Regulamin 2. (specjalnej) edycji konkursu pl-publikacje

in #polish6 years ago (edited)




Kilka słów wstępu

II edycja pl-publikacje będzie edycją “specjalną”, gdyż artykuły uczestników konkursu zostaną tym razem wysłane do jednego tylko magazynu: I Love Crypto (ILC), z możliwością ukazania się w numerze 3. tego kwartalnika. Wynika z tego kilka poważnych zmian w zasadach konkursu.

Nie ma potrzeby szukania tematu-pretekstu, gdyż redakcja ILC jest jak najbardziej zainteresowana naszymi pracami na temat Steema i Steemita. Nie ma zatem także inicjatora tej edycji, czyli pomysłodawcy tematu-pretekstu. Edycję specjalną poprowadzi organizator konkursu (@assayer).

W porozumieniu z redakcją ILC w ramach konkursu przeprowadzona będzie także wstępna selekcja prac do publikacji (ostatecznej selekcji dokona ILC). Prace odrzucone w ramach wstępnej lub ostatecznej selekcji będą brane w konkursie pod uwagę tak samo, jak prace które “awansują”.

Cały konkurs do chwili rozstrzygnięcia może potrwać nawet do 5-6 miesięcy. (Numer 3. jest planowany na styczeń-marzec 2018, a rozstrzygnięcie naszego konkursu będzie możliwe dopiero po ukazaniu się tego numeru).


Etapy i terminy  

Drugi (specjalny) konkurs pl-publikacje składa się z sześciu etapów: zgłaszania udziału autorów, szukania sponsorów i pisania artykułów; wewnętrznej redakcji; wyłonienia prac przedstawionych do publikacji; oczekiwania na decyzje redakcji ILC i publikowania na Steemicie; głosowania.

  • etap zgłaszania udziału autorów, szukania sponsorów i pisania artykułów rozpoczyna się z dniem 1 września 2018. W trakcie trwania tego etapu organizator konkursu układa listę chętnych autorów, gromadzi dotacje sponsorów, a także powołuje 5-osobową redakcję konkursu, mającą przeprowadzić wewnętrzną selekcję prac do publikacji. W trakcie trwania tego etapu autorzy muszą napisać artykuły konkursowe i wysłać je e-mailem na adres [email protected]. Etap ten zakończy się 30 września 2018 o północy).
  •  etap wewnętrznej redakcji rozpocznie się 1 października 2018 o północy. W trakcie tego etapu organizator konkursu - w miarę swoich możliwości i umiejętności - udzieli zainteresowanym uczestnikom konkursu pomocy w dopracowaniu ich artykułów. Etap ten zakończy się 15 października 2018 o północy). 
  • etap wyłonienia prac przedstawionych do publikacji rozpocznie się 16 października 2018. W tym czasie członkowie wewnętrznej redakcji zapoznają się z pracami konkursowymi, a następnie przeprowadzą wstępną selekcję prac do publikacji. Organizator konkursu prześle wybrane prace do redakcji ILC. Etap ten zakończy się 31 października 2018 o północy).
  • etap oczekiwania na decyzje redakcji ILC i publikowania na Steemicie zaczyna się 1 listopada 2018 roku. W tym czasie autorzy czekają na decyzję, czy ich prace zostały przyjęte, czy odrzucone przez ILC. Po ukazaniu się 3. numeru magazynu ILC (prawdopodobnie w styczniu 2019) - autorzy mogą zacząć publikować na Steemicie krótkie streszczenia, linkujące do artykułów przyjętych lub pełne artykuły odrzucone. Dotyczy to także artykułów odrzuconych przez redakcję wewnętrzną. Wszystkie streszczenia i artykuły odrzucone muszą zostać opublikowane w ciągu tygodnia od dnia ukazania się 3. Numeru ILC.
  •  etap głosowania zaczyna się po tygodniu od dnia ukazania się 3. Numeru ILC. Organizator konkursu ogłosi wtedy post otwierający głosowanie, zawierający linki do wszystkich artykułów, opublikowanych i nieopublikowanych. Na tym etapie społeczność polish wybierze (poprzez głosowanie) trzech zwycięzców konkursu. Głosowanie zakończy się w tydzień po jego ogłoszeniu. Po zakończeniu głosowania inicjator edycji w poście z wynikami ogłosi zwycięzców, a także zamknie edycję. Nagrody zostaną wysłane po upływie 48 godzin, w czasie których możliwe są odwołania do Komisji Odwoławczej.


