SP-GROUP otwiera się na świat

in #sp-group3 years ago (edited)

Witajcie steemowicze z tej strony @michalx2008x
illuminated-1853924_1280.jpg

Dziś chciałbym opowiedzieć wam pokrótce historię @sp-group oraz jednocześnie zaprosić was do uczestnictwa w tymże projekcie.

Oficjalnie @sp-group powstało 25.05.2018 i zostało powołane do życia przez trzech założycieli: @andzi76, @michalx2008x i @strefanetu. Wizja grupy jak i jej cele zrodziły się w głowie @michalx2008x, przez co bardzo często ewoluowały. Tak i dziś nadszedł czas na kolejną rewolucję, o której dowiedzie się już za moment.

Odrobina historii...

Na samym początku nasza grupa gromadziła się wokół zamkniętego czatu na DISCORD a dostać się do nas było nie lada wyzwaniem, gdyż to my wybieraliśmy kto może do nas dołączyć przegłosowując kandydata. Powodem takiego rozwiązania był szereg większych lub mniejszych sprzeczek pomiędzy "największymi" graczami na polskiej scenie. Z perspektywy czasu kłótnie te wydają się być kompletnie nieistotne, lecz to one zainspirowały nas do stworzenia własnego zamkniętego świata, w którym chcieliśmy się odciąć od kłótni i działać według własnych reguł. Niestety zamknięta grupa, w której nie wiadomo o czym się dyskutuje, a do tego coraz mocniejsze wspólne konto grupowe @sp-group podziałało na pewną cześć polskiej społeczności jak płachta na byka. W nasze szeregi wkradły się "krety" i manipulując naszymi wypowiedziami z czatów zrazili jeszcze bardziej do nas resztę polskiej społeczności. Tym samym uciekając od kłótni staliśmy się ich centrum, dopadły nas nasze własne demony...

Chcąc naprawić nadszarpniętą opinię postanowiliśmy pokazać, że nie jesteśmy do nikogo wrogo nastawieni i postanowiliśmy zacząć przeznaczać część naszej mocy z naszego wspólnego konta @sp-group na wsparcie wysokiej jakości treści osób z poza naszej grupy i tak powołaliśmy naszych kuratorów:

@michalx2008x @strefanetu @julietlucy @suchy @pdj85coexist @pibyk @czaszi

Zadaniem naszych kuratorów było wyszukiwanie najlepszych treści na tagu #polish. Efektami swojej pracy dzieliliśmy się w naszych cotygodniowych raportach (przykład ostatniego RAPORTU ).

Postanowiliśmy też zacząć organizować konkursy dla całej społeczności z nagrodami w postaci STEEMu. Dotychczas największym, najdłużej trwającym i z najwyższą pulą nagród konkursem był STEEM KALENDARZ ADWENTOWY 2018.

Kolejną zmianą w naszej grupie było umożliwienie osobom spoza grupy wejścia na nasz czat, co zostało względnie dobrze przyjęte. Zachęceni takim odbiorem oraz niesieni na fali tego, iż dziś na naszym polskim podwórku nie ma aż tylu sprzeczek znieśliśmy rekrutację zupełnie i aby zostać członkiem naszej grupy wystarczyło oddelegować na nasze grupowe konto @sp-group minimum 6 STEEM POWER (konta posiadające poniżej 100 STEEM POWER) lub minimum 20STEEM POWER (konta posiadające powyżej 100 STEEM POWER)...

Dziś nadszedł czas na kolejny krok- postanowiliśmy się otworzyć na całą steemową społeczność i zaprosić was do udziału w naszym projekcie

Od zawsze naszym priorytetem było wsparcie wartościowych postów. Gdy byliśmy zamkniętą grupą, to wysokość głosu zależała od jakości wpisu. Gdy otworzyliśmy się na polską społeczność i tutaj rządziła jakość, więc i tym razie nie będzie inaczej.

