Toplam 25 SBD Ödüllü Yarışma

in #koal4 years ago (edited)

Selam herkese!

Hi everyone! This post is about a contest for introducing steemauto. Contest is only for Turkish posts. Contest rules are explained in Turkish below. Thanks to @mahdiyari for developing good inventions and services about steemit ecosystem and also he sponsored for this contest. You can support him as a witness. If you don't know how to vote for a witness ask with a comment to learn about it.

KOAL bir gelişim projesi olarak başladı ve büyümeye devam ediyor. Bu post ise KOAL'in gelişim için attığı adımlardan bugüne kadarki en büyüğü. Yavaş ilerlediğimiz düşünülebilir ama sağlam adımlar atmaya çalışıyoruz. Bu adımımız gelişimi biraz daha hızlandıracaktır. Bir yarışma düzenliyoruz. Yarışmanın amacı Türk kullanıcılar arasında bilinmeyenlerin konuşulmasını, araştırılmasını ve paylaşılmasını sağlamak. Yarışmalar sürekli olarak devam edecektir. Bu ilk yarışmamızın konusu steemauto.com ile alakalı.

Steemauto.com bir otomatik upvote programı denebilir. Vakti olmadığı için upvote vermeye zaman ayıramayanların otomatik olarak oylama yapabilmelerine olanak sağlıyor. Aynı  zamanda kuratör kuyruğuna katılarak boş bekleyen hesabınızdan yapılan otomatik oylamadan kuratör ödülü de kazanmanız mümkün. @peri tarafından oluşturulan kuratör kuyruğuna katılmak için bu siteye kaydolmanız ve yapmanız gerekenler olduğunu söylediğimizde birçok kişiden sorular aldık. Soruların tamamı @biriki3 tarafından Discord kanalında yanıtlanmaya çalışıldı. Araştırmaya teşvik etme fikri de bu soruların hepsinin altından kalkamayınca çıktı zaten. İlk yarışmamızın konusu böylece belirlenmiş oldu.

Yarışmaya Katılım:

 • Yarışmaya katılım her kullanıcı için 1 post ile sınırlıdır. Yazacağınız blogda steemauto hakkında bilgi vermeniz, ne olduğunu, nasıl kaydolunabileceğini, nasıl kullanılabileceğini, hangi konularda kullanıcılara faydalı olacağını anlatmanız istenmektedir. Kısacası bir ders gibi olmalıdır. 
 • Yazınızın ana konusu, teması "neden steemauto kullanmalıyız" sorusuna cevap verecek şekilde olmalıdır. Kısa ve öz şekilde faydalarından bahsederek ders verici kısmına geçebilirsiniz.
 • Steemauto için geliştirme önerileriniz de dikkate alınacak. Siteyi inceleyip nelerin geliştirilebileceğini de düşünür ve postunuzda belirtirseniz en iyi öneri ödülünü kapabilirsiniz.
 • Sadece yazarak anlatmanız da mümkün ancak olabildiğince görsel kullanmanız önerilir. Video ile de tanıtım yapabilirsiniz. Yazı blogları için 150 kelimeden fazla yazmanız, video blogları için 3 dakikadan uzun video çekmeniz önerilir. Ne kadar uzun ve özgün olursa o kadar iyi olur.
 • Postunuzun ana etiketi "koal" olmalı ve bir de yan etiket olarak "curator-peri", "tr", "steemauto" etiketlerini kullanmanız şart. Son etiket hakkınızda da "contest" etiketini kullanabilirsiniz.
 • Bu postu %100 oy gücüyle oylayıp resteem etmelisiniz.
 • Postunuzun başlığında steemauto ifadesi  yer almalı ve konuyla alakalı bir başlık yazmalısınız.

Kazananın Seçilmesi Ve Ödüllendirme

 • Katılımlar bu postun yayınlanmasından itibaren başlamıştır.
 • Katılılımlar Türkiye saatiyle 13 Şubat 2018 Salı günü 20.00'ye kadar devam edecektir. Lütfen geç kalmayın. 
 • Bütün katılım şartlarını yerine getiren postlar tek tek değerlendirmeye alınacak. İlk 3'e girenlere ve en iyi öneriyi sunana ödüller verilecek:

                         Birincilik Ödülü:   10 SBD

                         İkincilik Ödülü:     5 SBD

                         Üçüncülük Ödülü:     3 SBD

                         En İyi Öneri Ödülü:  7 SBD         sponsor: @mahdiyari

Nasıl hazırlayacağı konusunda sıkıntı yaşayanlar için ipucu: siteyi açın ve üye olmakla başlayın. Üye olurken her şey kademe kademe site tarafından size söylenecek zaten. @peri kuratörünü takip edebilmek için siteyi biraz kurcalayın ve takip edin. @peri kuratörünü  takip etmek yarışma şartları arasında değil, takip zorunluluğu yok. Buraya kadarki süreci anlatmanız katılım koşulları için yeterli. Takip ederseniz sonrasında neler olacağını, oylama işleminin nasıl olacağını anlatabilirsiniz. Kazanma ihtimalinizi arttırmak için nasıl yapıldığının yanında neden yapıldığını ve ne fayda sağlayacağını anlatmanızda fayda var. Sonuçta derslerle alakalı en çok şu soru sorulur: "Bu bilgi benim hayatta ne işime yarayacak". Dersi ders yapan şey bu soruya cevap verebiliyor olmasıdır. 


 • KOAL komünü Türkçe içerik üreticilerinin içeriklerini daha kaliteli hale getirmelerine yardımcı olmak için kuruldu. Amacımız üretilen içerikleri daha kaliteli hale getirmek için eğitimler vermek ve üretimi arttırmak.
 • KOAL Discord sunucusu üretim yapanların birbirlerine ulaşabilmeleri için açıldı ve halihazırda birbirine destek olan (20'ye yakını aktif) toplam 49 kişiyiz ve büyümek konusunda kararlıyız. Grup içinde üretim yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar tartışılıyor, mümkün olan en kaliteli içeriklerin üretilmesi teşvik ediliyor.
 • @peri Türkçe üretim yapan herkesi desteklemek için var. Özellikle de üretim yapmaya hevesli olanların üretimleri destekleniyor. Ayrıca yeni başlayanların sisteme adapte olup sistemden ödül kazanabilmesi için onlara üretimlerinin kalitesine göre destek veriyor. Upvte vermese de içeriklerdeki hataların düzeltilmesi için uyarılarda bulunuyor.
 • @peri kuratör kuyruğuna dahil olarak bu projede oylanacak kaliteli içerikleri destekleyebilir ve bu desteğinizden ötürü kuratör ödülü kazanabilirsiniz.

sevgi

kaynak

Sort:  

Katılacağım, yarışma için teşekkürler :)

bakalım şiirde, müzikte ve grafikte olduğu gibi bu konuda da başarılı olabilecek misiniz.

Bakalım :)

Günaydınlar, dün gece yazmıştım postu ama sabaha kadar voting power'ımın dolmasını bekledim çünkü postta öyle yazmışsınız :)
ayrıca akşam evde olmayacağım ne yazık ki :/
diğer yandan postum burada umarım beğenirsiniz :)

daha önceki bütün araştırma yazılarınızda olduğu gibi bu konuda da bize güzel bir yazı okutacağınıza, bize yeni şeyler öğreteceğinize inanıyorum.

hadi bakalım iyi olan kazansın o zaman

iddialı gördüm seni :) umarım birbirinden kaliteli dersler görürüz. hangisini birinci seçeceğimiz konusunda kararsız bırakın bizi. zor işleri severiz.

dön baba dönelim rap rap

yazıyı okurken bile eğlenmiş görünüyorsun. yarışma için içerik hazırlarken de eğlenir ve eğlendirirsin diye düşünüyorum. şaşırt bizi!

information good

Güzel bir düşünce ve güzel bir uygulama yarışmaya katılmayı düşünüyorum.

güzel bir post bekliyoruz öyleyse :)

Bu kadar ödül dağıtan bir yarışmaya daha önce katılmadığım için heyecanlandım. Mutlaka katılacağım 😊

sende iyi bir performans bekliyorum.

Arastirmam bitmek uzere. En kisa surede katilim saglayacagim

Katılacağım. Uğraş verdiğiniz için de ayrıca teşekkürler!

Congratulations @peri! You have completed some achievement on Steemit and have been rewarded with new badge(s) :

Award for the number of upvotes

Click on any badge to view your own Board of Honor on SteemitBoard.
For more information about SteemitBoard, click here

If you no longer want to receive notifications, reply to this comment with the word STOP

By upvoting this notification, you can help all Steemit users. Learn how here!

Kesinlikle katılacağım harika bir proje

Katıldım çok emek verdim umarım beğenirsiniz teşekkür ederim :)
https://steemit.com/koal/@ocean09/adim-adim-steemauto-steemauto-nedir-nasil-kayit-olunur

Merhaba,
Yarışmaya katıldım. İçeriğe bu link'ten ulaşabilirsiniz :)

Hi, I've followed you and commented on the vote. Hope you will vote for me.