Wymagania dla zgłaszanego artykułu

  • artykuł musi być napisany po polsku
  • artykuł musi podejmować przynajmniej niektóre tematy i problemy specyficzne dla blogowiska Steemit jako części ekosystemu Steema, tzn. nie spotykane na tradycyjnych blogach/mediach społecznościowych (nie musi jednak ograniczać się do takich specyficznych tematów/problemów)
  • informacje na temat Steemu i Steemita muszą być zgodne z prawdą, a zwłaszcza z informacjami w Steem White Paper
  • artykuł musi być w terminie do 30 września 2018 o północy przesłany do organizatora konkursu na adres [email protected]

Wyłanianie prac proponowanych do publikacji w ILC

  • wyboru prac przedstawionych do publikacji dokona 5-osobowa redakcja wewnętrzna 2. edycji pl-publikacje, powołana przez organizatora konkursu
  • członkami redakcji zostaną wybrane osoby piszące na tagu polish, wyróżniające się umiejętnościami literackimi i/lub wiedzą na temat technologii i ekosystemu Steema/Steemita, a także osoby zaangażowane w konkurs pl-publikacje w przeszłości (np. inicjator edycji, laureat, sponsor).
  • organizator konkursu będzie jednym z 5 członków redakcji
  • każdy z członków redakcji przeczyta i oceni wszystkie konkursowe artykuły w skali 1-3 (1 - słaby, 2 - na dobrym poziomie, 3 - bardzo dobry)
  • do redakcji ILC zostaną przesłane wszystkie prace, które zgromadzą łączną ilość punktów równą lub wyższą od kwalifikującego minimum punktów
  • kwalifikujące minimum punktów ustali organizator konkursu po konsultacji z członkami redakcji, w zależności od poziomu merytorycznego i literackiego prac

Głosowanie

  • w głosowaniu mogą brać udział wyłącznie ludzie z polskiej społeczności,
  • głos można oddać tylko na posty wyszczególnione na liście postów do głosowania,
  • każdy może oddać łącznie 3 głosy: pierwszy za 3 punkty, drugi za 2 punkty i trzeci za 1 punkt,
  • poprawnie oddany głos to podanie tytułu lub linka do posta (może być z uzasadnieniem, ale nie musi),
  • na dany post można zagłosować tylko raz,
  • nie można głosować na swoje posty,
  • za zagłosowanie na innych autor biorący udział w konkursie otrzyma dodatkowe 3 punkty,
  • finałowa kolejność jest określana na podstawie sumy punktów z postów danego autora.


Nagrody

  • zwycięzcom przysługują nagrody w wysokości zależnej od puli nagród, na którą składają się dotacje sponsorów, a także środki płynne z postów organizacyjnych w danej edycji konkursu
  • nagroda jest dzielona na pierwsze trzy miejsca według wzoru: 1. miejsce to 50%, 2. miejsce to 30%, 3. miejsce to 20%
  • w przypadku remisu pierwszego miejsca obaj zwycięzcy otrzymują po połowie łącznej kwoty za miejsca 1. i 2. , a nagrody za 2. miejsce się nie przyznaje
  • w przypadku remisu drugiego miejsca obaj zwycięzcy otrzymują po połowie łącznej kwoty za miejsca 2. i 3.  a nagrody za 3. miejsce się nie przyznaje
  • w przypadku remisu trzeciego miejsca obaj zwycięzcy otrzymują po połowie kwoty za 3. miejsce


Komisja odwoławcza

  • po ogłoszeniu wyników przez 48 godzin jest możliwość zgłoszenia protestu w związku z jakimikolwiek nieprawidłowościami podczas typowania zwycięzcy,
  • wszelkie problemy proszę zgłaszać na czacie do @assayer -a
  • sprawa zostanie przekazana do Ponad Konkursowej Komisji Odwoławczej, złożonej z osób prowadzących stałe konkursy na tagu polish
  • po kolejnych 7 dniach zostaną zebrane wypowiedziane opinie i na zasadzie demokracji zostanie ogłoszona decyzja
  • w podejmowaniu decyzji nie weźmie udziału osoba, prowadząca konkurs, którego protest dotyczy (w przypadku konkursu pl-publikacje wyłączony będzie @assayer


Podziękowanie


Powyższy regulamin jest kolejną adaptacją bezcennego regulaminu konkursu Tematy Tygodnia (#tematygodnia) Dziękuję serdecznie @lukmarcus -owi za pozwolenie na wykorzystanie wypracowanego przez niego i dobrze sprawdzonego schematu.



Grafika konkursowa pochodzi stąd.

Sort:  

Czy ILC dopuszcza możliwość publikacji artykułów pod pseudonimem, czy też wymaga podania imienia i nazwiska autora? I jeszcze pytanie powiązane - czy ILC zapłaci autorowi opublikowanego artykułu (a jeśli tak to czy może to zrobić w kryptowalucie)?

Dobre pytania. Dowiem się.

Oczywiście, zapłacić zapłaci. To normalne. Co do reszty - zapytam.

Różnie bywa z tymi czasopismami na dorobku. ;-). Ale tak naprawdę chodzi mi wyłącznie o kwestie anonimowości.

Mała korekta: nie ma 31 września :)

O, dzięki. Przy okazji okazało się, że jest 31 października.

Poprawiłem te złośliwe końcówki miesięcy ;)

Coin Marketplace

STEEM 0.19
TRX 0.18
JST 0.032
BTC 88143.93
ETH 3070.82
USDT 1.00
SBD 2.78