Nadszedł czas na zaproszenie każdej chętnej osoby, dla które jakość treści w blockchain steem ma znaczenie na nasz DISCORDowego czat niezależnie od języka jakim się posługujesz (choć na tą chwilę posiadamy tylko polskojęzyczne i anglojęzyczne pokoje, nie wykluczamy dodania kolejnych w przyszłości)

Jak działa grupa...

Co należy zrobić aby dołączyć do projektu @sp-group i zostać naszym oficjalnym członkiem?

Aby zostać członkiem grupy należy dokonać delegacji na konto @sp-group oraz dołączyć do naszego DISCORDowy czatu.

  • Minimum 6 Steem power osoby posiadające poniżej 100 własnego SP

  • Minimum 21 Steem power osoby posiadające od 100 do 499 własnego SP

  • Minimum 33 Steem power osoby posiadające powyżej 500 własnego SP

Do wykonania delegacji polecamy stronę https://steemworld.org użytkownika @steemchiller

Oczywiście mniejsze delegacje w celu samego wsparcia projektu również mile widziane.

Jakie są korzyści z bycia oficjalnym członkiem grupy?

Oficjalni członkowie grupy używający tagu #sp-group mają 100% pewność otrzymania głosu z naszego grupowego konta, lecz wysokość głosu zależy od jakości postu (jakość tę weryfikują nasi kuratorzy). SPAMu i plagiatów nie tolerujemy, tak więc nie będą one premiowane.

Aktualnie naszym celem jest otwarcie się na całą społeczność, systematyczne powoływanie nowych kuratorów dla danych społeczności/krajów oraz niezmiennie wsparcie wysokiej jakości treści osób z całego świata.

Masz jakieś pytania ? Zadaj je nam w komentarzu lub na naszym czacie .

Dołącz do nas! Poznaj nas DISCORD

adult-1846428_1280.jpg

Team sp-group:

@andzi76 | @czaszi | @julietlucy | @kapitanpolak | @michalx2008x | @pdj85coexist | @pibyk | @suchy |@strefanetu | @wadera

Sort:  

Międzynarodowa grupa?

I dla podniesienia poziomu zaczynacie od upvote zagranicznych postów actifit z siłą 50%-100% Naprzemiennie 50% i 100%: 100%, 50%, 100%, 50%

Co was przekonało? Poza ilością SP autora. Nie znam się na fotografii, ale czy w ogóle są własnością autora postów? Do tego pełno gifów i emotków.

A już zacząłem się przekonywać do grupy, a kierownictwo obrało kierunek maksymalizacji zysków.

Zawsze mam uśmiech na twarzy, jak członek sp-group ubolewa nad spadkiem jakości i upvotowaniu np actifit ;)

Często z rana gdy mamy już 100% vp a postów na tagu mało to krótsze posty dostają więcej procent tylko i wyłącznie po to by siła się nie marnowała. Dodatkowo bardzo doceniam actifity, które poza głównym obrazkiem posiadają coś więcej.
Nie wiem czy zauważyłeś ale podobne sytuacje istnieją wśród innych użytkowników polish, kiedy to krótkie bardzo mało wartościowe teksty dostają wysokie upy, mimo, że gdzieś obok jest dłuższy dopracowany tekst, ale jego autor nie jest "kolegą".
No ale tak jak wiadomo, każdy ze swoim vp robi co uważa za słuszne, wole dać krótkiej notce więcej % mimo iż obiektywnie na to nie zasługuje niż dać tyle ile z reguły na to przeznaczamy niż dać mniej wiedząc, że mamy 100 % a do wieczora nie usiąde do komputera.
Narazie nikt z delegatów nie zgłasza reklamacji co do mojego upowania. U nas raczej nikt centów nie rozlicza. Jeżeli ktoś z delegatów zgłosiłby problem musiałabym się zastanowić, ale narazie uważam, że nie jest to problem dać komuś więcej by po ludzku się głos nie marnował.
Za samym upowaniem actifit nie jestem, niestety nie ode mnie zależy to, że upujemy te notki. Reszta zależy już ode mnie, więc stwierdzenie "kierownictwo obrało kierunek maksymalizacji zysków" jest zupełnie nietrafne, choć rozumiem, że mogłeśtak to odebrać. To ja za tym stoje, więc nie patrz źle na gupę ze względu na to, bo to moje działania. Patrz źle na mnie.
Edit: Z resztą podałam się już do dymisji, także już za niedługo wszystko wróci do normy.

