Moje miejsce w internecie, czyli jak Steem zmienił moje życie i czy poleciłbym innym

in #polish8 months ago

W odpowiedzi do konkursu @jozef230 chciałbym przedstawić swój punkt widzenia na temat tego, co Steem wprowadził do mojego życia.

piZap_1579390239361.jpg

Maszynka do zarabiania pieniędzy

Tak mniej więcej blockchain Steem był przedstawiany zanim założyłem konto. Oczywiście nie dosłownie, ale z filmów, które publikował @carrioner tak to właśnie wyglądało. Jednakże żadnym blogerem czy tam YouTuberem nie byłem, więc założyłem konto tylko po to, aby wspierać @rafonixofficial, którego czasem oglądałem streamy na (nie działającej już na Steemie) platformie Dlive.

Skoro mogłem wspierać swojego twórcę nie wydając na to pieniędzy, a jednak on na tym zarabiał, wydawało mi się całkiem fajną opcją i nowością na rynku. Po pewnym czasie stwierdziłem, że może i ja spróbuję swoich sił na platformie Steem. Napisałem pierwszego posta i tak do dnia dzisiejszego czasem coś napiszę, czasem zrobię jakieś wideo, jednak nie uważam Steema jako platformy do zarabiania pieniędzy, raczej jako bardzo nowoczesną platformę, gdzie przy okazji można trochę zarobić, choć przyznam się, że od początku mojego istnienia (w maju będą 2 lata) na Steem nie wymieniłem jeszcze nawet jednego steema na złotówkę lub euro.

bank-note-941246_1920.jpg

Wiele osób, które przyszło na platformę, szczególnie w okresie, kiedy kurs był wysoki, liczyło na szybkie pieniądze. Biorąc pod uwagę, że takie osoby miały już "warsztat" do tworzenia, chętnie pisali na Steem i zarabiali całkiem ładne sumy pod swoimi postami. Niestety, kiedy kurs zaczął spadać, te osoby szybko zniknęły z platformy, a przynajmniej są nieaktywne, bo przy większości kont nawet nie widać, żeby Power down był włączony, co może oznaczać, że albo wrócą i będą dalej tworzyć jak kurs będzie wyższy, albo wrócą tylko po to aby zrobić Power down i wypłacić zarobione przez siebie pieniądze. Oczywiście jest jeszcze jedna opcja - zgubienie kluczy do konta, ale takie przypadki są raczej rzadkie, szczególnie kiedy osoby inwestowały w Steemy swoje pieniądze lub zarobiły ich naprawdę dużo.

Pasja, Hobby a może praca?

Steem ma według mnie wiele możliwości. Po pierwsze jest to raj dla programistów i osób, które mają wiele pomysłów, możliwości (także tych finansowych), umieją się poruszać w świecie krypto i blockchainów. Wystarczy spojrzeć na projekty jakie powstają. Twórcy różnego rodzaju projektów, mimo spadku kursu, działają dalej i to z całkiem dobrym skutkiem.

Dla takich osób Steem jest połączeniem pasji (programowanie) z pracą (zarabianie). Dodatkowo, jeśli takie osoby mogą przelać swoją kreatywność na blockchain, tym bardziej czują się tutaj jak ryby w wodzie.

business-561387_1920.jpg

Dla mnie Steem stał się czymś, czym dla innych jest Facebook czy Instagram, ale Steem to coś więcej. Jest to połączenie Facebooka, Instagrama, YouTuba, platformy blogowej i pewnie paru jeszcze innych serwisów społecznościowych, o których nie wspomniałem, gdzie wszystko można mieć w jednym miejscu i przy okazji wspierać swoim głosem twórców. Głosem, który ma znaczenie w przeciwieństwie do pustych "lajków". Nie ma co się oszukiwać - na wspomnianych platformach mały twórca nie zarobi nic, oprócz uznania kilku osób w postaci łapek w górę, oczywiście o ile zostanie w ogóle zauważony.

