Helios

in pl-artykuly •  3 months ago  (edited)

Helios kojarzy się większości z kinem, ale sympatykom fotografii z ciekawym rosyjskim obiektywem. Skuszona przez znajomego na Instagramie zakupiłam obiektyw (cena Ok 200 zł wraz z adapterem; jest to obiektyw manualny, analogowy). Jakość, cóż. Zależy. Więcej jednak zależy od mojego astygmatyzmu i w tym momencie robiąc zdjęcia tym szkłem zmuszona jestem nosić okulary. Choć są lekkie, to nie jestem do tego przyzwyczajona.
Ogólnie polecam analogowe szkła do aparatów cyfrowych. Świetnym przykładem ich wykorzystania jest profil ma fb Palecwnosie. Choć ostatnio pan ten czyni ujęcia analogiami, to jednak zjeżdżając trochę w dół można natknąć się na ciekawe prace z wykorzystaniem tego tylu sprzętu. Ze swojej strony mogę dodać iż nie będzie to jedyny taki obiektyw w mojej kolekcji. Posiada on w miarę uniwersalne mocowanie M-42, które posiada np Zeiss.
Ważna rzecz!
Ponieważ każda firma ma swoje dziwne parametry techniczne (Sony, Nikon, Canon). Trzeba zwrócić uwagę na ustawienie obiektywu względem aparatu. Ja używam go tylko do Canona 60D, nie jest pełna klatka, ale przy Canonie działa bardzo sprawnie. Co do Nikona, słyszałam opinie, ze najlepiej kupić przerobiony, który można znaleźć choćby i na ebay. Na Sonym również działa w porządku.
Przy pełnej klatce obiektyw taki chodzi bardzo sprawnie, dając mniejszy blur and bokeh, co może być niewystarczającym, naturalnym efektem z obiektywu.
Dla artystów i praktykujących dłużej jest to ciekawe narzędzie z dobrymi efektami, dobrze używane może przynieść świetne rezultaty.
Dla pasjonatów to miła odmiana od kombinowania „czym jest przysłona”.

Poniżej kilka ujęć z ostatniej wyprawy do ogrodu botanicznego

8B5A356A-8918-4675-BE45-A6A5A4C4CF04.jpeg

154D01F2-4BE6-4D1F-B6C0-FBC3D7263EDD.jpeg

4AB2E74D-685F-4A6B-93BC-DBA281A7FC34.jpeg

9B6BDC96-6DDE-4271-94B8-E669295C7657.jpeg

54A48F31-ACA8-4C15-A029-662188DEBAD2.jpeg

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!
Sort Order:  

Congratulations @foggymeadow! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You received more than 6000 upvotes. Your next target is to reach 7000 upvotes.

You can view your badges on your Steem Board and compare to others on the Steem Ranking
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Do not miss the last post from @steemitboard:

The Steem community has lost an epic member! Farewell @woflhart!
Vote for @Steemitboard as a witness to get one more award and increased upvotes!

Twój post został podbity głosem @sp-group-up oraz głosami osób podpiętych pod nasz "TRIAL" o łącznej mocy ~0.20$. Zasady otrzymywania głosu z triala @sp-group-up znajdują się tutaj, w zakładce PROJEKTY.

@wadera

Chcesz nas bliżej poznać? Porozmawiać? A może chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy na nasz czat: https://discord.gg/rcvWrAD