Czy są to zdjęcia chociaż tego autora? A jeśli nie, czy posiada do nich prawa? Bo jakiś człowiek mi na flikr wyskoczył i chyba nie jest to sama osoba.
Tekst we wpisie jest zawsze taki sam. Autor zarabiał grosze póki nie zaczął uczestniczyć w różnych grupach. Dawno pewnego wyrażenia określającego takie zachowanie nie było (coś z basenem)
Nie potrafię znaleźć wartości jakimi się z kierowaliście, bo jeszcze @pibyk. Poza przekonaniem osoby do pozostania w grupie i ewentualnej większej delegacji, bo myślałem, że niepisana grupowa zasada mówi o 5% na actifit.

Kiedyś z @suchy i Tobą miałem dyskusję, czemu jest tylko jeden upvote dziennie na #polish na osoby spoza grupy i czy to oznacza, że nie ma innych postów zasługujących na głos, jakaś poprawa potem była, ale widać znowu nie ma i grupowym kontemactifit można pompować.

Nie mam czasu by sprawdzać wszystko co upujemy. Nie jestem botem, a zwykłym człowiekiem. Przez mój charakter zawsze z góry zakładam, że ludzie są sprawiedliwi i nie doszukuje się kradzieży i oszustw. Nie prześwietlam też steemian, więc nie wiem kiedy i ile zarabiał, nie ma to dla mnie znaczenia.
Niepisana grupowa zasada mówi o 5%, jednak actifity różnią się od siebie i w poprzednim komentarzu napisałam Ci co o tym sądzę.

Tak jak mówiłam rezygnuje już z upowania naszego tagu. Kosztem tego wrócę do upowania na polish i na pewno będzie wtedy więcej podbitych postów. Naszy kuratorzy polish nie mają zbyt dużo czasu, a ja przez to, że upuje nasz tag też tego czasu nie mam. Gdy już ktoś przejmie za mnie te funkcje (prawdopodobnie @strefanetu) wtedy ja będę mogła latać po polish. Strefa na actifity będzie dawał tyle co się należy, co było ustalone a ja będę nadwyżkę wydawać na polish.
Sama zauważyłam problem o którym mówisz, dlatego sama chce to zmienić.
Bez tytułu.png

Możesz mi wierzyć, że to na co zwróciłeś uwagę wynika z tego, że trochę to wszystko spadło na moje barki i nie uniosłam tego czasowo. Za niedługo wszystko wróci do normy i będę mogła wspierać bardziej polish, bo ta robota podobała mi się bardziej.
A i nie ma zasady, że jeden post na polish podbijamy. Zasada jest taka, że podbijamy na tyle na ile pozwala nam vp.
Postów na polish wartościowych jest dużo i chciałabym właśnie skupić się na nich.
Mam nadzieje, że za niedługo zobaczysz zmiane i nie będziesz podejrzewał mnie o jakieś dziwne zagrania, bo one po prostu kłóciły by się z moimi przekonaniami. A ja zawsze staram się postępować zgodnie z wlasnym sumieniem, inaczej się męczę, tak jak zmęczyłam się upowaniem naszego tagu.

Dzięki za wyjaśnienia i poświęcony czas.
Opisuję, to co widzę, a wbrew powszechnej opinii w sp-group, grupa nie spędza mi snu z powiek, byłem ciekawy, czy macie już zagranicznych członków i takiego kwiatka wyłapałem.

