Leniwiec nasłuchuje (15): Genialny pomysł Igorrranta

in polish •  7 months ago  (edited)

leniwiec-nasluchuje-15.jpg

Hej, tu @veggie-sloth! Mam nowy pomysł na muzykę! Będzie zupełnie odjechana i szalona. Co mi tam! Kompletny miks wszystkiego!

Wezmę nowoczesne bity...

Bo to ważne. Perkusja i gitary też muszą być - najlepiej takie metalowe, ostre i z przytupem! Ciężki bas, a do tego niech trochę ludowych instrumentów, może akordeon, jakieś skrzypeczki... Co jeszcze… No ktoś musi śpiewać, najlepiej dwie osoby: thrashmetalowy growling, taki trochę jak Mike Patton i… śpiewaczka operowa, zupełnie szalona! Ma być to przecież mieszkanka wielu gatunków. Oczywiście będą chóry, syntezatory, dzwonki, no i kura. Wszystko, co znajdzie się w katalogu z samplami o nazwie: różne-inne, zatopione w break-beatowo pociętym patchworku! Pomysł z kosmosu, ale idealny!

Pomieszam to z różnymi walczykami, poleczkami, speed metalem i country. Jungle (w końcu Leniwiec), dubstepy, trapy, muzyka średniowieczna i Szopena wsadzę! Niech to zmienia się wszystko co 15 sekund i nie daje choć na chwilę odetchnąć słuchaczowi. Dubstepowe pauzy i ciężkie syntetyczne basy będą przerywały skoczne rytmy, a zaraz potem wstawię… meksykańską gitarę. Wolno mi!

Muzyczna bajaderka

Czasami niech wejdzie jakiś fragment z muzyki pop, tak w ramach żartu... Właśnie! O tym bym zapomniał... Wszystko musi być jednym wielkim żartem. Muzycznym kabaretem, bez nadęcia i z przymróżeniem oka! A klimat i styl niech przekształca się jak w kalejdoskopie. Trochę ciężkiego zwariowanego metalu, o prędkości godnej Ministry, trochę paryskiego walczyka, muzyki klezmerskiej, bo przecież bardzo lubię, no i Bałkany… Bałkany muszą być! Od dawna coś z tymi melodiami chciałem zrobić.

Piszę w komunikatorze o swoim pomyśle do kumpla-muzyka, szczegółowo opisując każdy genialny element przedsięwzięcia. Wystukuję, że wszystko ma być trochę postmodernistyczną groteską, ale miłą dla ucha i nie chaotyczną. On milczy.

Przelewanie myśli

Ja pytam go, czy zna jakiś muzyków, którzy mają na tyle otwarte głowy, by pogodzić ciężkie gitarowe brzmienie z samplami rodem z Super Mario Bro. i operowymi wstawkami. Na tych sprawnych również technicznie, by dobrze czuć się w często zmieniających się rytmach, metrum i szesnastkach. On nadal milczy. Mimo, że jest online.

Pewnie jest zajęty - myślę, chociaż widzę, że mój, na razie monolog jest przez niego wyświetlany. Więc dalej... Piszę o stronie studyjnej i nagraniu, w jaki sposób można komponować takie kawałki, które tak naprawdę głównie powstają w komputerze i na empecetkach, a partie gitarowe i wokalne to często tylko jedne z sampli, które służyłyby mi do szalonego miksu… że to w sumie sporo pracy, by to wszystko pociąć, poukładać, by brzmiało sensownie i jednak jak skomponowana całość… On milczy, jednak po chwili w okienku rozmowy pojawia się uśmieszek. O! Spodobał mu się pomysł, myślę…

Zaraz pod uśmieszkiem pojawił się trzy linki do youtuba:Peace and love @veggie-sloth

Zdjęcia: Pixabay oraz okładka płyty Igorrr „Moisissure“ (2008)


Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

ooo taaak!
jeszcze jeszcze!!
jedzmy! pijmy, słuchajmy, podziwiajmy!

a później, po takiej uczcie bogów - będą piękne, tęczowe pawie.
i puszczające sie zajączki (od puszczania zajączków na sufit).

kurza symfonia, pulp fiction i iluminacja.

to, co oni robią - to jedno
ale to, jak Ty to umiesz opisać - to drugie.

i nie wiem, które lepsze.

Opus Brain to jest majstersztyk! Kompozycja, wykonanie, obrazy to spójna, wciągająca i świetnie brzmiąca historia. Nie zauważyłem, kiedy minęło 7 minut. Jedna z lepszych rzeczy jakie ostatnio słyszałem.

Pomysł z kurami też szanuję, trzeba mieć fantazję!

Pamiętam jak na czacie mi to podrzuciles, potem ściągnąłem płytę i juz podróż autobusem przez Kolumbie nie była taka nudna :)

·

Jednak specjalnie zrelakowany chyba nie byłeś ;)

·
·

Do relaksu to się średnio nadaje, ale w trakcie żmudnej jazdy jak najbardziej :)