W labiryncie świata. VII konkurs pl-religia. Nagroda główna 5 SBD

in polish •  9 months ago  (edited)
Witam wszystkich czytelników pl-religia!


Dwa tematy nowej, VII edycji podpowiedzieli nam @annanowicka i @zwora:

  1. Zapomniane religie
  2. Kościół i władza


Śledząc ostatnio "politycyzację" tagu pl-religia pomyślałem o zrobieniu takiego ryzykownego tematu:
3) Czy są jeszcze dziś chrześcijanie, którzy pamiętają o idei “kochania nieprzyjaciół” Jezusa?

18 czerwca pytanie to w dramatyczny sposób zadał katolicki Papież Franciszek “Jak możemy kochać tych, którzy decydują się "podkładać bomby i zabijać tak wielu ludzi?" Jak możemy "kochać tych, którzy z powodu swej miłości do pieniądza uniemożliwiają starszym dostępu do niezbędnych leków i zostawiają ich na pewną śmierć?"
Czy znajdzie się wśród nas choć jeden chrześcijanin, który by próbował obronić pomysł tego idealistycznego Żyda/Mesjasza/Boga z Nazaretu?


Może niektórzy z Was pamiętają, że w naszym chaotycznym świecie chciałbym aby powstał nowy zawód - konsultant światopoglądowy. Dziś jeden temat ze “światopoglądologii”:
4) Czy można nie mieć żadnego światopoglądu?
Można nie filozofować. Ale musimy żyć i podejmować decyzje. Aby podjąć jakąkolwiek decyzję, musimy odwołać się do jakiegoś sensownego, spójnego obrazu świata. Łatwo krytykować naiwność, np. odsłaniać paradoksy religii, łatwo krytykować to, w co NIE wierzymy. Ale czy możemy w nic wierzyć? (Do tego tematu  sprowokował mnie bardzo krytyczny wobec religii post @kapitanrosomak. Ja sam mam inny stosunek do wierzeń, które odrzucam).


5) Riposta - odpowiedz na dowolny polski post o tematyce światopoglądowej


Pozdrawiam Was wszystkich ciepło!


Regulamin konkursu tu. (Jedna poprawka - termin do północy w PIĄTEK, a nie w czwartek za dwa tygodnie, bo znów się jeden dzień spóźniłem ze startem konkursu).

Grafika stąd.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Zgłaszam swój post w kategorii zapomniane religie:
https://steemit.com/polish/@marcon/zrozumiec-iran-zaratustrianizm

Super :) na pewno wezmę udział.

·

Liczyłem na to ;)

Wezmę udział, tylko pytanie. Czy może to być post który krytykuje jakąś religię?

·
  ·  9 months ago (edited)

Może, oczywiście. Moja ocena postu będzie zależała od jakości i obiektywności tej krytyki. TO jest złe w tej religii. OK. Ale czy inne są lepsze? Czy ateizm jest lepszy? i DLACZEGO?

Takie coś cenię. Inni mogą cenić coś innego. Tag pl-religia nie jest moją własnością, jak to słusznie kiedyś zauważył nas niesamowity @carrioner ;)

Nie jestem pewien czy dobrze rozumiem: termin wysyłania prac to 21 września?

·

Tak, piątek w przyszłym tygodniu.

Tylko to "wysyłanie" mnie niepokoi. Prowadzę w tej chwili dwa różne konkursy. Konkurs powyżej dotyczy prac na podane w poście tematy. Prace te po prostu publikuje się na Steemicie, z dodaniem tagu #labirynt-swiata. To mały konkurs z nagrodą 5 SBD i tutaj termin jest do 21 września.

Pełny regulamin tego konkursu: https://steemit.com/polish/@assayer/regulamin-konkursu-w-labiryncie-swiata-na-tagu-pl-religia-aktualizacja-08-06-18

Natomiast na mój email wysyła się prace na drugi, duży konkurs pl-publikacje. Tematyką tych prac jest Steem i Steemit i staramy się je opublikować w czasopiśnie I love crypto. Tutaj nagrody sięgają ponad 100 STEEM. Tutaj termin jest do 30 września.

Pełny regulamin tego konkursu: https://steemit.com/polish/@assayer/regulamin-2-specjalnej-edycji-konkursu-pl-publikacje

·
·

Tak zrozumiałem to. Po prostu chciałem wystartować na oba i nie byłem pewny czy muszę się spiąć na konkurs religijny :)