Wyżywienie na Ukrainie: Budka Jarka

in #polish5 years ago (edited)

Jeśli zastanawiacie się lub macie zamiar wybrać się na Ukrainę, warto pomyśleć o kosztach, które na Was tam czekają. Dla przeciętnego Ukraińca są one wysokie, ponieważ średnia pensja to 3500 UAH (Ukraińskich hrywień), czyli za zwykłe piwo w barze są oni zmuszeni zapłacić 22 UAH. Więc analogicznie, to tak jak My Polacy, musielibyśmy zapłacić w zwykłym barze "u Grubego" 22 PLN, ponieważ nasza średnia to również około 3500 ale złotych... przy dobrych wiatrach ;). Więc ceny dla nich są na prawdę wysokie, a dla nas naprawdę, ale... śmieszne.

Aktualna cena hrywny to około 15 groszy i jest ona stabilna. W Polsce lub na granicy oraz w miejscowościach w promieniu do 50 km cena pozostaje niezmienna, natomiast w samym Lwowie znajdziemy kantory oraz banki w których najlepiej opłaca się wymienić Polskie złotówki oraz Euro. Cena w nich to około 14 groszy, a dobrze szukając nawet 13,5 grosza! Za przysłowiową "stówkę" możemy poczuć się jak królowie, nie ograniczając się do wyboru barów, restauracji czy klubów. Tak naprawdę wszystko jest dla Was dostępne w tej kwocie, chodząc najedzeni jak "bąki" i nierzadko podchmieleni przez cały dzień!

Na początku opiszę miejsce o niewielkim polocie, ale jest ono warte odwiedzenia jeśli jesteście w drodze do Lwowa, i macie ochotę na przekąskę. Na mały PIT-STOP zdecydowałem się w miejscowości Mościska i szukałem właśnie czegoś co zapełni mój żołądek oraz sprawi, że będę najedzony przez dłuższy czas. Wybrałem właśnie tę budkę z, której dobiegał niesamowity zapach pieczywa, mięsa i dodatków.
DSC_0004_8_DxO.jpg
Mój nos doprowadził mnie do samych drzwi "ЯРКO", tłumacząc twardo z cyrylicy "Jarko". Sądzę, iż można przetłumaczyć to na "u Jarka",ale jeżeli jestem w błędzie napiszcie w komentarzu jak poprawnie powinienem to przetłumaczyć.
Więc przechodząc do sedna Jarek wypiecze nam przepyszne ciasto w formie tradycyjnej, z dodatkami na wierzchu oraz w formie calzone, a to wszystko od 8 do 25 UAH czyli... UWAGA! Od 1,08 PLN do 3,37 PLN naprawdę pyszne, syte, a gwarancją smaku jest to, że Jarek za piecem nieźle wymiata.
DSC_0002_8_DxO.jpg
W budce znajduje się również piec tradycyjny w, którym niegdyś te ciasta przygotowywano. W tym momencie służy on jedynie jako ozdoba, ale jest niczym w porównaniu ceny do jakości tych produktów.
DSC_0001_7_DxO.jpg
Ciasto, które wybrałem osobiście było z mięsem wieprzowym, serem żółtym w formie calzone za 22UAH czyli około 3 PLN, a najadłem się do syta będąc naprawdę głodnym.
Poniżej przedstawiam zdjęcie przykładowych wyrobów oraz ich ceny.
Znajdziecie tu bułki tradycyjne pszenne, ciasta a'la pizza oraz również w formie calzone z dodatkami:

 • mięsa wieprzowe
 • grzyby
 • kapusta
 • cebula
 • oraz wiele innych
  DSC_0006_8_DxO.jpg
  Wyroby są naprawdę sporych rozmiarów, powyższa bułka jest wielkości przedramienia koksa z okolicznej siłowni.
  DSC_0005_8_DxO.jpg

Kolejny Ukraiński FOODPORN już niebawem!

Ceny: Od 1 PLN do 3,5 PLN
Miejsce: Mościska, Obwód Lwowski, Ukraina
Koordynaty: [49.792158, 23.153125]

Sort:  

Ten post został zgłoszony do kuratorstwa :)

Dziękuję, bardzo :)

Congratulations @danielw! You have completed the following achievement on Steemit and have been rewarded with new badge(s) :

Award for the number of upvotes received

Click on the badge to view your Board of Honor.
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

To support your work, I also upvoted your post!

Do not miss the last post from @steemitboard:
SteemitBoard World Cup Contest - The results, the winners and the prizes

Do you like SteemitBoard's project? Then Vote for its witness and get one more award!

Congratulations @danielw! You received a personal award!

Happy Birthday! - You are on the Steem blockchain for 2 years!

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking

Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!

Coin Marketplace

STEEM 0.18
TRX 0.08
JST 0.024
BTC 27240.97
ETH 1884.52
USDT 1.00
SBD 2.22