Nie wiem skąd pomysł, że w sp-group panuje opinia, że spędzamy Ci sen z powiek, mi nic o tym niewiadomo, ale niech Ci będzie ;)
Bardzo lubię merytoryczne rozmowy nawet jeżeli zmuszają mnie do przyznania się do błędu.
Jak byś chciał kiedyś do nas wpaść pogadać o czymkolwiek to zapraszamy :) nie taka sp-group straszna jak ją malują ;)

Tak za parę dni przejmę tag i według ustalonych proporcjach będą upy.

Autor zarabiał grosze póki nie zaczął uczestniczyć w różnych grupach.

Grupy były od samego początku, są i będą niezależnie czy to się podoba, czy nie.

Kiedyś z @suchy i Tobą miałem dyskusję, czemu jest tylko jeden upvote dziennie na #polish na osoby spoza grupy i czy to oznacza, że nie ma innych postów zasługujących

Upy otrzymują osoby, które dały delegacje i to, że polish otrzymuje tylko to, co zostanie w przedziale mocy steem power.

A już zacząłem się przekonywać do grupy, a kierownictwo obrało kierunek maksymalizacji zysków.

Rly? Przecież nawet się z tym nie kryli nigdy. Ale sztuczka jest jeszcze lepsza.
Bo to co zarobi to konto należy do jego właściciela. Nie da się (nie ma takiej możliwości) zakazania właścicielowi zrobienia rage quit i zabrania tokenów "zbieranych przez grupę". Wszystko przez to, że Steem nie ma mechanizmu transakcji multisig.

Powiedzmy, że robię z tobą grupę i ty, by się rozwijała - wspierasz ją. Ale w pewnym momencie stwierdzam, że zarobiłem już na tyle, że sobie biorę konto i idę, a Ty robisz

I nie ma możliwości zrobienia tego tak, byś był bezpieczny, że nie wezmę tokenów - wystarczy tylko Cię nakłonić, byś wspierał konkretne konto.

Nawet kiedyś zaproponowałem, żeby dywidendy wypłacali ludziom w zależności od ich wkładu. Oczywiście pomysł został uznany za głupi gdyż "mamy budować wspólne potężne konto"

"Bo to co zarobi to konto należy do jego właściciela. Nie da się (nie ma takiej możliwości) zakazania właścicielowi zrobienia rage quit i zabrania tokenów "zbieranych przez grupę""

A kto mi może zakazać zabrania moich tokenów? Zdradzę Ci sekret gdyby nie to konto sp-group za artykuł zarobiłbym tu 0,11$. Dzięki niemu zarobię 0,31$ czyli trzy razy więcej. I teraz się zwinę, kto wygrywa? Ja bo przecież zarobiłem. To mocne konto to dar dla takich jak ja, takich co nie włażą w dupę ani za grosze ani za miliony. I nawet gdyby właściciel konta zabrał cały hajs który na nim zarobi to i tak będę mu wdzięczny bo ja też na nim zarobiłem.

Jak Ty żeś połączył te fakty, no geniusz normalnie.
Ps. Ja dostałem takich oczu jak się dowiedziałem że monety które Tobie wysłałem na projekt poszły się walić. Posłuchaj, weź ty się za swoje projekty i oddaj ludziom których oszukałeś kasę, jak np. mnie. Może by tak zacząć szukać po internecie ile żeś ludzi nabrał, w sumie to nie jest głupi pomysł, a później może by tak zbiorowy pozew napisać o wyłudzenie. @barbarossastudio może by trzeba było pomyśleć nad zmianą programisty bo może przez niego ludzie boją się wam zaufać, w internecie można znaleźć ilu ma do niego pretensję że wyciągnął kasę na jakiś niby projekt, który później padał. Co z tego że padł, powstał kolejny i kolejny, kolejne wyciąganie monet i tak już parę tych projektów było i żadnego nie może skończyć. Ja nie znam tego z plotek tylko sam to przeszedłem, też mu zaufałem i wysłałem monety na pseudo projekt. On woli dniami siedzieć na czacie i szukać dziury w całym zamiast zabrać się za projekt. Gdyby tyle czasu poświęcił projektowi co traci na wyszukiwanie różnych bzdur to by wszystko było skończone. Może tą energię poświęcić na reklamowanie projektów na innych platformach, a nie wiecznie szuka złodziei. Chyba wzoruje się samym sobą. A teraz kolejną osobę wciągną w pracę nad projektem ale @nieidealna.mama może mu nie pozwoli żeby ten projekt upadł bo zapowiada się ciekawie, ale jak się skończy, zobaczymy.

