Fallout Shelter na Android

in #polish2 years ago

Fallout Shelter

31706388_1496888400419750_6808163410639847424_n.png

Fallout Shelter
W sierpniu 2015, słynne Bethesda Game Studios zaskoczyło swoich fanów grą całkowicie odmienną od swoich najpopularniejszych serii (The Elder Scrolls i Fallout 3,4) i wypuściło na Androida darmową produkcję strategiczno- ekonomiczną w grafice dwuwymiarowej. Przy produkcji wykorzystano popularną technologię Unity a gra działa w oparciu o model biznesowy free-to-play z systemem mikropłatności.

W grze wcielamy się w zarządcę schronu w post apokaliptycznym świecie pełnym radioaktywnych stworzeń. Naszym zadaniem jest utrzymywanie mieszkańców w dobrej kondycji i ciągłe rozwijanie krypty poprzez budowanie i ulepszanie kolejnych pomieszczeń. Krypta produkuje trzy podstawowe surowce : prąd, wodę oraz jedzenie a naszym zadaniem jest odpowiednie rozplanowanie mieszkańców do produkcji według ich zdolności i predyspozycji. Kolejnym elementem gry jest przeszukiwanie świata zewnętrznego i dzieje się w questach kiedy gra przenosi nas do określonych lokacji lub w postaci czytanej. W ten sposób zdobywamy kapsle, które służą w grze jako waluta, broń i uniformy.

31564128_1496888357086421_4087211142252855296_n.png

Każdy mieszkaniec krypty posiada zdolności oraz poziom postaci. Zdolności dzielą się na tak potrzebne w tym surowym świecie :

  • S - Strenght (siła, wykorzystywana przy produkcji prądu)
  • P - Perception (spostrzegawczość, umiejętność wykorzystywana przy uzdatnianiu wody)
  • E - Endurance (wytrzymałość, potrzebna do przeszukiwania terenów poza kryptą)
  • C - Charisma (charyzma, umiejętność przydatna w życiu miłosnym mieszkańców krypty, niezbędna do rozmnażania)
  • I - Inteligence (inteligencja jest potrzebna do pracy w szpitalu i laboratoriom przy produkcji lekarstw)
  • A - Agility (zwinność, wykorzystywana w pracy przy przygotowywaniu jedzenia)
  • L - Luck (szczęście)

Część zdolności jest wrodzona ale większość mieszkańcy krypty muszą wyćwiczyć w specjalnych pokojach i siłowniach do tego stworzonych. Później, kiedy przydzielimy ich do pracy według ich preferencji, ich zadowolenie będzie na wysokim poziomie, przez co będą pracować wydajniej. Można również odziać mieszkańca w specjalny uniform, który doda mu po kilka punktów wybranych umiejętności.

31687432_1496888270419763_6614314416831725568_n.png

Ważnym elementem gry jest walka. Obywateli możemy wyposażyć w broń palną, której dostarcza nam świat zewnętrzny oraz produkcja w krypcie. Przeciwnikami naszych ludzi są między innymi łupieżcy, zmutowane insekty podobne do karaluchów, humanoidalne ghule,
361865254.jpg
Ciężkie do uśmiercenia radioaktywne skorpiony,
neon_0001_1280w.jpg
Atakujący w grupach zmutowany golec piaskowy,
maxresdefault.jpg
I jedne z najgorszych - Szpony Śmierci .
maxresdefault (1).jpg

Gra stawia przed nami również zadania do wykonania, opłacane kapslami, "pudełkami śniadaniowymi", w których znajdujemy najróżniejsze przedmioty oraz od czasu do czasu Nuka Colą Quantum. Nuka Cola jest opcjonalną walutą do kupienia za prawdziwe pieniądze. Przydaje się do przyśpieszania działań, odblokowywania questów czy wskrzeszania poległych. Jej zakup jest sprawą opcjonalną, gra bez dopłacania stanowi większe wyzwanie dla gracza.

31641892_1496888387086418_120250283900010496_n.png

Podsumowując, Fallout Shelter to urokliwa i mocno zajmująca gra. Na stronie www.gry-online.pl w wersji na Android dostała ocenę 8.1 (bardzo dobry). Mimo wykorzystania prostych, czasami wręcz banalnych założeń świetnie bawi. Plusem jest osadzenie gry w uniwersum Fallouta, ładna grafika i nienachalne mikropłatności. Rozgrywka nie nudzi a twórcy wypuścili kilka udoskonaleń dodając między innymi psy i koty jako towarzystwo dla mieszkańców krypty.
Minusem gry jest chaotyczne i nie precyzyjne sterowanie palcem, które w przypadku już mocniej rozbudowanej krypty potrafi sprawiać trudności. Gra mocno zużywa baterie w telefonie i wraz z postępami coraz wolniej się ładuje. Ja grałam na telefonie Lenovo K5 i już po kilku dniach rozbudowywania krypty, na załadowanie gry czekałam kilka minut. Rozgrywka po pewnym czasie staje się też odrobinę monotonna jednak gra jest warta polecenia.

Sort:  

Uwielbiałem tą grę! Codziennie spędzałem przy niej trochę czasu. Miałem manię aby każdy obywatel wszystkie punkty umiejętności miał wymaksowane :D haha dzięki temu nie musiałem się martwić, że nie będzie pasować do jakiejś pracy. Ludzi na pustkowia wysyłałem nawet na kilkadziesiąt godzin. No ale mimo wszystko po dłuższym czasie nudzi się.

Po 300 godzinach znudził mi się nawet Skyrim a co dopiero taka mała produkcja :) Ja też lubię maxować postacie, dzięki za komentarz !

Świetna gra ale strasznie nudna.
Szkoda że walka nie jest turowa i że nie można wysyłać karawan do innych graczy.

Nudzi się ale przecież nie od razu :) teraz robi się questy w obcych lokacjach ale walka wygląda tak samo, czasami jedynie można dobrą opcją dialogową ją ominąć. dzięki za komentarz.

Spędziłem przy tej gierce parę miłych chwil. Niewątpliwie klimat Fallouta jakoś się zachował. Jednak po rozbudowaniu krypty do maximum gra nie ma za bardzo nic do zaoferowania. Questy są bardzo podobne do siebie (albo wręcz identyczne) i jest już nudno.

Teraz są do zdobycia za questy psy i koty różnych ras, ciekawe urozmaicenie :) Dzięki za komentarz!

Good writing! I think you have very good potential here. Check out my post as well

Congratulations @kittyspawspl! You received a personal award!

Happy Birthday! - You are on the Steem blockchain for 1 year!

Click here to view your Board

Do not miss the last post from @steemitboard:

Carnival Challenge - Collect badge and win 5 STEEM
Vote for @Steemitboard as a witness and get one more award and increased upvotes!