Off-Steem Contest, nowa Fundacja i przyszłość Steema

in polish •  3 months agoMroźna zima w kryptowalutach trwa i na Steemie daje się nam mocno we znaki. 


Bardzo aktywni - @barbarossastudio i @fervi - bez których trudno byłoby sobie tag polish wyobrazić - opublikowali ostatnio posty “Czy tutaj ma szansę coś się udać?” i “Rozwój projektów na Steem”. Obaj zastanawiali się nad sposobami promocji Steema i finansowaniem różnych projektów. Pierwszy z nich napisał na zakończenie “Brak wsparcia na rodzimej scenie daje (...) mandat aby wzorem Klose i Podolskiego szukać szczęścia nad Łabą. Może Niemcy, Francuzi, Amerykanie okażą się bardziej łaskawi niż rodacy?” Drugi podsumował swój post: “Po latach zastanawiam się czy było warto to wszystko rozwijać i nie wiem…”.


Wypada mi się odezwać z kilku powodów. Po pierwsze #pl-publikacje były kilkakrotnie przywoływane w artykułach i dyskusji jako jeden z przykładów udanych projektów, mocno nastawionych na promowanie całego Steema. Chcę więc przypomnieć, że pierwsze dwie edycji projektu miały mocne wsparcie zarówno wielu mniejszych sponsorów, jak i polskich wielorybów (w postaci rekordowych dotacji lub wsparcia poprzez 100% upvotes). 


Po drugie, z satysfakcją dowiedziałem się z Waszych komentarzy, że nie tylko w obu wypadkach wbiliśmy się w papierowe czasopisma, ale cały ten konkurs dodał sporo nadziei nam samym. Nadziei, że wspólnie jakoś wypromujemy Steem! W związku z tym chciałbym mocno podkreślić, że chociaż mało ostatnio publikuję, co do konkursu “trzymam rękę na pulsie”. Wersja angielska jest gotowa i już dawno byłaby online, gdyby nie…


.... mała rewolucja na “wielkim Steemie”


Nie wiem, czy wiecie o powstaniu @steemalliance i projekcie Fundacji? (Nie znalazłem wzmianek o niej w dyskusjach pod oboma artykułami). Z tego co rozumiem z lektury anglojęzycznych postów z ostatnich kilku tygodni, grupa witnesses i inwestorów dogadała się z Nedem w sprawie powstania nowej instytucji, w formie fundacji. Ma ona zajmować się właśnie tym, o co najbardziej się martwią @barbarossastudio i @fervi, czyli organizowaniem finansowania najlepszych projektów Steemian, najkorzystniejszych dla blokczejna i całej naszej społeczności. Być może Steemit Inc. udostępni Fundacji środki finansowe. Na razie działa "grupa robocza", która właśnie zbiera pomysły na to, jak najlepiej taką fundację zorganizować. Przebieg dalszych prac i rozmaite komentarze możecie śledzić pod tagiem #steemalliance. (Oficjalne konto: @steemalliance).


Piszę o tym, aby pokazać, że także “światowy Steem” gwałtownie szuka wyjścia z obecnego impasu. Nie jesteśmy sami! Czy trzecia instytucja - poza Steemit.inc i witnesses - spowoduje, że wyjdziemy odważniej w szeroki świat i zaczną działać te “efekty sieci”, na jakie czeka @barbarossastudio. Nie wiem. Ale będzie to nowa poważna szansa. (A może nawet ktoś z #polish chce im tam pomóc?)


Off-Steem Contest czeka 


do momentu powstania Fundacji. Nagłaśnianie tej międzynarodowej wersji #pl-publikacje nie ma sensu, dopóki “na górze” Steema trwa Wielka Przebudowa. Utonęlibyśmy w tym huku i zgiełku: wielcy gracze są zajęci czym innym. Poza tym: skoro Fundacja ma być źródłem największych “zastrzyków finansowych” na Steemie, dlaczego nie poprosić ich o dofinansowanie wersji startowej Off-Steem Contest? Na pewno to nie zaszkodzi. Może nawet byłby to jeden z ich pierwszych zaakceptowanych projektów? W końcu mamy się już czym pochwalić!


W najbardziej optymistycznej wersji może uda się wystartować Off-Steem Contest w kilku krajach, albo i nawet pomóc zarządowi Fundacji w zdobyciu zaufania Neda i społeczności Steema? Kilka artykułów o Steemie jednocześnie w Stanach, Niemczech i Chinach, w dużych krajowych czasopismach - czy nie byłby to wspaniały start i dla Off-Steem Contest, i dla nowej Fundacji?!


Co do polskiego #pl-publikacje


@bowess zakończyła już ostatnie korekty we współpracy z redakcją I LOVE CRYPTO. “Nasz” trzeci numer pisma jest gotowy. Wyjdzie w przyszłym miesiącu. Możemy już chyba powoli szukać jakiegoś super-tematu-pretekstu i sponsorów na trzecią edycję? Czekam na czacie na Wasze sugestie. (Konkurs zamykający edycję II - przypominam - musi poczekać kolejne 3 miesiące od chwili pojawienia się numeru ILC z artykułem @bowess).


Podsumowując: zima kryptowalut trwa. ALE...Zgłaszam do Tematy Tygodnia jako ripostę do cytowanych artykułów.

Grafika stąd.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

W końcu jakieś wieści, bo się zastanawiałem co się z Tobą stało i całą ideą. No to pozostaje obserwować teraz rozwój sytuacji :)

Sprawdź @steemalliance-pl :)

"Mroźna zima w kryptowalutach trwa i na Steemie daje się nam mocno we znaki " - na Steemie to może jest i zima, z resztą "self-inflicted", ale ja tam widzę już mocno zaawansowaną wiosnę w paru innych miejscach 😛

Krypto to nie tylko muszelki kauri, którymi ludzie sobie handlują, zatem warto się porozglądać po świecie i zobaczyć jak to wygląda za przysłowiową miedzą, bo ani na BTC ani tym bardziej na STEEM'ie kryptoświatek się nie kończy.

O Steem Alliance wiemy i stworzyliśmy polską grupę tłumaczenia ich wpisów. Ale wiemy też o fundition, które się wypięło, bo mają swoją chorą wizję

Proszę pamiętać, że @fervi zawsze lubi pomarudzić ;) !tipuvote 0.3

·

Bo marudzić trzeba

This post is supported by $0.13 @tipU upvote funded by @cardboard :)
@tipU voting service guide | For investors.