatr.com/2018/07/28/bing-kod-ornegi-ozelligi-ile-yazilimcilarin-ilgisini-cekiyor/

Sort:  

Tam olarak kendini hiç bir zaman gösteremeyen yetenekli bir futbolcu gibi bing.Sade ve güzel.

Örneğiniz hoşuma gitti ve beni gülümsetti. :)

Teşekkürler.😊

Congratulations! This post has been upvoted from the communal account, @minnowsupport, by bozgun from the Minnow Support Project. It's a witness project run by aggroed, ausbitbank, teamsteem, theprophet0, someguy123, neoxian, followbtcnews, and netuoso. The goal is to help Steemit grow by supporting Minnows. Please find us at the Peace, Abundance, and Liberty Network (PALnet) Discord Channel. It's a completely public and open space to all members of the Steemit community who voluntarily choose to be there.

If you would like to delegate to the Minnow Support Project you can do so by clicking on the following links: 50SP, 100SP, 250SP, 500SP, 1000SP, 5000SP.
Be sure to leave at least 50SP undelegated on your account.

Bu anlattıklarından haberim yoktu. Bing'in arama motoru olduğunu dahi bilmiyordum.

Hemen bir iki arama yaptım, temiz ve seri bir altyapısı olduğu belli oluyor. Hayatıma katabilir miyim diye denemelerde bulunacağım.

Selamlar.

Yazıda da belirttiğim üzere özellikle ülkemiz düşünüldüğübde hakkettiği değeri maalesef göremiyor. Şahsen ben arada sırada kullanıyorum.

Coin Marketplace

STEEM 0.49
TRX 0.09
JST 0.063
BTC 50977.24
ETH 4350.65
BNB 588.99
SBD 6.07