ENGRAVE - Pierwsza platforma blogowa oparta na sieci Steem

in #pl-projekty5 years ago (edited)
Sort:  

Bardzo prosze o domenę dla steem-hikers.pl :) Co prawda postujemy teraz rzadko, ale coś tam wrzucamy no i chętnie zaimplementujemy stare posty.

Sam pomysł jak i wykonanie jest na najwyższym poziomie i niezwykle podoba mi się w jakim kierunku to idzie. Jeżeli ten projekt nie dostanie delegacji od Steemit, to nie wiem jaki powinien...

Oczywiście zarezerwowane :) Jestem pewien, że będzie to blog, który będzie można pokazywać jako przykład :)

No ludzie, w końcu! :) Wykorzystanie platformy STEEM w ten sposób wydaje się idealnym rozwiązaniem, dziwie się że sam steemit inc. tego wcześniej nie zrobił.

@nicniezgrublem - masz jakieś wolne moce przerobowe? Chciałbym do Ciebie uderzyć z jednym projektem :)

Kiedy ogłoszenie projektu po ang? Czeba będzie solidnie "wykopać" :)

masz jakieś wolne moce przerobowe?

Od dłuższego czasu średnio, ale zawsze chętnie pomogę w miarę moich możliwości i umiejętności :) Napisz do mnie na steem.chat ;)

Kiedy ogłoszenie projektu po ang? Czeba będzie solidnie "wykopać" :)

Jeszcze trochę, dam znać na pewno! Chcę przetestować wszystko w naszej polskiej społeczności i dopiero wtedy puścić to dalej :) No i wierzę, że nasi naprodukują trochę fajnych treści, którymi potem będziemy się mogli wszyscy pochwalić :)

Zapowiada się super, mimo ze nigdy nie udało mi się prowadzić bloga chwilę dłużej to przyszedłem tutaj myśląc o steemit jak o platformie blogowej.

Mam tylko mały problem, na początku jak najbardziej pasuje mi domena Engrave - gdyby się okazało że ktoś to czyta to pewnie kiedyś przeszedłbym na jakiś wyższy plan. W tym momencie miałbym domene niebieski.pies.engrave.website - fajnie byłoby gdybym mógł sam wybrać tę część przed engrave, albo chociaż zrezygnować z tej kropki

Wprowadzimy taką możliwość myślę całkiem szybko, bo to faktycznie dobry pomysł. Zmiana planu na wyższy oczywiście będzie możliwa, ale musimy jeszcze parę technicznych rzeczy dopracować :) Będę informował o zmianach oczywiście :)

Dzięki za zainteresowanie!

Super :) Będę czekał

Jeszcze jedno pytanie - czy jest jakaś możliwość zainwestowania w projekt? Np. delegacja SP żeby @engrave mógł upvoteować treści tworzone na platformie. Chyba dtube i dlive w ten sposób działają.

Tak, powstało nowe konto specjalnie dla projektu (@engrave), więc jeśli ktoś jest zainteresowany bezpośrednim wsparciem w postaci delegacji SP, to może to zrobić na rzecz tego konta lub konta mojego.

Dzięki za pytanie i zainteresowanie :)

Ale modelu dzielenia sie zyskiem z inwestorami nie ma, tak?:)

Aktualnie nie ma, bo szczerze nigdy wcześniej o tym nie myślałem. Chętnie jednak przedyskutuję jakąś propozycję ;) Zapraszam na chat lub Discord.

Super, postaram się "odpalić" jakąś drobną sumkę na rozwój tego projektu. Jeszcze raz życzę powodzenia z tym projektem :)

Świetnie! Delegacja na pewno zostanie spożytkowana na rzecz blogerów :)

I feel like there should be an english post the rest of us. @.@

I'd like to go with extended plan with domain momolovelock.com

I will definitely post more information soon ;) I just need to refine some details. But you can contact me on steem.chat to stay in touch :) We could figure something out quickly :)

Bardzo ciekawy projekt. :) Powodzenia, skorzystam z czasem z Waszej platformy.

Super! Dzięki serdeczne za miłe słowo i chęć skorzystania :)

@nicniezgrublem jestem w dashboard i pisze mi tak
" Your blog is almost ready
We just need few more informations
Please leave comment in this topic:" i jest link, ale on nie działa i odwołuje do https://engrave.website/dashboard/configure

Poprawione, nie podałem linka przed publikacją tego postu (chociaż mogłem ustalić jaki będzie miał permlink w sumie).

