The benefits of Bcaa

in #sports4 years ago (edited)


What is Bcaa? Valine is an amino acid consisting of isoleucine and leucine. Friends, I'il give you some information about this. The amino acids found in Bcaa are those that are not produced by our body. So I think it is necessary after 6 months of sports. In particular, those who use heavy sports should use it. After use, you'll notice that your fatigue is running low.

[Bcaa Nedir? Valin, izolösin ve lösinden oluşan bir amino asittir. Arkadaşlar, size bu konuda biraz bilgi vereceğim. Bcaa'da bulunan amino asitler vücudumuz tarafından üretilmeyenlerdir. Bu yüzden 6 aylık spordan sonra gerekli olduğunu düşünüyorum. Özellikle ağır spor yapanlar bunu kullanmalıdır. Kullandıktan sonra, yorgunluğunuzun azaldığını fark edeceksiniz.]

I've been in sports for 7 years and I've seen the benefits of bcaa reinforcement. In particular, the effect of body development is great. I can tell you that my pain after the sports has been alleviated. Bcaa allows your muscles to get more nutrients than blood. I can feel the increase in muscle volume after regular use. Bcaa can be obtained naturally from animal foods. But the capsule and the powder ones, you can quickly get the necessary food.

[Ben 7 yıldır spor yapıyorum ve bcaa takviyesinin çok faydalarını gördüm. Özellikle, vücut gelişiminde etkisi mükemmeldir. Spor sonrası ağrımın azaldığını söyleyebilirim. Bcaa, kaslarınızın kandan daha fazla besin almasını sağlar. Düzenli kullanımdan sonra kas hacmindeki artışı hissedebiliyorum. Bcaa, doğal olarak hayvansal gıdalardanda elde edilebilir. Ancak kapsül ve toz olanlarla gerekli besinleri hızlıca alabilirsiniz.]

Bcaa causes the insulin hormone to work too much. As I've said before, it gives our muscles more energy in combination with blood. Usually we use 6 grams daily dose. You also need to drink plenty of water when you use it and to protect your kidneys. If you take it before the workout, you will have the required fuel. If you take after exercise, it has an effect on volume increase.

[Bcaa, insülin hormonunun fazla çalışmasına neden olur. Daha önce de söylediğim gibi, kaslarımıza kanla birlikte daha fazla enerji veriyor. Genellikle günlük 6 gram doz kullanılır. Ayrıca kullandığınızdada böbreklerinizi korumak için bol su içmeniz gerekir. Egzersizden önce alırsanız, antremanda gereken yakıtı alırsınız. Egzersizden sonra alırsanız, hacim artışı üzerinde bir etkisi vardır.]

I usually take 6 grams a day at different times. You should consult a specialist and set up your dose. You should adjust the dosage according to your exercise stiffness and weight. Everyone has a different dose and you can get it with the help of a teacher. Bcaa is an auxiliary food. Do not expect miracles from such supplements. You can do sports with health by getting the values ​​you can not complete and these supplementary supplements. Of course, the best natural nutrition, but sometimes it is not enough to be professional. I wish everyone a healthy life.

[Ben genellikle farklı zamanlarda günde 6 gram alıyorum. Sizler bir uzmana danışmalı ve dozunuzu ayarlamalısınız. Dozu, egzersiz sertliğinize ve kilonuza göre ayarlamalısınız. Herkesin farklı bir dozu vardır ve bir hocanın yardımıyla gereken dozu alabilirsiniz. Bcaa yardımcı bir besindir. Bu tür takviyelerden mucizeler beklemeyin. Yemekle tamamlayamadığınız değerleri ve bu takviyeleri alarak sağlıkla spor yapabilirsiniz. Tabii ki, en iyisi doğal beslenme, ama bazen profesyonel olmak için yeterli değil. Herkese sağlıklı bir yaşam diliyorum.]
ImageSource
ImageSource
ImageSource

Sort:  

Bir ara ben de oğluma spor yaptığı zamanlar için protein tozu almıştım. Sanırım bu daha iyi.
Faydalı bir paylaşım olmuş emeğinize sağlık 👍

