Kierunek Namibia (8): Afrykańskie pejzaże w czerni i bieli

in #polish4 years ago (edited)

KN.jpg

Ten kontynent mieni się kolorami, od czerwieni i żółci piasku, przez błękit nieba, zieleń dżungli i różne odcienie skóry. Jednak, gdy tylko zgasną kolory, wydobywa się nowe piękno Afryki. Pełne zaskakujących odcieni i kontrastów. Zapraszam na impresje w czerni i bieli.

English text

IMG_0858.jpg

IMG_0917.jpg

Przez wiele kilometrów drogi nie widać śladów cywilizacji. Ani jednego samochodu z naprzeciwka, ani jednej osoby. Nawet słupów telekomunikacyjnych… Jednak górski krajobraz Namibii zmieniał się jak w kalejdoskopie.

IMG_0731.jpg

Pośród skał znajduje się żywy skansen ludu Damara. Na codzień żyją nieopodal w wiosce, zarabiając na życie, dzięki pokazom tradycyjnego stylu życia. Potrafią rozpalić ogień bez zapałek, znają się na ziołolecznictwie i mówią w przedziwnym języku nama. Nie prowadzili również wojen, a spory rozstrzygają wodzowie grając w grę w kulki.

IMG_0708.jpg

IMG_0722.jpg

Zaraz za wioską ludu Damara znajduje się cmentarz. Miejscowi są chrześcijanami, a pośród ich domów, centralną pozycję we wsi zajmuje drewniany, zrobiony z desek kościół, do którego podczas uroczystości przyjeżdża kapłan.

IMG_0693.jpg

Kurz i upał był wszędzie taki sam. Szczególnie na pustyni Namib, na słynnych wydmach. Nawet o świcie ciężko było tam oddychać. Wyschnięte drzewa od lat nie piły wody. Nie łatwo tam znaleźć życie.

IMG_0319.jpg

IMG_0300.jpg

IMG_0346.jpg

Im dalej na północ tym życia jest więcej. Po godzinach poszukiwań, wśród wyschniętych koryt rzek i gór, w końcu udaje się odnaleźć życie, w jednej ze swoich najwspanialszych form. Stado ponad 20 słoni, szukających pożywienia pośród wyschniętej ziemi.

IMG_0832.jpg

IMG_0687.jpg

Peace and love @veggie-sloth

Zdjęcia własne


Kierunek Namibia

Kierunek Namibia (7): Poranne espresso w dziczy
Kierunek Namibia (6): Poznajcie kotiki
Kierunek Namibia (5): Świt na Dune 45

Sort:  

Gratulacje! Twojej wysokiej jakości treść podróżnicza została wybrana przez @saunter, kuratora @pl-travelfeed, do otrzymania 100% upvote, resteem oraz podbicia całym trailem @travelfeed! Twój post jest naprawdę wyjątkowy! Artykuł ma szansę na wyróżnienie w cotygodniowym podsumowaniu @pl-travelfeed. Dziękujemy za to, że jesteś częścią społeczności TravelFeed!

komentarz.png

Dowiedz się więcej o TravelFeed klikając na baner powyżej i dołącz do naszej społeczności na Discord.

Coin Marketplace

STEEM 0.20
TRX 0.06
JST 0.025
BTC 27422.11
ETH 1741.31
USDT 1.00
SBD 2.83