Dokładnie tak wyobrażam sobie ekspansję blockchainu Steem na Internet. Dobra robota!

Dzięki :) Mam nadzieję, że zobaczymy niedługo sporo blogów opartych o Steem :)

Super pomysł i fajne wykonanie :)

Dziękuję :D Chciałem, żeby system przyciągał nie tylko funkcjonalnością, ale także wyglądem, bo jednak ludzie zwracają także na to uwagę.

Kobiety napewno ;) ja robiąc swoją stronę też na wygląd zwracałam uwagę. W ogóle lubimy ładne rzeczy. A Twoja platforma tym atutem będzie zwracać na siebie uwagę :D Dodacie kilka szablonów do wyboru i już wtedy będzie full opcja ;)

Mężczyźni też zwracają na to uwagę, zapewniam ;) Dzięki za miłe słowa :)

Super to wygląda! Już wiem, że zostanę klientem :)
I tutaj pytanie - czy jest / będzie wsparcie syntax highlighting? Tego baardzo na steemit brakuje, jeśli się chce pisać bloga np programistycznego.

dokładnie! popieram w 100%. jest to bardzo upierdliwe na dłuższą metę.

Hmm za pomocą markdown, to ciężko to zrobić, ale postaram się coś ogarnąć w tym temacie. Myślę, że jakieś rozwiązanie frontowe się znajdzie do kolorowania składni kodu :)

Coś mi się zdaje, że ten githubowy markdown na którym ten steemitowy się rzekomo wzorował - ma coś takiego. Może warto po prostu zacząć to obsługiwać. Może Steemit dołączy :-).

Technicznie w zasadzie nie jest to duży problem, markdown i tak parsujemy po stronie serwera, więc możemy dorobić obsługę dodatkowych znaczników.

Znalazłem! Tutaj.

Trafia więc na listę TODO ;)

A nie zepsuje to wyświetlania postów w innych miejscach, jak właśnie steemit? Może rzeczywiście lepiej skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań frontowych?

Zrobimy tak, żeby nie zepsuło, bo zależy mi na wsteczniej kompatybilności. Myślałem właśnie o takim rozwiązaniu, czyli od strony markdown zwykły znacznik kodu preformatowanego i jakiś skrypt jquery do koloryzowania.

To jest dokładnie to o czym myślałem! Super! Kilka uwag i błędów.

Wybrałem opcje z możliwością dodania własnej domeny, jednak jest to konieczne od razu a nie jestem jeszcze zdecydowany i chyba nie mogę cofnąć tej operacji, nawet w ustawienia nie mogę przejść bez podania domeny.

Klikam w Visit my Blog to przenosi mnie na stronę http://undefined/

Koniecznie dodajcie różne statystyki, możliwości publikacji o określonej godzinie itp takie typowo blogowe rzeczy, które są na Wordpress.


Obecnie nic nie powiem bo mnie powstrzymuje konfiguracja domeny, i nie mogę nic zrobić.

Wybrałem opcje z możliwością dodania własnej domeny, jednak jest to konieczne od razu a nie jestem jeszcze zdecydowany i chyba nie mogę cofnąć tej operacji, nawet w ustawienia nie mogę przejść bez podania domeny.

Racja, nie da się zmienić tego wyboru, bo nie pomyślałem, że będzie potrzebny :D Dorobię jeszcze dzisiaj możliwość wycofania się do ekranu wyboru opcji. Dopóki nie skonfigurujesz domeny, nie możesz przejść na żadną zakładkę w panelu.

Klikam w Visit my Blog to przenosi mnie na stronę http://undefined/

Bo fizycznie blog nie został jeszcze założony, nie podałeś domeny. Poprawię :)

Koniecznie dodajcie różne statystyki, możliwości publikacji o określonej godzinie itp takie typowo blogowe rzeczy, które są na Wordpress.

To wszystko będzie już całkiem niedługo :)

Obecnie nic nie powiem bo mnie powstrzymuje konfiguracja domeny, i nie mogę nic zrobić.

Zaraz coś na to poradzimy ;)

Będzie możliwość dodania ręcznie do swojego bloga wpisów puszczonych przez inny interface?

Tak, ręczne zaznaczenie które wpisy mają być widoczne lub import wszystkich. Świadomie wyłączyłem wyświetlanie wcześniejszych wpisów.

Fajna sprawa :-)

Dzięki :) Gdybyś znał kogoś, kto tworzy bloga i może warto byłoby go przekonać do Steem, to zapraszam do kontaktu :)

Jasne :-) Postaram się rozpropagować.