Profesyonel bir vücut geliştirmeci değilse, bu tarz takviyelere ihtiyacı yok vücudun. Yapılan sporla harcanan/ihtiyaç duyulan şeyler normal beslenmeyle alınabilecek düzeyde. Fazladan alınan bu tarz takviyeler karaciğeri gereksiz yorduğu gibi fazlası idrarla vücuttan atılır zaten. Protein tozunun faydası da kas yıkımını olabildiğinde kısa sürede durdurmak ve kas gelişimini arttırmak, o da yalnızca spordan sonra ilk 20 dakika içinde alındığında etkili oluyor. Eğer günlük protein ihtiyacı normal besinlerle sağlanabiliyorsa protein tozu da yine vücuda faydadan çok zarar olarak döner. Asla besin yerine kullanılmamalı, bu takviyeler alındı diye bir öğün atlanılmamalı ^^ Aktif spor yapan biri kilosunu 1.5 ile çarparak ortalama protein ihtiyacını görebilir. Mesela ben 77 kiloyum. 115 -120 gram arası protein ihtiyacı olur aktif bir şekilde spor yaparsam. En sağlıklısı sebze ve hayvansal gıdaların dengeli olarak ayarlandığı bir şekilde beslenmek.

Protein tozu zararlı birşey değil, birçok bebek mamasında da aynı şey var. Ama aktif olarak ağır spor yapılmıyorsa normal beslenmek tercih edilmeli.

@baycan bcaa daha iyidir diye birsey diyemeyiz bcaa amino asittir.Vucudun ikisinede ihtiyaci vardir. Zaten bircok protein tozunun icerisinde bcaa mevcuttur. @Ruen güzel aciklamissin fakat yalnızca spordan 20 dakika sonra alınirsa faydali olur demişsin.Bu yanlis spordan önce alinabilir ve aynı etkiyi elde edersin.Hatta ben spordan önce ve sonra alıyorum. Normal besinle gelismek üst duzeyde cok zor.Profesyonelden kasıt ifbb ise zaten o çok ayri bi konu protein tozu falan devede kulak kalir.

Faydalı değil etkili olur dedim ^^ istediğin zaman alabilirsin, yatmadan önce alanlar da var, vücuda girdiği sürece faydası var. Kas yıkımını en kısa sürede durdurmak için en etkili yol spor bittikten sonraki 20 dakika içinde su ile tüketmek.

Faydalı bilgilendirme için teşekkür ederim hocam. Dediğiniz gibi en güzeli doğal yollardan protein ihtiyacını karşılamak.

Faydalı bilgilendirme için teşekkür ederim

Posted using Partiko iOS

Selamlar hocam. Tavsiyelerin için teşekkür ederim. Güzel bilgiler var postunda.


Görsel kaynaklarını kontrol etmelisin sanırım. :)

@haxe tebrikler, sonunda eksiksiz postlar hazırlamayı başardın. Konuyu okudum gayet güzel anlatmışsın eline sağlık. Bu tür gıdaların faydasından çok zararı var mı diye düşünmüşümdür. Sanki yapay gibi geliyor. Belki bu konulardan uzak olduğum içindir.

@etasarim evet hocam hem faydali hem zararlidir😁Isıl işlem görmüş kutuya ve pakete giren herşey zararlidir. Mumkun oldukca dogal beslenmek lazim, eksikleri bu takviyelerle almamız lazim. Yada hic bunlardan kullanmayip dogal beslenerek belirli bi seviyeye kadar gelisip o vucudu koruyabiliriz. :) Tamamen amacına ve hedefine bağlı. Eğer dogal olarak iyi bir vucuda sahip olmak istersen aylik 4000 veya daha fazlası beslenmene harcayabilirsin.


Bu yazı Curation Collective Discord Sunucusunda küratörlere önerilmiş ve manuel inceleme sonrasında @c-squared topluluk hesabından oy ve resteem almıştır.
This post was shared in the #turkish-curation channel in the Curation Collective Discord community for curators, and upvoted and resteemed by the @c-squared community account after manual review.
@c-squared runs a community witness. Please consider using one of your witness votes on us here

@haxe purchased a 7.70% vote from @promobot on this post.

*If you disagree with the reward or content of this post you can purchase a reversal of this vote by using our curation interface http://promovotes.com

Coin Marketplace

STEEM 0.22
TRX 0.07
JST 0.029
BTC 22878.93
ETH 1647.69
USDT 1.00
SBD 2.66