Akademia SteemMonsters: Zielone abc...
Kolor zielony symbolizujący "Earth" w moich grach możecie zobaczyć dość często. Dlaczego? Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Tak jakoś od poczatku przypadł mi do gustu i grając coraz więcej przyzwyczaiłam się do niego...
Dziś postaram się Wam przybliżyć splinter ziemi. Pokażę karty jakie wchodzą w jego skład oraz przedstawię plusy i minusy grania tym kolorem.
Zaczynamy!
Grając kolorem zielonym do wyboru mamy trzech przywoływaczy:
- Lyanna Natura - 3 many, +1 punkt życia dla potworów z drużyny,
- Xander Foxwood - 2 many, brak umiejętności spacjalnych,
- Prince Rennyn - 5 many, +2 punkty życia oraz +1 punkt do ataku na odległość dla potworów z drużyny.
Czy któryś z nich jest lepszy? Nie. Każdy jest inny. Na poczatku przygody z grą wystarczy grać Lyanną, czyli podstawowym przywoływaczem zielonych. Gdy jednak chce się walczyć o top pozycje w rankingu lub na poważnie brać udział w turniejch, fajnie jest mieć dodatkowe opcje. Czy istnieją zatem jakieś reguły kiedy używać danego summonera? Również nie. Czym więc należy się kierować przy wyborze odpowiedniego przywoływacza? Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę jakie zasady walki zostały wylosowane. Przydatne jest też zweryfikowanie jakimi drużynami poprzednio grał przeciwnik.
Talia ziemi ma do dyspozycji pięć kart podstawowych (common) potworów:
- Flesh Golem - 6 many,
- Goblin Sorcerer - 3 many,
- Rexxie - 7 many,
- Minotaur Warrior - 4 many,
- Wood Nymph - 4 many.
Każda z tych kart jest przydatna. Flesh Golem dobrze spisuje się jako tank. Minotaur Warrior może atakować nie tylko będąc ustawionym na pierwszej pozycji, ale również i z drugiej. Jest to przydatna umiejętność, szczególnie jeśli wylosujemy reguły Up Close & Personal. Wood Nymph dzięki swojej umiejętności tank heal jest bardzo często używana w walkach, gdyż leczy ona kartę znajdującą sie na pierwszej pozycji. Rexxie ze wzgledu na duży koszt many jest rzadziej spotykany w walkach, jednak gdy trafimy na zasady Melee Mayhem jego uderzenie wręcz jest bardzo pomocne. Goblin Sorcerer może natomiast atakować kartę przeciwnika znajdującą się na ostatniej pozycji.
W zielonym splinterze kart rzadkich (rare) jest równiez pięć. Są to:
- Earth Elemental - 3 many,
- Stone Golem - 5 many,
- Stonesplitter Orc - 6 many,
- Mushroom Seer - 5 many,
- Javelin Thrower - 5 many.
Z wymienionych wyżej kart najmniej przydatną (wg mnie) jest Stonesplitter Orc. Nie mniej możemy dobrze go wykorzystać, gdy spodziewamy się, że przeciwnik zaatakuje ostatnią kartę. Dzięki umiejętności retaliate istnieje sznsa, że odda atakującemu. Stone Golem jest dobrtm kandydatem na tanka. Jego umiejętność shield zmiejsza otrzymane obrażenia od ataku wręcz oraz od ataku na odległość. Dodatkowo posiada on zbroję, która go ochania. Mushroom Seer przydaje się w sytuacji, gdy spodziewamy się ataku magicznego. Dzięki umiejętności silence redukuje on -1 atak magiczny przeciwnika (uwaga: atak magiczny przeciwnika może być obniżony maksymalnie do 1). Earth Elemental sprawdzi się jako snipe tank będąc ustawionym na drugiej pozycji. Również często można go zobaczyć jako ostatniego, zamykającego zespół. Javelin Thrower to bardzo dobra karta, która na tle pozostałych wyróżnia się szybkością. Zwykle atakuje jako jedna z pierwszych. Dodatkowo posiada umiejętność piercing dzięki czemu niewykorzystana część ataku zadaje obrażenia zdrowiu przeiwnika.
Talia ziemi w swoim składzie posiada trzy karty epickie (epic):
- Magi of the Forest - 4 many,
- Swamp Thing - 2 many,
- Brownie - 1 many.