Nie mierz innych swoją miarką. To, że masz manię prześladowczą i wszędzie węszysz spiski nie znaczy, że wszyscy dookoła muszą podzielać Twój patologiczny światopogląd i rzucać się jak wygłodniałe psy na kilka śmiesznych centów ☃️

Bo oceniam grupę poprzez całość, a nie pryzmat poszczególnych osób. Kilka całkiem udanych inicjatyw mieli.
Łapią plusa, a czasem minusa.

@diosbot też nie wypłacał dywidend, a było kilku delegatów i darczyńców. Teraz to chyba głównie twoje fundusze (poza tymi z darów/dochodów z kuracji, gdy były delegacje) Też się możesz w każdej chwili zmyć i all in bitcoin ;)

Oczywiście, ale nikogo nie namawiałem, że dostanie głos za to, że będzie mi coś płacił. A dwa - można było ustawić, by dostawać dywidendy i od wielu miesięcy nero12 tak robił. Z czasem "wymusiłem" to, bo moim celem nie jest chęć odniesienia jak największego zarobku.

Co ostatecznie sprawiło, że Diosbot rozrósł się znacznie

Oczywiście, ale nikogo nie namawiałem, że dostanie głos za to, że będzie mi coś płacił.

W tym przypadku jak w każdym jest to inwestycja. Masz pomysły kasę? Zainwestuj, a nie tworzysz jakieś mikro piramidki czy zbieranie fake donajtów, klonowanie pomysłów. W Twojej grupie są osoby, które warto się przyjrzeć i to nie jest tak, że bla.. bla..bla... tu się kłania (kk)

Po pierwsze nikt nikogo nie namawia i wszystko jest dobrowolne. Przedziały są od 5% do 100% upa. Inwestycja każdej osoby jest dowolna i w każdej chwili może zabrać delegacje. Nie podoba się przedział procentowy, to zabieraj delegacje. Ja mogę, w każdej chwili przedstawić kto ile zarobił do tej pory z postów. Jednym się jeszcze nie zwróciło a innym już dawno.

To ja Ci zdradzę kilka moich osobistych celach, do jakich już pomału dążę. Bo sztuką jest przeprowadzić analizę, która trwa nawet kilka miesięcy, a nie na łapu-capu jak to jest w przypadku twoich projektów. Mam zamiar otworzyć takie konto specjalnie jako inwestor i mam gdzieś delegacje a upy będę rozdawał, jak mi się podoba. Mam zamiar wspierać największe grupy, jakie tylko są. Ile tam Masz? Powiedzmy 11k sponsora który ma 60k.

Coś Ci powiem, zluzuj majty...bo to, co ty robisz od ponad roku, przekracza normy. Rozpieprzasz całe polisz i żeby nie ten Twój bocik i inne miałbyś zero jako ofertę. Dlatego nowi nie przyjdą, bo nikt rozsądny nie za promuje, narażając, się na ośmieszenie i wstyd. Jesteś jak dziecko i myślisz, że to zabawa. Masz urojenia prześladowcze...

czasem "wymusiłem" to

Dobrze wiemy o Twoich pogróżkach prywatnych wiadomościach i nasyłanie na osoby steemcleaners czy próba niszczenia projekty np. DTube itd. Tracisz kontrolę, że każdy Ci przytakiwał czy Twoim kompanom, którzy się pochowali, próbując swoich sił poza siecią i się lansować. Pewne treści szybko się rozchodzą. Opinie jest łatwo wystawić i komu to wyszło na dobre? Dalej bez komentarza... sajonara.

Ale... Ale... Ale... Ale.... Jak to?

