JuraPark Solec Kujawski

in sp-group •  3 months ago  (edited)

W tym roku z okazji Dnia Dziecka wraz z rodziną postanowiliśmy cofnąć się w czasie aż do czasów dinozaurów. Aby to uczynić wcale nie wybudowaliśmy wehikułu czasu, a jedynie wsiedliśmy do naszego czterokołowego wehikułu zwanego po prostu autem. Wsiedliśmy i przejechaliśmy 130 kilometrów wprost do Solca Kujawskiego.

Na miejscu okazało się, że nie był to zbyt oryginalny pomysł by Święto Dzieci spędzić właśnie w JuraParku. Mimo dużej ilości ludzi nie było tłoczno a i kolejki do atrakcji wliczonych w cene biletów były znośne.
Za dwa bilety dla dorosłych zapłaciliśmy 58 zł. Ze względu na to, że nasze córki nie skończyły czwartego roku życia weszły za darmo. My - dorośli dostaliśmy żółte bransoletki, które uprawniały nas do korzystania z większości atrakcji w cenie biletu, a nasze córki przyozdobione białymi bransoletkami mogły korzystać bezpłatnie ze wszystkich atrakcji dla dzieci poniżej czwartego roku życia.

Na samym początku tekstu muszę powiedzieć, że ta wycieczka była bardzo udana. Jesteśmy bardzo zadowoleni z czasu, który tam spedziliśmy i bardzo chętnie tam wrócimy gdy nadaży się taka okazja.

JuraPark polecam jako miejsce docelowe na wycieczki rodzinne. Warto wybrać się tam z takimi maluchami jak nasze i skorzystać dodatkowo z darmowego wejścia dla małych. Warto również wybrać się tam z dziećmi nieco starszymi, które są ciekawe świata, ale też potrafią się skupić i w ten bardzo przyjemny sposób zdobywać wiedzę na temat prehistorii.

W moim dzisiejszym tekście postaram się zawrzeć jak najwięcej informacji, które pomogą podjąć rodzicom decyzje czy warto jechać w te miejsce.

Zapraszam Was na spacer po JuraParku w Solcu Kujawskim!

DSCN3909.JPG

Na załączonym wyżej zdjęciu widzicie jakie atrakcje znajdują się w parku. Już tutaj chcę zaznaczyć, że była to wycieczka rodzinna i nie w każdym miejscu parku zdążyłam zrobić zdjęcie lub nawet tam być, bo po prostu moje córki są jeszcze zbyt małe i te miejsca mimo mojej ogromnej ciekawości i ochoty poznania omijaliśmy tak jak omijały je nasze dzieci.

Ścieżka dydaktyczna czyli śladami dinozaurów.

DSCN4084.JPG

Był to główny cel naszej wycieczki jak i prawie największa atrakcja dla dzieci. Prawie, bo bardziej niż dinozarami dziewczyny zainteresowały się placem zabaw. Mimo wszystko dzielnie przedreptały razem z nami tę długą trasę. Co prawda nie zdążyłam nic przeczytać z tablic informacyjnych znajdujących się przy naszych wielkich wymarłych braciach, ale po to możemy wrócić tam za kilka lat, gdy dziewczyny będą chciały o tym słuchać. Dinozaury były wszędzie, po prawo, po lewo, pod kamieniami i w koronach drzew.
DSCN4006.JPG

Spacerując po ścieżce przechodziliśmy kolejno przez trzy okresy dziejów Ziemi. Były to: Kreda, Jura i Trias. W każdym z tych miejsc spotkaliśmy na swojej drodze ogromne, ale i zupełnie malutkie dinozaury przyporządkowane odpowiednio do okresów. Zaliczyliśmy tego dnia cały mezozoik czyli po prostu erę dinozaurów.

Wśród rzucających się w oczy oraz poukrywanych dinozaurów znaleźliśmy również jaja dinozaurze oraz ich odciski łap. Co ciekawe tropy nie były utworzone na potrzeby parku a były to prawdziwe wykopaliska oznaczone tablicami, z których miejsc pochodzą i jakie ślady posiadają na sobie. DSCN3965.JPG
DSCN3948.JPG

Jurajski ogród botaniczny.

DSCN3913.JPG

W JuraParku poza dinozaurami znajdziemy również wiele ciekawych, rzadko spotykanych ale też pospolitych roślin. W kilku miejscach na trasie rośliny znajdujące się za płotkiem są oznaczane tabliczkami. Powyżej macie plan Ogrodu botanicznego z wyznaczonymi roślinkami.
Dzieci w tych miejscach przyśpieszały kroku i w ogóle nie interesowały się roślinnością. Troszkę szkoda, nie mam zdjęć z tamtych miejsc, ani w ogóle części punktów nie pamiętam.

Park owadów.

DSCN4128.JPG

O ile dinozaury na terenie parku są oryginalnej wielkości, tak tutaj na części szlaku znaleźć możemy owady olbrzymiej wielkości lub jak kto woli dinozaurzej.