Mały twórca - wielki twórca

Moim zdaniem Steem jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie szukają wielkiej sławy i wiecznej chwały w internecie, ale chcą pokazać siebie. Na Steem jest o wiele prościej dotrzeć do odbiorcy, szczególnie teraz, kiedy ta platforma nie jest jeszcze aż tak oblegana, jest w miarę nowa i cały czas się rozwija, poprawia błędy i przede wszystkim uczy się na błędach.

people-4386248_1280.png

Obecnie nowe osoby są bardzo szybko "wychwytywane", a gdy dodatkowo tworzą regularnie, tym mają większą szansę na odniesienie sukcesu, którego mogłyby nie odnieść na innych platformach. Tutaj z małego twórcy mogą się stać wielkim twórcą, a przynajmniej takim, który ma swoich odbiorców, a to już połowa sukcesu.

Moim sukcesem jest to, że jednak ktoś zawsze przeczyta to, co napiszę lub obejrzy to, co nagram. Piszę tak jak umiem, nagrywam tak jak potrafię, ale chcę tworzyć, bo to sprawia mi przyjemność, stało się częścią mojego życia. Sam siebie mogę nazwać twórcą, czego jeszcze 2 lata temu bym w ogóle nie powiedział.

Steem zmienił wszystko

Od ponad roku nie wyobrażam sobie dnia bez tej platformy. Zawsze kilka lub kilkanaście razy na dobę wchodzę tu, by zobaczyć czy ktoś dodał jakiś post czy film. Mam swoich ulubionych twórców. Gdyby ta platforma zniknęła, zrobiłoby się pusto... To tak jakby ktoś wyłączył prąd w mieszkaniu.

Czasami mam lepsze dni na tworzenie, czasami mi się nie chce, ale wszystko co piszę to jest z potrzeby tego, że chcę się podzielić swoimi myślami z innymi i wiem, że kilka czy kilkanaście osób to przeczyta, czasem skomentuje. Dodatkowo, kiedy potrzebuję pomocy, wiem że ją otrzymam. To jest właśnie magia Steema.

piZap_1579390504525.jpg

Tutaj nauczyłem się naprawdę wielu rzeczy. Począwszy od edycji tekstu, kończąc na edycji filmów, co również nie jest łatwe i myślę, że jeszcze wszystko przede mną. Na Steem czuję, że się rozwijam, poszerzam swoje horyzonty, wiedzę, doświadczenie, poznaję innych ludzi, uczę się od innych, uczę się na własnych błędach, staram się być coraz lepszym, bo nigdy nie wiadomo co przyniesie nam przyszłość i czy ta wiedza i to doświadczenie, które teraz zdobywam, czasem nie przydadzą się w przyszłości.

Spróbuj swoich sił na Steem

Generalnie poleciłbym wszystkim platformę Steem, ale nie do zarabiania pieniędzy (może kiedyś się to zmieni), tylko do spróbowania swoich sił, do pracy nad samym sobą. Każdy ma swoje pasje i zajawki, więc dlaczego nie podzielić się nimi z innymi? Jest tu tak szeroki zakres możliwości rozwijania swoich pasji, że trudno z tego nie korzystać. Mimo namawiania kilku osób nie udało mi się ich namówić na założenie konta, ale myślę, że za kilka lat, jak platforma stanie się bardziej rozpoznawalna, nie trzeba będzie nikogo namawiać.

Zacytuję jeszcze naszego kolegę @ilodz24hd, bo bardzo mi się podobało to zdanie z jego konkursowego posta, a mianowicie:

Ja w każdym bądź razie jestem już 2 lata przed nimi i nie zamierzam rezygnować tylko przeć do przodu.

Tak, jesteśmy przed tymi wszystkimi osobami, które kiedyś tutaj zawitają i będą nowe, będą się uczyć o co tu chodzi, jak to wszystko działa. My mamy tę przewagę, że już to poznaliśmy i działamy cały czas. Nie ważne czy kurs Steem będzie wynosił 10 centów czy 10 dolarów. My tutaj zostajemy, bo to jest nasze miejsce w internecie.

