Proof of Stake - Czyli Pasywny Dochód Dzięki Kryptowalutom! # Część 3

in #kryptowaluty2 years ago

pos-steemit2 (1).png

Przyjęło się, że zarabianie na kryptowalutach polega tylko i wyłącznie na kupowaniu tanio i odsprzedawaniu drożej (i tak w kółko). Zgodzę się, że stałe obracanie naszym kapitałem na giełdzie może przynieść nam największe zyski, jednak dzisiaj chciałbym się skupić na metodzie, która generuja nam przychód pasywny – taki, który otrzymujemy bez wykonywania żadnej pracy.

W wielkim skrócie metoda Proof of Stake polega na otrzymywaniu określonego procenta danej kryptowaluty w zamian za posiadanie jej na portfelu. Jest to dużo tańsza alternatywa do metody Proof of Work, przy której zużywana jest energia elektryczna potrzebna do napędzania kart graficznych, czy całych koparek. Jeżeli więc nie dysponujesz odpowiednio dużym kapitałem, lub poprostu nie chce ci się doglądać tych urządzeń, to hej – Proof of Stake jest dla Ciebie!

Oto kolejna część listy kryptowalut, które możesz kopać na swoim komputerze!

Jeżeli nie czytałeś jeszcze 1 części, to kliknij tutaj!
Jeżeli nie czytałeś jeszcze 2 części, to kliknij tutaj!

UWAGA! Owszem, są kryptowaluty, które oferują większy zwrot i lepszy ROI. W tym poście chciałbym się jednak skupić na tych bardziej stabilnych, które mają wypracowaną już swoją pozycję na rynku. Myślisz, że mało? Nie przejmuj się, będzie ich więcej w kolejnych częściach!

1586[1].png Ark (ARK)

Ark jest projektem wartym uwagi nie tylko ze względu na innowacyjny system DPoS (Delegated Proof of Stake). Ark jest ekosystemem, który powstał w celu połączenia projektów działających na różnych blockchainach.

Metoda Delegated Proof of Stake polega na głosowaniu na jednego z 51 delegatów, którzy są odpowiedzialni za dystrybucję nowo wygenerowanych Arków. Każdy z nich oferuje zróżnicowane plany wynagrodzeń w zamian za oddane na niego głosy. Aktualnie roczny zwrot z inwestycji oscyluje na poziomie 10%.

2011[1].png Tezos (XTZ)

Tezos jest pierwszą samo-modyfikującą się kryptowalutą. Oznacza to, że wszelkie zmiany w blockchain mogą zostać przeprowadzone bez konieczności forków głównego łańcucha.

Tezos jest dość młodym projektem, który podczas ICO zorganizowanego w lipcu 2017 roku zebrał ponad 65.000 BTC oraz 360.000 ETH, co było rekordowym wynikiem - dlatego też oczekiwania, co do projektu są ogromne

Walidatorem transakcji w sieci Tezos jest Baker, którym może się stać posiadacz przynajmniej 10.000 XTZ. W zależności od tego, którego Bakera wybierzesz - twór ROI będzie wynosić od 7% do 9% rocznie.

1521[1].png Komodo (KMD)

Komodo jest platformą zbudowaną na blockchainie Bitcoina z ogromnym naciskiem na prywatność oraz decentralizację. Programiści, którzy chcą budować swoje projekty na tej platformie nie są w żaden sposób ograniczani przez macierzysty łańcuch Komodo. Developerzy mogą wybrać dowolną konfigurację oraz moduły, które mają zostać uruchomione. Te mają być łatwe do wdrożenia i elastycznie reagować na wszelkiego rodzaju działania konfiguracyjne.

Aby stakować Komodo należy posiadać conajmniej 10 KMD na portfelu, do którego mamy klucze prywatne. Pamiętaj: trzymając KMD na giełdzie, nie dostaniesz nic! Aktualny ROI dla posiadaczy Komodo wynosi 5% rocznie.

2092[1].png Nuls (NULS)

Kolejnym projektem wartym uwagi jest Nuls, który oferuje modułowe podejście do budowania blockchainów i projektów kryptowalutowych. NULS często jest nazywany wordpressem dla technologii blockchain i wiele razy spotkałem się z opiniami, że jego cena może wynosić nawet 100$ za NULS, co przy aktualnej cenie w okolicach 0.40$ powoduje, że warto temu projektowi poświęcić więcej uwagi.

Jeżeli chcesz kopać NULS, to musisz posiadać jeden z oficjalnych portfeli, na którego przesyłasz minimum 2000 NULS. Kolejną rzeczą, zazwyczaj nie spotykaną w przypadku Proof of Stake jest wybranie noda, którego chcemy wspierać. Aktualnie możesz liczyć na zwrot w postaci aż 18% rocznie, co jest naprawdę świetnym wynikiem!