Wszystkie powyższe karty bardzo lubię. Magi of the Forest za jego atak magiczny. Dobrze sprawdza się on na zasadach np. Back to Basics. Swamp Thing dzięki swoim zdolnościom obniża o -1 zdrowie przeciwnikowi, a na wyższym poziomie dodatkowo spowalnia. Jest to karta, o niskim koszcie many i czesto wykożystywana w walkach w wyższych ligach. Brownie jest najtańszą manowo karta w zielonym splinterze. Jego mocną stroną jest umiejętność swiftness, która zwiększa o +1 szybkość potworom z drużyny. Od czwartego lewelu posiada również umiejętność inspire, dzieki czemu przyjazne potwory otrzymują +1 do ataku wręcz.
W tali zielonej znalazło się miejsce tylko dla jednej karty legendarnej (legendary). Jest nią Spirit of the Forest - 7 many.
Karta ta jest bardzo pomocna w wyższych ligach. Na początku przygody z grą można i bez niej osiągać dobre rezultaty. SotF jest kartą wysokomanową jednak dzięki umiejętnościom jakie posiada warto nia grać. Duża szybkośc oraz flying powodują, że przeciwnikowi jest trudniej ją trafić, a na kolejnych poziomach zyskuje umiejętność tank heal oraz protect co dodatkowo wzmacnia obronę zielonego zespołu.
Czy warto zatem grać zielonym splinterem? Na to pytanie każdy musi odpowiedziec sobie sam. Ja uważam, że warto. Pomimo minusu jakim jest, w porównaniu z innymi kolorami, mała szybkość części kart można stworzyć zespół, który doprowadzi nas do zwycięstwa. Na plus zadziałały karty rewards, które wprowadziły więcej możliwych kombinacji ułożenia zespołu czy to ze względu na atak czy też np. ze względu na szybkość wykonywanych ruchów.
Jeśli nasunęły się Wam jakieś pytania dajcie znać, a postaramy się na nie odpowiedzieć.
Na dziś to tyle, dziękuję za uwagę i wyczekujcie kolejnego odcinka, w którym przedstawię przykładowe teamy pod konkretne reguły walki.
Powodzenia,
@pkocjan
Bążur @akademia-sm!
Witamy na #polish, czyli polskim tagu Steem! Moim zadaniem jest wprowadzenie Cię w tajniki sieci.
- Użytkownicy sieci nie lubią plagiatów, oszustw, promowania piramid finansowych i obrażania innych. Warto mieć to na uwadze publikując wpis.
- Jeśli wpis zawiera duże dawki wulgaryzmów, pornografii i treści dla dorosłych, rozważ użycie tagu nsfw.
- Uważaj na oszustwa! Różne osoby mogą próbować wyciągnąć od Ciebie tokeny lub delegacje (prośby, klikanie w linki, próby przejęcia Twojego hasła do konta). W razie wątpliwości wejdź na Chat Polskiej społeczności i zapytaj o zaistniałą sytuację.
- Chat Steemit Polska to otwarty chat całej polskiej społeczności. Kliknij w ten link aby go uruchomić. Chat nie jest zintegrowany ze Steem - zakładasz tam zwykłe konto, podobnie jak w wielu usługach sieciowych. Wygodnie jest jednak użyć takiego samego nicka jak na Steem.
- Zachęcamy Cię do odwiedzenia FAQ na steemweb.pl, gdzie możesz dowiedzieć się mnóstwa rzeczy związanych ze Steemem. Jest to wybór najlepszych poradników stworzonych przez doświadczonych użytkowników platformy.
- Szukasz Steemowego Savoir Vivre? Proszę, to dla Ciebie!
- Nie wiesz jakich tagów użyć do wpisu? Zajrzyj na listę tagów lub wybierz coś z drzewa tagów.. Odpowiednie tagi zwiększą zasięg twoich postów i nagrody z nich!
- Nie podoba ci się interfejs? Zobacz Steemit, Busy, Steempeak, Steemd.
- Zapisz hasło w bezpiecznych miejscach! Jeśli je utracisz, to nigdy już nie odzyskasz konta!
Baw się dobrze!
Sexxie Rexxie :D
Congratulations @akademia-sm! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :
Click here to view your Board
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word
STOP
Do not miss the last post from @steemitboard:
Vote for @Steemitboard as a witness and get one more award and increased upvotes!
!tipuvote 0.2 hide
świetny poradnik można naprawdę dużo się dowiedzieć coś dla początkujących