Sort:  

W poprzednich latach przy wysokim kursie część tych ludzi była po cynku względów kursu. Nawet kręciła się grupa ludzi od scamów i czarnego marketingu, by przejąć pewne stanowiska. Rynek kryptografii znam dobrze od samego początku i dzisiaj kanały kryptograficzne bardzo dobrze już rozwinięte działają prężnie, żeby wszelkiej maści scamerów uwalić.

Takie projekty jak steem trzymają się już kilka lat, pomimo uśmiercania go już nie pamiętam ile razy, ale to było tego sporo nie tylko na steem również poza i grupach Facebook i Diskordowych. Tylko mający na celu powalenie projektu i odstraszanie ludzi. Wiele podobnych projektów padło jedne po miesiącu a inne po kilku. Powstają nowe i bardziej scentralizowane z kombinowanym systemem.

Steem będzie jeszcze działał długie lata. Powracają osoby technicznie i zaczynają wpływać coraz większe inwestycje. SMT, które wyskoczą, przyniosą kilka nowych możliwości. Rozmyślają nawet, żeby zrobić steem wersje Pro, żeby była sprzedaż steema, a nie sama spekulacja i sprzedawanie steema i to myślę, że byłaby dobra opcja- skup/sprzedaż coś jak funkcja Brave Browser, żeby wstawić reklamy, musisz kupić Token Bat. Również pojawiają się świetne gry i w kolejce czekają inne z zewnątrz, żeby się połączyć blockchainem steem.

Tak jak piszesz, Ci co są teraz, mają szanse budować konta bo im droższy steem tym mniej ich dostaniemy bo mniej będzie wydawane z puli a obecne będą rosły. Dlatego warto skupić się nad swoimi kontami szczegulności, kiedy kuratorka jest większa. Również nie ma co patrzeć na zarobek, bo każde 0,05 czy zero 0,10 centa da, dobre rezultaty a opcji jest wiele jak token,gry, posty. Gdzie dostaniemy tyle możliwości w jednym miejscu? A wiedza i doświadczenie jest bezcenna i może przynieść w pewnym momencie zaskakujący efekt:)

Będzie się działo, możliwe że ten rok będzie przełomowy i to co najgorsze już jest za nami. Trzeba działać i czekać cierpliwie na rezultaty 😉

Posted using Partiko Android

Generalnie poleciłbym wszystkim platformę Steem, ale nie do zarabiania pieniędzy (może kiedyś się to zmieni), tylko do spróbowania swoich sił, do pracy nad samym sobą.

Podoba mi się twoje myślenie. Racja tutaj nauczyłem się pracy nad sobą. To jest mały warsztat kształcenia swoich możliwości, swojej pasji. Miłego dnia!👊

Dlatego działamy i uczymy się dalej 😉

Posted using Partiko Android

Congratulations @baro89! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You made more than 2000 comments. Your next target is to reach 2500 comments.

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

To support your work, I also upvoted your post!

Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!

Nom, to jest nasze miejsce w internecie :)

Zgodnie z obietnicą puściłam w świat Twój artykuł :) Dziękuję za współpracę :)


Congratulations @baro89! You received a personal award!

Thank you for the witness votes you made to support your Steem community and for keeping the Steem blockchain decentralized

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking

Do not miss the last post from @steemitboard:

Use your witness votes and get the Community Badge
Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!

Congratulations @baro89! You received a personal award!

Did you downvote Steemit's posts because its owner converted it into a sockpuppets factory? OK, you deserve that badge!

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking

Do not miss the last post from @steemitboard:

Use your witness votes and get the Community Badge
Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!

Coin Marketplace

STEEM 0.15
TRX 0.03
JST 0.037
BTC 10341.37
ETH 331.98
USDT 1.00
SBD 0.95