Ja wprawdzie sam też coś tam sobie dłubię, ale wolę zostawić to tak jak jest bo mam nad tym pełną kontrolę, a poza tym temat jest tak niszowy, że nie widzę sensu w przenoszeniu tego gdziekolwiek.

Z mojej strony nie ma żadnego problemu, myślę, że i tak projekt jest skierowany raczej dla ludzi z zewnątrz ;) Chociaż mam nadzieję, że zapoczątkują to ludzie z polskiej społeczności, bo to oni wiedzą jak tagować, co i gdzie pisać i takie tam.

Ciekawie to wygląda, życzę powodzenia.

Z grubej rury :), powodzenia

Czy jak zaloguję się ze steemconnect to wszystkie moje poprzednie posty publikowane będą od razu częścią bloga? Czy macie zupełnie nowy format i dopiero pisane przez engrave będą blogiem.

W tym momencie poprzednie posty nie stają się częścią bloga, ale będzie je można zaimportować. W samych postach nie ma nic niezwykłego, do json_metadata dodaję parę drobnych informacji, beneficjenta i to w zasadzie tyle :)

Następne posty dodane ze steemit też się nie pojawią na blogu, ale jest to podyktowane względami ekonomicznymi. Ostateczne rozwiązanie, które zadowoli obie strony jeszcze się opracowuje ;)

Zalogowałem się i nie widzę. Pytanie czy to nie błąd albo chwilowy brak funkcjonalności.

To umyślne działanie, ale tak jak napisałem już gdzieś - rozmyślam jeszcze inne rozwiązania.

przy okazji coś testuję tylko :)
tipuvote! 2

Hi @nicniezgrublem! You have received 1.85 SBD @tipU upvote from @cardboard !Delegate or Invest to @tipU to receive daily profit payouts: @tipU distributes 100% profit and additional 60% curation rewards to all investors and allows to automatically reinvest selected part of your payout.

Kategoria staje się więc pierwszym tagiem wpisu.

Rozumiem, że tutaj to nie ma sensu ale potencjalnie w tej wersji platformy tylko dla Polaków, kategoria blog byłaby zamieniana (być może pod spodem) na steemowy tag pl-blog? Może nie wszyscy trzymają się tej konwencji ale jest chyba dość popularna, może warto o nią zawalczyć?

Dokładnie taki jest plan. Stosuję to już na Głodnych Wiedzy, gdzie w panelu podaje się po prostu polskie kategorie, ale do każdej stosowany jest tag z przedrostkiem pl-. Chcę dzięki temu trochę wymusić ten system i jednocześnie uprościć szukanie treści :)

Brawo ten PAN!!!

:-D

Bardzo ciekawy pomysł. Życzę powodzenia :)

Dziękuję, mam nadzieję, że znajdą się osoby, które będą chciały monetyzować swoje blogi za pomocą kryptowaluty ;)

Potrzebuję pomocy,
założyłem konto, wybrałem opcję z domeną zewnętrzną - domenę już mam
tylko teraz nie wiem jak ją mam ustawić w panelu OVH żeby otwierało mi engrave

Zapraszam na steem.chat -> znajdź mnie i wszystko wyjaśnię :)

Generalnie trzeba ustawić rekord A dla domeny, żeby wskazywał na adres IP serwera. Skonfigurujemy także własne serwery dns, to powinno być łatwiej z czasem ;)

Cześć, jest jeszcze możliwość pozyskania domeny? "steembike"

Cześć, jest taka możliwość :) Odezwij się do mnie na chacie :)

To wygląda ciekawie. Rozumiem, że będzie to zupełnie oddzielna od steemit platforma?

I tak i nie. ENGRAVE to taki odpowiednik bloggera, ale oparty na Steem. Blogi będą dostępne w naszej subdomenie lub w domenie użytkownika :) Wszystkie treści i tak trafiają do blockchainu Steem i będą widoczne na Steemit. Jest to jednak ukłon w stronę użytkowników, którzy nie chcą przechodzić na Steemit, ale mają grono czytelników na swojej własnej domenie.

Espero mi dominio para hacer uso de esta aplicación y esperar los mejores resultados

Thanks for trying my platform :) I hope it will serve you in the best possible way. You can contact me on steem.chat with any question or concern.

Coin Marketplace

STEEM 0.17
TRX 0.08
JST 0.023
BTC 26442.26
ETH 1838.41
USDT 1.00
SBD 2.17