Sp-group i gratyfikacja postów z Actifita? I to zagraniczniaków? Przecież grupa miała nie upvote'ować Actifita. Ale mnie oszukali (pani Pelagia - Bohdan Smoleń - pozdro dla kumatych). Rozumiem gameplay'e, ale Actifit? XD

Jaja sobie robię ;)

plagiatów nie tolerujemy, tak więc nie będą one premiowane.

https://steemit.com/engrave/@emsonic/moj-kumpel-rafonix

Reszty komentować nie będę :)

Rzeczywiście, nie komentuj i się już więcej nie kompromituj. Znalazł się specjalista od wykładni prawa. Z tego taki plagiat jak z Ciebie astronauta 🤣

No proszę, kto wrócił :) EOS ssie? ;)

Nie mam pojęcia - może Ciebie faktycznie coś śsie? Zastanawiam się jak można by Ci pomóc 🤔

Już wiem! Weź Espumisan, rozbija bąbelki i ogranicza ssanie 🤣

:) Jak to dobrze, że to blockchain

Wszystko wyjaśnione, nie każdy jest alfą i omegą i wrzucając SWÓJ POST dwa razy, skąd może wiedzieć, że tak nie wolno? Tymbardziej, że to jego własny blog:

W czym dalej tkwi problem?

Alfą i omegą? Kurde, mogę dać kilkanaście linków do plagiatów, który nawet tobie zgłaszałem osobiście.

Pamiętam, ale wciąż to takie trochę z igły widły, bo jak by nie patrzeć ci autorzy nie wyciągnęli nie wiadomo jakiej sumy tokenow z blokczejna. Rozumiem, że można upomniec i zwrócić uwagę, ale po co flagi i ciągłe pietnowanie, szczególnie gdy ci autorzy już wiedzą o swoim błędzie?

Czyli w skrócie plagiaty są dobre, o ile osoba jest "dobra". Po prostu się zastanawiałem czy to niedopatrzenie, ale widzę celowość działań

@fervi mówię o tworze zwanym "autoplagiatem" a nie o ewidentnym skopiowaniu czyjejś pracy. Dla mnie różnica jest znacząca.

No i co? Monetyzacja tej samej treści jest ok? To na cholerę piszesz teksty zamiast wrzucać ten sam w kółko co tydzień?

No i mi właśnie o to się rozchodzi, że nikt nie wrzuca tego samego tekstu co tydzień i go monetyzuje. Zdarzyło się to raz jednemu, raz drugiemu użytkownikowi. Z Andzi też juz wyjaśnione jest wszystko i wydaje mi sie, że cała społeczność już o tym wie co to jest autoplagiat i dlaczego jest źle widziany. Chodzi mi o to, że nie musiałeś o tym po raz kolejny przypominać.

Ostatnio zrobiłem 2 posty o interaktywnych historiach który był pozytywnie odebrany przez grupę, czułem się niedowartościowany, bo większość głosów były z grupy. Dałem posty do post promotion na discordzie Steemit Polska, tylko kilka osób dało upvote z waszego czatu. Gdyby nie SP-Group połowa z nas by odeszła całkowicie lub pozostała by tylko na discordzie pogawędzić bo w ogóle nie opłacało by się tworzyć cokolwiek dla zysku. Hobbistycznie można pisać ale nie potrzebujemy steemit żeby to robić, są inne platformy. Może chcemy coś z tego mieć w przyszłości? Zanim dołączyłem do grupy ładne upvoty dostawałem za niektóre posty. A teraz? Gdy napiszę coś bardziej wymagającego nie mam pewności czy dostanę 0.10$ bez SP-Group. Jak czytam takie słowa że właściciel grupy ma prysnąć z kasą to śmieję się głośno. Ciekawe jak ma zabrać delegację jak się nie da. Może tylko wyciągnąć swój steem który do niego należał od początku.

delegacja 1.png

Nie da się zabrać delegacji. Bo tylko ja mogę ją wycofać i wraca do mnie. To dotyczy wszystkich osób delegujących.

