Jak będzie trzeba FED wstrzyma się z podwyżkami stóp procentowych.

in pl-forex •  6 months ago 

W dniu dzisiejszym światowe indeksy giełdowe notują bardzo duże wzrosty i dużo optymizmu co związane jest to z wypowiedzią prezesa Powella który powiedział że FED dostosuje swoją politykę monetarną do spływających danych i jeżeli wyniki i nastroje  gospodarcze będą słabły, FED wstrzyma się z podwyżkami stóp procentowych jak to było w 2016 roku. Wystarczyło to dla inwestorów i informacje te spowodowały, że indeksy giełdowe zaczęły bardzo silnie rosnąć.

Rano mieliśmy także informacje z Chin o tym, że tamtejszy bank centralny zdecydował się na obniżenie stóp procentowych sygnał także wspierający optymizm na rynkach.

Po za tym Chiny i USA prowadzą negocjacje handlowe a prezydent Trump jest optymistycznie do nich nastawiony. W poniedziałek i wtorek będzie odbywała się w Chinach dwudniowa tura rozmów która w razie optymistycznych komunikatów może dać znowu paliwa do kolejnych wzrostów. Rozczarowanie tymi rozmowami może oczywiście osłabić giełdę i zniwelować piątkowe wzrosty zaraz na początku tygodnia. 


Warto także zwrócić uwagę na to że dzisiaj publikowane były dane z amerykańskiego rynku pracy które okazały się bardzo dobre. Wzrost wynagrodzeń był powyżej średniej oczekiwanej, przybyło także bardzo dużo nowych miejsc pracy, więc jest to sygnał wspierający inflację. Trzeba zwrócić uwagę na to, że inflacja spada od kilku miesięcy ze względu na taniejące surowce, więc trzeba obserwować dane i ewentualnie dostosowywać się do rozwijającej się sytuacji. 


Wypowiedzi Powella spowodowały dzisiaj, że rynek uwierzył w to, że FED może zmienić swoje plany Jednak najważniejsze będą spływające w przyszłości dane z amerykańskiej gospodarki. Jeżeli inflacja będzie rosła a rynek pracy nadal będzie wyglądał jak obecnie to jastrzębia polityka może być utrzymana.
 

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

O, interesujący artykuł, mam nadzieję że będzie takich więcej. Ciekawi mnie ten temat a nie mam jakiegoś źródła które podsumowało by sprawy w przystępnej dla laika formie :)

Dziękuję

Congratulations @piotrmajda! You received a personal award!

1 Year on Steemit

Click here to view your Board

Do not miss the last post from @steemitboard:

SteemWhales has officially moved to SteemitBoard Ranking
SteemitBoard - Witness Update

Support SteemitBoard's project! Vote for its witness and get one more award!