Rimiński chillout

in #polish5 years ago
Plan wyjazdu można było skrócić w jednym słowie 'chillout'. Nie braliśmy samochodu, a hotel specjalnie wybraliśmy w odległości ok 2 km od lotniska, żeby nie musieć szukać transferów ani komunikacji miejskiej. Jeżeli więc interesuje Cię taki pomysł na urlop do zapraszam do tekstu:

Dlaczego Rimini

Odpowiedź wydaje się prosta - bo Ryanair, który lata tu z Krakowa i Modlina (w domyśle stosunkowo tanie loty). Można też dodać, że wrzesień i początek października to już jest czas po sezonie turystycznym (nie ma tłumów), ale wszystkie ważniejsze atrakcje, czy knajpy są jeszcze otwarte, a sama pogoda pozwala jeszcze na plażowanie.

2.jpg
Nam się trafił sztormowy dzień, ale nie przeszkodziło nam to w spacerowaniu, choć wiało pierońsko i piach z plaży wciskało w głąb miasta.

Co na miejscu?

Plaża i kąpiele słoneczne wydają się zawsze dobrym rozwiązaniem, choć w szczycie sezonu trudno znaleźć miejsce. Zwłaszcza, że niektóre plaże są w całości zajęte przez leżaki i parasolki.

3.jpg

Co prawda Rimini lata świetności ma już trochę za sobą, ale nadal w sezonie potrafi być tłoczno do tego stopnia, że w restauracjach czeka się w kolejkach na stolik, kolejkach do autobusu, czy gwarnych tłumów na chodnikach przez całą dobę - trochę nie dla mnie.

źródło: lumeamirelei.blogspot.com źródło: lumeamirelei.blogspot.com

Samo w sobie Rimini oferuje natomiast przepiękną starówkę z placami, placykami, czy łukiem tryumfalnym, o których możecie przeczytać w każdym przewodniku, co jednak nic nie da, dopóki sami nie przejdziesz tymi uliczkami, nie przysiądziesz na placyku i nie poczujesz tego klimatu.

San Marino

Z Rimini można dojechać autobusem do stolicy najmniejszej i najstarszej republiki świata. Autokar startuje spod dworca kolejowego, przejazd kosztuje 5 € w jedną stronę i kursuje dosyć często - poza sezonem co najmniej raz na godzinę.

4.jpg

Wisieńka na torcie - ścieżki rowerowe

O Panie, to jest coś co zasługuje na osobny wpis. Zuepłnie inny świat, multum ścieżek, wszędzie rowery, które są nie tylko sportem ale również prozą życia. Nie tylko można podróżować i zwiedzać same Rimini, ale ścieżki te są skomunikowane ze ścieżkami innych miejscowości, a przez to pozwalają na dłuższe wycieczki Jedną z ciekawszych wycieczek była wyprawa na Gabicce Monte, skąd rozpościera się widok na Rimini, Riccione, ale spójrzcie sami

1.jpg
5.JPG

Sportowe podsumowanie

Z chilloutu wyszedł całkiem aktywny sportowo wyjazd, dzięki rowerkom udało nam się przebyć łącznie 163,51 km. Bardzo się cieszę, że udało się tak aktywnie wejść w jesień
dyscyplinadystans
walking73,5 km
cycling90,01 km

6.jpg

Sort:  

Twój post został podbity głosem @sp-group-up oraz głosami osób podpiętych pod nasz "TRAIL" o łącznej mocy ~0.17$. Zasady otrzymywania głosu z traila @sp-group-up znajdziesz w ostatnim raporcie tygodniowym z działalności @sp-group, w zakładce PROJEKTY.

@michalx2008x

Chcesz nas bliżej poznać? Porozmawiać? A może chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy na nasz czat: https://discord.gg/rcvWrAD

Gratulacje! Twojej wysokiej jakości treść podróżnicza została wybrana przez @lesiopm, kuratora #pl-travelfeed, do otrzymania 100% upvote, resteem oraz podbicia całym trailem @pl-travelfeed! Twój post jest naprawdę wyjątkowy! Artykuł ma szansę na wyróżnienie w cotygodniowym podsumowaniu publikowanym na koncie @pl-travelfeed. Dziękujemy za to, że jesteś częścią społeczności TravelFeed!

komentarz.png

Dowiedz się więcej o TravelFeed klikając na baner powyżej i dołącz do naszej społeczności na Discord.

Gratuluję, Twój post został wybrany do konkursu na najlepszy post podróżniczy tagu #pl-travelfeed, zapraszam do zapoznania się z postami konkurentów i głosowania. Za udział w głosowaniu autor postu konkursowego otrzymuje 3 pkt.

Congratulations @jocieprosza! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You got more than 200 replies. Your next target is to reach 300 replies.

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Do not miss the last post from @steemitboard:

The new SteemFest⁴ badge is ready
Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!

@tipu nominate

Posted using Partiko Android

Hi @jocieprosza! @baro89 has nominated you to become a @tipU curator! You can now request 3 @tipU upvotes per day on any content you like. The better curation reward you can get, the more upvotes with higher value you can send. You can nominate new curators as well!

To send the upvote, please comment under the post and at the end of the comment, add: @tipu curate. To nominate someone else you think would make a good @tipU curator, reply to one of their posts or comments with: @tipu nominate. All of this is of course free :)
Check out https://tipu.online/curator?jocieprosza for more information and to see your stats :). Have fun!

Hello. Currently there are a lot of curation groups and whales curating amazing content, there's no need to buy votes. The downvote you received is to discourage the buying of votes from bidbots. We kindly invite you to join us on the #NewSteem attitude, where good content receives votes and the organic content get the most attention. Buying votes hurts you, other authors and the Steem Ecosystem in general, please don't do it.

In this case, you bought a vote by sending sports token to @sportsvoter, which is exactly the same as buying votes with Steem. It hurts the Steem ecosystem. Please don't buy votes.

Hello, I'd like to explain this, he does not bought a vote, I am the curator of #pl-travelfeed and I bought this vote by sending sports token to @sporstsvoter. It had been done to award his good post.
I did not want to hurt the Steem ecosystem, I will stop use this way of "curating" good content on #pl-travelfeed.
I'm sorry for that but could you reject down vote, as far as, user hadn't bought any vote.

Thanks for explaining, we're gonna undo our vote but the trail does not follow unvotes, will give him an upvote with my account instead this one time.

Thank you for understanding, it was my fault, so @jocieprosza' post shouldn't be affected. It will not happen again from my side.
Anyway, please consider setting up a polish curator for @ocd.

We used to curate polish as well as other 10 languages but bear market hit and most authors and curators left. We're picking up languages again soon so maybe in the near future we pick polish up again.

I have some mixed feelings about tribe's bots. They are burning tokens, but in other hand, it is still a vote selling. Anyways, I would like to recommend a few very active accounts from our #polish community, people who understand what is #newsteem. Just in case you decide to support polish tag in the future: @rozku @herbacianymag @hallmann @lesiopm

Currently there are a lot of curation groups and whales curating amazing content, there's no need to buy votes

I haven't seen any of you and alike around here, so your point is totally invalid. All in all, you're the one that hurt steem ecosystem by killing creative content...

Fantastic conclusion!

Let me change the impression and ask you how to suggest a #polish content for manual curation?

Coin Marketplace

STEEM 0.27
TRX 0.12
JST 0.031
BTC 68964.81
ETH 3733.40
USDT 1.00
SBD 3.65