Park rozrywki.

DSCN4168.JPG

Czyli to co dzieciaczki lubią najbardziej... i rodzice też! Ilość atrakcji jaka tutaj się znajduje jest ogromna:

 • ciuchcia,
 • karuzela słoniki,
 • karuzela huśtawkowa dla dzieci,
 • karuzela huśtawkowa dla rodziców,
 • dżdżownicowy roller coaster,
 • statek piracki (takie duże coś co buja się na prawo i lewo- nie dla małych dzieci),
 • dmuchańce (powyżej czwartego roku życia),
 • klatka dla najmłodszych z torem przekód, jeżdżalniami i basenem z kulkami,
 • trampoliny,
 • trampolina, na której starsze dzieci zapinane są w pasy,
 • namiot z grami typu cymber gaj,
 • ogromny plac zabaw,
 • kilkunastu metrowa, kilkupiętrowa zjeżdżalnia,
 • stawek z kaczuchami na akumulator (dzieci powyżej trzeciego roku życia)
  DSCN4218.JPG

Nie wiem czy wymieniłam wszystkie z atrakcji. Na pewno wymieniłam wszystkie te atrakcje, które są wliczone w cene biletu. Oznacza to, że płacąc raz za bilet możemy potem korzystać z tego wszystkiego co wymieniłam do woli i ile nam sił starczy i nie przejmując się pieniędzmi a jedynie odczekując swój czas w kolejce.
Mimo, że wybraliśmy się w te miejsce w Dzień Dziecka i było tam w tym czasie bardzo dużo ludzi to kolejki na prawdę były krótkie. Jedyna kolejka, w której myślałam, że wyginiemy to była kolejka do kaczuszek na stawku, ale było warto!


Mimo, że w parku spędziliśmy wiele godzin to nie skorzystaliśmy w stu procentach z jego dobrodziejstw. Nie wiem nawet czy starczyło by nam sił by odhaczyć sobie te miejsce na sto procent. Poza tym nie zapominajmy o tym, że z dwójką takich maluchów jakie mam ja nie w każde miejsce jest sens wchodzić :D
Miejsca, które pominęliśmy to:

 • kino 5d,
 • muzeum Ziemi,
 • ogród zimowy.

Jeżeli podobał Wam się mój tekst, ale zabrakło Wam zdjęć dinozaurów to czekajcie cierpliwie. Zrobię w tym celu osobną notkę.
Jeżeli mój tekst zaciekawił Was i też chcielibyście się wybrać w te miejsce z dziećmi lub być może nawet sami to z czystym sumieniem mogę powiedzieć Wam, że warto.
Tutaj macie stronkę, na której możecie sprawdzić, który z trzech JuraParków jest Wam najbardziej po drodzę, lub który park zawiera najciekawsze atrakcje według Was.
JuraParków w Polsce mamy trzy, ja byłam tylko w Solcu Kujawskim, więc jedynie te miejsce mogę Wam polecić.Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Congratulations, Your Post Has Been Added To The Steemit Worldmap!
Author link: http://steemitworldmap.com?author=julietlucy
Post link: http://steemitworldmap.com?post=jurapark-solec-kujawski


Want to have your post on the map too?

 • Go to Steemitworldmap
 • Click the code slider at the bottom
 • Click on the map where your post should be (zoom in if needed)
 • Copy and paste the generated code in your post
 • Congrats, your post is now on the map!

Twój post został podbity głosem @sp-group-up oraz głosami osób podpiętych pod nasz "TRIAL" o łącznej mocy ~0.20$. Lista osób z naszego triala oraz wszystkie podbite przez nas posty są publikowane we wtorkowych raportach z działalności grupy. Zasady otrzymywania głosu z triala @sp-group-up znajdują się tutaj, w zakładce PROJEKTY
Chcesz nas bliżej poznać? Porozmawiać? A może chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy na nasz czat: https://discord.gg/rcvWrAD

@wadera

Dziękuję :)

Gratulacje! Twojej wysokiej jakości treść podróżnicza została wybrana przez @saunter, kuratora #pl-travelfeed, do otrzymania 100% upvote, resteem oraz podbicia całym trailem @travelfeed! Twój post jest naprawdę się wyjątkowy! Artykuł ma szansę na wyróżnienie w cotygodniowym podsumowaniu publikowanym na koncie @pl-travelfeed. Dziękujemy za to, że jesteś częścią społeczności TravelFeed!

komentarz.png

Dowiedz się więcej o TravelFeed klikając na baner powyżej i dołącz do naszej społeczności na Discord.

Dziękuję :)

Congratulations @julietlucy! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You received more than 6000 upvotes. Your next target is to reach 7000 upvotes.

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!

Jak tylko wroce do domu to przecztam Twoj wpis mej corce. Ona skonczyla 4 lata i jest zafascynowana dinozaurami.
Szkoda, ze nie mamy mozliwosci dojazdu do tego parku:(

Dzieki za wpis!