Kosmiczna wycieczka do Kennedy Space Center

in pl-travelfeed •  3 months ago  (edited)

Są takie miejsca na świecie gdzie czujesz się bliżej gwiazd. Są takie miejsca na świecie, które wyrywają cię z butów bo bliżej się już nie da. W kwestii kosmosu, gwiazd, całego scifi i tego jak wyobrażamy sobie loty w kosmos, nie ma lepszego miejsca na Ziemi niż Kennedy Space Center na Florydzie.

4.JPG

To najbardziej Tu! jak się tylko da. To z tego miejsca ludzie polecieli w kosmos.
To tu wciąż startują te prawdziwe i te największe rakiety na ziemi. To stąd wysłali ekipe na księżyc. To tu są te przyciski i monitory, cały ten prawdziwy Space Center i Nasa :)

1.JPG

G0167697.JPG

51.JPG

SAM_1574.JPG

2xzx.JPG

Centrum lotów kosmicznych znajduje się na przylądku Canaveral w stanie Floryda. Zajmuje powierzchnię 567 km², tworząc w przybliżeniu prostokąt o wymiarach 50 na około 10 km.
To ogromny teren i wszystko jest tu ogromne. Wszystkie budynki, rakiety, silniki. Wielkie. Nawet aligatory mają tu, może nie wielkie, ale mają :)

4fiter2.JPG

G0237838.JPG

G0257897.JPG

G0408125.JPG

G0458269.JPG

Kiedyś było tu tylko Nasa. Teraz działają tu również inne firmy, jak SpaceX czy Boeing. Oczywiście teren na który może wejść zwykły ludek ogranicza się głównie do Muzeum i dotyczy projektów dawno już zamkniętych ale to wciąż ogrom do oglądania. Do napawania się i nacierania tą kosmiczną energią.

Kennedy Space Center składa się z wielu tzw. kompleksów. To wielkie, małe miasteczka rozsiane po całym terenie. Kontrolę nad procedurami startowymi pełni aktulanie kopmleks 39, którego główny element tworzy hangar VAB.

KSC__Complex_39.jpg
fot. viki

2.JPG

1zxccx.JPG

123.JPG

G0087599.JPG

G0227816.JPG

G0217797.JPG

G0538466.JPG

Zdjęcia, które pokazuje to wycinek tego co można zobaczyć. Wszystkie te rakiety i silniki robią ogromne wrażenie. Świadomość prawdziwości powala.
Na zewnątrz przy tych rampach startowych, przy tych rakietach i ogromnych hangarach czuło się wielkość i rozmach z jakim wciąż jest to realizowane. A maja rozmach.... oj mają :)

1zxccx.JPG

321.JPG

G0057564.JPG

G0097606.JPG

G0047535.JPG

Wewnątrz. Nie ważne czy hangaru z przygotowaną Muzealną ekspozycją, czy wewnątrz budynku z centrum dowodzenia, wewnątrz panuje zupełnie nadzwyczajna atmosfera. Tam jest wręcz kosmiczne powietrze. Tam można dotknąć prawdziwego kosmosu. Noo czegoś co było naprawdę w kosmosie.

SAM_1593.JPG

SAM_1595.JPG

SAM_1601.JPG

SAM_1605.JPG

43.JPG

SAM_1605.JPG

4343.JPG

SAM_1590.JPG

SAM_1592.JPG

333.JPG

Zupełnie innym doznaniem jest zobaczyć tego gagatka.

22.JPG

11.JPG

112.JPG

212.JPG

222.JPG

331.JPG

22.JPG

G0648765.JPG

G0608577.JPG

G0628662.JPG

To tyle na dziś.
Do dyskusji na temat zapraszam na chat - można mnie złapać na Sp-group na Discord i na Chacie na Polish. Zapraszam również do komentowania.

Szczególnie zapraszam do fallow'owania staram się być dość aktywny na steemit, więc po co przegapić :D

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Hi @yellowmode,
Thank you for participating in the #travelfeed curated tag. To maintain a level of quality on the project we have certain criteria that must be met for participation. Please review the following: https://travelfeed.io/@travelfeed/how-to-participate-use-travelfeed-in-your-posts
We require at least 250 words in English.
Thank you very much for your interest and we hope to read some great travel articles from you soon!
The language of your post was automatically detected, if your English text is at least 250 words long or you have updated your post to fit our criteria, you can ignore this comment for it to be considered for curation. For further questions, please contact us on the TravelFeed Discord.
Regards, @travelfeed

Gratulacje! Twojej wysokiej jakości treść podróżnicza została wybrana przez @saunter, kuratora #pl-travelfeed, do otrzymania 100% upvote, resteem oraz podbicia całym trailem @travelfeed! Twój post jest naprawdę się wyjątkowy! Artykuł ma szansę na wyróżnienie w cotygodniowym podsumowaniu publikowanym na koncie @pl-travelfeed. Dziękujemy za to, że jesteś częścią społeczności TravelFeed!

komentarz.png

Dowiedz się więcej o TravelFeed klikając na baner powyżej i dołącz do naszej społeczności na Discord.

Super! Dziękuję bardzo.

Congratulations, Your Post Has Been Added To The Steemit Worldmap!
Author link: http://steemitworldmap.com?author=yellowmode
Post link: http://steemitworldmap.com?post=kosmiczna-wycieczka-do-kennedy-space-center


Want to have your post on the map too?

  • Go to Steemitworldmap
  • Click the code slider at the bottom
  • Click on the map where your post should be (zoom in if needed)
  • Copy and paste the generated code in your post
  • Congrats, your post is now on the map!

Twój post został podbity głosem @sp-group-up oraz głosami osób podpiętych pod nasz "TRIAL" o łącznej mocy ~0.20$. Lista osób z naszego triala oraz wszystkie podbite przez nas posty są publikowane we wtorkowych raportach z działalności grupy. Zasady otrzymywania głosu z triala @sp-group-up znajdują się tutaj, w zakładce PROJEKTY
Chcesz nas bliżej poznać? Porozmawiać? A może chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy na nasz czat: https://discord.gg/rcvWrAD

@wadera

Dziękuje bardzo :)

Posted using Partiko Android