POLSKIE marki które warto wspierać! BĄDŹ ŚWIADOMY KUPUJ POLSKIE!

in #polish4 years ago (edited)

Cześć!
Natchnęło mnie na temat Polskich marek, pewnie wiele osób zastanawia się które to Polskie, a które nie, a więc w jakiś stopniu postaram się kilkanaście ich tu wymienić.

Numerem pierwszym na naszej liście będzie ZIAJA
karolo605656.PNG
Firma ZIAJA została założona w 1989r. przez dwójkę farmaceutów, a dokładnie małżeństwo Aleksandry i Zenona Ziaja. Jak same nazwisko wskazuje nazwa firmy jest taka sama. Często się tak zdarza jeśli ktoś ma nietypowe nazwisko, a jeśli mam być szczery Ja nigdy nie poznałem kogoś o takim. Działalność jaką się zajmują jest produkcja farmaceutyków jak i kosmetyków. W początkowej fazie relacje handlowe polegały na znajomości z różnymi farmaceutami którzy mieli własne apteki i właśnie oni byli odbiorcami produktów. Po transformacji ustrojowej, a dokładnie w 1989r. Zenon Ziaja zaczął produkować ziemniaczany klej do tapet, stety repceptura nie sprawdziła się przez co właściciel poszedł w inną stronę, a dokładnie w stronę urody czyli kosmetyków.

Pierwszym produktem i prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalnym jest naturalny krem oliwkowy. Recepturę kremu stworzył wraz z żoną, a produkcja zaczęła się w ich własnym mieszkaniu i piwnicy

krem oliwkowy 23023.PNG

Z czasem sprzedaż zaczęła wzrastać przez co byli wstanie przenieść produkcje do pomieszczeń Państwowych gospodarstw rolnych gdzie wcześniej znajdowała się stołówka, a z roku na rok byli wstanie przenosić się do kolejnych lokalizacji. Po umocnieniu marki, rozpoczęto eksport do innych krajów w Europie jak również do Japonii, Chille, Tajwanu, Wietnamu, Korei Południowej itp.

Majątkiem jaki dysponuje rodzina Ziaja to kwota wyceniona na 804 mln zł. przez co plasują się na 46 miejscu w rankingu najbogatszych ludzi w Polsce.

Rocznie produkowana ilość która trafia do sprzedaży to ponad 66 mln sztuk produktów.

W ofercie możemy znaleźć około 1000 produktów. Są one nie testowane na zwierzętach. Zawartość konserwantów ograniczono do minimum.

Produkty są stosunkowo tanie i naprawę dobre, sam przetestowałem kilkanaście i prawda jest taka, że nie różnił się efektem od dużo droższych także Ja osobiście serdecznie polecam :)

MOKATE
Kolejną firmą jaką chciałbym wymienić na naszej liście będzie MOKATE

STEE.PNG

Mokate zajmuje się przemysłem spożywczym. Firma została założona w 1990 r. przez Kazimierza i Teresę Mokryszów.
Przedsiębiorczość tak naprawdę powstała w 1927 roku, a wtedy nosiła nazwę Mokrysz. Pod firmą działał sklep w Goleszowie, restauracja jak i betoniarnia. Działalność została przekazana w 1990 r. żonie Teresie która zmieniła nazwę na Mokate. Nazwa pochodzi od pierwszych liter imion i nazwiska. Mokrysz- MO,Kazmierz KA, Teresa, TE- MOKATE. Pierwszą rzeczą jaką firma produkowała była śmietanka do kawy.
Są oni jednym z największych producentów kawy i herbaty w Polsce jak i również w Czechach, Słowacji i na Węgrzech.
W 1992 roku na rynek został wprowadzony proszek instant czyli tak zwane CAPPUCCINO. Dwa lata później był to strzał w dziesiątkę i osiągnął duży sukces przez co zaczęli eksport.

dopa.PNG

W 2011 przychody jakimi mogła pochwalić się firma Mokate osiągały ponad 600 mln zł.

w 2015 przeznaczyli 100 mln zł na inwestycje. Jest to rekordowa suma, ale przez to umocnili swoją pozycje na rynku.

Kolejną marką będzie grupa MASPEX
maspex.PNG
Maspex jest to polski koncern spożywczy, który powstał w 1990 roku produkujący soki, nektary, napoje, makarony, przetwory warzywne itp.

Marki należące do MASPEXU:

mmmm.PNG

Kolejne:

mmmm3.PNG

Kolejne:

mmmm6.PNG

Ich portfolio jest naprawdę bogate w marki: Tymbark, Kubuś, Lubella, Malma, Łowicz, Krakus, Kotlin, Puchatek, Ekland, DecoMorreno, Cremona, La Festa i Plusssz.

Zatrudnienie 6500 tysiąca osób

Przychody na 4,27 mld PLN w 2016 roku.

INNE POLSKIE MARKI:

AGD i RTV

firmy 34.PNG

korwa.PNG

Art. Spożywcze

1.PNG

2.PNG

BIURO:

45.PNG

Resztę wrzucam wam w linku ponieważ jest tego naprawdę dużo:

https://wszystkocopolskie.blogspot.com/p/lista-polskich-firm.html

Sort:  

Polecam aplikacje na androida "Pola". Skanujesz kod kreskowy z dowolnego produktu i możesz dowiedzieć się więcej o firmie, która go wyprodukowała. Pola powie Ci, czy dany producent opiera się na polskim kapitale, ma u nas swoją produkcję, tworzy wykwalifikowane miejsca pracy, jest częścią zagranicznego koncernu.
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.pola_app&hl=pl

Dzieło człowieka z Klubu Jagielońskiego ;) Dobra apka :)

Idealne uzupełnienie postu, również polecam, spoko apka ;)

Jak nasz prezydent ostatnio mowił: - kiedys było dobre bo polskie, a teraz jest najlepsze bo polskie :-) I to mnie własnie skłoniło w zeszłym roku do powrotu z UK po 12 latach :-) Tzn nie jego słowa, ale świadomość, że tu jest najlepiej. ;-)

Prawda, co prawda nie wyjeżdżałem nigdy na tak długi czas, a 12 lat to bardzo długo, ale za każdym razem tęskniłem po czasie za tym wszystkim. Polska to jednak Polska, trzeba Ją doceniać, bo u nas jest najlepiej pod każdym względem, a MY jesteśmy od tego żeby budować Polskę jeszcze lepszą! :)

This post has been upvoted for free by @nanobot with 5%!
Get better upvotes by bidding on me.

Coin Marketplace

STEEM 0.29
TRX 0.06
JST 0.038
BTC 35414.11
ETH 2432.54
USDT 1.00
SBD 3.96