@fervi'emu chodzi o to, że Michał ma hasło do konta i zbiera nagrodę z kuracji i na tym zarabia. My wysyłając delegacje pozwalamy mu zarabiać naszymi pieniedzmi, przez co konto będzie mocniejsze i będzie można większe głosy rozdawać. Fervi nie ufa Michałowi i węszy spisek i uważa, że zawinie się z kasą. Fervi chce być dobry, ale jest aż za dobry i po prostu zniechęca ludzi tym do siebie, jak widać wyżej. Jak @wzp napisał, również się zgadzam i akceptuje to, że gdyby nawet miałby się jutro zwinąć z kasą, zmienić klucze i zrobić power down to nie za wiele tracę. Poznałem Michała prywatnie i ufam mu, że tak nie zrobi. Po prostu niech każdy robi ze swoją kasą to co chce, jesteśmy dorośli.

Czemu tylko Michałowi? lel ;)
Wiesz, jak uważasz. Nie rozumiem tylko czemu zarazem masz pretensje do innych w kwestii głosowania

Nie zmienia to faktu, że jedni myśleli o Steem jako platformie blogowej, a inni o pieniądzach. Życie. Może kiedyś nawet dołączyłbym do sp-group, bo macie fatalne wyniki w pool rapeach :P

Ja się czepiałem tylko o kuratorstwo, a nie o to co kto robi ze swoimi pieniędzmi. Myślałem, że to wyjaśniłem sobie z Tobą prywatnie już :) Ja nawet nie wiem co to jest pool rape i steem dla mnie to wciąż platforma blogowa i pokazuje każdej nowo poznanej osobie, którą ciekawią nasze podróżnicze przygody :) A gdy się pytają czy zarabiamy na tym...no właśnie :) Sam widzisz

PS. pamiętaj, że gramy w tej samej drużynie :D

PS2- odpowiadając na pytanie o Michała, to tylko o nim rozmawialiśmy, nie wiem kogo jeszcze i o co podejrzewasz.

Nikogo o nic nie podejrzewam. Po prostu dlaczego "wspólne konto", a nie głosowanie na siebie nawzajem jak to kiedyś było? Moim zdaniem to świetny biznes po prostu. Można powiedzieć, że sprzeczny z pierwotnymi zasadami Steema (o ile jeszcze jakieś zostały), ale świetny.

W sensie inaczej - biznes kijowy, ale działa. (a jak coś jest kijowe, a działa to nie jest kijowe :D)

Nikogo o nic nie podejrzewam. Po prostu dlaczego "wspólne konto", a nie głosowanie na siebie nawzajem jak to kiedyś było?

A dlaczego boty i zbieranie wpłat/delegacje do bota ?
To jest ta sama sytuacja...

No nie wiem, ja nie zbieram delegacji na bota (kiedyś i owszem, ale to stare dzieje), a zbieranie wpłat to dotacja (dobrowolność). Nigdy nie było przymusu ani korzyści z tego, że ktoś dał.

U nas też jest dobrowolność, chcesz należeć do SP-Group płacisz minimum dotacji, nie chcesz to nie dołączasz proste. I tak ta dotacja jest śmieszna 33 Steem od konta które jest mocno rozwinięte? To są grosze. Jak cofniesz delegację i tak wszystko odzyskasz. Lepiej należeć do SP-Group niż się prosić gdzie indziej o wsparcie.

Dla mnie może zarabiać i co z tego. Nie bądźmy Cebulakami. Jak wrzucę na giełdę 200 Steem i wyciągnę 2000 i wpłacę z powrotem na steemit to też będzie źle bo nagle się wzbogaciłem? Michał nie działa agresywnie, więcej pomógł niż zaszkodził. Tokenów Steem jest dużo dla każdego starczy, choćby 100 Steem dziennie dostawał. Niby nie chodzi o pieniądze, a cały czas słyszę że chodzi, bo obawa że ucieknie z pieniędzmi 17.70 Steem za ostatni tydzień też mi pieniądze. Diosbot miał ich 21.076