1027[1].png Ethereum (ETH)

Wiem, wiem! Na ten moment nie jest jeszcze w 100% pewne kiedy nastąpi planowane przejście na Proof of Stake w Ethereum, ale bez wątpienia ono nastąpi - dlatego postanowiłem umieścić ETH w tej części wpisu.

Kto wie, może już w połowie stycznia będziemy mogli wydobywać Ether bez kosztownego sprzętu jak to było dotychczas. Potwierdzone natomiast jest już to, że aby kopać Ethereum wystarczy mieć jedynie 32 ETH na portfelu. Więcej szczegółów poznamy napewno wkrótce!

Nie będę się rozpisywał o możliwościach Ethereum, bo napewno o nich już słyszeliście. Wspomnę tylko o nadchodzących zmianach, o których powinniście wiedzieć. Oto najważniejsze z nich:

  • Raiden Network oraz Red Eyes Protocol - coś na wzór lightning network w Bitcoinie, czyli dokonywanie transakcji poza głównym łańcuchem (szybciej i taniej)
  • Casper oraz Sharding - rozwiązanie sharding, czyli dzielenie bloków na mniejsze części, znane z kryptowaluty Ziliqua, które ma usprawnić szybkość oraz skalowalność.

To by było na tyle, jeżeli chodzi o III część wpisu. Oczywiście już niebawem kolejne kryptowaluty, dzięki którym możesz generować dochód pasywny. W kolejnej części opiszę tokeny giełd. Spodobał Ci się ten wpis? Daj znać w komentarzu! Podziel się ze mną, czy ty kopiesz jakieś kryptowaluty metodą Proof-of-Stake?

Sort:  

Congratulations @tkolpaczek! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You made more than 500 upvotes. Your next target is to reach 600 upvotes.

Click here to view your Board
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Do not miss the last post from @steemitboard:

SteemitBoard - Witness Update

Support SteemitBoard's project! Vote for its witness and get one more award!

Ciekawe ETH ? I to dlatego pewnie wielu wysoko postawionych zaciera ręce. Gry zaczną dominować z możliwościami w ETH i wychodzi na to, że faktycznie ETH będzie bić rekordy hm...

Dodatkowo Red Eye ma wprowadzić coś na zasadzie LN ż BTC, więc nie powinno się powtórzyć zapchanie sieci i wzrost opłat jak miało miejsce podczas szału ż krypto kotkami. Będzie się działo🔥

Strasznie nie lubie pojęcia "pasywny dochód", tak jakoś tak mam, że zwykle jak ktoś tego używa, to jest się do czego przyczepić :P

Więc przyczepie się i w tym przypadku. W mojej ocenie stosowanie pojęcia pasywny dochód do krypto... ma się nijak tak długo jak ów dochód osiągasz w jakimś krypto, które z kolei jest wystawione na ryzyko kursowe.

Co z tego, że użytkownik kupi za $100 dla przykładu... 100 ABC Coinów.. i co z tego, że dzięki stakowaniu po miesiącu będzie miał 110 ABC Coinów... jeżeli w między czasie wartość ABC coinów spadnie np. 10%?

Pomimo tego, że niby zarobił 10%, to tak naprawdę stracił.

Mało tego... w crypto, gdzie wszyscy stakują, to defacto stakowanie jest konieczne do tego, by utrzymać procentowy stosunek wartości portfela do market capu. Innymi słowy.. co z tego, że masz więcej coinów, jeżeli market cap danego coina dalej wynosi tyle samo... i po prostu masz więcej bo inflacja. W takich przypadkach ów "dochód pasywny" to tak naprawdę "inflacjo proszę nie rób mi aż takiej dużej krzywdy".

Nie do końca. W opisywanych coinach podawałem płaskie kwoty w %, a wiadomo, że wykopane coiny pracują dalej i robi się efekt kuli śnieżnej. Wykopana ilość zawsze przewyższa nazwane przez Ciebie zjawisko inflacji. Pozatym odpowiednie dobranie projektów tez ma znaczenie i jak cena spada to albo to była zła decyzja, albo nie przejmujesz się tym, bo wiesz jaki potencjał ma dany projekt. Spadek ceny to zazwyczaj dobra okazja, żeby dokupić i móc kopać jeszcze więcej :-)

Congratulations @tkolpaczek! You have completed the following achievement on the Steem blockchain and have been rewarded with new badge(s) :

You received more than 100 as payout for your posts. Your next target is to reach a total payout of 250

Click here to view your Board
If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

Do not miss the last post from @steemitboard:

SteemWhales has officially moved to SteemitBoard Ranking
SteemitBoard - Witness Update

Support SteemitBoard's project! Vote for its witness and get one more award!