Off-Steem Contest, nowa Fundacja i przyszłość Steema

in #polish5 years ago (edited)Mroźna zima w kryptowalutach trwa i na Steemie daje się nam mocno we znaki. 


Bardzo aktywni - @barbarossastudio i @fervi - bez których trudno byłoby sobie tag polish wyobrazić - opublikowali ostatnio posty “Czy tutaj ma szansę coś się udać?” i “Rozwój projektów na Steem”. Obaj zastanawiali się nad sposobami promocji Steema i finansowaniem różnych projektów. Pierwszy z nich napisał na zakończenie “Brak wsparcia na rodzimej scenie daje (...) mandat aby wzorem Klose i Podolskiego szukać szczęścia nad Łabą. Może Niemcy, Francuzi, Amerykanie okażą się bardziej łaskawi niż rodacy?” Drugi podsumował swój post: “Po latach zastanawiam się czy było warto to wszystko rozwijać i nie wiem…”.


Wypada mi się odezwać z kilku powodów. Po pierwsze #pl-publikacje były kilkakrotnie przywoływane w artykułach i dyskusji jako jeden z przykładów udanych projektów, mocno nastawionych na promowanie całego Steema. Chcę więc przypomnieć, że pierwsze dwie edycji projektu miały mocne wsparcie zarówno wielu mniejszych sponsorów, jak i polskich wielorybów (w postaci rekordowych dotacji lub wsparcia poprzez 100% upvotes). 


Po drugie, z satysfakcją dowiedziałem się z Waszych komentarzy, że nie tylko w obu wypadkach wbiliśmy się w papierowe czasopisma, ale cały ten konkurs dodał sporo nadziei nam samym. Nadziei, że wspólnie jakoś wypromujemy Steem! W związku z tym chciałbym mocno podkreślić, że chociaż mało ostatnio publikuję, co do konkursu “trzymam rękę na pulsie”. Wersja angielska jest gotowa i już dawno byłaby online, gdyby nie…


.... mała rewolucja na “wielkim Steemie”


Nie wiem, czy wiecie o powstaniu @steemalliance i projekcie Fundacji? (Nie znalazłem wzmianek o niej w dyskusjach pod oboma artykułami). Z tego co rozumiem z lektury anglojęzycznych postów z ostatnich kilku tygodni, grupa witnesses i inwestorów dogadała się z Nedem w sprawie powstania nowej instytucji, w formie fundacji. Ma ona zajmować się właśnie tym, o co najbardziej się martwią @barbarossastudio i @fervi, czyli organizowaniem finansowania najlepszych projektów Steemian, najkorzystniejszych dla blokczejna i całej naszej społeczności. Być może Steemit Inc. udostępni Fundacji środki finansowe. Na razie działa "grupa robocza", która właśnie zbiera pomysły na to, jak najlepiej taką fundację zorganizować. Przebieg dalszych prac i rozmaite komentarze możecie śledzić pod tagiem #steemalliance. (Oficjalne konto: @steemalliance).


Piszę o tym, aby pokazać, że także “światowy Steem” gwałtownie szuka wyjścia z obecnego impasu. Nie jesteśmy sami! Czy trzecia instytucja - poza Steemit.inc i witnesses - spowoduje, że wyjdziemy odważniej w szeroki świat i zaczną działać te “efekty sieci”, na jakie czeka @barbarossastudio. Nie wiem. Ale będzie to nowa poważna szansa. (A może nawet ktoś z #polish chce im tam pomóc?)


Off-Steem Contest czeka 


do momentu powstania Fundacji. Nagłaśnianie tej międzynarodowej wersji #pl-publikacje nie ma sensu, dopóki “na górze” Steema trwa Wielka Przebudowa. Utonęlibyśmy w tym huku i zgiełku: wielcy gracze są zajęci czym innym. Poza tym: skoro Fundacja ma być źródłem największych “zastrzyków finansowych” na Steemie, dlaczego nie poprosić ich o dofinansowanie wersji startowej Off-Steem Contest? Na pewno to nie zaszkodzi. Może nawet byłby to jeden z ich pierwszych zaakceptowanych projektów? W końcu mamy się już czym pochwalić!


W najbardziej optymistycznej wersji może uda się wystartować Off-Steem Contest w kilku krajach, albo i nawet pomóc zarządowi Fundacji w zdobyciu zaufania Neda i społeczności Steema? Kilka artykułów o Steemie jednocześnie w Stanach, Niemczech i Chinach, w dużych krajowych czasopismach - czy nie byłby to wspaniały start i dla Off-Steem Contest, i dla nowej Fundacji?!


Co do polskiego #pl-publikacje


@bowess zakończyła już ostatnie korekty we współpracy z redakcją I LOVE CRYPTO. “Nasz” trzeci numer pisma jest gotowy. Wyjdzie w przyszłym miesiącu. Możemy już chyba powoli szukać jakiegoś super-tematu-pretekstu i sponsorów na trzecią edycję? Czekam na czacie na Wasze sugestie. (Konkurs zamykający edycję II - przypominam - musi poczekać kolejne 3 miesiące od chwili pojawienia się numeru ILC z artykułem @bowess).


Podsumowując: zima kryptowalut trwa. ALE...Zgłaszam do Tematy Tygodnia jako ripostę do cytowanych artykułów.

Grafika stąd.

Sort:  

W końcu jakieś wieści, bo się zastanawiałem co się z Tobą stało i całą ideą. No to pozostaje obserwować teraz rozwój sytuacji :)

Sprawdź @steemalliance-pl :)

"Mroźna zima w kryptowalutach trwa i na Steemie daje się nam mocno we znaki " - na Steemie to może jest i zima, z resztą "self-inflicted", ale ja tam widzę już mocno zaawansowaną wiosnę w paru innych miejscach 😛

Krypto to nie tylko muszelki kauri, którymi ludzie sobie handlują, zatem warto się porozglądać po świecie i zobaczyć jak to wygląda za przysłowiową miedzą, bo ani na BTC ani tym bardziej na STEEM'ie kryptoświatek się nie kończy.

O Steem Alliance wiemy i stworzyliśmy polską grupę tłumaczenia ich wpisów. Ale wiemy też o fundition, które się wypięło, bo mają swoją chorą wizję

Proszę pamiętać, że @fervi zawsze lubi pomarudzić ;) !tipuvote 0.3

Bo marudzić trzeba

This post is supported by $0.13 @tipU upvote funded by @cardboard :)
@tipU voting service guide | For investors.

Coin Marketplace

STEEM 0.23
TRX 0.12
JST 0.029
BTC 67695.19
ETH 3488.51
USDT 1.00
SBD 3.21